Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 20:19   #101
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Đive - bum ti ja rekla za 10 dana kak je to prošlo kod mene Imamo vrlo slično vjenčanje kao što si ti napisala
Hej Francesca, čestitam:klap:
Daj javi kako je sve prošlo?!?
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 20:38   #102
hej

sorry, toliko je tema na kojima sam pisala a na ovu sam skroz zaboravila...

Cijelo vjenčanje sam opisala na Iskustvo sa vašeg vjenčanja, ali evo par riječi i bazirano na ovo Malo

Prednosti malog vjenčanja:
- pozoveš samo ljude koje stvarno želiš, ljude koje voliš i ljude koji tebe vole pa se samim tim osjećaš totalno opušteno (što se jasno vidi na našim slikicama), npr ja sam se osjećala kao da su smo doma u našem dnevnom boravku i lijepo se zabavljamo sa svima
- ne moraš se puno ljubit jer imaš malo ljudi
- nije gužva na švedskom
- nije gužva na plesnom podiju
- tijekom večeri stigneš protračat sa svima a ne ono samo ih nabrzaka obić i pozdravit
- stigneš se sa svima poslikat u nekoliko poza

Nedostatak:
- ako planirate zaradit na svadbi a radite ipak malu svadbicu ko ja a ne samo večeru - onda baš teško da ćete se pokrit ali mi nismo s tim ni računali niti s tom idejom išli radit svadbu tako da smo i s tim prezadovoljni

Definitivno sam i dalje ZA mala vjenčanja
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:19   #103
Jos jedno veliko ZA malo vjencanje!!!

Nas je bilo oko 60 - samo ekipa, bez rodbine (od rodbine samo starci i moja sestra sa muzem)...

Ljudi koje volimo, koji su tu svaki dan u nasim zivotima.

Atmosfera je bila super, nisamo se morali brinuti kako kome udovoljiti... napravili smo tulum za ekipu i svi su bili sretni i zadovoljni... cak i starci...

Mame su si iducih dana doma pozvale svoje frendice na kolacice i kavicu da se pohvale kak su ozenile djecu, sve lezerno i opusteno...

Na zaradu nismo ni pomisljali. Sve smo sami financirali, znali smo kolko nam treba za ovu igru i na to smo se pripremili. I ovako znamo da nikome nismo nista duzni.

Da mogu nesto promjeniti, ne bi mjenjala niti jedan korak.

I cijelu noc sam se s nekim grlila i ljubila i plesala i veselila, i sto mi je najbitnije da je sve bilo od srca a ne reda radi!

Ostatak rodbine se duri, nije bilo ni cestitke... ali ok...

Svatovi se ne rade zbog poklona ni zbog sela, i ljude se ne zove reda radi...

Da smo isli zvati svu rodbinu i sve kojima smo mi bili u svatovima bilo bi nas preko 200

isprike sto sam se raspisala... krenulo me...
__________________
6.6.2009.
boooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:08   #104
booo
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 23:22   #105
i ja se udajem 10.07.2009 ,imat ću malo vjenčanje , nas oko 50tak ,za usporedbu kad se sestra udavala bilo je oko 450 ljudi, ! nadam se da će sve proći dobro , imat ću malu zgodnu kratku haljinu svečaniju ,ne vjenčanicu , nečemo imati fotografa nego pored matičnog ima foto-studio pa ćemo se samo nas dvoje otići tamo slikati ,nema ružmarina konfeta, dekoracija posebnih , samo cvijeće na sredini stola , nema plesa s mladom ,i takvih stvari ,
Anboledolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 03:00   #106
we're back on track
zahvaljujuci mojoj sveki (glas razuma, zena koju obozavam ) srezali smo broj ljudi na onaj pocetni, opet je u igri moj techno, i kuhace, i papuce, i sve sto sam si htjela i zamislila..
kompromis je iznadjen na nacin da je dogovoreno da ce svi oni susjedi i ostali ljudi koji su donekle bitni, a nisu bili na prvotnom popisu, doci drugi dan na rucak.. nebitno, trebat cu malo vise zahvalnica, ali meni je samo bitno da sama svadba, ta noc, prodje onako kako sam/smo to od starta htjeli
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 10:12   #107
juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

a koliko je to onda ljudi?
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:12   #108
oko 80.
iznad 80 sa sesteroclanim bendom i fotogrfima nece ici. ne damo sveki i ja
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:22   #109
tooooooooooooooooo sveki
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:25   #110
Mogu ja doći na tehno, obožavam ga.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 08:19   #111
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
oko 80.
iznad 80 sa sesteroclanim bendom i fotogrfima nece ici.
Tolko cu i ja imati otprilike. Pozvat cemo oko 75 ljudi, al ne racunam da ce nam svi doci.
bluethinkblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 10:59   #112
e tak je nekak i nama, tih 80 je ako svi dodju, a vec znamo za par ljudi da sigurno nece doci (jer zene taman u rujnu trebaju roditi )
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:20   #113
MOj dragi i ja smo se odlučili vjenčati na moru (on je "morski" dečko, a ja obožavam taj ugođaj), 16.10 (tad nam je 10godišnjica ), a na svadbi bi bilo 15-20 ljudi (kumovi, starci i najfrendovi). Jedino me brine vrijeme...lani nam se u 10.mjesecu ekipa još "kupala" u moru al nisam ziher da bi tako bilo i ove godine...držim fige da bude kaj vi mislite? jel imao netko malu morsku jesensku svadbu da vidim iskustva??
starshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:39   #114
Intimno malo vjencanje

Pozdrav
Trebam pomoc... Vjencanje je 12.09.09,,mala svadba, samo nas 20.
javite se svi koji su imali i koji misle imat takvo vjencanje!!!



Prije otvaranja nove teme provjeri da li ista već postoji! Vidim da si nova pa pročitaj pravila podforuma.
ana77

Zadnje uređivanje ana77 : 25.06.2009. at 22:23.
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:42   #115
imaš već ovakvu temu - nisi trebala otvarati novu

https://www.forum.hr/showthread.php?t=446185
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:06   #116
Znam citala sam, ali ja sam iz Istre,i voljela bih da se javi netko iz mojih krajeva,bez uvrede..
Da li ste imali fotografa,snimatelja,vjencanicu,gdje ste isli na veceru ,muzika
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:55   #117
Evo kako mi to planiramo riješiti;

Oboje smo iz okolice Zg ( Zaprešić i Smobor ). Da bismo izbjegli "nepoželjne" gosto odlučili smo se fino vjenčati izvan Zg ( moguće Plitvice ). Broj gostiju - 13 ( mladenci uključeni u broj ). Nakon crkvenog vjenčanja svi fino na većericu , poslije ekipa doma , a moj dragi i ja - na more

Ne treba nam fotograf jer će ih biti i previše ( od ukupne brojke 4 su fotografa ). Moj dragi želi lanene hlače i košulju. Ja nebih vjenčanicu pa ću odjenuti šarenu ljetnu haljinu.

Želimo potpuno izbjeći tradiciju, bez plesa, ceremonijalnog rezanja torte , bacanja buketa....
Tortu ćemo imati ( pojma nemam kakvu ni odakle ), buketić ću također imati , ali mora biti u dva dijela ( da se može prepoloviti ) a umjesto bacanja buketa pola ide mojoj kumi a druga polovica budućoj šogorici ( one će biti jedine neudane na vjenčanju ).

Cijelo vjenčanje se organizira u tjedan dana i bez stresa , to je ono zašto smo se odlučili vjenčati na ovakav način.
Brat mi se vjenčao u 11. mj , bilo je 450 gostiju. Žena trudna , umorna , iscrpljena od silnih priprema a to veće mora skakutati sa hrpom pijanaca koje ni ne poznaje.... , svaka joj čast ali ja tako nemogu...
Baš me jučer jedna rodica pitala kad će u svatove , ja sam joj mrtvo-hladno rekla:"neznam ja kad ti planiraš kakve svatove. Na moje ne računaj jer mi nećemo imat svadbu." Ušutila je taj čas.... , ma zaboli me , svima ću tak reć...

Samo bih još dodala da smo odlučili da ćemo po povratku s mora napraviti roštiljadu za PRIJATELJE

Zadnje uređivanje minnie158 : 25.06.2009. at 23:04.
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 23:56   #118
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
Evo kako mi to planiramo riješiti;

Oboje smo iz okolice Zg ( Zaprešić i Smobor ). Da bismo izbjegli "nepoželjne" gosto odlučili smo se fino vjenčati izvan Zg ( moguće Plitvice ). Broj gostiju - 13 ( mladenci uključeni u broj ). Nakon crkvenog vjenčanja svi fino na većericu , poslije ekipa doma , a moj dragi i ja - na more

Ne treba nam fotograf jer će ih biti i previše ( od ukupne brojke 4 su fotografa ). Moj dragi želi lanene hlače i košulju. Ja nebih vjenčanicu pa ću odjenuti šarenu ljetnu haljinu.

Želimo potpuno izbjeći tradiciju, bez plesa, ceremonijalnog rezanja torte , bacanja buketa....
Tortu ćemo imati ( pojma nemam kakvu ni odakle ), buketić ću također imati , ali mora biti u dva dijela ( da se može prepoloviti ) a umjesto bacanja buketa pola ide mojoj kumi a druga polovica budućoj šogorici ( one će biti jedine neudane na vjenčanju ).

Cijelo vjenčanje se organizira u tjedan dana i bez stresa , to je ono zašto smo se odlučili vjenčati na ovakav način.
Brat mi se vjenčao u 11. mj , bilo je 450 gostiju. Žena trudna , umorna , iscrpljena od silnih priprema a to veće mora skakutati sa hrpom pijanaca koje ni ne poznaje.... , svaka joj čast ali ja tako nemogu...
Baš me jučer jedna rodica pitala kad će u svatove , ja sam joj mrtvo-hladno rekla:"neznam ja kad ti planiraš kakve svatove. Na moje ne računaj jer mi nećemo imat svadbu." Ušutila je taj čas.... , ma zaboli me , svima ću tak reć...

Samo bih još dodala da smo odlučili da ćemo po povratku s mora napraviti roštiljadu za PRIJATELJE
Idealno
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 10:01   #119
minnie, mi smo imali takvo vjenčanje od srca vam želim da uspijete plan provest u djelo!
nas je bio 12, ukupno, s nama i fotografom. vjenčali smo se u drugom gradu. isto tako, odmah smo zbrisali na more
ja sam imala bijelu haljinu, ne vjenčanicu, i nije zapravo trebala biti bijela, al stvari su se zakomplicirale pa sam 5 do 12 morala tražit novu haljinu.
tortu smo imali, neku malenu koja se odmah pojela. buket sam imala i njega sam zadržala, nisam ga bacala jer nisam imala kome
e sad, da je organizacija baš prošla bez stresa, to nažalost ne mogu reći jer sam imala frku i s haljinom i s restoranom a i moji predragi roditelji su mi bili izvor stresa
no to ne znači da kod vas neće sve proći glatko
kako god bilo, opet bi isto napravila. sretno!
rearview is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 11:18   #120
a što bi vi meni rekle, jao nama...mi želimo vjenčanje od max. 40 ljudi (dakle teoretski malo), koje SAMI plaćamo, ali naši roditelji ne prestaju zvocat da je to sve "totalna Amerika" i da su se oni ženili samo sa kumovima
mene sad treba uvjerit da nisam munjena da mislim da je to njihovo ipak malo pre-malo vjenčanje... da su meni ovakvi koji pile da hoće veeeeeliko jel vam sad odmah lakše?
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.