Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2003., 10:42   #21
Dakle, novinarko, uopće ne sumnjam da je školovani novinar bolji u pisanju tekstova, ali isto tako smatram da ne može napisati kvalitetni tekst na temu koju ja trebam obraditi. Ne pišem o političoj ispravnosti isprike predsjednika Mesića ili o cijenama krumpira na placu, već o vrlo specifičnoj temi o kojoj netko tko nije iz moje struke ne može napisati baš ništa suvislo i kvalitetno. Stoga svoje zgražanje ostavi za sebe i svoje ovce!
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 09:35   #22
Za novine se pišu NOVINARSKI TEKSTOVI i njih bi trebali i smjeli (da smo normalna zemlja) pisati SAMO I JEDINO profesionalni novinari i to oni koji imaju LICENCU HND-a , a ne press iskaznice isprintane na printeru u boji.

Stručne i znanstveni tekstvovi, kakav ti spominješ, se PO DEFINICIJI ne pišu za NOVINE. Riječ novine znači novosti, novice, ne nečije razglabanje o smislu života. Znanstveni i stručni radovi kakav ti spominješ se objavlju u ZNANSTVENIM I STRUČNIM ČASOPISIMA, ne u NOVINAMA. Nadam se da znaš razliku.


Ako je tvoj slučaj drugačiji, da si neka ovca iz pr agencije, to je onda još gori slučaj. Jer tad nisi čak ni stručnjak za dosadnu temu nego obična glupača koja se guzi tamo gdje joj nije mjesto ili ju netko ugurava tamo gdje joj nije mjesto, a s namjerom da ju kasnije guzi. KUZIS?
 
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 18:26   #23
cao aso !
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 22:58   #24
Winona, a ucit?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 09:04   #25
pa ucim ja.Cak sam u petak imala fraj i ovaj vikend nigdje nisam bila Idem samo veceras u kino i to na najkasniju predstavu kad ce mi ionnako biti muka - od ucenja.

Hvala sto za mene brines
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 12:19   #26
strasno je koliko se vremena i zivaca potrosi na jednostavno pitanje?
valjda ljudi u HR nemaju sto raditi.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 19:33   #27
Quote:
novinarka kaže:
Za novine se pišu NOVINARSKI TEKSTOVI i njih bi trebali i smjeli (da smo normalna zemlja) pisati SAMO I JEDINO profesionalni novinari i to oni koji imaju LICENCU HND-a , a ne press iskaznice isprintane na printeru u boji.

Stručne i znanstveni tekstvovi, kakav ti spominješ, se PO DEFINICIJI ne pišu za NOVINE. Riječ novine znači novosti, novice, ne nečije razglabanje o smislu života. Znanstveni i stručni radovi kakav ti spominješ se objavlju u ZNANSTVENIM I STRUČNIM ČASOPISIMA, ne u NOVINAMA. Nadam se da znaš razliku.


Ah kakav idealizam. Problem je jedino u tome što je sve to daleko od istine. A i u tom tvom HND-u u članstvu ima svakakvog nepismenog i polupismenog smeća, a predsjednik je, kako čujem od mog iskusnog vuka, neki polu-alkoholičar. Osim toga, moj pouzdan novinarski izvor kaže kako je učlanjenje u HND stvar slobodne volje svakog novinara, a ne obaveza, pa ono tvoje gore da bi za novine trebali pisati samo članovi HND-a (s licencom, zamislite!) zaslužuje
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 09:24   #28
Quote:
novinarka kaže:
Za novine se pišu NOVINARSKI TEKSTOVI i njih bi trebali i smjeli (da smo normalna zemlja) pisati SAMO I JEDINO profesionalni novinari i to oni koji imaju LICENCU HND-a , a ne press iskaznice isprintane na printeru u boji.

Stručne i znanstveni tekstvovi, kakav ti spominješ, se PO DEFINICIJI ne pišu za NOVINE. Riječ novine znači novosti, novice, ne nečije razglabanje o smislu života. Znanstveni i stručni radovi kakav ti spominješ se objavlju u ZNANSTVENIM I STRUČNIM ČASOPISIMA, ne u NOVINAMA. Nadam se da znaš razliku.


Ako je tvoj slučaj drugačiji, da si neka ovca iz pr agencije, to je onda još gori slučaj. Jer tad nisi čak ni stručnjak za dosadnu temu nego obična glupača koja se guzi tamo gdje joj nije mjesto ili ju netko ugurava tamo gdje joj nije mjesto, a s namjerom da ju kasnije guzi. KUZIS?
Zvučiš kao netko tko je dobro nagužen. KUŽIŠ?
Potpuno mi je svejedno što ti misliš o pisanju tekstova, presvetim novinarima, znanstvenoj publikaciji i ostalom. Ja sam na svoj upit dobila odgovor od ljudi koji su shvatili u kakvoj sam situaciji. Preseravanja novinara me ne interesiraju i zato se nemam namjeru tebi opravdavat. Iz tvojih se postova vidi samo koliko si ogorčena i ljubomorna na svestranost ljudi i jedino što znaš je vrijeđati.
O mojoj stručnosti ti neću pisati ama baš ništa jer skačeš bezveze i laprdaš gluposti, a da ni ne znaš o čemu se radi! Toliko o tvome novinarstvu.
O znanstvenim publikacijama nema svrhe ovdje pisati, jer to nije bitno za zadanu temu. Da li je tema dosadna ili ne, nije na tebi da procjenjuješ jer, ponavljam, NEMAŠ BLAGE VEZE O ČEMU SE RADI!!! Sam tvoj post govori koliko si frustrirana, jer rigaš vatru i prosipaš neke parole, kao i uvrede, a da nisi upoznata s problemom.
Stoga, vozi dalje, osim ako nemaš nešto suvislo za napisat!

P.S. Da ne zaboravim, ŽIVJELI NOVINARI!
(pogotovo ovakvi)
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.