Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 19:01   #21
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
I baš me briga što vi mislite to što mislite ,on za mene nije bahati gospodin,a i ne ponaša se tako.Ne nisam zaljubljena u njega,al mi je jako drag.
...i romantičan!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 19:25   #22
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A da se stavi u škole umjesto vjeronauka?
odlična ideja ma kaj u škole, u vrtiće
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 19:27   #23
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
...i romantičan!
Ne to nisam primjetila,al obratit ću pažnju sljedeći put.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 01:26   #24
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
Molim? Templari klali? ti usporedjujes naciste sa templarima? ciju si to povijest proucavao? cak su i muslimani postivali templare,bas te templare koji su ih "bezrazlozno klali" daj se odi malo vise educirati prije nego odes blatiti nesto o cem pojma nemas.
Daj molim te to sto si napisao hihotiću - sebi reci! Da...
A sta su molim te sadili ljubicice po Jeruzalemu...
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 02:05   #25
Možda i jesu,moj drugi frend ih je vidio mislim ljubičice u Jeruzalemu.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 05:20   #26
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Ne to nisam primjetila,al obratit ću pažnju sljedeći put.
Bilo bi dobro da je!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:41   #27
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da je!
Ne bi imala ništa protiv
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 21:23   #28
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Daj molim te to sto si napisao hihotiću - sebi reci! Da...
A sta su molim te sadili ljubicice po Jeruzalemu...
nisu nista vise klali od drugih. bio je rat i normalno da se svasta dogadjalo. neznam zasto se odjednom samo njih ocrnjuje. a sta je sa onolikim hodocasnicima koje su redovito muslimani napadali? zbog kojih je red i ustanovljen. ispada da su samo templari bili negativci. bas...
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 00:30   #29
Ja ne merem bolivit da mi je frend otišo među zločestu bahatu gospodu.Idem da ga namlatim
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 00:51   #30
Quote:
hihotić kaže: Pogledaj post
Templari su bili europski vitezovi koji su išli u Palestinu i klali muslimane na njihovoj zemlji, vođeni nekakvim biblijskim idejama. Nisu baš lijepo zabilježeni u svjetskoj povijesti, tako da mi nije jasno što se to ovih dana dešava... To je kao da se osnuje red vitezova nacizma.
MENE kao muslimana uvijek su zanimali TEMPLARI ,
al to da su klali muslimane donekle je istina
al takoder je istina da IH JE SALAHUDEEN NAGUZIO SVE REDOM
Istinom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 00:57   #31
Ko je taj?
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:03   #32
Quote:
Istinom kaže: Pogledaj post
MENE kao muslimana uvijek su zanimali TEMPLARI ,
al to da su klali muslimane donekle je istina
al takoder je istina da IH JE SALAHUDEEN NAGUZIO SVE REDOM
Naguzio ih ja na kraju. kada su latini postali neslozni i kad su poceli gledat samo u svoju korist. no,muslimani nisu bili nista manje krvolocni od europljana.

Templari su bili visoko cjenjen red kod Saladina i njegove vojske. postoji mnogo spisa i dokaza o medjusobnoj trgovini i suradnji. i tek kada su krizari izgubili Svetu Zemlju,templare se pocelo gledat kao negativce. Ponajvise zbog zavisti prema njihovom bogastvu,moci i nedodirljivosti.

Pogledajte malo optuzbe prema njima... Tipicne inkvizicijske optuzbe... cak se i papa Klement jako dugo neckao hoce li ih progoniti ili nece... al francuski kralj,Filip Lijepi,covjek koji je Klementa upravo i postavio za papu je htio drukcije...Htio je njihovo blago,novac i razrijesenje duga... potonje je dobio,a ostalo...nitko nezna gdje je zavrsilo...

u svakom slucaju...templari nisu ono za sta ih pojedinci ovdje prikazuju... nesto lose i negativno
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:10   #33
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
u svakom slucaju...templari nisu ono za sta ih pojedinci ovdje prikazuju... nesto lose i negativno
Pročitaj...

"Knjige izdavača Prometej
Tomaž Mastnak - Križarski mir

Trasirajući ideje i zbivanja, koji su doveli do Prvog križarskog rata, Mastnak iznova pokazuje kako su muslimani od kršćanstva napravili neprijatelja istim ideološkim mehanizmima koji su ujedinili kršćansko društvo u bratstvo i mir. On promatra vodeće intelektualne i duhovne figure, kao i moćnike 12. i 13. vijeka, pokazujući kako su se njihove vrlo različite ideje pomiješale u jednu nadasve neprijateljsku poziciju prema nekršćanskom svijetu. Naslovi nekih poglavlja: Od svetog mira do svetog rata; Pravedni rat, sveti rat, križarski rat; Prvi zapadni savez: zajednička fronta protiv pogana; Pretvaranje muslimana u neprijatelje; Redovnivnici, filozofi i ratnički redovnici; Papinska monarhija i križarski rat; Imperijalisti, separatisti i križari...

Mastnakov pronicljivi pogled na srednjovjekovni mir i rat baca svjetlost na mirotvorne probleme i ratna žarišta suvremenog svijeta, i to u kontekstu kršćansko-muslimanskih sukoba i prijepora koji traju od Prvog križarskog rata do naših dana, što se ogleda i u najnovijim ratnim sukobima u BiH."
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:12   #34
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Ko je taj?
Pravi čovjek u pravo vrijeme, svaka mu čast...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Saladin
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 15:20   #35
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
nisu nista vise klali od drugih. bio je rat i normalno da se svasta dogadjalo. neznam zasto se odjednom samo njih ocrnjuje. a sta je sa onolikim hodocasnicima koje su redovito muslimani napadali? zbog kojih je red i ustanovljen. ispada da su samo templari bili negativci. bas...
Je moze biti. Ne vjerujem bas da su ko templari ubijali civile u takvom broju a pogotovu poslali djecu u rat. Di ti je argument frende?
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:22   #36
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Je moze biti. Ne vjerujem bas da su ko templari ubijali civile u takvom broju a pogotovu poslali djecu u rat. Di ti je argument frende?
vatikan je naredio križarske ratove i posalo djecu, a ne templari!

ove godine je Papa javno izjavio da su Templari bili nevini i da nisu imali veze s vragom i ostalim glupostima kaj im se stavljalo na teret.
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:53   #37
Quote:
agent kaže: Pogledaj post

ove godine je Papa javno izjavio da su Templari bili nevini i da nisu imali veze s vragom i ostalim glupostima kaj im se stavljalo na teret.
A hoće li im vratiti lovu i ostalu imovinu? Možda zato danas ljudi rado idu u templare?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:59   #38
Hahahaha.... onda bi to mogo biti svatko. Mislim da ne idu u Templare bezveze,al da idu zbog materijalnog sumnjam jer mislim da im je to što imaju dovoljno.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:16   #39
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Je moze biti. Ne vjerujem bas da su ko templari ubijali civile u takvom broju a pogotovu poslali djecu u rat. Di ti je argument frende?
ha ha...nisu templari ubijali civile i slali djecu u rat... templari su bili zastitnici hodocasnika i red koji se borio protiv muslimana... no,u svakom zitu ima kukolja,pa tako vjerojatno i medju njima. kao da osudjujes citavu HV zbog nekog zlocina sto pa pocini jedan pripadnik. istina,vjerojatno je bilo bezobzirnih i bespotrebnih ubojstava,al citav red zbog toga osudjivat??

Djecu slali u rat? vidi se da nemas pojma o povijesti. templari nisu slali djecu u rat. to su cinili krscanski vladari. posebice njemacki i francuski. jer su smatrali da su djecije duse ciste i neiskvarene pa ce ih Bog cuvati... velika vecina ih je zavrsila u saracenskom roblju. templari su imali jednu svrhu zbog koje su ustanovljeni... kada su ostali bez te svrhe i kada vise nisu bili potrebni europskom mocnicima,krvavo i okrutno su ih potisnuli.


edit- ponavljam... cak su ih i njihovi neprijatelji saraceni jako postivali. to je bio jedini i prvi vojni red takve vrste na europskom tlu... bili su pravi vitezovi. unisteni zbog necije pohlepe i ljubomore
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:28   #40
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A hoće li im vratiti lovu i ostalu imovinu? Možda zato danas ljudi rado idu u templare?
hoce,kako da ne. kao i svim zrtvama inkvizicije, kao i albigenzima i zidovima njihove dvorce i imanja...
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.