Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 11:54   #1001
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Carl Gustav Jung je zloduhe definirao ako autonomni psihički entiteti kojima je kolektivno nesvjesto dalo autonomnu snagu. Oni ne dolaze iz pakla jer pakao ne postoji. Odnosno postoji ako ga mi sami stvaramo. Stvaramo ga na zemlji stvaranjem patnje sebi i drugima. A u finotvarnom području ga isto stvarano svojim nedjelima i vjerom da pakao postoji.
Kada bih ja revidirao svoju duhovnost, onda bih trebao postati cigo. Jer svaki cigi svoga konja hvali. A ja nisam cigo, niti imam konja
Nema niti magaraca na mome otoku. (osim nekolicine na 2 noge )
što, tebi C.G.J. veći autoritet od Isusa?
tj. Isus istjerivao autonomne psihičke entitete?

Isus rekao da pakao postoji. Ti mu ne vjeruješ?
__________________
Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...

Zadnje uređivanje bilibanderas : 12.04.2011. at 12:02.
bilibanderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:24   #1002
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post

jedini put:ISUS KRIST! Zlodusi vrište na njegovo ime, proklinju ga... a opsjednuti, nakon "dolaska k sebi", ničeg se ne sjećaju...

Bog Ti bio na pomoći!!
Dakle,povijest ljudske vrste stara je da se ni ne zna koliko-procjene idu od nekoliko desetaka tisuća do nekoliko milijuna godina unazad..a jedina opunomoćena Božanska osoba u svom tom vremenu i za sve ljude jest Isus Krst(ne kažem da nije sin Božji,itd.),ali da je samo to jedini put za sve..yea,wright
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:27   #1003
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post

jedini put:ISUS KRIST! Zlodusi vrište na njegovo ime, proklinju ga... a opsjednuti, nakon "dolaska k sebi", ničeg se ne sjećaju...

Bog Ti bio na pomoći!!
Dakle,povijest ljudske vrste stara je da se ni ne zna koliko-procjene idu od nekoliko desetaka tisuća do nekoliko milijuna godina unazad..a jedina opunomoćena Božanska osoba,po tebi, u svom tom vremenu i za sve ljude jest Isus Krist(ne kažem da nije sin Božji,itd.),ali da je samo to jedini put za sve..yea,wright
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:26   #1004
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
što, tebi C.G.J. veći autoritet od Isusa?
tj. Isus istjerivao autonomne psihičke entitete?

Isus rekao da pakao postoji. Ti mu ne vjeruješ?
Jung samo na znanstveni način objašnajva ono čime se bavijo Krist. http://degmat.bloger.hr/post/karl-gu...g/3218642.aspx
A što se tiče raja (i pakla) o tome stoji zapisano: http://degmat.bloger.hr/post/raj-pak...a/6921038.aspx

A vaš potpis mi se sviđa: Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
A i u mojem blogu se spominje tvoj potpis: http://degmat.bloger.hr/post/jelena/3232855.aspx

Ja ipak mislim da je moj potpis bolji :
(muškarci obožajavju trostruku sakramentalnu kopulaciju)

Zadnje uređivanje krena : 12.04.2011. at 14:36.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:10   #1005
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jung samo na znanstveni način objašnajva ono čime se bavijo Krist. http://degmat.bloger.hr/post/karl-gu...g/3218642.aspx
A što se tiče raja (i pakla) o tome stoji zapisano: http://degmat.bloger.hr/post/raj-pak...a/6921038.aspx

A vaš potpis mi se sviđa: Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
A i u mojem blogu se spominje tvoj potpis: http://degmat.bloger.hr/post/jelena/3232855.aspx

Ja ipak mislim da je moj potpis bolji :
(muškarci obožajavju trostruku sakramentalnu kopulaciju)
malo sam pročitao tvoj blogić...moram priznati, infantilno...sori , bat dont vori!
ima vremena...dat će ti Bog!
__________________
Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
bilibanderas is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2011., 15:21   #1006
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
što, tebi C.G.J. veći autoritet od Isusa?
tj. Isus istjerivao autonomne psihičke entitete?

Isus rekao da pakao postoji. Ti mu ne vjeruješ?
Za Junga smo barem sigurni da je postojao
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:33   #1007
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Za Junga smo barem sigurni da je postojao
E, zato ga ne šljivim.

Ja vjerujem samo u likove iz bajke
__________________
Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
bilibanderas is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2011., 21:24   #1008
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
jedino se nisi upitao TKO ti je to dao.
upitao sam se više puta, čak idem tako daleko da vjerujem da postoje sile , možda čak i negativne, nazovimo ih "pomagači", koji nastoje zavest ljude, pa omogućuju da se ta "čuda" dožive.

Međutim , moje iskustvo i "čuda" koja su mi se dogodila i koja su dokazala SB sveprisutnost , nose direktno obilježja /poruke mira i ljubavi. Doslovno
Ne vidim koju bi korist "zle" sile imale od širenja mira i ljubavi
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:35   #1009
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
glavni "zadatak" S. je da ljude uvjeri u njegovo nepostojanje.

tebe je uvjerio...
pa čuj, ak vjeruješ u zlo i sotonu i smatraš da na tebe netko vrši utjecaj, samo naprijed, međutim ja to ne prihvaćam. Za mene je to notorna glupost.
Mislim znam da te sile postoje, al to je zato jer postoje ljudi koji im to svojim uvjerenjima omogućuju, umjesto da ih ganjaju i istjeruju, bolje bi bilo takve duše usmjeriti na pravi put. Umjesto da ih se proklinje, bolje se za njih pomoliti.
Uopće ne pamtim kad sam zadnji put ružno sanjao, nemam ružne snove , ikad, nula. Konstantno sanjam da letim i to od rođenja.
A to je i logično, kako da sanjam ružno , kad u ružno ne vjerujem. Umjesto da opterećuješ svoj mozak sotonama, vidi u svemu dobro, jer to je svima bit. Ostalo je privid.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:42   #1010
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
svašta si ti nadrobio.
jesi li ikad bio na egzorcizmima?

slušao kad iz djece progovaraju glasovi odraslih osoba, govoreći (psujući i proklinjući, uglavnom) na stranim jezicima (čak s posebnim dijalektom)?

jesi li vidio kako curica od 50-ak kg baca u zrak tjelohranitelja ("gorilu") od 150 kg, a tek dva tjelohranitelja (150kg + 110kg) je uspijevaju, JEDVA, zadržati na tlu?

jesi li vidio kako opsjednuta osoba odjednom levitira, LETI (doslovno) zrakom bježeći od KRIŽA?

zlodusi ne postoje? ni njihov "poglavica"? ISUS nije izganjao zloduhe?

samo se vi tješite...
pa, bit će ih sve manje , ako ljudi budu vjerovali i vidjeli u svemu samo dobro.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:44   #1011
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post



Nisu toliko bitni motivi tih ljudi, već njegovi.
Ne ,upravo obrnuto, bitni su samo njihovi motivi kod djelovanja, ako zbog njegovih učenja djeluju pozitivnije, onda je to izvrsno.
Njegovi motivi nisu bitni.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:47   #1012
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
SHYRAH kaže: Pogledaj post
čuj, očito ti iz nekog razloga nije dano, evo meni je trebalo 18 godina vjere, da mi "bude dano". I logično je da je prvo vjera, pa onda iskustvo, a ne obrnuto.


To je valjda onaj koji daje sva dobra kada smo dobri. I sva zla kada smo loši.
Ali i oni loši dobivaju često puta dobro, a oni dobri dobivaju i često puta loše.
A kako mi možemo PREVARITI onoga koji tako nama daje zbrda-zdola.
Nije baš lako, ali se može. Čovječansvo mora biti složno, pa učiti i stvarati. Ali pametno.
Tako smo uspjeli Boga prevariti u npr. Velikim boginjama. On je sada nemoćan. Niti jednog čovjeka ne može Bog više zaraziti tom bolešću.
Ne možeš dobiti loše, dobiva se prema zasluzi, uvijek nešto iz čega se uči.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:49   #1013
Quote:
Donkarlos kaže: Pogledaj post
Pa može!

Mađioničar se može zatvoriti u trezor a onda se pojavi na drugoj strani partera izvan trezora.

Pa Houdini je i hodao kroz stjenu, i sam autor Sherock Holmesa je tvrdio, da to nije trik, nego da Houdini stvarno ima mistične moči.

POZDRAV
mislim na globalnu sveprisutnost.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:52   #1014
Quote:
bilibanderas kaže: Pogledaj post
što, tebi C.G.J. veći autoritet od Isusa?
tj. Isus istjerivao autonomne psihičke entitete?

Isus rekao da pakao postoji. Ti mu ne vjeruješ?
pakao ti je na zemlji. Pakao je ignorantnost, isključivost i neznanje.
Ja ne znam kaj je Isus rekao. Bilo je to davno. Biblija je modificirana.
Pakao ima puno značenja, sigurno to nije mjesto pod zemljom, hehe. Bog je predobar.
Dovoljno patnje imaš tu na zemlji da bi moralo postojati još neko ekstra mjesto, mislim postoje u raznim dimenzijama, izgubljene duše/ entiteti , al to je već druga priča.
Kao što ti je već netko spomenuo, pakao si stvaraš sam.

Zadnje uređivanje SHYRAH : 12.04.2011. at 21:57.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 23:01   #1015
Blago vama koji sve kužite i sve vam je jasno... zakoni karme, uzroci, posljedice, avatari, majstori, reinkarnacija... meni ništa nije jasno...osim da jesam, za sada... lijepo spavajte i ugodno sanjajte, kasno je naime...
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 07:33   #1016
Quote:
SHYRAH kaže: Pogledaj post
Ne možeš dobiti loše, dobiva se prema zasluzi, uvijek nešto iz čega se uči.
Možda su te zasluge (uključujući i kontrazasluge) posljedica naših grijehova u prošlom životu. A možda su to posljedica čak budućih grijehova!??
A čovjek često dobiva razna sranja (kontrazasluge) ni kriv ni dužan. Pa treba to objasniti na neki logičan naćin. A da li je to baš svaki puta logično-ispravno je upitna stvar. Za takva sranja je i Sai Baba bio rekao: Mene pitaju zašto samo nekima mogu pomoći. Ja znam odgovor jer vidim njihovu armu iz prošlih života.
Primjeri iz života na žalost često nam kažu da svi mi živimo u nerealnim uvjerenjima. Evo jednog tipičnog kršćanskog primjera, prije napomenutog: http://degmat.bloger.hr/post/jelena/3232855.aspx

Naime kršćani ne vjeruju u karmu iz prošlih života, nego tumače sranja koja nam se dešavaju kao posljedicu grijeha. Ako nema grijeha onda su sranja tu da nas očeliće.
A evo i primjera sa New-agerovske psihologije sranja: http://degmat.bloger.hr/post/slucaje...a/3252386.aspx
Ona su bliža Sai Babi i njegovim teorijama, a te teorije život tako često demantira.

Zadnje uređivanje krena : 13.04.2011. at 07:44.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 08:36   #1017
Quote:
SHYRAH kaže: Pogledaj post
pa čuj, ak vjeruješ u zlo i sotonu i smatraš da na tebe netko vrši utjecaj, samo naprijed, međutim ja to ne prihvaćam. Za mene je to notorna glupost.Mislim znam da te sile postoje, al to je zato jer postoje ljudi koji im to svojim uvjerenjima omogućuju, umjesto da ih ganjaju i istjeruju, bolje bi bilo takve duše usmjeriti na pravi put. Umjesto da ih se proklinje, bolje se za njih pomoliti.
Uopće ne pamtim kad sam zadnji put ružno sanjao, nemam ružne snove , ikad, nula. Konstantno sanjam da letim i to od rođenja.
A to je i logično, kako da sanjam ružno , kad u ružno ne vjerujem. Umjesto da opterećuješ svoj mozak sotonama, vidi u svemu dobro, jer to je svima bit. Ostalo je privid.

zar ne vidiš kako je boldano u kontradikciji s podcrtanim?
bilibanderas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 08:39   #1018
bilibanderas kaže:
svašta si ti nadrobio.
jesi li ikad bio na egzorcizmima?

slušao kad iz djece progovaraju glasovi odraslih osoba, govoreći (psujući i proklinjući, uglavnom) na stranim jezicima (čak s posebnim dijalektom)?

jesi li vidio kako curica od 50-ak kg baca u zrak tjelohranitelja ("gorilu") od 150 kg, a tek dva tjelohranitelja (150kg + 110kg) je uspijevaju, JEDVA, zadržati na tlu?

jesi li vidio kako opsjednuta osoba odjednom levitira, LETI (doslovno) zrakom bježeći od KRIŽA?

zlodusi ne postoje? ni njihov "poglavica"? ISUS nije izganjao zloduhe?
samo se vi tješite...


Quote:
SHYRAH kaže: Pogledaj post
pa, bit će ih sve manje , ako ljudi budu vjerovali i vidjeli u svemu samo dobro.
eto, lijepo si priznao da zlodusi postoje.
takvog te volim.
bilibanderas1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.04.2011., 09:27   #1019
Quote:
bilibanderas1 kaže: Pogledaj post
bilibanderas kaže:
svašta si ti nadrobio.
jesi li ikad bio na egzorcizmima?

slušao kad iz djece progovaraju glasovi odraslih osoba, govoreći (psujući i proklinjući, uglavnom) na stranim jezicima (čak s posebnim dijalektom)?

jesi li vidio kako curica od 50-ak kg baca u zrak tjelohranitelja ("gorilu") od 150 kg, a tek dva tjelohranitelja (150kg + 110kg) je uspijevaju, JEDVA, zadržati na tlu?

jesi li vidio kako opsjednuta osoba odjednom levitira, LETI (doslovno) zrakom bježeći od KRIŽA?

zlodusi ne postoje? ni njihov "poglavica"? ISUS nije izganjao zloduhe?
samo se vi tješite...




eto, lijepo si priznao da zlodusi postoje.
takvog te volim.
Zlodusi postoje jer smo ih mi stvorili. Prije milion godina nisu postojali. Zato jer nije bilo još čovjeka u pravom smislu riječi. Polučovjek nije još bio u stanju stvoriti zloduha. Zloduha stvara samo čovjek koji ima svijest o sebi. I onaj koji razlikuje dobro od zla.

Zadnje uređivanje krena : 13.04.2011. at 10:08.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:15   #1020
Quote:
bilibanderas1 kaže: Pogledaj post
Bibliju u ruke...

Ima li Boga uopće?

P.S.

Ako postoje zlodusi, postoje kao "nematerijalna", duhovna bića, koja nemaju "materijalni" mozak. OK?
To bi značilo da i ljudsko "ja" može postojati i nakon odumiranja mozga ("materijalnog nositelja" svijesti, dok je svijest/duša u ljudskom tijelu). Dakle, moguć je "život poslije života". Svijest/duša prelazi u "novi život", postojanje bez "materijalnog" tijela.

To kaže i Krist. Postoji život poslije života. "Ja sam put, istina i život. Nitko ne dolazi Ocu, osim po meni. Tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će".
Isus, sigurno "sidro".
Ima Boga. Samo čijeg i kakvog https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=3936
Da li naše JA postoji nakon što umre tijelo je upitna stvar. Neka naša iskustva pokazuju da je to moguće. I o tome smo na ovom forumu raspravlali više puta.
Što se tiče sidra, ima ih cijela hrpa. Više nego varijanti Boga ili Bogova. I normalno svatko će reći da je njegovo sidro pravo. Samo njegovo sidro nikada ne hrđa i jako čvrsto drži brod.
Kao što je Sai Baba za neke sidro, tako je za nekoga Krist. A za nekoga je Muhamed. A opet za nekoga je Joseph Smith i anđeo Moroni http://hr.wikipedia.org/wiki/Joseph_Smith
Dakle neki se mole sa:
Anđeo Gospodnji navjestio Mariji i ona je začela po Duhu svetome....
a neki:
Anđeo Moroni navjestio Josephu da osnuje pravu kršćansu sektu mormone.....
A neki opet imaju i nekog drugog anđela koji navjesćuje mudrost Božju.
Kao npr. ATEISTIČKI ANĐEO AIVAS : https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=223
http://www.cro-oto.hr/LAAL/zz1.htm

Zadnje uređivanje krena : 13.04.2011. at 10:29.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.