Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 12:03   #1021
ovako, ako je vladar 9 u 6. kući, u ovom slučaju Neptun. znači li to da kada počinje tranzitirati po 9 kući da će osoba otići van raditi?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:49   #1022
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ovako, ako je vladar 9 u 6. kući, u ovom slučaju Neptun. znači li to da kada počinje tranzitirati po 9 kući da će osoba otići van raditi?
Ne znači, jer je simbolika široka. Možda joj jedino ovakav tranzit može pomoći ukoliko je to i želja osobe, a ne postoje neke druge prepreke.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:55   #1023
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ne znači, jer je simbolika široka. Možda joj jedino ovakav tranzit može pomoći ukoliko je to i želja osobe, a ne postoje neke druge prepreke.
hvala
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:16   #1024
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru...
Da mislim da su se svi aspekti aktivirali baš se primjeti potreba za povećanom potrošnjom, što opet pokušavam osvijestiti na način da kažem da mi to sada trenutno ne treba i tako se i ponašam pa vidim pomaka u tom pogledu toga kvadrata na So.
Što se tiče Urana i ulaska Ju u 2.kuću baš se vidi promjena u načinu zaradjivanja što me u biti ugodno iznenadilo i drago mi je ukoliko se dugoročno budem odhrvala ovom kvadratu na So.
Da, da zaista se vidi utjecaj aspekata.
Samo nisam razumijela kako si mislila promjene u stabilnosti prihoda?
Hoće li se oni zaista ustabiliti mislim da ovisi o načinu na kojim budem raspolagala sredstvima...barem mislim to je i bilo moje kao pitanje...

Hvala ti na odgovoru..
Pa Uran uglavnom donosi nestabilnost, malo gore, malo dolje. Odnosno donosi promjene. Ali evo kod tebe, kako si rekla, donosi promjenu u nacinu zaradjivanja. On tebi radi trigon na vrh 2. kuce (ne na Saturn, zabuna). Presao ti je preko MC, pa ti je vjerojatno utjecao na karijeru. Napravio je i trigon na Mars (vladar 10. kuce), pa pretpostavljam da ti se nesto promijenilo u smislu 10. polja. Zapocela si novi posao, napredak u karijeri i slicno...
Sad, ako si saturnovski tip (odgovorna, ambiciozna, vrijedna....a cini mi se da jesi, buduci da ti je Saturn dio velikog trigona u vatri), ovaj kvadat Saturn-Saturn bi to mogao biti dobar u smislu stabilnosti prihoda.
Medjutim, cijela sljedeca godina ce biti obiljezena dogadjajima na podrucju 10. i 2. kuce. Jupiter ce ici naprijed-nazad i bit ce ti skoro cijele sljedece godine u 2. kuci. Uran ce se ponovno vratiti do trigona s vrhom druge kuce, a dotaknut ce i Merkur u 10. kuci. Pluton trigon na Sunce. Dakle.....ocekuj dosta zbivanja.
Ti imas ovaj veliki trigon koji ti povezuje 2. 10 i 5. kucu. Tako da mislim da ce tebi u financijskom smislu stvari vise ici od ruke, nego obratno. Imas tu snaznu podrsku velikog trigona.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 02:36   #1025
Poz,
Moze li mi neko reci sta da ocekujem od tranzitnog Saturna a preko natalne Venere,a sve to u 12. kuci

http://tinypic.com/view.php?pic=2hyu...8#.VDcpR7CsVA3
wegasne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:11   #1026
Quote:
wegasne kaže: Pogledaj post
Poz,
Moze li mi neko reci sta da ocekujem od tranzitnog Saturna a preko natalne Venere,a sve to u 12. kuci

http://tinypic.com/view.php?pic=2hyu...8#.VDcpR7CsVA3
Možeš očekivati početak neke ozbiljne veze, ako nisi u vezi, ili raspad postojeće, ako nije izgrađena na dobrim temeljima. Može se raditi i o ljubavi iz prošlosti...Ili se može odraziti na područja gdje Ve vlada. A ovisi i kako inače ti reagiraš na Sa.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:33   #1027
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Možeš očekivati početak neke ozbiljne veze, ako nisi u vezi, ili raspad postojeće, ako nije izgrađena na dobrim temeljima. Može se raditi i o ljubavi iz prošlosti...Ili se može odraziti na područja gdje Ve vlada. A ovisi i kako inače ti reagiraš na Sa.

Hvala na odgovoru,
wegasne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:11   #1028
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa Uran uglavnom donosi nestabilnost, malo gore, malo dolje. Odnosno donosi promjene. Ali evo kod tebe, kako si rekla, donosi promjenu u nacinu zaradjivanja. On tebi radi trigon na vrh 2. kuce (ne na Saturn, zabuna). Presao ti je preko MC, pa ti je vjerojatno utjecao na karijeru. Napravio je i trigon na Mars (vladar 10. kuce), pa pretpostavljam da ti se nesto promijenilo u smislu 10. polja. Zapocela si novi posao, napredak u karijeri i slicno...
Sad, ako si saturnovski tip (odgovorna, ambiciozna, vrijedna....a cini mi se da jesi, buduci da ti je Saturn dio velikog trigona u vatri), ovaj kvadat Saturn-Saturn bi to mogao biti dobar u smislu stabilnosti prihoda.
Medjutim, cijela sljedeca godina ce biti obiljezena dogadjajima na podrucju 10. i 2. kuce. Jupiter ce ici naprijed-nazad i bit ce ti skoro cijele sljedece godine u 2. kuci. Uran ce se ponovno vratiti do trigona s vrhom druge kuce, a dotaknut ce i Merkur u 10. kuci. Pluton trigon na Sunce. Dakle.....ocekuj dosta zbivanja.
Ti imas ovaj veliki trigon koji ti povezuje 2. 10 i 5. kucu. Tako da mislim da ce tebi u financijskom smislu stvari vise ici od ruke, nego obratno. Imas tu snaznu podrsku velikog trigona.
Hvala ti na odgovoru tek sada vidim da je tu post...
Da baš je sve tako nadam se da će način na koji se budu postavile "stvari" na području 2.10. i 5. kuće obilježiti noivi način uopće funkcioniranja u tom pogledu i da ću u ovom ciklusu tranzita JU preko 2.kuće ipak biti "pametnija".

Između ostalog obzirom da je Ju u 2.polju ja se nadam još možda i još jednom potomku..ako ga Sa kroz 5.kuću ne bude "usporavao".

Hvala, hvala na odgovorima...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 23:37   #1029
, kada tranzitni Jupiter prolazi 3. poljem je li to vrijeme pogodno za kupnju automobila? I ako jest, kakve se prepreke mogu očekivati ako taj isti Jupiter radi kvadrat na vladara 3. polja - Sunce u 12. polju? Jel u pitanju kakav pretjerani entuzijazam, sreća koja je varljiva, radovanje oko kupnje auta koje neslavno završi u sl.? Koliko je takav Jupiter benefican?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:16   #1030
Mora li kod uzimanja kredita, biti aktivirano 8. polje, ili može i 2.?
Radi se o kreditu za stan, pa postoje tranziti na 4. polje, na Mjesec, na 2. polje i na 7. (ugovori) ali na 8. ne vidim.
Pitam jer je moguće da vrijeme rođenja nije točno.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:50   #1031
Da li se i što može očekivati kada se tranzitni Sa makne sa 180 So koji je bio skoro pa pune 2 godine u toj opoziciji i nije bilo lako..
Zanima me obzirom da je So vl.2.kuće kako bi se sada tumačilo što se Sa miče sa 180 So?

Ako se nekome da komentirati..

Karta

http://i61.tinypic.com/2gt3xa0.jpg
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 11:46   #1032
Kako djeluju tranzitne konjunkcije "izvan znaka"?
Konkretan primjer je Neptun na 1. stupnju Strijelca, a Sa je još u Škorpionu...Kada Sa počinje djelovati na njega, odnosno kada može izazvati događaj? Tu je izvjesno da će do događaja u području gdje Ne vlada doći.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 18:05   #1033
Pozdrav, ja bih vas molila za mišljenje i savjet vezano uz tranzit urana kroz moje 9p natalno i tranzit saturna kroz strijelca. Obzirom da natalno jupiter ima širu opoziciju sa marsom koji je vladar 9p. Ovo me zanima u kontekstu visokog obrazovanja? Ja bih to tumačila kao da ovaj saturn prvo nosi borbe i opterećenje, nakon toga tranzit uran u 9 prekid, ali natalni mars je dobro postavljen... tek sam počela učiti tumačiti tranzite pa nisam sigurna u ništa , pomoć?
http://www.pohrani.com/?25/3f/1OezXR...i-tranziti.gif
aishia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:53   #1034
....na nebu je tezak aspekt ...mars konjukcija pluton kvadrat uran....ovo najteze podnose oni psihicki labilni,tako da su cesta nasilja u ovom mesecu...cesti su prekidi veza i to iz nepoznatih razloga....sve one veze koje su bile nestalibne sad su na testu...
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 01:07   #1035
Koja je razlika ako npr. neka tranzitna planeta napravi aspekt s natalnom planetom, a da mi taj isti aspekt izmedu te dvije planete imamo u natalu, i recimo ako nam neka planeta tranzitna napravi aspekt s natalnom a da mi taj aspekt izmedu te dvije planete nemamo u natalu?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 16:56   #1036
Quote:
agroziv kaže: Pogledaj post
....na nebu je tezak aspekt ...mars konjukcija pluton kvadrat uran....ovo najteze podnose oni psihicki labilni,tako da su cesta nasilja u ovom mesecu...cesti su prekidi veza i to iz nepoznatih razloga....sve one veze koje su bile nestalibne sad su na testu...
Moram priznati da ovaj tranzit nisam osobno doživjela teškim, ali zato ovaj T kvadrat Sunce/Uran/Pluton jesam itekako...

Zanima me sljedeće. Ako gledam tranzite na natalne planete, moram gledati naravno i kojim kućama vladaju... E sad, meni recimo uskoro Sunce dolazi u konjukciju s natalnom Venerom - i da li sad gledam kojim poljem mi vlada Sunce ili kojim poljem vlada Venera... ili i jedno i drugo?
Još uz to je isti dan na nebu konjukcija Venere i Merkura, koja mi dolazi u sekstil na natalno Sunce, Merkur i MC... ako povežem sve to, zahvaća mi pola horoskopa i izgubim se u tumačenju...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:46   #1037
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Koja je razlika ako npr. neka tranzitna planeta napravi aspekt s natalnom planetom, a da mi taj isti aspekt izmedu te dvije planete imamo u natalu, i recimo ako nam neka planeta tranzitna napravi aspekt s natalnom a da mi taj aspekt izmedu te dvije planete nemamo u natalu?
Aspekti pokazuju u kakvim su uzajamnim odnosima planetarna tijela. No oni isto tako pokazuju u kakvoj je razvojnoj fazi odnos energija između tih planeta u aspektu. To se vidi obzirom na prirodu aspekta. Primjerice kvadrat je napet i on naprosto traži razrješenje kroz neku vrstu napora ili sukoba, dok trigon nema te napetosti, on je protočan i pušta energiji da slobodno "teče".

Također budući da je svaki aspekt na jedan sebi svojstven način utkan u cjelinu natalne karte, on je svojim postojanjem činioc osobnosti i kada osoba ima određeni aspekt onda ona "to već ima u sebi". Njoj je taj tip energije poznat jer je "dio nje" same. S druge strane kada netko nema određeni aspekt onda on "to nema u sebi". Kada je postojeći aspekt aktiviran istim tranzitom onda mu je "došlo vrijeme" (ili za realizaciju natalnih potencijala ili za potvrdu ovisno o tome kako se osoba s određenim aspektom nosi).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 01:19   #1038
Da,skuzila sam ovu prvu situaciju ali sto s ovom drugom situacijom
Kada nam je tranzitna planeta aktivirala neku drugu planetu, a da mi taj aspekt nemamo,npr. Tranzitni saturn aspektira natalnu veneru,u kojoj mjeri ce se to odraziti na osobu ako nema u natalu spoj te dvije planete? Nadam se da kuzis pitanje i hvala na odgovoru!
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 10:54   #1039
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Da,skuzila sam ovu prvu situaciju ali sto s ovom drugom situacijom
Kada nam je tranzitna planeta aktivirala neku drugu planetu, a da mi taj aspekt nemamo,npr. Tranzitni saturn aspektira natalnu veneru,u kojoj mjeri ce se to odraziti na osobu ako nema u natalu spoj te dvije planete? Nadam se da kuzis pitanje i hvala na odgovoru!
Ne kužim što ne kužiš? Kako djeluje "normalan" tranzit na planet?


Dakle, tranzit koji aktivira planetu s kojom i natalno postoji aspekt je znatno očitiji, snažniji, izraženiji jer aktivira da se tako izrazim "urođeni potencijal" dok kod tranzita kod kojeg nema natalne veze među planetama taj tranzit aktivira samo tu jednu planetu.


Npr. netko ima aspekt Merkur/Uran u natalnoj karti u napetom aspektu. To znači da ta osoba "nosi" u sebi tu napetost, ona ju živi u svom karakteru na način da njen živčani sustav stalno titra ubrzano, ona brzo reagira ali je i napeta. Nadalje, to je i aspekt nepromišljenosti, tj. za napetu vezu Merkur/Uran je karakteristično da mentalna energija djeluje dosta promjenjivo, Uran destabilizira mentalni sklop (Merkur) pa "mentalna energija" nema kontinuitet i dosljednost u svom iskazu. Takav um je "adehadeovski", on je buntovan i "traži radikalna rješenja" kada se s nečime ne slaže. Pa primjerice kod takvog napetog tranzita Urana na postojeći napeti aspekt...onda doista u tom periodu nastaje kratki spoj unutra "uma", osoba prekida "s dosadašnjim razmišljanjem"...što bi se reklo ona tada naprosto prolazi kroz svoju unutarnju umnu revoluciju. To se naravno može izraziti na razne načine od toga da ona doživi žvčani slom, da prekine školovanje, itd.



S druge strane kada nema natalnog aspekta Merkur/Uran i osoba doživi tranzit Urana na Merkur onda je to za nju period kada se njen um pobuđuje da razmišlja drugačije, ona može dobiti neku otkačenu ideju, promijeniti rukopis, nešto izlanuti, uvesti novosti u način kojim uči ili se školuje, itd...ovisno o tome u kojem znaku i polju je natalni Merkur.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 15:28   #1040
Obzirom da ljudi često vole iščitati samo negativne stvari iz natalne karte, osvrnut ću se na ovo što je Fish napisala iz vlastitog iskustva. Natalno imam opoziciju Merkura i Urana. Tijekom mog studija, Uran je tranzirao moje 3. polje i pravio kvadrate na natalni Uran i natalni Merkur. Studij mi je bio uzbudljiv , ali ni u jednom trenutku mi kroz glavu nije prošla pomisao o prekidu studija. Sve je to sad daleko iza mene, pa ono što mogu reći za taj period je da tada nisam bila ni promišljenija ni nepromišljenija nego inače.
Vjerojatno bi se iz mog kompletnog natala moglo vidjeti zašto je tako, ali ovo je bio samo osvrt na kvartat tranzitnog Urana na natalnu opoziciju Merkura i Urana.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.