Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 09:55   #61
Ima tri vrste ampula Profender, za male, srednje i velike mačke te valjda o mililitraži ovisi cijena.
Mene muči druga stvar. Naime, spomenuo je netko da je Profender i protiv buha i krpelja i glista i trakavica. Jučer sam ga kupila i ukapala maci, no u uputama nigdje ne piše da djeluje protiv buha i krpelja Bit će da ipak moram još kupiti i ampulu za buhe... Jel netko ima više informacija???
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:08   #62
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Za mačke postoji ampula sa kojom se tretiraju vanjski i unutarnji nametnici,raspitaj se možda ima istih i za pse.
Da li je riječ o Profender ampuli??!!!???
Jučer sam je kupila, ali u uputama ne piše da uništava i vanjske nametnike, tek samo trakavice i gliste, pa nisam sigurna da je to koktel za sve... Ima li tko druge informacije???
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:37   #63
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Ima tri vrste ampula Profender, za male, srednje i velike mačke te valjda o mililitraži ovisi cijena.
Mene muči druga stvar. Naime, spomenuo je netko da je Profender i protiv buha i krpelja i glista i trakavica. Jučer sam ga kupila i ukapala maci, no u uputama nigdje ne piše da djeluje protiv buha i krpelja Bit će da ipak moram još kupiti i ampulu za buhe... Jel netko ima više informacija???
Eto, ja ću se danas raspitati telefonski kod svog veta.pa tijekom dana javim.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:27   #64
pratel
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:37   #65
Riješena nedoumica. Pitala sam veterinara i dobila sam odgovor da je Profender samo protiv unutarnjih nametnika. Znači, protiv buha i krpelja - nije. Ali isto tako, ako imate mačića samo u kući, onda mu ne treba nikakva druga zaštita, jer buhe i krpelje nema gdje u kući dobiti. Gliste može - kao što je netko već na forumu napisao, možemo ih mi unijeti na cipelama (mislim jajašca gliste), pa se maca zarazi. To mi je sada telefonski ljubazni veterinar rekao.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:45   #66
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Da li je riječ o Profender ampuli??!!!???
Jučer sam je kupila, ali u uputama ne piše da uništava i vanjske nametnike, tek samo trakavice i gliste, pa nisam sigurna da je to koktel za sve... Ima li tko druge informacije???
to je moja mica dobila kod veta tu neku ampulu koja unistava sve nametnike i vanjske i unutarnje ali ne znam tocno kako se zove,mislim da je to profender.ako si je platila oko 50 kn ili vise onda je to to.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:51   #67
i moji mačori prošle godine dobili Profernder i nikad više. Tek prije par tjedni prestali smrdit po njoj. A miris baš nije bio ugodan, ko da se nalaziš usred štale :-))
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:09   #68
stronghold ubija vanjske i nutarnje parazite...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:13   #69
ja kupila za Nindžu PRATEL (ekvivalent PRAZINONU koji dobiješ kod cijepljenja kod veta - ne samo za gliste nego i trakavicu) u Pet-Centru - 1 tableta je 3,90Kn * svakih 10kg psa (za mačke 1/4 za mlade, 1/2 za odrasle)

naime, kak je zvjer cjepljena i čišćena od parazita krajem 10.mj. lani ; preskočila sam ovo zimsko cijepljenje, ali sam ipak prije početka proljetne sezone htela se osigurati od skrivenih opasnosti u travi


inače :
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Uff sto moj pas mrzi te tablete
na vrečici s podacima o lijeku u koju ti ga upakiraju piše :
NAČIN PRIMJENE: Tablete se daju psima i mačkama zdrobljene, zajedno s hranom ili cijele u komadiću sira ili mesa. Lijek se daje u jednokratnoj količini.
ja sam 15 godina svojoj Pintici davala bilo koju vrstu tablete (pa i ogromne klavocine) umotane u zdenka-sir ....i nikad mi ni jednu nije pljunula ili povratila ; pa isto primjenjujem i kod Ninje (koja ne podnosi auto baš najbolje, pa moram svaki puta 1/2 Dramine uvaliti u nju )

piše još : Preporučujemo davanje lijeka 3 do 4 puta godišnje
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:25   #70
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
na vrečici s podacima o lijeku u koju ti ga upakiraju piše :
NAČIN PRIMJENE: Tablete se daju psima i mačkama zdrobljene, zajedno s hranom ili cijele u komadiću sira ili mesa. Lijek se daje u jednokratnoj količini.
ja sam 15 godina svojoj Pintici davala bilo koju vrstu tablete (pa i ogromne klavocine) umotane u zdenka-sir ....i nikad mi ni jednu nije pljunula ili povratila ; pa isto primjenjujem i kod Ninje (koja ne podnosi auto baš najbolje, pa moram svaki puta 1/2 Dramine uvaliti u nju )
Ma probao sam ja to njemu umjesat u hranu, i zdrobljeno i cijele, ali nece ni primirisat tome
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:30   #71
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Ma probao sam ja to njemu umjesat u hranu, i zdrobljeno i cijele, ali nece ni primirisat tome
ma, jednostavno nije istina

ili nisi dovoljno strpljiv ili on vidi da mu nešto ideš davati na silu
nisu ni oni glupi
nemoj mu davati u tanjur sa normalnim obrokom, nego umotaj u ono što mu je oblizek, ono što mu iz ruke daješ (kaj ja znam na kaj se pali: tirolsku, jeger, poli, hrenovku ...nekaj sa intenzivnim mirisom)

evo, moja je Ninja prije uskršnjeg putovanja pojela draminu neumotanu ni u šta ; ja rekla "daj poč!" , ona digne šapu i ja jedan jogurt-bombon (trixie, pasja delicija par excellence) , pa drugi za šapu, pa dramina za šapu , pa još jedan bombon za šapu ...nije ni skužila šta ju je snašlo
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 03.04.2008. at 00:01.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:12   #72
Doziranje tableta protiv parazita Pratel

dakle kao što sam naziv kaže, bila sam kod veta prije 2 tjedna na cijepljenju i dao mi je jednu tabletu pratel i rekao da je dam psu za 2 tjedna. e sad, ja sam jednostavno zaboravila šta mi je rekao o doziranju (neodgovorno, znam ali eto ovih zadnjih dana sam pod stresom i isparilo je), imam yorkicu tešku 2 i pol kile, čini mi se da je rekao da dam 1/4 tablete i onda za 10 dana još jednom tolko. jel to ok?
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:16   #73
Quote:
ariella kaže: Pogledaj post
dakle kao što sam naziv kaže, bila sam kod veta prije 2 tjedna na cijepljenju i dao mi je jednu tabletu pratel i rekao da je dam psu za 2 tjedna. e sad, ja sam jednostavno zaboravila šta mi je rekao o doziranju (neodgovorno, znam ali eto ovih zadnjih dana sam pod stresom i isparilo je), imam yorkicu tešku 2 i pol kile, čini mi se da je rekao da dam 1/4 tablete i onda za 10 dana još jednom tolko. jel to ok?
ide 1 tableta na 10 kila tak da bi to bilo 1/4 tablete za 2.5 kg teskog psa
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:17   #74
da.

iako mi (još uvijek) nije jasno kako ljudima nije lakše nazvati tamo i pitati, nego tražiti savjete na forumu...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:19   #75
Možeš joj slobodno dati po pola tebletice.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:20   #76
i to se dakle daje jednokratno 1/4 i onda opet za 4 mjeseca isto. negdje sam čitala da treba dati 1/4 pa za 2 tjedna ponovo toliko jer ako ima parazite prva četvrtina ubije žive, a druga četvrtina (nakon 2 tjedna) ubije ove koje su se izlegle u međuvremenu.

hvala na odgovorima!

i može li se znati ima li pas parazite, meni se čini da nema, nikad nema ništa u izmetu, ne češe se niti išta slično, po vani ne jede tuđi izmet... kako se dobiju paraziti?
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:22   #77
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
da.

iako mi (još uvijek) nije jasno kako ljudima nije lakše nazvati tamo i pitati, nego tražiti savjete na forumu...
nije mi potrebno pametovanje, zvala sam poznanicu veterinarku, ali nije mi se javila, i nju ću pitati čim je dobijem. ali eto i tu sam postavila pitanje, ako nemaš odgovor na postavljeno pitanje ne znam zašto se zamaraš uopće komentirati. svašta
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:24   #78
Quote:
ariella kaže: Pogledaj post
i to se dakle daje jednokratno 1/4 i onda opet za 4 mjeseca isto. negdje sam čitala da treba dati 1/4 pa za 2 tjedna ponovo toliko jer ako ima parazite prva četvrtina ubije žive, a druga četvrtina (nakon 2 tjedna) ubije ove koje su se izlegle u međuvremenu.

hvala na odgovorima!

i može li se znati ima li pas parazite, meni se čini da nema, nikad nema ništa u izmetu, ne češe se niti išta slično, po vani ne jede tuđi izmet... kako se dobiju paraziti?
dovoljno ti je davati dva puta godisnje kao prevenciju (neki veterinari kazu svaka 4 mjeseca ali nije potrebno ako zivis u gradu, na selu je ipak potrebno jer psi su cesto vai pa mogu pokpiti od ostalih zivotinjica). Ako pas ima parazite (a to vidis u kakici) onda mu se daje u razmaku od 2 tjedna dok ih se ne rjesi ( najcesce je 2-3 puta dovoljno)
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:27   #79
hvala!
ariella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:31   #80
Psi podnose 10 x veću količini od one specificirane po kilaži, bolje je i dati malkice više nego točno da si sigurna, pola tebletice joj neće nikako škoditi.
Što se tiče ponavljanja, da, ponavlja se nakon dva tjedna da se unište svi paraziti.
Što se tiče izmeta i što s evidi što ne, to ni ne možeš vidjeti u izmetu dok paraziti nisu mrtvi jer ih tek tada pas izbacuje s izmetom, dio odlazi u probavu , dio se izbacuje. Jedino ako je riječ o većoj invaziji, osim drugih znakova kao slabljenje psa, podložnosti bolestima itd., psi i mačke znaju čak povraćati parazite i izbacivati žive u izmetu, ali kažem, to je kod krajnje zapuštenih invazija kad je stanje već kritično, ovako zaista ne možeš znati, ali vjerovatnije je da ima nego da nema, sve zavisi koliko često je inače čistiš, mi svoje svakih 3 mj. pa nema problema.
Obavezno nakon što joj daš tabletu, u prva dva-tri dana nakon aplikacije moraš dezinficirati mjesta gdje su bili drekići i iste neškodljivo ukloniti i nemoj joj dati da kaka po javnim mjestima gdje ima drugih pasa, ako baš nema gdje, ponesi plivasept blue, sakupljen drekić stavi u vrećicu ( plastičnu, ne papirnatu) i baci, a mjesto očisti i našpricaj plivaseptom.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.