Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 03:39   #81
Quote:
Logos kaže: Pogledaj post
čajnom


vtrslv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 04:00   #82
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Okej. Misliš li da stvarno filmski kritičar mora znati režirati, montirati i glumiti? Da i ne govorim da bi trebao iza sebe imati par postavljenih scenografija i iskustva u šminkanju ljudi i to.
hihi

Quote:
anti-person kaže: Pogledaj post
S U K O B T I T A N A
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:05   #83
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Oprosti, nisam baš previše pažljivo obratio pažnju na to da ti NISI napao cijelu struku (to je napravio ja_a, i to dost gadnim riječima) nego samo one koje smatraš lošima. My bad. I to respektiram. Al glazbenu kritiku općenito nazvati besmislenom smatram besmislenim.
Gle, ja ČITAM glazbene kritike, pa možda sada to zvuči i licemjerno, ali čitam ih da dobijem uvid u neki album, a ne da kritičar prolijeva žuč. Kod nas, kritičari što su poznatiji, to su im kritike više kao da čitam nekog prištavog agresivnog tinejđera na testosteronima koji bi se tukao.

Recimo kome treba ovakvo Saletovo prolijevanje žuči po ičemu, a on često uvrede spušta na osobni nivo i izvođače i grupe naziva idiotima:
http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-tema-...e.php?ppar=540

Ili kritika od Ante Perkovića... jel ovo kritika uopće ili preseravanje umišljenog snoba koji nastoji izgledati cool:
https://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=55405

To su vama kritičari? To su nesposobni neradnici koje plaćaju za ovakve bljuvotine. I sada se mene netko usudi kritizirati da kritiziram kritičare. Ako nitko neće kritizirati kritičare, onda ćemo i imati ovakve očajne i netalentirane kompleksaše da nam desetljećima seru po tisku, a opet se nitko neće sjećati njihovih kritika što je jedina dobra stvar.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:44   #84
Quote:
Logos kaže: Pogledaj post
zato da bi o tome mogao pisati. kako ćeš čuti višeglasje npr. kod Beatlesa ako nemaš sluha ili nisi u stanju razlikovati intervale? a kad su upravo isti postavili revoluciju u pop glazbi i bili ishodište slaganja vokala mnoštvu glazbenika. kako ćeš pričati o sviranju gitare ako ne čuješ razliku između dura i mola, pa će ti se dogoditi da npr. Točka proglasiš molskim gitaristom bez obzira što čovjek uglavnom sve gradi na durovima. kako ćeš napisati kritiku o nekom bubnjaru ako ne kužiš sinkope, pa će ti se dogoditi da kažež kako Điđi Jankelić ne zna uć na prvu dobu jer si debil koji ne kuži njegove kontre sa čajnom (činela) i sl. eto, to ti je par primjera i to nisu izmišljeni slučajevi nego iskustva s nekim uvaženim kritičarima
točak, điđi jankelić?! je..te koji istančani ukus. kako si ono rekao? "molski gitarist"
rev2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:51   #85
Sad opet zavisi da li glazbeni kritičar treba opisati album koji sluša i opteretiti nas sa molovima, durovima i sl. ili ispljuvati, tj. ishvaliti album.
Možda i je svrha kritičara da pljuju i hvale, no ipak trebaju po mome mišljenju glazbu na albumu opisati i približiti slušatelju da otprilike zna što je na albumu.

I ja znam što je loše, a što dobro kad to preslušam i za to mi ne treba kritičar osim da eventualno usporedim svoj ukus sa tuđim.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:25   #86
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
gospodo, da li ste vi ikad napisali neku kritiku? znate li kako se kritika piše? poznate li sve vrste leadova? znate li tko je lester bangs? ne? onda niste kompetentni kritizirati kritiku jer da bi mogli kritizirati kritičare trebate nešto o kritici znati
redom:
-jesam,
- znam,
-poznam,
- znam,

ali što mi to vrijedi kad si ti već zaključak unaprijed donijela onda niste kompetentni kritizirati kritiku jer da bi mogli kritizirati kritičare trebate nešto o kritici znati

Zadnje uređivanje Logos : 20.07.2009. at 10:31.
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:27   #87
Quote:
rev2000 kaže: Pogledaj post
točak, điđi jankelić?! je..te koji istančani ukus. kako si ono rekao? "molski gitarist"
čuj ja se u njihov ukus ne miješam, tako da ne mogu prihvatiti to na što ciljaš. bez obzira što se možda i slažem s tobom ali eto, upravo se o dotičnima radilo i njihovim biserima koje si dobro primijetio. ali kao što rekoh vrhunac gluposti dođe kada kritičari svoj ukus miješaju ili nameću s nečim što bi trebala biti objektivna kritika.
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:37   #88
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Sad opet zavisi da li glazbeni kritičar treba opisati album koji sluša i opteretiti nas sa molovima, durovima i sl. ili ispljuvati, tj. ishvaliti album.
Možda i je svrha kritičara da pljuju i hvale, no ipak trebaju po mome mišljenju glazbu na albumu opisati i približiti slušatelju da otprilike zna što je na albumu.

I ja znam što je loše, a što dobro kad to preslušam i za to mi ne treba kritičar osim da eventualno usporedim svoj ukus sa tuđim.
pa ljudi su nesigurni pa traže potvrdu i zato im je uloga kritičara neophodna. ja to poštujem jer znam da se ljudi često boje svojih stavova, mišljenja, ukusa i sl. no, u trenutku kad im neki kritičar blagoslovi neki album tada je to druga priča. uostalom upravo na ovom topiku sam pročitao kako se ljudi zahvaljuju dotičnom pokojniku što im je definirao glazbeni ukus eto, svega ima
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:25   #89
Quote:
Logos kaže: Pogledaj post
redom:
-jesam,
- znam,
-poznam,
- znam,

ali što mi to vrijedi kad si ti već zaključak unaprijed donijela onda niste kompetentni kritizirati kritiku jer da bi mogli kritizirati kritičare trebate nešto o kritici znati
prvo, ja sam muško
drugo, ne bi stvari trebao shvaćat tak ozbiljno

svejedno, ak si već pisao neš i znaš neš o kritici trebao bi znati i da postoji nešto što se zove subjektivna kritika, pače da je 100 posto kritika pop glazbe (po meni i u svim umjetnostima) takvo, čak i kad se nastoji prikazati u nekom objektivnom svjetlu.
zašto? zato jer se objektivno ne može suditi neki komad umjetnosti. zato ti trebaju objektivni parametri, a takvih u muzici nema. sigurno, može se izmjeriti broj prodanih albuma i tome slično, al pomoću tih brojeva ne može se odrediti kvaliteta glazbe. i onda je kritičar sveden na šta? tako je, na svoju subjektivnu prosudbu i svoje osobno mišljenje.

no jebiga, ti si jedan dosadan tip koji bi želio čitati recenzije u kojima se piše o molovima, durovima, sinkopama i harmonijama, dijelom i zato jer si glazbenik. no, većina ČITATELJA je istovremeno i publika. publika nije umjetnik, baš kao što ni kritičar nije umjetnik. njih ne zanima proces ni tehnika (većinu barem), njih zanima djelo. a pisanjem o sinkopama i molovima neko se djelo ne može približiti publici.

jebiga, po mom mišljenju uloga pop kritičara je uloga koju u doba interneta ima moj muzikom zaluđeni i naslušani frend - da mi kaže što bi mi se moglo svidjeti. no, za razliku od frenda, od kritičara istovremeno očekujem i da me zabavi, da me informira i da osjetim njegovu strast prema glazbi. pri tom ga, sasvim sigurno, neću shvaćat ozbiljno niti ću njegove riječi smatrat svetim pismom. a tako će napravit i 99 posto njegove publike. ako te kao glazbenika smeta da će te popljuvat neki tip koji u životu nije vidio violinski ključ mogu ti samo reći da si jadan. ako već radiš muziku radi je radi sebe, a ne radi drugih. ak si sam zadovoljan onime što si napravio ne bi te trebalo pogađati ono što drugi misle.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:38   #90
electro cute ne misliš li valjda da ću ti na takav bezobrazan i vrijeđajući post išta konkretno na temu kritike odgovoriti?
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:52   #91
Tebe vrijeđa to što ti je rekao da si dosadan? Što bi onda trebali reći oni koji se ovdje ne brane jer nemaju pojma da ih napadaju, a koje se naziva kojekakvim pogrdnim imenima? Mislim na Dragaša, Perkovića i tko li je bio onaj treći... Čulić, da. Ili te vrijeđa što ti je rekao da si jadan AKO te kao glazbenika smeta da će te popljuvat neki tip koji u životu nije vidio violinski ključ?

Meni više vrijeđa inteligenciju to što ja pričam o filmskom kritičaru a ti govoriš o režiseru da mora znat sve o glumi. A i sam vrijeđam vlastitu inteligenciju kad ovdje o svemu raspravljam s tobom i s ja_a-om a očito je da ste tvrdih stavova i nepromjenjivi u svojem mišljenju (kao, uostalom, i ja). Doduše, mogu samo primijetiti da je on umekšao onaj svoj prvi post tako da možda bar neke koristi od ove rasprave.
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:55   #92
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Tebe vrijeđa to što ti je rekao da si dosadan? Što bi onda trebali reći oni koji se ovdje ne brane jer nemaju pojma da ih napadaju, a koje se naziva kojekakvim pogrdnim imenima? Mislim na Dragaša, Perkovića i tko li je bio onaj treći... Čulić, da. Ili te vrijeđa što ti je rekao da si jadan AKO te kao glazbenika smeta da će te popljuvat neki tip koji u životu nije vidio violinski ključ?

Meni više vrijeđa inteligenciju to što ja pričam o filmskom kritičaru a ti govoriš o režiseru da mora znat sve o glumi. A i sam vrijeđam vlastitu inteligenciju kad ovdje o svemu raspravljam s tobom i s ja_a-om a očito je da ste tvrdih stavova i nepromjenjivi u svojem mišljenju (kao, uostalom, i ja). Doduše, mogu samo primijetiti da je on umekšao onaj svoj prvi post tako da možda bar neke koristi od ove rasprave.
oh ne, krivo si si to objasnio mene uopće ne vrijeđa ništa što piskarate, da me vrijeđa ne bih se ni javljao. ali vam pokušavam dati do znanja da se pokušate služiti argumentima a ne pukim ad hominemom. samo to. dakle, ne brini i ne objašnjavaj što ja mislim ili osjećam
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:38   #93
Quote:
Logos kaže: Pogledaj post
oh ne, krivo si si to objasnio mene uopće ne vrijeđa ništa što piskarate, da me vrijeđa ne bih se ni javljao. ali vam pokušavam dati do znanja da se pokušate služiti argumentima a ne pukim ad hominemom. samo to. dakle, ne brini i ne objašnjavaj što ja mislim ili osjećam
mislim da post nije bio bezobrazan, niti sam koristio napad ad hominem. postavka čitavog posta je sasvim jednostavna - objektivne recenzije ne postoje, a glazbeno obrazovanje nije preduvjet za pisanje kritika. argument je taj da je kritika čisto subjektivan rad budući da ne postoje objektivna mjerila za kvantificiranje kvalitete glazbe.

ako sam te uvrijedio zato što sam napisao da mislim da si dosadan jerbo želiš u recenzijama čitati o durovima, sinkopama i ostalim stvarima oprosti, nije mi namjera bila da te uvrijedim, nego čisto da ukažem na to da bi takvo pisanje većini čitatelja bilo dosadno, a istodobno o pojedinom komadu muzike ne bi ništa otkrivalo. opet ti kažem, ne shvaćaj sve tako ozbiljno.

iza ovog da je svaki umjetnik jadan ukoliko ga brine to što drugi misle o njegovom djelu i dalje stojim, ako je to ono što te uvrijedilo onda jebiga, šta ti ja mogu.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 18:05   #94
glazbeni kritičar darko glavan RIP !

samo nije mi jasno kaj je radil tam na staroj zagrabačkoj cesti 3 km od varaždina, gdje nema niti pločnika, ni javne rasvejte u ujutro šetajući se po cesti ?????


pitem se to već neko vrijeme
ali danas sam dobil odgovor iz pouzdnih izvora (sa obdukcije)

bio je pijan i nadrogiran..


žalosno
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:43   #95
Thumbs down

Quote:
antik kaže: Pogledaj post
glazbeni kritičar darko glavan RIP !

samo nije mi jasno kaj je radil tam na staroj zagrabačkoj cesti 3 km od varaždina, gdje nema niti pločnika, ni javne rasvejte u ujutro šetajući se po cesti ?????


pitem se to već neko vrijeme
ali danas sam dobil odgovor iz pouzdnih izvora (sa obdukcije)

bio je pijan i nadrogiran..
žalosno
sramota!
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 01:04   #96
Osim sto razlikujes dur od mola, jos si i senzitivna, umjetnicka dusa.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 16:52   #97
žabo, dobro primjećuješ!
Logos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 10:26   #98
kad smo kodglazbene kritike
zna li netko gdje ima za skinuti neke zbirke glazbene kritike
npr
neke knjige ili casopisi...
hvala
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 02:16   #99
Kod kritike je važno da ti da osnovne informacije o bendu te da saznaš neke stvari poput stila glazbe koji dotični bend svira. Sve drugo je, bar meni, potraćeno vrijeme i čisto subjektivno rasipanje rečenica. Naravno, uvijek postoji neka ocijena, ali ta bi ocijena trebala biti smjernica samo u slučaju da je doista niska ili visoka, inače nije važna.

Sad će te me popljuvati ali evo... imam Gallovu Enciklopediju rocka, i naravno da je ne uzimam kao Sveto pismo, ali mi je masu pomogla pri odabiru glazbe koju ću nabaviti. Takve enciklopedije bi trebale poslužiti kao osnova za izgradnju glazbenog ukusa, a tek poslije slijedi traženje opskurnijih bendova na netu... bar ja to tako gledam.
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 04:07   #100
Zlatko Gall je oduvijek bio kritičar ispred svog vremena
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.