Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2014., 16:18   #3661
zlatne gorice su prekrasne. mi smo bili na svadbi u 6. mjesecu, vani imaju složen šator, ali ne onaj ružni vašarski, a još se da i ukrasiti kak hoćeš. sve je izgledalo jako fancy. jedino ne znam kak je kad su unutra svadbe, meni je krajnji domet unutra bio wc
hrana je bila izvanredna, a sama lokacija je prekrasna, jer je na brdu i puca krasan pogled, plus ima mali labirintić u kojem su poslikane stani-pani fotke.
moja preporuka ako vam cijena nije bitna, ostale restače baš ne znam
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:45   #3662
Možda pogledati Palatin......
Matach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 20:53   #3663
Quote:
harukimurakami kaže: Pogledaj post
zlatne gorice su prekrasne....
Jako si me razveselila sad ovim, mi imamo svadbu u Zlatnim goricama, i iako nisam ni trena dvojila, sad se zbog ovog jos vise veselim
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 20:59   #3664
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Drage cure,
najljubaznije bi vas zamolila za preporuku za restoran u Varaždinu za malu svadbu...
Kao sto sam gore napomenula,m i smo u Zlatnim goricama, isto nas bude 50ak. Kaj se glazbe tice, imamo tamburase i Dj-a.
Postoji jos i Palatin, ali oni mi nisu sjeli kad sam ja kretala s trazenjem, mislim da su si malo previse fancy, a bez pokrica. Naravno, to je samo moje vidjenje. Plus kod njega je da je u centru grada, dok do gorica treba voziti.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:42   #3665
Hvala cure, zapravo ste mi potvrdile ono što sam i mislila da je najbolje.
Tinach, kada se udaješ i koliko ranije si kaparala Zlatne gorice? I ako nije bed, jeste izračunali koliko bi vas svadba tamo došla (znači samo restoran, bez cvjećarke, muzike itd.). Ako se to ne smije ovdje napisati (nisam dobro proučila pravila teme), možeš i u PM.
Hvala...
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 12:53   #3666
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Hvala cure, zapravo ste mi potvrdile ono što sam i mislila da je najbolje.
Tinach, kada se udaješ i koliko ranije si kaparala Zlatne gorice? I ako nije bed, jeste izračunali koliko bi vas svadba tamo došla (znači samo restoran, bez cvjećarke, muzike itd.). Ako se to ne smije ovdje napisati (nisam dobro proučila pravila teme), možeš i u PM.
Hvala...
Svadba je 17.05, a mi smo dogovorili termin negdje krajem listopada, ali to je bila zadnja slobodna subota u svibnju. Nismo kaparili, rekao nam je vlasnik da se čujemo i vidimo nakon Nove godine, tako da to tek slijedi. isto tak, poslao nam je nekoliko mogućnosti za menu, a izračun cijene ide nakon bar okvirnog dogovora oko hrane. iskreno, nemam ni približnog pojma. bit ću pametnija drugi tjedan.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 08:58   #3667
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Svadba je 17.05, a mi smo dogovorili termin negdje krajem listopada, ali to je bila zadnja slobodna subota u svibnju. Nismo kaparili, rekao nam je vlasnik da se čujemo i vidimo nakon Nove godine, tako da to tek slijedi. isto tak, poslao nam je nekoliko mogućnosti za menu, a izračun cijene ide nakon bar okvirnog dogovora oko hrane. iskreno, nemam ni približnog pojma. bit ću pametnija drugi tjedan.
Da, jasno da bi izračun išao tek nakon dogovora. Silly me.
Ajd kad budeš nešto više znala, napiši, baš me zanima. Hvala ti.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 18:49   #3668
Tinach, što ćeš sa kolačima za svadbu?
Ja imam jako istančan ukus oko toga kako bi moja vjenčana torta trebala izgledati, a sve što sam pronašla da se nudi u VŽ mi je prešablonski, pa se sad čak razmišljam da bi kolače dofurala iz Zagreba.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:58   #3669
Evo kod mene je došlo do promjene.
Priča sa Zlatnim goricama je bila kratka i na kraju gorka, a ne slatka.
Kad smo u desetom mjesecu rezervirali, dogovor je bio da rezerviramo sve- znač i i gornju terasu i doljnju, u slučaju potrebe zbog vremena. Kad smo pitali za akontaciju, rekao je vlasnik, nemojte prije prvog mjeseca, imam iskustva da ljudi prekidaju za Novu godinu, ništa ne brinite, mi smo profesionalci, dogovor stoji, vidimo se tad. ( plus da je vlasnik prijatelj sa budućim svekrom)
U međuvremenu mi je jedna mladenka poslala PM, da su oni kad i mi, na terasi gore. Pa ga je svekar zvao da pita kaj je sad to. prvi odgovor je bio da nije sigurno tak, da ne mogu biti dvije svadbe biti istovremeno. Pa je zval opet da ima svadba, ali da je ona nutra i nek ne brinemo, da se nečemo ni vidjeti ni čuti. (iako obje imamo DJ-a i nisam baš bila ispočetka uvjerena da su tolko dobro izolirani,ali ajde nek mu je)
Danas smo otišli gore platit akontaciju i dočekal nas je konobar , da zbog čega nismo rezervirali sve. Da se to može i da se tak već radilo. Pa smo ga pitali di je točno druga svadba (naravno, gore na "našoj" terasi), plus da još imaju dvije grupe tad. pa smo pitali kak su si oni zamislili da dvije mladenke koje tad žele biti u središtu pažnje budu na istom mjestu. pa je rekao- a znam, ali kao vi se nećete ni vidjeti ni čuti. pa pitanje koliko wc-a imate. jedan.
Onda je došel vlasnik, ispočetka izrazito napadački raspoložen i vrlo bezobrazan.
Onda je napričal od toga da mi nikad nismo spominjali da želimo sve ( mi smo valjda onda kolektivno halucinirali), da oni ionako to ne rade, da je to otvoreni restoran. Cijelo vrijeme povišeni ton, i na svekrvu i na mene. Onda sam mu ja rekla da ja ne mislim da mora zatvoriti restoran, ali da ima druge mogućnosti a ne da ja razmišljam kak ću se morati dogovorati i raditi kompromise oko dekoracije i ostalog. Kad je vidio da nema dalje kud, rekel je da nek si platimo, a očito možemo, negdje drugdje i da on odustaje od naše svadbe.
Kužim da je moglo doći do nesporazuma, kužim da mu je stalo da si napuni restoran, ali ne kužim da može biti toliko bezobrazan i svoju vlastitu riječ pogaziti i još nas ( a među nama i vlastitog prijatelja) raditi budalama!
Moja noga više neće kročiti gore, niti bilo koga od bližnjih,a s takvim načinom nije ni čudo da su mu se tri restorana do sad zatvorila.
Eto toliko od mene, sretno svim curama koje su gore, čini se da će vam trebati!
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 22:23   #3670
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Isto tako jedno brzinsko pitanje: znate li je li moguće vjenčati se u VŽ katedrali iako budućem mužu to nije matična crkva?
U Katedrali se u načelu ne održavaju vjenčanja. Iznimke su moguće jedino ako netko od mladenaca pjeva u katedralnim zborovima (koliko ja znam).

Za restoran bi se mogla raspitati u restoranu Cimplet. Mi smo tamo imali feštu za 30 ljudi prije par godina za maminu i tatinu 30 godišnjicu. Uz tu salu je još jedan produžetak kojeg mi nismo koristili, pa mislim da bi skupa moglo biti baš taman za 50. Imaju parking, i klopa je fina.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 14:01   #3671
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
U Katedrali se u načelu ne održavaju vjenčanja. Iznimke su moguće jedino ako netko od mladenaca pjeva u katedralnim zborovima (koliko ja znam).

Za restoran bi se mogla raspitati u restoranu Cimplet. Mi smo tamo imali feštu za 30 ljudi prije par godina za maminu i tatinu 30 godišnjicu. Uz tu salu je još jedan produžetak kojeg mi nismo koristili, pa mislim da bi skupa moglo biti baš taman za 50. Imaju parking, i klopa je fina.
Hvala!
Šteta za Katedralu, naravno, još ću se malo raspitati.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 23:02   #3672
Jel ima tko da se ženi ili se ženio u Zlatnim goricama i već je ugovorio cijenu menija? Ako ima, kolika vam je bila cijena s uključenim pićem?
Naime, dobila sam ponudu koja mi se čini fakat visoka, pa me zanima kako je ostalima?
Može i PM.

Hvala.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 21:36   #3673
pozdrav
evo da se i ja ukljucim u raspravu. ja sam se vec udala kod maticara (imali smo malu prekrasnu proslavicu s najuzim clanovima obitelji-braca, sestre, roditelji, baka) i bilo nam je krasno. plan je bio da imamo svadbu kad ustedimo dovoljno para, al smo sad vec nekak totalno ozenjeni pa smo te planove zanemarili . al eto obitelj je navalila, ocekuju svadbu i zele slavit s nama pa reko da vidimo sto se tu da napravit, buduci da nije bas mala obitelj pa bi na svadbi morali racunat sa oko 300 ljudi.
neznam kak je vama, al meni mrak pada na oci kad vidim cijene menija.
mi smo inace, kad smo planirali proslavu poslije vjencanja kod maticara, isto bili u zlatnim goricama. istina, tamo je prekrasno, al im cijene definitivno nisu bas povoljne.
na kraju smo imali proslavu u vrbovcu gdje je u cijenu menija bila ukljucena i torta, kolacici, svakakva pica i ukrasavanje stolova sa cvijecem, svijecama, vazama itd. prema zelji. na zalost navedeno mjesto u vrbovcu nema tak veliki prostor u koji bi mogli natrpat 300 ljudi, tak da cu na kraju izvidit malo situaciju u vz/ck. vidla sam vec da ima par lijepih dvorana i restorana-restoran kristal je nekak bas ostavil dojam na mene ovak sto se prostora tice (pricam za sad samo o slikama na netu, nisam jos bila uzivo), a i fontana u vz i u cakovcu mi se cini cist ok.
juc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 18:56   #3674
Sminkanje

Bok!
Molim vas ako tko ima za preporuciti vizazistu koji dolazi na lokaciju. Vjencanje je u Trakoscanu, a ja inace nisam iz tog dijela HRvatske, pa ne znam gdje da drugo pitam....
Lucija1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 06:18   #3675
Quote:
Lucija1983 kaže: Pogledaj post
Bok!
Molim vas ako tko ima za preporuciti vizazistu koji dolazi na lokaciju. Vjencanje je u Trakoscanu, a ja inace nisam iz tog dijela HRvatske, pa ne znam gdje da drugo pitam....
Hej Lucija!

I naše će vjenčanje biti u Trakošćanu )
Kad vam je svadba? U kapelici će biti obred ili ne gdje drugdje?
A druženje kasnije?

Što se tiče vizaziste, komentirali su ti nešto o tome na zadnjoj stranici grupe o frizurama i sminki pa si pogledaj, dosta hvale jednu zenicu iz međimurja na toj zadnjoj stranici koja po terenu šminka po potrebi.
nika1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:36   #3676
Pozdrav curke! Evo još jedne mladenke koja moli za pomoć. Zanima me di je najpovoljnije dati tiskati pozivnice. Nećemo ništa fancy, ali da je kvaliteta ok i da su čim jeftnije. Prednost Vž i okolica, ali može i Zg.
Ivchy2304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 15:14   #3677
Quote:
nika1003 kaže: Pogledaj post
Hej Lucija!

I naše će vjenčanje biti u Trakošćanu )
Kad vam je svadba? U kapelici će biti obred ili ne gdje drugdje?
A druženje kasnije?

Što se tiče vizaziste, komentirali su ti nešto o tome na zadnjoj stranici grupe o frizurama i sminki pa si pogledaj, dosta hvale jednu zenicu iz međimurja na toj zadnjoj stranici koja po terenu šminka po potrebi.
Vjenčanje ce biti u kapelici od dvorca, a kasnije ostatak druženja imamo u hotelu Trakoscan Imamo, sad 1.3. za čas, sve mi je spremno, osim sminke. Zvala sma tu curu, ako govorimo o istoj Ally Style, ali za taj datum je vec dosta rezervirana i kao Trakoscan je u tom trenu zbog bukiranost daleko za doci i vratit se, pa ništa od nje... pa sam jos uvik u potrazi..
Procitala sam za Dyalu ili nešto slično da je svi hvale, pa ako netko zna, bila bih zahvalna na kontaktu
Lucija1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 17:13   #3678
Quote:
Lucija1983 kaže: Pogledaj post
Vjenčanje ce biti u kapelici od dvorca, a kasnije ostatak druženja imamo u hotelu Trakoscan Imamo, sad 1.3. za čas, sve mi je spremno, osim sminke. Zvala sma tu curu, ako govorimo o istoj Ally Style, ali za taj datum je vec dosta rezervirana i kao Trakoscan je u tom trenu zbog bukiranost daleko za doci i vratit se, pa ništa od nje... pa sam jos uvik u potrazi..
Procitala sam za Dyalu ili nešto slično da je svi hvale, pa ako netko zna, bila bih zahvalna na kontaktu
I mi tako, vjencanje u kapelici, a druzenje u hotelu Trakoscan
I kako si dogovorila dekoraciju sa njima?
Nemaju bas nesto sto se toga tice, jelda?
A koliko cete ljudi imati?
Nas ce biti oko 80, pa smo dogovorili okrugle stolove (jer ih samo 10 imaju)
A bend? Imate svoje il uzimate njihov Peti element?
A dekoracija kapelice? Cula sam da nema naslona na klupama, a ja zamisljala da se provuce od klupe do klupe til, al sad nista od toga...kako si ti to rijesila?

A za vizazisticu ne znam kaj da ti velim, pricaju da je dosta dobra u sminkanju sefica iz Body oasisa(Vz), al ti ne znam bas da ide po terenu
nika1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:17   #3679
TRAKOŠĆAN

molim vas informacije o cijeni najma u hotelu trakošćan? zapravo me zanima sala. također me zanima, koliko unaprijed ste rezervirale salu i da li im je moguće poslati mail, tj.hoće li odgovoriti?
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 22:26   #3680
Quote:
nika1003 kaže: Pogledaj post
I mi tako, vjencanje u kapelici, a druzenje u hotelu Trakoscan
I kako si dogovorila dekoraciju sa njima?
Nemaju bas nesto sto se toga tice, jelda?
A koliko cete ljudi imati?
Nas ce biti oko 80, pa smo dogovorili okrugle stolove (jer ih samo 10 imaju)
A bend? Imate svoje il uzimate njihov Peti element?
A dekoracija kapelice? Cula sam da nema naslona na klupama, a ja zamisljala da se provuce od klupe do klupe til, al sad nista od toga...kako si ti to rijesila?

A za vizazisticu ne znam kaj da ti velim, pricaju da je dosta dobra u sminkanju sefica iz Body oasisa(Vz), al ti ne znam bas da ide po terenu
Mi cemo imati manje vjencanje-40 ljudi. Takodjer smo uzeli okrugle stolove
Za dekoraciju od hotel smo uzeli samo navlake za stolice, a za ostalo smo angazirali cvjecarnicu Iris (preporuka hotela) i bili smo na dogovoru i cine mi se skroz dobri i ok je cijena. Pripremit ce i dekoraciju za kapelicu tj. cvjetne aranzmane. S obzirom da je kapelica jednostvna po namjestaju i uredjenju, onda nisam nista vise planirala osim cvijeca oko oltara, tj. aranzmani koji se spustaju do poda. Bend smo uzeli PEti element, slusali smo ih, dogovrili se s njima, trebali bi biti dobri-javim dojmove nakon 1.3.
Hvala za vizazisticu nadam se da cu vec nesto dogovoriti!

Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
molim vas informacije o cijeni najma u hotelu trakošćan? zapravo me zanima sala. također me zanima, koliko unaprijed ste rezervirale salu i da li im je moguće poslati mail, tj.hoće li odgovoriti?
Bok,

Ne znam koliko planirate osoba, pa je najbolje da uputis direktno mail s upitom. Nama su odmah bili odgovorili, doduse prvo smo zvali na telefon i ugodno procavrljali, a onda smo se putem mail dogovarali dalje. Zenska s kojom smo dogovarali nama je bila jako ljubazna i stvarno OK, sve preporuke .
Samo posalji upit na mail, relativno brzo odgovaraju.

P.S. Zaboravila sam napisati da smo mi mjesec i pol prije rezervirali salu. Cijenu tocnu ti ne znam, jer je nam u cijenu ukljuceno i nocenje za sve goste....
Najbolje da posaljes upit na mail

Zadnje uređivanje Mayo : 10.02.2014. at 22:35. Reason: Spajanje postova - molim da koristite opcije Edit i Multiquote u donjem desnom kutu postova
Lucija1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.