Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2002., 16:37   #1
Glazbena produkcija

Citajuci jedan Zecov post, skuzio sam da (koliko se meni ceni) ovakvog topica jos nije bilo. Dakle, komentirajte sve stvari (kako objektivne tako i subjektivne) u vezi glazbene produkcije i onoga sto ona za vas predstavlja.
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 16:52   #2
Samo jedna zanimljivost: S. Albini nije htio uzeti tzv. points po kojemu bi on uzimao odredjenu sumu novaca od prodaje "In Utero" albuma.Kad se zna da je In Utero bio jedan od najnestrpljivije ocekivanih albuma desteljeca i da je bilo sigurno da ce otici u vise od milijun kopija, fakat se kuzi kolko je on
E da nije htio uzeti te pointse, zato sto smatra da je on samo snimatelj (recorded by...)
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 17:13   #3
Zanimljivo je što gornja informacija ne obuhvata podatak o sumi koju je Albini dobio za snimanje In Utero. Nekako sam siguran da uopšte nije mala...

Super je topic, za one koji nisu primetili moj post o produkciji nalazi se na Wilco topicu, da ga sad ovde ne kopiram, dalo bi se o produkciji još štšta reći... ali možda da krenemo odatle.
drukqz bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 17:15   #4
pa jasno da nije mala...mislim suma koju je dobio
zakupio čovjek cijelu zgradu nakon što je snimio tu ploču...i kupio gomilu ruskih mikrofona...hehe
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 17:19   #5
Sigurno da nije mala suma, ali ja opet neznam nikoga tko ce umjesto ponudjenih mogucih 7 milijuna dolara, reci "ne, ja radim za milijun i to je to".
Ima jedan poduzi tekst koji kola netom u kojem Albini objasnjava dosta stvari o glazbenoj industriji iznutra. Jako dobro stivo.
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 17:24   #6
Quote:
Ima jedan poduzi tekst koji kola netom u kojem Albini objasnjava dosta stvari o glazbenoj industriji iznutra. Jako dobro stivo.
Verovatno misliš na tekst koji se nalazi npr. ovde.
drukqz bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 17:26   #7
E bas taj tekst. Jako dobro
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 23:52   #8
Hm... Od početka razvoja studijskog beleženja muzika i objavljivanja ploča, uloga producenta je (bila i ostala) značajna; naravno, sa razvojem studijske tehnologije, a naročito nakon što su Beatles odustali od koncertiranja, taj značaj je rastao. Čak ni producenti-zvezde nisu "mlada" pojava; dovoljno je setiti se George Martina i Phil Spectora!

Naravno da je važno ko je producirao albume Stones, i svih ostalih umetnika koji su radili i u studiju!

Čak ni pojava čitavih "talasa bendova" i izvođača koji se vezuju prvenstveno za producente nije nova - nekada su ljudi čiji je potpis na pločama bio izuzetno prestižan i koji su obeležavali čitave estetike bili Martin, Nitzsche i Spector, danas su to Albini, Godrich i Fridman... No to nije problem samo po sebi, ma super je što postoje tako dobri producenti - problem leži u u bendovima i izvođačima koji, na temelju uspeha velikana koji su sa dotičnim producentima sarađivali pokušavaju da grade kule od peska, odnosno snimaju loše albume sa impresivnom produkcijom. A čak ni sam Albini, poznat kao veliki borac protiv govana, nije gadljiv na saradnju sa bendovima, da se blago izrazim, sumnjivog kvaliteta.
drukqz bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 00:00   #9
(Naravno, lista velikana produkcije se gornjim postom ne iscrpljuje, ako krenemo sa pojedincima treba se pozabaviti mnogim likovima - mrtvim, starim i mladim).
drukqz bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 06:58   #10
Zanimljiv članak, Albinijev.

Opaska: on se koncentrira isključivo na financijski profit benda. Postoje i drugi profiti - činjenica da su se ostvarili kao bend naprimjer - što je prvi korak.

Sam članak je napisan kao jedna velika priprema za negativni punchline - Svaki član benda zaradio je samo 700$! Takva struktura članka pokazuje da Steve Albini, npr., nije dovoljno jak tip da preporuči mladim bendovima drugi način postavljanja - koje korake poduzeti?

Nešto je konstruktivniji u kritici producenata - tu bar navodi stvari koje misli da bi svi oni trebali znati - da malo razmisli napisao bi knjigu, i tako zapravo pridonio poboljšanju kvalitete glazbene industrije. Ako se sjeti izvući glavu iz dupeta, tj.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 16:00   #11
Quote:
npr., nije dovoljno jak tip da preporuči mladim bendovima drugi način postavljanja - koje korake poduzeti?
pa ne može on njima ništa reći, takve kompanije sve vode, i ništa veće se ne može napraviti mimo njih. Osim ako neki sin multi-milionera napravi super rock band. To je nužno zlo...
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 10:13   #12
ex YU produkcija

Zanimljiva je cinjenica da je tokom najjaceg razdoblja ex-YU scene jedina stvar u kojem su ex-nasi bendovi vidno zaostajali za tadasnjim svjetskim zvijezdama produkcija. Naime, niti je bilo kvalitetne opreme, a iskreno, nismo ni imali nikakvog hvale-vrijednog producenta za razliku od izvarednih muzicara kojih smo imali tone.
Naravno, i tu postoji iznimka kome treba dati Grammya za live snimke kad bi to bilo moguce, a to je Mladen Skalec, producent i ton-majstor koncertnih snimaka iz zlatnog razdoblja Kulusica. Svi njegovi radovi bez izuzetka zvuce bolje nego studijski albumi istih bendova (Azra, EKV, Dugme, El. Orgazam, Film,...)
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 14:02   #13
Meni se cini da je prije da mi nismo imali dobrih producenata jel ako se recimo slusa sta je Phil Spector radio s mono snimkama ili recimo Pet Sounds Beach Boysa koji su snimljeni (barem) 25 godina prije dodje se do zakljucka da mi nikada nismo imali nikoga tko bi tako inventivno koristio snimanje zvuka. A ovo za Skaleca se totalno slazem, osobno "Ravno do dna" mi je najbolja live snimka svih vremena
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 17:14   #14
Valter Kocijančić iz Parafa u nekom intervjuu kaže da je njihov prvi album producirao tip koji inače producira narodnjake, kojem cijelo vrijeme snimanja nije bilo ni najmanje jasno kakvu on to muziku snima...

Nevezano uz temu (Miki, molim te ne briši! ), kad već spominjem Paraf, danas sam napokon nabavio Zlatni Gral svoje punk karijere - njihovu pjesmu "Goli Otok"! Jeah!

np Screaming Trees - Black Sun Morning
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 00:34   #15
Glazbena produkcija

Kao sto sam napisao, dali se iko bavi hip-hop produkcijom ovde?
Amaterski, profi itd..???
Ja sam skoro poceo pa me zanima s cim radite, kako radite itd..
Ja radim sa Cubase sx3 i sa klavijaturama.
__________________
Trebate posjetitelje za vas blog, sajt, forum itd..?
Kontaktirajte me!
diskrecija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 13:50   #16
frend i ja smo snimili 10ak hip hop stvari, ali je to upocetku bilo samo snimanje na matrice iz fruity loopsa, a zadnje 3 stvari smo radili akusticno sa instrumentima. frend koji se bavi snimanjem i produkcijom koristi isto cubase sx3 i masu razlicitih pluginova. vokale svih stvari smo snimali na shure 58 i jedan stari beheringer (ne mogu se sad sjetiti koji model )
Losh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 23:02   #17
Zadnje 3 stvari akusticno???
Snimali s band-om? Bubanj, bass, klavijature itd.. Sve na zivo??
__________________
Trebate posjetitelje za vas blog, sajt, forum itd..?
Kontaktirajte me!
diskrecija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 09:34   #18
koristili smo neke samplove, ali bubanj, bas i gitara su snimani bas sa instrumentima. inace taj frend koji snima je gitarist, ovaj drugi koji repa je bubnjar, a ja basista, pa onda nije bilo nikakvih problema snimiti to
Losh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:57   #19
Kako se postaje glazbeni producent?

kao sto naslov govori, kako se postaje?
i koje vjestine su pozeljne?
Dražžž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:06   #20
ovo je pitanje u rangu "kaj treba da bi se snimio film poput Apocalypse Now" ?
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.