Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2003., 18:00   #1
Koliko uložiti u reklamu?

Zamislite sad situaciju: otvarate novi posao i hoćete da se za vas čuje... Platite reklame posvuda, svečano otvaranje... the works... No to je sve samo početak... Za efikasnu promociju treba izdvajat stalno! Pitanje za znalce je KOLIKO? Koji postotak prihoda? Kak postić najbolji omjer uloženo / dobiveno? Kakvi mediji imaju efikasniju penetraciju ciljanih skupina u odnosu na cijene minutaže ili stupaca? Koliko često imat promidžbene akcije? Dal se nagradne igre isplate? Sve kaj znate i spremni ste podjelit...
I koju bi agenciju preporučili?
Jasno mi je da ak prodajete šećernu vodicu u stvaranje i održavanje branda odlazi 70tak % dohotka... Al kaj je sa nekim normalnim manjim everyday businesom ko što su trgovina, usluge, turizam i sl...? Radim na nekom b planu (sam svoj majstor) pa eto trebam sve predvidjet...
Pomagajte!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 15:10   #2
lokalni ili regionalni ili hrvatski target?
FMCG ili nesto drugo dilas?
ko su ti kupci?

daj reci neki detalj, danas sam dobre volje dajem savjete besplatno..
terresy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 17:13   #3
Quote:
terresy kaže:
lokalni ili regionalni ili hrvatski target?
FMCG ili nesto drugo dilas?
ko su ti kupci?

daj reci neki detalj, danas sam dobre volje dajem savjete besplatno..
Ajmo reć regionalni target: Zagreb je frtalj Hrvatske...
WTF is FMCG?
Potencijalni kupci su firme i boljestojeće građanstvo...








(WTF=what the fuck)
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 14:17   #4
znaci imamo ducan u Zagrebu sa skupljom robom te veleprodaju
Fast Moving Consumer Goods su ti stvari tipa cigarete, mobiteli itd.

s obzirom da nemam pojma a kakvoj se robi radi (osim da je skupa) predlazem editoriale (sample test u ellleu cosmu, glossu) ne kosta nista, platis im u robi oni objave clanak te raspali po radiu, za 15.000 kn imat ces mocnu kampanju na lokalnim postajama *urbani target, recimo 101, otvoreni eventulano plavi i cibona)


fali mi informacija, ne mogu na coravo radit!
terresy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 15:00   #5
Re: Koliko uložiti u reklamu?

Quote:
Paragalactic kaže:
Zamislite sad situaciju: otvarate novi posao i hoćete da se za vas čuje... Platite reklame posvuda, svečano otvaranje... the works... No to je sve samo početak... Za efikasnu promociju treba izdvajat stalno! Pitanje za znalce je KOLIKO? Koji postotak prihoda? Kak postić najbolji omjer uloženo / dobiveno? Kakvi mediji imaju efikasniju penetraciju ciljanih skupina u odnosu na cijene minutaže ili stupaca? Koliko često imat promidžbene akcije? Dal se nagradne igre isplate? Sve kaj znate i spremni ste podjelit...
I koju bi agenciju preporučili?
Jasno mi je da ak prodajete šećernu vodicu u stvaranje i održavanje branda odlazi 70tak % dohotka... Al kaj je sa nekim normalnim manjim everyday businesom ko što su trgovina, usluge, turizam i sl...? Radim na nekom b planu (sam svoj majstor) pa eto trebam sve predvidjet...
Pomagajte!
Pa ovako...ja neću davati marketinške savjete...nit sam kvalificiran, nit me zanima...

ali...imam priču koja je donekle povezana s ovom temom.

Osvojio sam nagradno, dvodnevno putovanje u Istru. Agencija "Globaltours" mi je poklonila besplatno putovanje za jednu osobu u vrijednosti od 1.600 i neš sitno kuna...uz mogućnost da povedem dodatnu osobu za samo 300 kuna...
Naime, nagradno putovanje je ni pet, ni šest nego novi način reklamiranja...umjesto tipičnog načina reklamiranja gospoda su se odlučila na ovaj moderno-zapadni način osvajanja tržišta...no, po meni...ispada da je to dvosjekli mač. Barem što se tiče ovog slučaja. Da sada tu ne duljim i ne pišem neke putopise...probat ću što kraće...

...prvo sam uplatio 100 kuna rezervacije za hotel ( kasnije saznao totalno nepotrebnih... ) Polazak u 6.20 (moš'mislit) ...prvo je došao jedan autobus za točno "dva" autobusa ljudi...totalna pomutnja među veselim turistima a još ni sunce nije izašlo...svađa s turističkim vodičem, došla policija na poziv, fotografiranje za novine ( nažalost nisam vidio jel se priča pojavila negdje )...da bi se na kraju ispostavilo da je neka mutava tajnica pogriješila i naručila jedan umjesto dva autobusa...( neki ljudi su čak odustali od puta ) ...

...dolazak u hotel s ukupno dvije zvjezdice...isprika domaćina za neugodnosti s autobusom, dobrodošlica...obećavanje fenomenalnog provoda...plan i program...spominjanje velikih izdataka za iznenađenje koje će nas zabavljati tu istu noć...e, da i ne zaboravim...bogati švedski stol za doručak sutra ujutro...

...ručak...pola kile prekuhanog graška ( mrzim grašak ) i neki poluprozirni komad(ić) mesa meni nepoznatog podrijetla...cijelo bogovetno popodne u Poreču...ogromnom gradu koji nismo uspjeli cijelog obići jer nažalost čak ti ni 4 sata nisu dovoljna da obiđeš sami centar...nevjerovatno neupućena i neobrazovana, ali simpatična i smiješno glupsava plavuša nam je u čitavih 15 minuta ( ona je priznala naglas da je 15, ja mjerio...bilo je 10 ) objasnila cjelokupnu povijest Istre, grada Poreča i razloge talijanskih natpisa ulica...( naime, razlog zašto je to tako je...citiram: "Ja ne znam" ...eto vidite, ako ste se ikada pitali zašto su talijanski natpisi na ulicama istarskih gradova sada znate i vi ) ...povratak u hotel...večera-ostao gladan...ne bih baš rekao gladan...ipak su se dovoljno potrudili da ja sad tu nažalost ne mogu napisati riječ gladan...ali bogami ne i sit!

Navečer...mađioničar? mađioničar!? ...ajde dobro...šta je tu je...mađioničar. Jedina pozitivna stvar u cijeloj predstavi je bio Vangelis u pozadini. Malo kasnije kulturno alkoholiziranje, pokušaj imitacije narodnjaka nekog ćelavca na stage-u, salve posprdnog smijeha...spavanje.

...prisilno dizanje u 7.00...bogati švedski stol...jedna vrsta sira, pladanj na kojem je do maloprije bila šunka i pladanj na kojem se nalazi neka vrsta podriguše ( kvazi-Poli salamurda ) odlazak u Pazin...razgledavanje ( odlično mjesto! )...dolazak u Pulu...paz'sad...razgledavanje grada Pule od 30 minuta ( mislim stvarno...uopće ne kužim zašto smo mi uopće dolazili tamo )
...e, da...tu je negdje i bio seoski turizam...skroz u redu...olfo...jedna tacna pršuta, malo sira...na nas šest...četiri litre raznog vina na stolu ( u pola deset ujutro )...arsenal nevjerovatno prostih viceva uz zbunjujuće poglede male dječice...harmonika...pjevanje...jahanje magarca..."po lojtrici gor, pa po lojtrici dol" usred Istre...i onda...pjesma "Doviđenja" ( taman na odlasku smo vidjeli dolazak tri puna autobusa debelih nijemaca...timing is everything )
...i nakon toga razgledavanje Rovinja ( odlično mjesto! ) ...povratak u hotel radi ručka koji na žalost moramo nadoplatiti samo 30 kuna ( stvarno im je bilo žao...zamalo sam vidio suze u njihovim očima ) ...za ručak su nam obećali tipičnu istarsku juhu od vina prije glavnog jela...juhe se nisam baš naužio jer ju NISMO dobili...a nakon jela bio sam laganini zbunjen...naime, pitao sam se di je hrana koju sam platio ? ( nažalost...opet ne mogu napisati da sam ostao gladan...ali sit...fuckin' far from it )

...ipak sam malo oduljio

...ali htio sam ukratko opisati sve što se dogodilo...naime ja sam iznimno sretan što sam bio na tom putovanju...nisam bio gladan...spavao sam u simpa hotelu...poveo curu na putovanje za samo 400 kuna...ali ono zbog čega sam ja zadovoljan...je jednom rječju...riječ...BESPLATNO....savjetujem svima da koji osvoje to putovanje sa zadovoljstvom to prihvate...bez velikih očekivanja ( riječi tipa: luksuzna večera...fešta...i tak to..nemojte shvaćati predoslovno ).

Da sam taj isti aranžman platio 1600 i neš sitno kuna + još 1600 i neš sitno kuna za curu...prva stvar koju bi napravio nakon povratka je slijedeća...sjeo bi i plakao od muke...doslovno.

...i ovako to nije bilo totalno besplatno...platio sam dodatnih 474 kune...a toliko bih i otprilike procijenio ukupnu vrijednost tog našeg zajedničkog aranžmana...znači, on od nas traži da ga mi hvalimo jer nas je on nagradio nečime čime sam ja to sam sebi platio!

..i da...jedna stvar...ovo je moje subjektivno mišljenje...koje je čak, pače i traženo od moje malenkosti da ga podijelim sa javnošću...moja omiljena; tražili ste pogledajte...čovjek je lijepo rekao da pričamo ljudima kako nam je bilo...pa evo...želja mu ispunjenja...

P.S.

ako ćeš se odlučiti na ovakvu vrstu reklame...pobrini se za jednu stvar...ljudi koji će ti služiti kao "medij" moraju biti zadovoljni! ...moraš uložiti malo više...više nego obično...jer to je nevjerovatno osjetljiva stvar..."iznuđivanje" ljudskog mišljenja...ali, ako uspiješ...siguran sam da je to najbolja moguća reklama...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 15:48   #6
Pokusajte sa tako zvanim "Gerilskim" nacinom promocije: kosta jako malo, a dosta je efikasno. Tako da novine, radio i ostali pisu o Vama. Ili dijelite letke ( na primjer, ako imate frizeraj, podijelite letke u okolici gdje nudite popust sa letkom, ili jeftinije u danima kada znate da ne cete imati musterije. Takodjer mali "sample" proizvoda u vezi sa kosom, koji se obicno moze dobiti besplatno od uvoznika/veleprodaje) Ima jos puno ideja, ali treba mozak na pasu....
Blues Brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 17:24   #7
a s tobom uvik isto

to ti je dragi moj kada imaš povjerenja u turističke agencije. zadnji put sam to povjerenje dao agenciji kada sam išao na maturalac i znaš što sam vidio u grčkoj, ustvari znaš i sam osim broda što je što je još bilo u redu. možda one plaže, hahaha . samo mi je bilo smišno. trip. ustvari njih 5.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.