Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 12:22   #1861
Zna li netko gdje mogu odvesti svoju tigricu na rezanje noktića u Zagrebu osim na veterinarski fakultet?
Jane88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:46   #1862
Quote:
Jane88 kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje mogu odvesti svoju tigricu na rezanje noktića u Zagrebu osim na veterinarski fakultet?
Zašto ne možeš sama? Šišam nokte svom nimfaću. Možeš kupit specijalne nožice za šišanje, samo treba pripazit da se žilica u noktu ne zahvati, skraćivati nokte malo po malo, ne odjednom.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:03   #1863
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Zašto ne možeš sama? Šišam nokte svom nimfaću. Možeš kupit specijalne nožice za šišanje, samo treba pripazit da se žilica u noktu ne zahvati, skraćivati nokte malo po malo, ne odjednom.
Znam cijeli postupak, ali moj je tako strašljiv i uopće ne voli istraživati nove stvari (kao primjer: u krletki su mu minimalno 3. mjeseca stajale igračke kojima se nije htio približiti), a kad vidi nožice u blizini počne bježati od njih, a sama ga ne mogu i držati i šišati noktiće jer je pravi strašljivac. Pokušala sam ih čak držati kraj kaveza da se privikne, al onda nije htio ući nazad unutra.
Jane88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:12   #1864
Ja svog držim na prstu dok mu šišam. Ni njemu se ne sviđaju preveć nožice, ali uspijem. Dolazi li na prst? Ako dolazi, lagano ga privikavaj na nožice bez šišanja, dopusti da ih kljuca. Kad bude dovoljno opušten, u akciju!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:23   #1865
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ja svog držim na prstu dok mu šišam. Ni njemu se ne sviđaju preveć nožice, ali uspijem. Dolazi li na prst? Ako dolazi, lagano ga privikavaj na nožice bez šišanja, dopusti da ih kljuca. Kad bude dovoljno opušten, u akciju!
Hoće on meni na prst još od 1. dana, ali blizu novih stvari nema šanse. A ništa trudit ću se i dalje s njima pa ćemo vidjeti tko će prvi popustiti.
Jane88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:37   #1866
Ako se radi o tigrici, znači da ne može (pre)jako ugristi.
Morali bi joj moći lagano i precizno odrezati nokte tako da to radite udvoje - jedan je drži za leđa sa nogama prema gore, a drugi drži nogicu i reže nokte..
To bi bila najbolja i najpreciznija metoda i za velike ptice, ali velike ptice te tako jako mogu ugristi da to nije moguće ako one to neće.
Zato se za njih primjenjuje metoda sa ručnikom (toweling), a sve je slično kao i bez ručnika, samo što mu se kljun drži u ručniku, pun je youtube takvih snimaka.
Na veterinarskom fakultetu vjerovatno primjenjuju "toweling", nema im druge.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:45   #1867
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Na veterinarskom fakultetu vjerovatno primjenjuju "toweling", nema im druge.
Ako je tako, onda je dobro u svakom slučaju pripremit pticu za "ručnikovanje". Samo, moj mrzi pod, najniže što ide je krevet.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:06   #1868
Ja sam svoga samo jednom uspjela s ručnikom ogrnuti nakon kupanja dok sam došla do nožica za šišanje noktića već je bilo kasno, inače brz je kad treba od nečega pobjeći. A od ostalih ukućana nemam koristi jer ih je svih strah. Baš sam mu maloprije stavila nožice u blizini njega (pola metra )...jadničak je letio i nije htio sletit sve dok ih nisam pomakla na sigurnu udaljenost...al sad ih barem vidi pa ćemo po malo približavati.
Jane88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:13   #1869
Nemirnoj ptici je jako teško odrezati nokte ako to čini jedna osoba, može doći do greške ili ozljede.
Ako je ptica mirna i naučena da joj se režu nokti, to je drugi slučaj.
Ja sam svom žakou dosada samo jednom rezao nokte i to grickalicom za nokte (bolje mi je bilo nekako nego sa škarama).
To je trajalo jedno 2-3 dana i uvijek sam mu rezao nokte dok je stajao vani na stalku ili na gajbi i nečim se bavio (uglavnom sam ga sredoi kada je stajao na jednoj nozi, a iz druge je nešto grickao), na kraju sam ih uspio nekako odezati svih 8, one otraga lošije nego one naprijed.
Sada ima granu koja mu brusi nokte i dugo već nisam trebao ništa.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:23   #1870
Što se tiče te grane one nisu loše za nokte, ali sam čitala o tome dosta i vidjela da im se od toga često zna ošteti kožica i onda se inficira nogica jer uđu bakterije u oštećeni dio, tako da sam ja ipak protiv te grane i podloga koje su na isti princip napravljene.
Jane88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:24   #1871
Ni ja zato nemam granu za nokte.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:04   #1872
Slažem se za ove neke jeftine koje se daju kod nas nabaviti i izrađene su u principu od običnog šmirgl papira.
Ali, postoje kvalitetne grane koje su nažalost preskupe (puno skuplje nego što bi to ustvari trebalo biti) zbog toga što ih nema kod nas i treba plačati shipping.
One su u principu izrađene od prirodnog drva presvučenog sa kamenčićima, školjkama i slično i garantiraju da su sigurne, postoje razne gradacije, veličine, boje i varijante.
Ja sam se ipak žrtvovao i kupio takve grane (jednu za ovdje, drugu za gajbu na moru), ali dođu zbilja papreno.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:29   #1873
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Ako se radi o tigrici, znači da ne može (pre)jako ugristi.
Muški ne ali ženke mogu ugrist jako, ne baš kao žako ali masu puta jače od muških. U prirodi ženke kopaju gnijezdo u deblu drveta pa imaju užasno jak kljun.
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Na veterinarskom fakultetu vjerovatno primjenjuju "toweling", nema im druge.
Tako je. Od mene su očekivali da Kokoa s leđa prekrijem ručnikom preko glave. Mi to nikad nismo vježbali pa su ga na kraju morali oni prekrivat. Nebi bilo loše doma naučit papige na to pokrivanje ručnikom preko glave od strane vlasnika, trebat će kod veterinara.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:31   #1874
Ma kakav Einstein i ostali razvikani papagaji.
Mikica je pravi šampion:
https://www.youtube.com/watch?v=o-ea9VwqJlQ
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:52   #1875
Odličan je, priča kao navijen. :klap:
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:30   #1876
Pozdrav,

Molio bi za pomoć ako neko ima kakvo rješenje.. Imam malog aleksa, koji je inače dosta dobar dok je van kaveza. Ništa ne grize, niti uništava - tu i tamo se pokaka - al to je ok.. Glavni problem mi stvara što obožava sletjeti i biti na tvu, lcdu koji je trenutno obješen ko slika na zidu. Nastojim ga odmah maknuti od tamo jer se i tu zna olakšati, a onda je problem što se to tog nemože doći bez skidanja tva sa zida.. Međutim, problem su i oštri nokti koji ostavljaju tragove po sjajnom okviru. E sad, imam u planu u dogledno vrijeme kupiti novi tv koji bi došao na isto mjesto, al ovaj novi gotovo da i nema ruba/okvira. I sad, ako ovaj sleti na isto mjesto, nokti će mu se naći direktno na samom ekranu - gdje je onda oštećenje neizbježno.. Probao sam do sada stavljati stvari kraj ili na tv kojih se u početku plaši, al kasnije skuži da nema prijetnje i onda je opet na tvu do njih - ko da ih nema...

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:35   #1877
Ima po zgradama i ogradama bodlji koje sprečavaju golubove da slete. Postoji li nešto slično u minijaturnom obliku za kućnu uporabu?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:47   #1878
Uff, na te šiljke se može nabost. Ajde da imaju kuglice na vrhu ali šiljke bez zaštite od probadanja...

Bolje je stavit policu malo iznad TV-a, tako da ne može sletit direktno na TV i da ne može s police dohvatit TV.

Moj je u početku isto tako išao gdje god je htio ali ni sam se ne sjećam što sam napravio da više ne ide. On me još uvijek traži da ga stavim na takva mjesta (a nikad ga ne stavljam) ali ne ide više sam, to je bitno.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:38   #1879
I mi muku mucimo (mucili smo) s istim problemom. Na jedan tv (koji je okacen na zid) smo stavili veliku plisanu igracku. Boje je se i vise ne slijecu na njega. No, na drugi koji je na stalku, to ne mozemo pa se snalazimo. Stavili smo im u svaku sobu mjesto za slijetanje gdje uvijek imaju malo sjemenki i vode pa vrlo rado tamo borave sto je znacajno smanjilo problem ali dogodi se jos tu i tamo.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:59   #1880
A malo i da se pohvalim vezano uz mjesta za slijetanje, nabavili smo deckima Montana Moonlite igraliste. Jako ga vole, premda su drvene precke mozda mrvicu presiroke za njih tj njihove noge, ali to je zamjenjivo pa cu s vremenom uzeti i izrezati nesto manjeg obujma.



__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.