Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 17:39   #601
,,,

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
I meni su androgeni povišeni no ja bi to povezala s Venerom u Ovnu u osmoj, i to što mi Mars (a i Uran) kvadrira Sunce i vladara podznaka, Merkur. To je puno muške energije za jedno žensko.
Venera u Ovnu i u 8, pride dispozitor ima loše aspekte, biće to ...

Takodje mi je Venera u Ovnu, u 3 polju....urnisana je jadna, dobro se i drži u životu

Kod mene je Mars120Sunce i Mars60Uran...imam stvarno Sunce 180 Uran.....e sad ko bi ga znao...

Ja sam shvatila da su hormoni Venera, tj. da ih ona predstavlja......
Meni su čak jedne prilike rekli da zbog teško aspektovane Vener i Sunca na Algolu, da se pozdravim sa moguććnošću da ikada imam djecu....
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 22:04   #602
Pozdrav, nadam se da ova tema nije zamrla ...
Imam pitanje. Nikako ne mogu da shvatim šta se dešava sa ovom osobom - pravi se aseksualna, verna, radna, a znam da nije.
U pitanju je muškarac dupla Vodolija. Dva braka. U 7 kući Mo u opoziciji sa So iz prve kuće.
Uz to Me, vladar 5. i 8. kuće u 12. kući ( što meni "smrdi" na više tajnih veza, prevare i mućke).
Vrh 5. kuće u Blizancima ( što me opet navodi na sumnju da ima više veza u isto vreme). 5. kuća prazna.
U 8. kući Pl i Ur. Vrh 8. u Devici.
Prošle godine je Ju tranzitirao 8. kućom i sumnjala sam na prevaru i to sa nekom bivšom. On se pravi lud, nevinašce...
Mislim da je prvu ženu varao 2005. kada mu je Ju tranzitirao 8. kućom, a Sa tranzitirao 7. kućom...ubrzo mu se i brak potpuno raspao i razveli su se početkom 2008.
Šta vi mislite?
LalicaLala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 08:43   #603
Quote:
LalicaLala kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nadam se da ova tema nije zamrla ...
Imam pitanje. Nikako ne mogu da shvatim šta se dešava sa ovom osobom - pravi se aseksualna, verna, radna, a znam da nije.
U pitanju je muškarac dupla Vodolija. Dva braka. U 7 kući Mo u opoziciji sa So iz prve kuće.
Uz to Me, vladar 5. i 8. kuće u 12. kući ( što meni "smrdi" na više tajnih veza, prevare i mućke).
Vrh 5. kuće u Blizancima ( što me opet navodi na sumnju da ima više veza u isto vreme). 5. kuća prazna.
U 8. kući Pl i Ur. Vrh 8. u Devici.
Prošle godine je Ju tranzitirao 8. kućom i sumnjala sam na prevaru i to sa nekom bivšom. On se pravi lud, nevinašce...
Mislim da je prvu ženu varao 2005. kada mu je Ju tranzitirao 8. kućom, a Sa tranzitirao 7. kućom...ubrzo mu se i brak potpuno raspao i razveli su se početkom 2008.
Šta vi mislite?
Mjesec opozicija Sunce,mislim da on vuče teski obrazac ponasanja svojih roditelja,te da su njegove potrebe i želje u vječitoj utrci s drugim ljudima.On stalno ima svijest da drugi imaju bolje,te je često zavidan,emocionalno nezadovoljan,nesvjestan onog sto on ima i koliko to vrijedi.Pa onda vise brakova, vise veza.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:30   #604
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Mjesec opozicija Sunce,mislim da on vuče teski obrazac ponasanja svojih roditelja,te da su njegove potrebe i želje u vječitoj utrci s drugim ljudima.On stalno ima svijest da drugi imaju bolje,te je često zavidan,emocionalno nezadovoljan,nesvjestan onog sto on ima i koliko to vrijedi.Pa onda vise brakova, vise veza.
Hvala! Nisam tako gledala na stvari , a tako je! Uprao nije svestan onoga što ima.... uvek je fokus na ono što nema
LalicaLala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 14:37   #605
Trebam pomoc
Koji aspekti ili planeti u znacima bi dali osobi da ude u seksualne odnose sa prakticki 25 godina,nikad nije zelio to obaviti usput nego sa osobom koju cijeni,voli,ful vjerna osoba,postuje sve oko sebe.Rade je bio sam nego sa djevojkom koja mu ne pase.Nisam mogla na netu naci neke informacije
Ovo su detalji neki:
Sunce i Mars u Strijelcu
Mjesec u Ovnu
Podznak Djevica
Stelij u Skorpionu(Venera,Merkur,Jupiter i Pluton)
5.kuca u Jarcu gdje mu se nalaze Uran i Neptun,7.kuca u Ribama mu je prazna.
Venera je u kvadratu sa Saturnom,u sekstilu sa Uranom,Neptunom i Merkurom i konjukciji sa Plutonom.Merkur u konjukciji sa Venerom.Sunce u konjukciji sa Marsom,Mjesec u trigonu sa Marsom i Mars u kvadratu sa podznakom.3.kuca u skorpionu i tu su sunce,merkur,venera,mars i pluton.


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 14:54   #606
Hana, u astrologiji jedan aspekt ne opisuje cijelu osobu nego je opisuje nakupljanje energije. Za “izbirljivost” koju ovdje sponinjes najmanje su odgovorni Sunce, Mars i Mjesec. Ostatak podrzava - skorpija je extrem, djevica pribirljiva, 5. kuca u jarcu (sazimanje neobaveznih veza).
Osim ovoga, na ljude djeluje i okolina i sve ono sto je osoba ranije dozivjela i vidjela, a uskladjivala sa nekom svojim urodjenom osobnoscu.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 08:36   #607
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc
Koji aspekti ili planeti u znacima bi dali osobi da ude u seksualne odnose sa prakticki 25 godina,nikad nije zelio to obaviti usput nego sa osobom koju cijeni,voli,ful vjerna osoba,postuje sve oko sebe.Rade je bio sam nego sa djevojkom koja mu ne pase.Nisam mogla na netu naci neke informacije
Ovo su detalji neki:
Sunce i Mars u Strijelcu
Mjesec u Ovnu
Podznak Djevica
Stelij u Skorpionu(Venera,Merkur,Jupiter i Pluton)
5.kuca u Jarcu gdje mu se nalaze Uran i Neptun,7.kuca u Ribama mu je prazna.
Venera je u kvadratu sa Saturnom,u sekstilu sa Uranom,Neptunom i Merkurom i konjukciji sa Plutonom.Merkur u konjukciji sa Venerom.Sunce u konjukciji sa Marsom,Mjesec u trigonu sa Marsom i Mars u kvadratu sa podznakom.3.kuca u skorpionu i tu su sunce,merkur,venera,mars i pluton.


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Sunce i Mars mu daju idealizam te određenu životnu filozofiju koje se drži.Ta konjukcija je "moralno čista", poznaje moralne norme ponašanja.Peta kuća je prirodna kuća Lava,u njoj se daje ljubav drugima,u njoj je kreativnost, zabava,status,bogatstvo,prosperitet.Njemu je vrh 5. kuće u Jarcu,to donosi ozbiljnost u kuću,rezerviranost,te okretanje životne iskre pete kuće na materijalno.Vladar Jarca je Saturn,pa je planeta vladar pete kuće Saturn.On je u kvadratu s Venerom,Venera je ženska energija,pa bih rekla da On na neki način proračunato "prodaje" emociju.Venera u kontaktu sa Sarturnom želi sigurnsot, status,krov nad glavom,a kvadrat stvara strahove ,čovjek se osami i zna dugo čekati pun strpljenja neku "dobru priliku" ,u tom kvadratu se ne pokazuje ranjivost,pokazuje se hladnoća,a da bi se prikrio strahe od gubitka ili loše sreće.
Venera je u konjukciji s Merkurom,Merkur je vladar Asc, tako da on drugima pokazuje upravo ovu sliku.Isto, Venera mu je u konjukciji s Plutonom što pokazuje dubok seksualni poriv,a isto tako i strahove od baš takve žene škorpionskih osobina.
U petoj kući su mu Uran, Neptun.Uran mu daje potrebu za slobodnim vezama, više prijateljskih,društveno neprihvaćenih,a Neptun nejasnu sliku o partnericama,često platonsku,a Neptun je vladar Dsc,pa tako i opisuje njegove partnerice.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 09:39   #608
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

5. polje opisuje seksualnu aktivnost, znak i planete u njemu opisuju da li se to odvija spontano i prirodno ili nedaj Bože postoje…blockade?
Ako 5. polje pokazuje seksualnu aktivnost to znači i da je ono naglašeno/ nenaglašeno u periodu života kada individua ima seksualnu aktivnost? npr. tranzitni Jupiter prolazi 5. kućom? ili preko vladara 5. kuće analogno tome...

A šta je onda s 8. kućom? To je samo stav o seksualnosti?

Dakle (ako je netko proučavao i ziher zna) gdje se (kuće) i kako gleda (aspekti) ...gledajući kroz tranzite npr...samo dešavanje seksualnog čina u određenom vremenu?

Jel moguće da se seks. čin iz ljubavi gleda kroz 5. polje a samo "sirovi, goli" seks kroz 8.polje (tranzite)?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 10:07   #609
@Carla, rekla bih da je 5. polje reklamni (lav) dozivljaj - predstavljanje i izvedba, a 8. polje emotivni (skorpion) dozivljaj.

U nekom periodu moze se stavljat naglasak na fizicku komponetu, a u drugom na emotivnu, ali nemoguce je to razdvojit jer kad pricamo o seksu onda ga najprije mora biti i uvijek ce imati i jednu i drugu komponetnu, pa makar bio skroz sirov.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 10:33   #610
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
@Carla, rekla bih da je 5. polje reklamni (lav) dozivljaj - predstavljanje i izvedba, a 8. polje emotivni (skorpion) dozivljaj.

U nekom periodu moze se stavljat naglasak na fizicku komponetu, a u drugom na emotivnu, ali nemoguce je to razdvojit jer kad pricamo o seksu onda ga najprije mora biti i uvijek ce imati i jednu i drugu komponetnu, pa makar bio skroz sirov.
Da, razumijem. Po tebi je dakle naglasak 5. polje više fizička komponenta, a 8. polje više emotivna. ok.
Ja sam to više skužila da je 5. polje ono tzv. "vođenje ljubavi" (fizička i emotivna", a 8. polje seks bez emocija, u smislu zadovoljavanja samo vlastitih potreba fizičkih...a možda i duhovnih (ako seks individua gleda kao razvitak dijela svoje osobnosti). Ali više sebično polje. Ne znam....tu sam malo zbunjena...nejasno mi.

No, kad se dešava sam čin?
Koji tranziti planeta su aktualni, mogući, prevladavajući u tom vremenskom periodu, danu?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 10:55   #611


Koji su nam tranziti potrebni da bi jeli? Vjerojatno isti oni kao i da bi imali sex.

8. polje se moze protumaciti i tako kako si ti rekla, jer od svih znakova upravo skorpion ima tu sposobnost potiskivanja emocija (ali one postoje, jer inace ne bi imao sto potisnuti) i reagirati fizicki ali upravo pogonjen tim emocijama sto moze djelovati bezdusno i na nacin da se samo zele zadovoljiti fizicke potrebe.

A astroloski ako se bas tranziti moraju cekati onda neka planeta treba tranzitirati vladare 5. ili 8. polja ili tranzitirati tim poljima ili tranzitirati planete u tim poljima.

Edit: Plus tranziti na Marsa i Veneru. A opet sve je djaba ako je osoba sama po sebi tvrda za ostvarivanje seksa, a to naravno ovisi o cjelokupnoj osobi (cijela natalna karta)
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 11:08   #612
Meni je sve u vezi toga 8. kuca, mogu potvrditi tranzitima. Npr. Mars je bio u 8. u vrijeme "prvog puta"
Evo i sad je Sunce iz 3. u tranzitu na Mars, vl. 8. i evo ja pisem o tome.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 13:45   #613
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post


Koji su nam tranziti potrebni da bi jeli? Vjerojatno isti oni kao i da bi imali sex.

8. polje se moze protumaciti i tako kako si ti rekla, jer od svih znakova upravo skorpion ima tu sposobnost potiskivanja emocija (ali one postoje, jer inace ne bi imao sto potisnuti) i reagirati fizicki ali upravo pogonjen tim emocijama sto moze djelovati bezdusno i na nacin da se samo zele zadovoljiti fizicke potrebe.

A astroloski ako se bas tranziti moraju cekati onda neka planeta treba tranzitirati vladare 5. ili 8. polja ili tranzitirati tim poljima ili tranzitirati planete u tim poljima.

Edit: Plus tranziti na Marsa i Veneru. A opet sve je djaba ako je osoba sama po sebi tvrda za ostvarivanje seksa, a to naravno ovisi o cjelokupnoj osobi (cijela natalna karta)
Tako je. Ali svi mi jedemo svaki dan. Istina, neki se i seksaju svaki dan. Mislila sam na astrološke odrednice koje izrazito upućuju na mogući seksualni čin. Npr. nakon perioda "suše". Jer nemaju svi stalnog seksualnog partnera.

Primjer tranzita iz mog iskustva:
Nakon perioda života (dužeg) u kojem baš i nisam marila za seks ...iako ga je bilo pomalo, došao je period kada mi je to postalo važno te sam srela takvog partnera.
Pluton mi je ušao u 5. kuću (natalno vladar moje Venere). Uran je već jako dugo bio u 8. polju...(čekao?)...dok Jupiter nije na njega napravio opoziciju iz 2. kuće.
Dok se Neptun približio vrhu 7. kuće (2 stupnja do vrha)...i napravio trigon na vladara 5. kuće i opoziciju na vladara 8. kuće.

Daklem, ...i 7. kuća u ovom mom primjeru ima jako važnu ulogu ako ne i presudnu.

5. kuća je bila prazna, u 8. kući je Uran bio već 4. godine!....i ništa. (više mi taj Uran ovdje priča o hormonalnom disbalansu nego o seksu kao takvom).

Eto...zato pitah...jer je 7. kuća odigrala najvažniju ulogu u ovom slučaju. Kao, naravno i cjelokupno sagledavanje karte, tranzitne i natalne.
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 13:58   #614
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Meni je sve u vezi toga 8. kuca, mogu potvrditi tranzitima. Npr. Mars je bio u 8. u vrijeme "prvog puta"
Evo i sad je Sunce iz 3. u tranzitu na Mars, vl. 8. i evo ja pisem o tome.
Nadovezujum se na gore spomenuti primjer:

Što se Marsa tiče...tad je bio u 9. kući....u trigonu na natalni Mars (isto vladar moje 8. kuće)

U 8. kući je bio Uran, Merkur, Venera. Međutim ne pridajem veliku važnost brzim planetama...iako imaju važnost kada se baš gleda točno dan tj. pobliže opisuju događaj opisan sporim planetama.
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:02   #615
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post

Edit: Plus tranziti na Marsa i Veneru. A opet sve je djaba ako je osoba sama po sebi tvrda za ostvarivanje seksa, a to naravno ovisi o cjelokupnoj osobi (cijela natalna karta)
Iz mog skromnog proučavanja:

Tranzit Jupitera na Veneru (kod jednog muškog natala) - donosi ljubavnicu plus pregršt prilika.
Kod mene tranzit Jupitera preko nat. Venere nije donio neku posebnu ljubav...nego više prilika za veze koje mi se baš nisu sviđale, dakle nisam ulazila u njih, ali mi je donio poboljšanje financija...znatno! (Venera mi je vladar 2. kuće)
Tranzit Jupitera preko mog Marsa mi nije donio seks (iako mi je Mars vladar 8. polja)...

Ali, mislim da tu ima razlika čiji natal se gleda, muški ili ženski, kao i kojim poljima vladaju u natalu.

Kod muškarca:
Venera bi predstavljala ljubavnicu, djevojku, seksualnu partnericu, ali i mjesto gdje uživa, gdje mu je ugodno
Mars bi predstavljao...hm, njegov penis valjda ...tranzit donosi, ne znam seksualnu aktivnost? inicijativu u tom polju...

Kod žene:
Venera - predstavlja, hm, njen ženski organ, i donosi vezu, ljubav, uživanje u nečemu...
Mars - donosi muškarca, ljubavnika, inicijativu, fizičku aktivnost (npr. sport)

To su moja razmišljanja o tranzitima Jupitera na Mars i Veneru. (Za ostale spore planete nisam posebno proučavala.)
Kakva su vaša iskustva?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 15:57   #616
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Tako je. Ali svi mi jedemo svaki dan. Istina, neki se i seksaju svaki dan. Mislila sam na astrološke odrednice koje izrazito upućuju na mogući seksualni čin. Npr. nakon perioda "suše". Jer nemaju svi stalnog seksualnog partnera.

Primjer tranzita iz mog iskustva:
Nakon perioda života (dužeg) u kojem baš i nisam marila za seks ...iako ga je bilo pomalo, došao je period kada mi je to postalo važno te sam srela takvog partnera.
Pluton mi je ušao u 5. kuću (natalno vladar moje Venere). Uran je već jako dugo bio u 8. polju...(čekao?)...dok Jupiter nije na njega napravio opoziciju iz 2. kuće.
Dok se Neptun približio vrhu 7. kuće (2 stupnja do vrha)...i napravio trigon na vladara 5. kuće i opoziciju na vladara 8. kuće.

Daklem, ...i 7. kuća u ovom mom primjeru ima jako važnu ulogu ako ne i presudnu.

5. kuća je bila prazna, u 8. kući je Uran bio već 4. godine!....i ništa. (više mi taj Uran ovdje priča o hormonalnom disbalansu nego o seksu kao takvom).

Eto...zato pitah...jer je 7. kuća odigrala najvažniju ulogu u ovom slučaju. Kao, naravno i cjelokupno sagledavanje karte, tranzitne i natalne.
Ja sam ti to ovako povezala:veza koju spominješ, dogodila se u tranzitu Plutona kroz 5.polje,natalno je Pluton dispozitor tvoje Venere. Znači da ti natalno imaš u ljubavnim odnosima energiju Škorpiona. Tranzit Plutona aktivirao je tu energiju, pa si ti bila osjetilno spremna za vezu karakteristika 8.kuće,prirodnoj kući Škorpiona. Neptun u konjukciji sa Dsc donio je svijest o sudbinskoj vezi, te duhovnu komponentu cijelom doživljaju.
Uran u 8.polju zanemari u ovim tranzitima, bio je preslab, mogao ti je donijeti samo otvorenost i spremnost pomicanja granica seksualnosti, u toj vezi.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 18:17   #617
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ja sam ti to ovako povezala:veza koju spominješ, dogodila se u tranzitu Plutona kroz 5.polje,natalno je Pluton dispozitor tvoje Venere. Znači da ti natalno imaš u ljubavnim odnosima energiju Škorpiona. Tranzit Plutona aktivirao je tu energiju, pa si ti bila osjetilno spremna za vezu karakteristika 8.kuće,prirodnoj kući Škorpiona. Neptun u konjukciji sa Dsc donio je svijest o sudbinskoj vezi, te duhovnu komponentu cijelom doživljaju.
Uran u 8.polju zanemari u ovim tranzitima, bio je preslab, mogao ti je donijeti samo otvorenost i spremnost pomicanja granica seksualnosti, u toj vezi.
Hvala na odgovoru CrnoBijela

Je... Pluton je tu odigrao ulogu. Da, moja Venera je u Škorpionu. Osim toga donio mi je i muškarca koji ima ASC,Mars, Veneru, Neptun u Škorpionu. (Ajme meni )
Jedino mi ovaj tranzitni Neptun na vrhu 7. kuće pomalo strah ulijeva...jer Neptun mi je natalno vladar 7. kuće...da nije neki mutan tip. (On ma Neptuna na ASC)...Šta li bi to moglo značiti??
No to već nije tema ovog topic-a. (Stavit ću pod drugi topic pitanje)
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 14:38   #618
Sto se tice aseksualnosti i njene veze sa zrakom, padaju mi na pamet dvije osobe koje imaju i Veneru i Mars u zracnim znakovima.
1. Ve u Blizancima, Ma u Vagi
2. Ve isto, Ma u Vodenjaku

kod njih sam primijetila samo racionalizaciju u smislu osjecaja da su pali na neku primitivnu razinu ali potrebe same po sebi imaju itekako.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 21:22   #619
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Sto se tice aseksualnosti i njene veze sa zrakom, padaju mi na pamet dvije osobe koje imaju i Veneru i Mars u zracnim znakovima.
1. Ve u Blizancima, Ma u Vagi
2. Ve isto, Ma u Vodenjaku

kod njih sam primijetila samo racionalizaciju u smislu osjecaja da su pali na neku primitivnu razinu ali potrebe same po sebi imaju itekako.
Ja imam Veneru i Mars u Blizancima i mogu reci da uredno mogu i bez toga. Meni je bitnija komunikacija
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 23:01   #620
Jao ja nema šanse, to mi je toliko bitno. Tj, to mi je još jedan način komunikacije...Mars u djevici, Venera u lavu. Ne znam sto se točno gleda tu sve, al puna mi je 8. Kuća

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Saronge is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.