Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 17:40   #101
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ofcojebi su molim te druga tema
Ofcojebi se brinu o osjećajima svoga partnera pošto to praktički nije ni prevara, znači sve je u granicama normale.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:43   #102
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ili ujna,tetka..
Ima jedno cjeli selo gdje se medjusobno prase ujne,strine,tetke..
Velis vec su epidemiolozi posumnjali na radijaciju kad ono... Ic ol in d femili.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:54   #103
Iskreno, srce bi mi prepuklo na 1000 dijelova.
Jednom u pocecima veze kad sam procitala da se dopisuje i vidja sa drugom curom, skoro sam pala u nesvijest, doslovno. Zujalo mi je u usima, nisam mogla disati i mantalo mi se u glavi kao da cu izgubiti svijest.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:43   #104
Tema je otvorena 2004. Jesam li to dobro vidjela?
Ali, evo, podignuta je i sad ide dalje. Ovo je uvijek aktualno.

Jednom sam bila u takvoj situaciji i odmah prekinula. Isti tren.
Mislim da bih i sada postupila isto.
Da boli, boli, ali to u takvoj situaciji ne možeš izbjeći. Bijes, ljutnja, tuga - sve bude ukomponirano.

Brz, čist i kratak rez na kraju ipak bude najbezbolniji.
Ono glupo praštanje pa samo čekaš da te ponovno zezne i, naravno, to napravi kad-tad.
Zato nogom u guzicu odmah, bez dvojenja, rasprava, natezanja.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:57   #105
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
I.... da se dopisuje i vidja sa drugom curom, skoro sam pala u nesvijest, doslovno. Zujalo mi je u usima, nisam mogla disati i mantalo mi se u glavi kao da cu izgubiti svijest.
Da, ali što si učinila nakon toga? Nakon tog početnog šoka?

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post

Brz, čist i kratak rez na kraju ipak bude najbezbolniji.
Ono glupo praštanje pa samo čekaš da te ponovno zezne i, naravno, to napravi kad-tad.
Zato nogom u guzicu odmah, bez dvojenja, rasprava, natezanja.
Ovo isto ovisi o prirodi same veze. Jel to veza koja traje 5 mjeseci ili brak koji traje 5 god. Ima li djece ili nema. Ima li uopće ljubavi ili nema. Kakva je priroda prevare? Jel to nekaj fizički za jednu noć ili traje godinu dana iza tvojih leđa?

Jbg to nisu opravdavanja onoga koji vara, ali su pitanja koja si čovjek postavi nakon prvotnog šoka i nevjerice. Razumijem ja da je prevara = prevara, kakva god da je.... Ali često reagiramo povrijeđenog ega i povrijeđenih emocija, a dugoročno nismo ništa napravili.

Ja nemrem zamisliti da me muž prevari i da o tome kad-tad ne razgovaramo i ne riješimo, bez obzira na ishod, ali riješimo to mirne glave i bez divljanja. Jer dosad smo se borili jedno za drugo. Govorim jer sam baš jučer bila u takvoj situaciji. Praštanje nije glupo, svi smo bar jednom zasrali i tražili/trebali oprost i šansu.... Niti vjerujem da onaj tko jednom vara, uvijek vara. Jednom ubojica, uvijek ubojica. Ma nije tako.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:09   #106
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Da, ali što si učinila nakon toga? Nakon tog početnog šoka?



Ovo isto ovisi o prirodi same veze. Jel to veza koja traje 5 mjeseci ili brak koji traje 5 god. Ima li djece ili nema. Ima li uopće ljubavi ili nema. Kakva je priroda prevare? Jel to nekaj fizički za jednu noć ili traje godinu dana iza tvojih leđa?

Jbg to nisu opravdavanja onoga koji vara, ali su pitanja koja si čovjek postavi nakon prvotnog šoka i nevjerice. Razumijem ja da je prevara = prevara, kakva god da je.... Ali često reagiramo povrijeđenog ega i povrijeđenih emocija, a dugoročno nismo ništa napravili.

Ja nemrem zamisliti da me muž prevari i da o tome kad-tad ne razgovaramo i ne riješimo, bez obzira na ishod, ali riješimo to mirne glave i bez divljanja. Jer dosad smo se borili jedno za drugo. Govorim jer sam baš jučer bila u takvoj situaciji. Praštanje nije glupo, svi smo bar jednom zasrali i tražili/trebali oprost i šansu.... Niti vjerujem da onaj tko jednom vara, uvijek vara. Jednom ubojica, uvijek ubojica. Ma nije tako.
Kad se to može izvesti mirne glave i bez divljanja i da se poslije život ne pretvori u pakao prigovaranja, nego se jednostavno sve ružno zaboravi - to onda može biti poezija.
Vjerojatno ima i takvih slučajeva. Ne znam.

Ali neki ljudi ne mogu i ne žele zaboraviti.
I žive u strahu jer su izgubili povjerenje.
A čemu to?
Život je stvarno kratak da bi ga se tako nekvalitetno provodilo.
Mislim, ja ne bih moga prijeći preko toga.
I na neki se način divim ljudima koji to mogu.
Ne znam jesu li hrabri, veliki ili ludi.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:51   #107
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Kad se to može izvesti mirne glave i bez divljanja i da se poslije život ne pretvori u pakao prigovaranja, nego se jednostavno sve ružno zaboravi - to onda može biti poezija.
Vjerojatno ima i takvih slučajeva. Ne znam.

Ali neki ljudi ne mogu i ne žele zaboraviti.
I žive u strahu jer su izgubili povjerenje.

A čemu to?
Život je stvarno kratak da bi ga se tako nekvalitetno provodilo.
Mislim, ja ne bih moga prijeći preko toga.
I na neki se način divim ljudima koji to mogu.
Ne znam jesu li hrabri, veliki ili ludi.
E vidiš, ali to je drugo. Da bi se došlo do tog stadija gdje ti shvaćaš da ne možeš više živjeti u strahu i da se narušeno/izgubljeno povjerenje nije s vremenom vratilo unatoč svom trudu, moraš pružiti priliku. Inače ne znaš možeš li oprostiti i riješiti. Tek onda se možeš pokupiti mirne i hladne glave i reći za 5, 10, 20 godina "ja sam dala sve od sebe i ničega mi nije žao".

Ovako masa ljudi reagira ishitreno i naglo pa kasnije krpaju sami sebe, jer najgore je u toj prevari kad tebe prevari partner kojeg TI JOŠ voliš. Unatoč ljutnji i povrijeđenosti ega i osjećaja, voliš ga i to se ne da ugasiti jednim kratkim i direktnim rezom.
Kako tada postupiti?

Ono što hoću reći jest da vjerujem u normalan razgovor i iskrenost kad se ovakve strave dogode, jer ako ni tada ne možemo biti normalni i razgovarati onda ću te ostaviti, ali ne zato kaj si me prevaril nego zato kaj nemremo bit normalni i razgovarati. Kužiš me? Ljudi posrnu. Najviše oni koji govore "ja to ne bih nikad". Ja sam bila jedna od tih pa sam dvaput posrnula (doduše bila jako mlada i veze su bile ruševne i pri kraju, ali svejedno). Onda sam se malo zapitala o nekim stvarima. I nijedan me nije poslije toga ostavio, obojici sam idući dan priznala i pokušali smo riješiti, ali naprosto su veze već dotad bile tolko u kurcu da nije imalo smisla.

Da mi se sad to desi, s mužem, pogotovo kad je bebač na putu, oboje bismo reagirali drugačije nego što smo reagirali kad nam je bilo 19-20
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 22:50   #108
A što je zapravo prevara, seksualni odnos ili bilo kakav odnos s suprotnim spolom, mene izluđuje to što neki misle kad si u vezi ili braku ne smiješ imati nikakvi kontakt s osobom suprotnog spola, zašto muškarac i žena ne bi mogli biti prijatelji?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:05   #109
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Sto biste ucinili da znate s kim vas vas partner/ica vara? Biste li se pokusali obracunati sa tom osobom, biste li to rekli njenom muzu/njegovoj zeni?
Nista. Ak se mene ne jebe ni pol posto, ne bi ja ni drugu stranu. Spakovao bih sve svoje stvari u naprtnjacu, sjeo na bajk i provozao se 10 000km i ostavio nju i njezinog ljubavnika, i kucu i auto im na poklon. Nek budu ljudi sretni, zast da im ja to narusavam kad ja moram pronaci svoju srecu, a vremena je malo - nema se tu vremena za svadje, prepucavanja - lijepo odes u miru, neprimjetno i kad nazove da pita gdje si, sam joj kazes - da definitivno sa njom vise nisi. Poklopis i odes se malo okupat u moru do ponoci.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:30   #110
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
A što je zapravo prevara, seksualni odnos ili bilo kakav odnos s suprotnim spolom, mene izluđuje to što neki misle kad si u vezi ili braku ne smiješ imati nikakvi kontakt s osobom suprotnog spola, zašto muškarac i žena ne bi mogli biti prijatelji?
Kazu da je to nemoguce...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:32   #111
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Nista. Ak se mene ne jebe ni pol posto, ne bi ja ni drugu stranu. Spakovao bih sve svoje stvari u naprtnjacu, sjeo na bajk i provozao se 10 000km i ostavio nju i njezinog ljubavnika, i kucu i auto im na poklon. Nek budu ljudi sretni, zast da im ja to narusavam kad ja moram pronaci svoju srecu, a vremena je malo - nema se tu vremena za svadje, prepucavanja - lijepo odes u miru, neprimjetno i kad nazove da pita gdje si, sam joj kazes - da definitivno sa njom vise nisi. Poklopis i odes se malo okupat u moru do ponoci.
To bi napravili svi koji nemaju djecu i koji imaju uvjete za samostalni život.
Ali.... mnogi nisu u takvoj situaciji, pa je najbolje rješenje - vrati istom mjerom, pa ste 1:1 i život ide dalje
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 23:34   #112
Tko zna jeli i autor, od otvaranja teme, pa do sada bio u slicnoj situaciji...mozda je on u ovih 13 g varao ili bio prevaren. Tko zna kako je ili kako bi reagirao u toj situaciji...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 00:28   #113
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
To bi napravili svi koji nemaju djecu i koji imaju uvjete za samostalni život.
Ali.... mnogi nisu u takvoj situaciji, pa je najbolje rješenje - vrati istom mjerom, pa ste 1:1 i život ide dalje
Imam dijete, i bio sam u braku. O razlozima necu pricati, sve je istina osim sto nisam sjeo na bajk vec u auto i iduce jutro je zeni moj odvjetnik dostavio papire za razvod, i nisam se kupao u moru do ponoci, vec sam dolazio sebi jer sam bio na korak da obolim od anoreksije i bio sam u tezoj depresiji i suicidalnim idejama, i 2 godine jebavanja po sudovima da ostvarim ono sto mi po zakonu kao ocu pripada - a to su susreti i druzenja. Znaci nije bajk, vec auto, i nije kupanje u moru, vec 2 godine jebanja po sudovima.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 05:36   #114
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
A što je zapravo prevara, seksualni odnos ili bilo kakav odnos s suprotnim spolom, mene izluđuje to što neki misle kad si u vezi ili braku ne smiješ imati nikakvi kontakt s osobom suprotnog spola, zašto muškarac i žena ne bi mogli biti prijatelji?
Zato sto u braku moras imati prioritete i ja cu radije provesti svoje slobodno vrijeme sa svojom zenom i djecom i povremeno popiti pivo sa starim frendovima nego gubiti vrijeme na "frendice".

No to sam samo ja, ti imas svoje misljenje..
Gaad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 05:41   #115
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
Zato sto u braku moras imati prioritete i ja cu radije provesti svoje slobodno vrijeme sa svojom zenom i djecom i povremeno popiti pivo sa starim frendovima nego gubiti vrijeme na "frendice".

No to sam samo ja, ti imas svoje misljenje..
Svi imaju prioritete. Samo sto nije svima supruznik prioritet u braku. Nekome je posao, nekome drustvo, nekome roditelji, nekome alkohol.
Mnogi ni ne shvacaju da su u braku, sve dok se brak ne pocne raspadati...ili dok muz ne nade fendicu a zena frenda....
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 08:32   #116
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Velis vec su epidemiolozi posumnjali na radijaciju kad ono... Ic ol in d femili.
E bas tako nekako..
Na Novoj godinu 2005,tada moj zaručnik i ja i veće društvo,bas dosta iz tog sela(uvrnuti selo uz Popovaču),sestra me upoznaje s prijateljicom..
Prodje mi zaručnik:a ono je njen ujak i njihovo djete :eej:

Činilo mi se da sam u filmu užasa

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
A što je zapravo prevara, seksualni odnos ili bilo kakav odnos s suprotnim spolom, mene izluđuje to što neki misle kad si u vezi ili braku ne smiješ imati nikakvi kontakt s osobom suprotnog spola, zašto muškarac i žena ne bi mogli biti prijatelji?
Slazem se..
Ovaj planet nije jednospolan..
Ne nogu se pravit da muškog spola nema..
Sta da onda igniriram sve vitace buša,administratore u posti,općini i drugim mjestima?
Prirodno he da se komunicira s oba spola, a time i grade poznanstva i prijateljstva..

Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
To je oke, pa nije da mi trpa mater.



Ima hrvacka i preko 1000 otoka.
Jeste,ali zasto to istices?
Pobjegao bi na koji u swingeraj


Sto se tiče prevare,kada mi se desila s zaručnikom..
Znala sam tko he u putanju,ta treća osoba, jer sam dugo slutila i znala da mu je to bila velika ljubav koja ga ostavila..
Lomio se vukla ga proslost a i komotan zivot sa mnom!
Kad sam imala dokaze crno na bjelo,spakovala sam stvari..
Nije htio otići, radio je dramu i scenu,intervenirala i HS,jer je "njemu pozlilo"..
Nju sam nazvala i rekla da je sad slobodan,da ja ne mogu kao ona jesti mrve sreće s tudjeg stola..da joj hvala sto me sigurno spasila od budućeg lošeg braka i da ce me se sjetiti kad joj bude gore nego meni.
Kamo sam rekla kao da sam prorekla..
Njihov zivot je otužan i ružan..
On je odmah nakon prekida sa mnom se propio,nju tukao i nastavio varati,rodila je nazalost i teško bolesnu djevojčicu..

Uvjek je bilo prevara i uvjek ce ih biti..
To se uklopilo u današnje društvo i ne moze se izkorijeniti..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 09:28   #117
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Nju sam nazvala i rekla da je sad slobodan,da ja ne mogu kao ona jesti mrve sreće s tudjeg stola..da joj hvala sto me sigurno spasila od budućeg lošeg braka i da ce me se sjetiti kad joj bude gore nego meni.
Kamo sam rekla kao da sam prorekla..
Njihov zivot je otužan i ružan..
On je odmah nakon prekida sa mnom se propio,nju tukao i nastavio varati,rodila je nazalost i teško bolesnu djevojčicu..
Ma bravo, safiru :klap:
Lijepo je rekla moja kolegica da koliko god se smijali razgovorima u sapunicama, da se te gluparije ipak pišu prema stvarnim ljudskim provalama.
Nek si ti njoj rekla, sudbina, karma i te stvari.
Je li i tebe zvala ljubavnikova žena da ugodno s tobom popriča?
Kako to da tebe nisu snašle silne nesreće nakon što si se umiješala u tuđi brak?
Žena ne zna tko si, pa si sigurna od karme?
Ovaj se zbog toga kaj je prevario tebe propio i počeo mlatit žene?
S tobom je bio pravi gospodin?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:04   #118
Gle ona plješće.. Naravno u znaku ironije
Harpy,ova pitanja mozes postaviti njemu koliko znas i ti kao i ja,da je sve izneseno bilo na Chatu..
Ali se i dalje možemo praviti da nista nismo pročitali
Nećeš postići da idem u detaljisanje s tobom..
Uzalud trud svirači,draga moja!

Možda smo pile kavu na Kvatriću..
Mozda su njih dva pili pivo u Dugavama..

Znatiželja,jel?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:37   #119
Karma is a bitch
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:37   #120
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Gle ona plješće.. Naravno u znaku ironije
Harpy,ova pitanja mozes postaviti njemu koliko znas i ti kao i ja,da je sve izneseno bilo na Chatu..
Ali se i dalje možemo praviti da nista nismo pročitali
Nećeš postići da idem u detaljisanje s tobom..
Uzalud trud svirači,draga moja!

Možda smo pile kavu na Kvatriću..
Mozda su njih dva pili pivo u Dugavama..

Znatiželja,jel?
Aha
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.