Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 12:02   #81
Quote:
KiLe7x kaže: Pogledaj post
par pitanjca...
koliko iskustva imate svi vi koji se javljate za setnju sa problematicnim psima..? koliko dobro poznajete psecu psihologiju..? sto cinite u trenutku ako naidete na nekog psa i pas kojeg secete odjednom pokaze agresiju..? kako ste sigurni da ne secete dominantnog psa, a vlasnik nije svjestan..?
samo pitam iz znatizelje...peace people...
Djevojčice, promašile ste ceo fudbal. Kile ne pita za drugog psa koji bi se eventualno napadački postavio prema psu koji je stalno ili privremeno vaš, nego za psa kojeg dobijete na brigu da ga prošećete, a vlasnik pojma nema ili prešućuje da mu je pas agresivan.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:15   #82
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Djevojčice, promašile ste ceo fudbal. Kile ne pita za drugog psa koji bi se eventualno napadački postavio prema psu koji je stalno ili privremeno vaš, nego za psa kojeg dobijete na brigu da ga prošećete, a vlasnik pojma nema ili prešućuje da mu je pas agresivan.
To donekle dođe s iskustvom, skužiš već po držanju psa, odeš u šetnju s ljudima prije nego ga preuzmeš na sebe, vidiš kako se ponaša vani i u društvu, a onda ti nije kasno ni da odbiješ gažu, upozoriš ih unaprijed da si to pravo zadržavaš ako ti ne kažu nešto važno. Upozoriš ih na pravnu i materijalnu odgovornost i posljedice ako ti prešute, a pas napravi nešto.
Meni je to bio glavni problem jedno kratko vrijeme kad sam razmišljala o nekome za P, prvo sam pitala kakvo im je iskustvo sa psima, misle li da bi mogli izaći na kraj sa psom s posebnim potrebama u tom vidu i slično. Bilo ih je koje su tu pokušale muljati, kao imam ja psa i znam s njima, onda ispadne da je pas kod bake na lancu jedini s kojim su u dodiru. Dobar je P, ali treba poznavati pse i znati ga 'pročitati' da se zna kako će reagirati i gdje bi mogli biti problemi, onda je dovoljno i par riječi da se spriječi ikakav pokušaj uopće. Čak netko ne mora poznavati ni njega samog previše, sve se na njemu vidi ako gledaš.
I naravno, kad već šećeš takvog psa, ne zjakati okolo i tipkati ili razgovarati, nego gledati tog psa i ostale malo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:46   #83
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
I naravno, kad već šećeš takvog psa, ne zjakati okolo i tipkati ili razgovarati, nego gledati tog psa i ostale malo.
Ako smijem dodati svakog psa, pa i svojega kojeg u dušu poznaješ. Obožavam ljude koji "izvedu psa u šetnju" pa sjednu na klupu u udare klafrati, a pas dotle u najboljem slučaju leži na travi i lufta se, a u najgorem, ode svojim putem i napravi nešto na svoju šapu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:03   #84
Ma naravno, ali kad se ovdje radi o brizi za tuđe... Koliko puta ja P ispravim i prije nego dođe do ičega jer ga gledam i skužim što bi moglo biti problem, tiho i lako to riješimo prije nego itko izvana išta i primijeti. Čak i kad naizgled pričam s ekipom, bude nas dosta, pazim i znam uvijek i gdje je i što radi i tko se mota oko njega.
Samo imamo tu u kvartu jednu od tih 'pas kod bake' pričica, cura kao šeće pse, više oni nju vuku, ne pozna ih, ne smije ih pustiti, a na brigu su joj povjerili i jednog prilično velikog, ima valjda jedva 10 kg više od psa. On vuče kao lud, a ona šalje porukice, ne može ga kontrolirati pa više i ne pokušava, smrznem se kad to vidim.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:08   #85
Trenutno ne šećem pse, ali sam ih šetala u starom kvartu (to su bili psi od susjeda, šetala sam ih ovak, iz gušta )

Pa što se tiče vlasnika pasa i odgovornosti šetača. Vlasnik sam mora bit svjestan da se uvijek nešto može dogodit i prihvatit to prije same "predaje" psa. Uvijek, ali uvijek se "nešto" može desit. I to je to.

Prije nekih mjesec dana sam izašla s Linom ispred zgrade samo na 5 min. Ušli smo u prolaz (par metara udaljen od ulaza), imala sam ga na "uzici", držala sam ga na produženoj mekanoj davilici. Odjednom se iza nas zaletio tornjak (koji preko puta čuva teniske terene, pas ima poveći "pseći dosje" iza sebe)
zaletio se u nas, ja nit sam ga vidla, nit sam se snašla, nit je on znao dal je moj pas mužjak il ženka, stariji il mlađi pas. Kak se zaletio u nas, Lino mi se istrgnuo i odletio naprijed u živicu. On je krenuo za njim, čopio ga za leđa, Lino je nastavio trčat ko blesav, jakooooo jakooo se prepao. I fiju briju niz ulicu, ja u japankama, vičem, derem se.. Nitko ništa, za sekundu su bili na kraju ulice i skrenuli na cestu. Dok sam ja do tam došla više nikog nije bilo, a ovaj je nastavio trčat za njim. Nabrijan do daske. Tražili smo ga s motorom po cijelom kvartu. Vratimo se do ulaza nakon nekih 25 min, a on nas tam čeka, jadan sav zadihan.. Šapice krvave jer su mu se izbrusili svi nokti na zadnjim nogama kak je šprintao. U tom trenu nit sam vidla psa, nit sam mogla obranit svog, a i hvala bogu da mi ga je ovaj strgnuo jer neznam kak bi ga obranila. (sad nejdem bez spreja nigdje, ni bacit smeće) Lexa, manjeg još mogu, jer ga uvijek vučem oko sebe al sa većim je puno teže. Ali reagiram uvijek instinktivno, i uvijek branim svoje pse, rukama, nogama, uzicom.. bilo kak. To bi napravila i da šećem tuđeg psa, bez razmišljanja. Sigurno, jer sam se par puta našla u takvoj situaciji na livadi, potukli su se tuđi psi. Nemaš kaj nego ih ić razdvajat.

A što se tiče šetača, pa ja bi svog psa dala sam poznatoj osobi, frendici ili poznanici. Osobi koju prvi puta vidim, nikako. A ako bi već šetala nečijeg psa, po prvoj šetnji se manje više vidi kakav je pas. Ne bi mi smetalo ako je pas dominantan, neodgojen i sl. jer imam jednog takvog i već sam naučena na "ispade" Izbjegavaš druge pse i bok, nije neka znanstvena fantastika. Drugi psi moraju bit na uzici, to očekujem od svih vlasnika, pa i sebe, i problema nebi trebalo biti.

E da, i sprej uvijek i zauvijek.

Jedino da pes ima problema s nepoznatim ljudima (uključujući i mene) e to je onda već druga priča.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:20   #86
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Pa što se tiče vlasnika pasa i odgovornosti šetača. Vlasnik sam mora bit svjestan da se uvijek nešto može dogodit i prihvatit to prije same "predaje" psa. Uvijek, ali uvijek se "nešto" može desit. I to je to.

Jedino da pes ima problema s nepoznatim ljudima (uključujući i mene) e to je onda već druga priča.
Ma naravno da se može desit, može se i meni s P vani, kako ne nekom drugom, dogodilo nam se jednom na nasipu da su nas na manje od 50 m u dva odvojena incidenta napale dvije različite kujice, čistina i nemaš kamo, niti jedna svezana, vlasnici potpuno nemarni, viču sa 20ak m i ne žure se, ja nisam mogla vjerovati da smo uspjeli imati takav peh, da ga nisam uspjela zaštititi, nekamo se ipak maknuti, ali samo je stvar u tome što se ipak dio toga može izbjeći ako paziš. Kao i dadilje za djecu, šišaš ti ako ona sjedi i čita dok ti se dijete penje okolo i skuplja čikove, a nažalost ima puno nadobudnih curica koje misle da mogu to.

I da, P ima baš problema s nepoznatim ljudima najviše još uvijek, i neće napraviti ništa ako mu se samo par riječi kaže, pomakne ga se 15 cm i sve ok, nitko ne bi rekao da je moglo biti frke, ali treba znati što i kad.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:34   #87
ja sam na jednom drugom topicu postavila pitanje, slicno... ja svog psa ne bih dala na cuvanje i kvit... ak negdje moj pas nije dobrodosao, nisam ni ja. velim, eventualno netko koga jako dobro poznam i tko voli mog psa jako (ima takvih, uglavnom u obitelji) ali nekak mi ni to nije opcija... moooozda u najgorem slucaju na jedan dan, bez nocenja ))
nemamo nikakvih problema, jer moj nije nabrijan .. ja cak vise volim dok se igra s vecim psima, nego manjim... prsti od energije i manji uvijek posustanu, i onda je on jadan i laje (jedina situacija u kojoj on zalaje, kad drugi pas odustane od natjeravanja)...s tzv. agresivnim pasminama nikad nismo imali problema, jer ako njemu neki tako "jaci" pokaze da je gazda i malo se nakostrijesi, moja pitjkica ide na ledja i siri noge ruke i sve i da ovom da mu radi kaj hoce)) u ovom slucaju, u interakciji 2 psa, da ja vjerujem u teoriju o dominantnim i sub psima.... i nakon malo snjofanja, redovito ispadne vise nego ok.
moj ima problem sto poludi kad netko uzme psa u ruke, i on skace stvarno ko blanka vlasic... a to ljudi cesto rade... ne grize... ali ljudi svasta pomisle... a ova budalica i kost prvo oblize prije grickanja...
sad, usprkos svemu, da cu ja riskirati... da je taj setac netko tko ce se znat postaviti u svim situacijama? nema sanse.. mozda eventualno na jedan dan kod osobe za koju pouzdano znam da ima iskustva s psima i kojoj moj pas nije jedan od onih za prosetat...
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 21:49   #88
Šećem pse na području Rijeke. Naselja Škurinje, Zamet (gornji,donji), Krnjevo, Podmurvice, Pehlin, Turnić, Kantrida, Mlaka. 35 kn sat. Psi me vole i ja volim pse
Rijeka1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 11:28   #89
Quote:
Rijeka1981 kaže: Pogledaj post
Šećem pse na području Rijeke. Naselja Škurinje, Zamet (gornji,donji), Krnjevo, Podmurvice, Pehlin, Turnić, Kantrida, Mlaka. 35 kn sat. Psi me vole i ja volim pse
Imas li svog psa? Reci nam malo vise o iskustvu i odgovori na pitanja postavljena gore
Ja sam iz Ri pa ako bude frke i ako se pokazes prikladnim- nikad ne znas
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:42   #90
kak se kreću cijene šetnje pasa, npr 2 ili 3 puta dnevno?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:46   #91
Bok!Ima li tu nekoga iz Koprivničko-Križevačke županije ili baš iz Križevaca?Javljam se za šetanje pasa!Ako ima zainteresiranih neka se jave!Hvala!
Tea Plavi 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 11:47   #92
pomoć oko vašeg ljubimca

Bok...
Ja sam jako veliki ljubitelj životinja, posebno pasa, obožavam ih, jednostavno obožavam.

Prije preseljenja u Zagreb čuvala sam psića od mog susjeda. Bilo su to lijepi dani u mom životu, puni svakodnevnih iznenađenja.

Sad živim u Zagrebu, nažalost nemam psa, ali bilo bi mi jako drago kad bi se netko javio ako treba pomoć oko svog psa, poneka šetnja, istrčavanje, igra itd. Željela bih nešto zaradit za studentski život, a pri tome uživat u društvu najboljeg ljudskog prijatelja.

Hvala i lijepi pozdrav svima!!!!!!!!!
luna008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:49   #93
Hellou!

Uključujem se i ja u ovu super temu jer i mene to zanima...
Studiram veterinu, cijeli sam život okružena psima, dugo sam radila zajedno sa jednim trenerom pasa (tj. ja sam učila) i nikakav problem mi ne predstavlja rad kako sa malim, tako i sa veliki psima (radila sam sa NJO, dogo argentinom, dobermanima, rotweilerima, bernskim planinskim psima, newfoundlandima itd.)
Zainteresirana sam za šetanje i čuvanje pasa u području Medvešćaka, centra, Kvatrića... za cjelokupnU ponudU i cijenE upit na PM...

Također, ukoliko nekoga zanima, već se duže bavim i fotografiranjem pasa-pa ako ima nekoga tko bi volio priuštiti svom ljubimcu photosession neka se javi!
Gaia_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:55   #94
Tražim šetača pasa

Bok, moja majka ima prekrasnog, veselog i dobrocudnog zlatnog retrievera kojeg bi trebalo prošetati 2x dnevno, oko 5 dana mjesečno (dakle jednom, nekad dva puta tjedno). Živi u Zagrebu, iznad bolnice Sv.Duh http://maps.google.com/maps?f=q&sour...,+Croatia&z=16, (oko 10 min busom od Črnomerca). Ima li zainteresiranih? Pls odgovorite na [email protected], i pošaljite mi usput i cijenu. Tnx, Sanja
Antelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:20   #95
Tražim osobu na području Rijeke koja bi mogla povremeno pričuvati mog psa u mom stanu.

Radi se o psu koji pati od ozbiljnog slučaja separacijske anksioznosti koja je toliko intenzivna da u slučaju da ga ostavim samog čak i na vrlo kratko vrijeme, pas postaje izuzetno destruktivan i depresivan.

Budući da nemam drugog izbora nego pružiti svom kućnog ljubimcu društvo tijekom svih 24 sata dnevno, tražim ozbiljnu i dragu osobu koja bi mi mogla povremeno uskočiti kako bih si omogućila slobodno vrijeme za obavljanje obaveza poput odlaska u dućan.

Pas svakodnevno ide sa mnom na posao, tako da mi osim u posebnim situacijama (kada moram na službeni put) treba netko samo da mi pomogne na sat-dva jednom tjedno ili čak jednom u dva tjedna. U tom periodu čuvanja za početak ne bi bilo potrebno šetati psa, nego mu samo praviti društvo, a poslije prema dogovoru.

Postoji još jedna važna stvar, a to je da je jako nepovjerljiv prema nepoznatim ljudima (ima strah od nepoznatih osoba), pa je za početak vrlo važno uspostaviti i izvježbati kontakt i "odnos" sa psom u mojoj prisutnosti i na način na koji ja sugeriram (znači prvih nekoliko sastanaka sa psom bi trebalo odraditi bez da ga potpunosti ostavim samog s vama).
Pas je nakon što mu date dovoljno vremena i prostora da se opusti u vašem društvu jako umiljat, no potrebno je malo vašeg razumijevanja i želje kako bi bez dodatnih trauma za njega došli do tog stupnja.

Nije jednostavno, ali pomoć mi je potrebna, pa molim sve zainteresirane da mi se jave na PM.
ButchPei80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 21:59   #96
Pozdrav,šetala bi Vaše peseke ukoliko Vi nemate vremena ,imam iskustva i imam doma 2 svoja(mješanka goniča i irskog setera)Područje Trešnjevke,Remize,centar i okolica.Javite se s povjerenjem (Cijena po dogovoru)Možete mi i poslati na mail:[email protected]
ili na mob: 0955916060
sunce_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 14:23   #97
Ako itko u Zadru šeta pse , područje poluotoka nek se javi na pm. Hvala
hip-hop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:25   #98
Ja bi jako voljela šetati pse jer ne mogu imati svojega, a jako ih voolim..U Zagrebu sam, Klaićeva...
robertta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 04:24   #99
Evo da se i ja priključim.
Dakle ako netko traži da mu se povremeno ili stalno šeta njegov omiljeni ljubimac,neka mi se slobodno javi na pp.Dugo već šetam peseke,i jako ih obožavam,svih oblika i veličina.
Šetam na područjima: Prečko,Špansko,Vrbani,Srednjaci,Jarun,Knežija,
Cvjetno naselje,Rudeš,i sve blizu toga.Cijena po dogovoru.Hvala!
Pošto sam student,vrlo lako vam mogu izaći u susret sa vremenom.
__________________
"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by how well its animals are treated." - Mahatma Gandhi
hachiko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:31   #100
veeliki sam ljubitelj zivotinja i cijeli zivot sam okruzena njima. zbog preseljenja u zagreb zbog studija nisam u mogucnosti imati kucne ljubimce. rado bih ako ima zainteresiranih šetala vašeg psa, nahranila i pričuvala vašu mačku dok ste na putu..i male zivotinje dolaze u obzir tako da vam pomognem a da ja uspijem zaraditi mali djeparac radeci nesto zanimljivo i zabavno nalazim se na trešnjevci, remiza.
magiccat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.