Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2015., 15:55   #1161
Kako su vam htjeli radit pod narkozom? Meni su u Dubravi rekli da to rade samo mentalno bolesnima.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 16:09   #1162
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Kako su vam htjeli radit pod narkozom? Meni su u Dubravi rekli da to rade samo mentalno bolesnima.
možda nisam dobro rekla, neka me upućeniji isprave, ali ono što sam željela reći je da sam tražila sedaciju, a ne nerkozu (onu opću nerkozu).

čim sam došla u bolnicu zatražila sam da me sediraju i oni su mi dali list papira kojim sam potvrdila svoj pristanak na to, te se je tu također nalazio upitnik o tome imam li kroničnih bolesti i sl.

pred sam pregled su mi sestre u venu dale nekakve ljekove i ja sam zaspala. nakon toga je doktor mogao svoj dio posla obaviti. u nalazu piše da je premedikacija uključivala: midazolam, anexate, spasmex.

pregled sam radila u zagrebačkoj klinici za infektivne bolesti "dr. fran mihaljević".
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 18:14   #1163
pozzz svima...
kroz par mjeseci osjetim bol u području zdjelice,točnije u trtici...
ne znam kakav pregled bi mi bio dovoljan i dali netko može dati dobru preporuku gdje otići privatno!

Po mogućnosti osijek ili sl brod...
joka002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:02   #1164
da pitaš doktora opće prakse? ja sam npr. imala bol u trtici od krivog sjedenja.

možda nekome pomogne moj post ... ne znam kako, ali eto. jutros sam bila na kolonoskopiji na firulama, kod dr. šimunića.

poslana sam na kolonoskopiju radi čestih i jakih bolova u stomaku, uz tragove krvi i sluzi u stolici. pripremu tj. čiščenje sam započela jučer. cili dan nisam ništa jela. pila sam dosta tekućine, svakih 30-45 minuta po 2,5 deca tekućine.

u 13:00 sam počela sa moviprep otopinom, svakih pola sata sam popila po 2-3 deca. zadnju čašu od te prve litre sam popila u 15:00. otopina djeluje brzo, ali čiščenje nije bilo ni približno strašno ka ono sa gorkom soli.

u 15:30 sam "pojela" bistru juhu od povrća, procidila sam je da ne bude nikakvih komadića. nakon toga sam opet nastavila pit tekućinu: bistri sok, čaj, voda, ... od druge litre moviprepa sam popila samo pola, prvu čašu u 18:00, drugu u 18:30. procijenila sam da mi više ne treba jer sam do 19:00 sati ukupno bila 10-ak puta na wc-u, a "stolica" je bila skroz tekuća i skoro bistra.

pregled je traja 15-ak minuta. generalno je više neugodan nego bolan, ali na trenutke me baš bolilo jer imam dosta zavrnuta i zgrčena crijeva.

nalaz je, fala Bogu uredan.

sritno svima!
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 09:53   #1165
evo stigli nalazi biopsije kolonoskopije pa ako mi moze ko protumacit

1.komadic je djelić sluznice ileuma. U histoloskoj slici dominira jedna veca nakupina upalnog infiltrata koja na jednom mjestu prožima blaže zadebljanu laminu muskularis mukoze

2. komadić je djelić sluznice debelog crijeva . Kripta su obložena pravilnim epitelom. U lamini propriji se vidi srednje obilan mononuklearni upalni infiltrat uz edem i hiperemiju te sa dosta makrofaga koji sadrze smedji pigment.
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 14:56   #1166
E ovako. ja 4.3 idem na kolonoskopiju uz opću anesteziju. Dobila sam da dan prije popijem moviprep. Im tko iskustva s njime? Uopće s opcom anestezijom? Koliko traje to sve? Hvala
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:06   #1167
Prolistaj si par stranica unatrag bilo je pisano o svemu sto te zanima.
Zapravo ti se ta ista pitanja ponavljaju kroz temu puno puta.

Ukratko:
Moviprep pijes kako ti je receno (ili pise u uputi), a sveskupa traje cca 15 min do mozda pola sata . Jedino jos moras kasnije ostati u krevetu da dodes totalno k sebi.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:22   #1168
hhe oke hvala...ma ja sam dobila uputnicu za dnevnu bolnicu. Strah me..imam niski tlak i probleme s srcem...zadnji put mi ni legla anestezija bas...

a taj moviprep izaziva jake grceve?
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:10   #1169
pozdrav svima,prije godinu i pol u Poliklinici Lastrić uklonjen mi je manji polip. Phd nije radjen,primarijus je smatrao da ne treba,a ja sam se tome priklonila. Nakon godinu dana kontrola,rektoskopija,uredno. No,mene muči činjenica da taj phd nije napravljen,a s obzirom da sam imala taj jedan,naravno da sam kandidat za kolonoskopiju. Išla bih privatno zbog anestezije,pregled rektuma u dužini od 20 cm mi nije bio nimalo ugodan. Dvojim izmedu Batesa i Nole,pa ako može pomoć u odluci. Iako vidim da ste radili i u Fran Mihaljević,no bojim se da bi mi milo prebolno. Hvala
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:20   #1170
Čitam ovdje da ste vi koji ste koristili moviprep prestali par dna prije s krutom hranom. E sad potpuno ili samo smanjili oboroke? Ja idem u petak. Mislila sam od sutra kreniti...samo neznam..kakvu prehranu imat? Samo juhe ili?

Inače imam problema s pražnjenjem pa zato pitam . Hvala
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:47   #1171
Jel bio netko u Aviva poliklinici na kolonoskopiji uz anesteziju?
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:53   #1172
@roisin murphy
Izbaci voce, povrce i meso. 3-4 dana prije. Pogotovo sirovo.
Tjestenine, rize, krumpira kuhanog koliko ti volja do dana prije ciscenja. Moze neki povrtni umak (ali da je pasirano) bez kozica od paradajza, paprike.
Vocni sokovi...

Zar ti nisu dali "upute" na papiru ili barem par natuknica usmeno?

Btw, nisu grcevi kod uzimanja tih preparata kao kod proljeva koji su izazvani rotavirusom ili otrovanja hranom. Ovo samo osjecas jacu (i brzu potrebu).
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:11   #1173
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
@roisin murphy
Izbaci voce, povrce i meso. 3-4 dana prije. Pogotovo sirovo.
Tjestenine, rize, krumpira kuhanog koliko ti volja do dana prije ciscenja. Moze neki povrtni umak (ali da je pasirano) bez kozica od paradajza, paprike.
Vocni sokovi...

Zar ti nisu dali "upute" na papiru ili barem par natuknica usmeno?

Btw, nisu grcevi kod uzimanja tih preparata kao kod proljeva koji su izazvani rotavirusom ili otrovanja hranom. Ovo samo osjecas jacu (i brzu potrebu).
Ja sam samo dobila papir ..na kojoj pise kad idem..i kako trebam koristiti moviprep..i da 4 sata prije pretrage ne smijem nista jesti ni piti..ni zvakati zvaku... eto...mozd zato sto to idem u bolnicu..pa ono..iza mene je bio red katastrofa.. Znaci tjestenina s nekim umakom. Ok..budem sve izbacila.. pa kako Bog da..

Hvala na odgovoru
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 15:07   #1174
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post

Zar ti nisu dali "upute" na papiru ili barem par natuknica usmeno?
zar su tebi stvarno rekli da jedeš tako kako si opisao nekoliko dana prije?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 21:14   #1175
Kukuruz u pojavnim oblicima palente, prove... par dana prije same kolonoskopije "pomete" gro toga

body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:27   #1176
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kukuruz u pojavnim oblicima palente, prove... par dana prije same kolonoskopije "pomete" gro toga

ok šefe!
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 13:28   #1177
Molim Vas ako je netko bio kod prof. Rustemovića ili Marušića,Bates poliklinika,da mi javi na pm. Hvala
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 14:39   #1178
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
zar su tebi stvarno rekli da jedeďż˝ tako kako si opisao nekoliko dana prije?
Izgleda li kao da izmisljam inace?
Da. 3-4 prije kolonoskopije krenuti na kolono dijetu gdje se izbaci meso i svjeze voce te povrce.
Tjesto, krumpir, riza, zganci..
Uvijek su rekli da je fino ocisceno bilo, a i onaj dan D sa gorkom soli mi je piece of cake jer je stolica vec reducirana radi ranije dijetne prehrane.
Btw, nist mi tesko ne pada jesti krumpire xy puta na dan.

Ne kuzim sto ti je cudno?
Ti jedes sve do posljdenjeg dana?
Svaki put se cudis tu na ovoj temi jer ja obavljam pripreme i ostalo nesto drukcije nego ti.

Steta nemam niti jednu "pisanu uputu" koju daju inace pacijentima kod nas u Vz da ti prepisem.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 14:54   #1179
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Ti jedes sve do posljdenjeg dana?
da. pa mi je čudno da se netko priprema 4 dana prije ako nema potrebe. a gle, tisi je gore napisala da jede i ujutro kad popodne pije moviprep.

a sorry, zaboravim da sam već pitala. evo neću više.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:08   #1180
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Izgleda li kao da izmisljam inace?
Da. 3-4 prije kolonoskopije krenuti na kolono dijetu gdje se izbaci meso i svjeze voce te povrce.
Tjesto, krumpir, riza, zganci..
Uvijek su rekli da je fino ocisceno bilo, a i onaj dan D sa gorkom soli mi je piece of cake jer je stolica vec reducirana radi ranije dijetne prehrane.
Ovakvu sam ja uputu dobila u KB Dubrava + malo sam i po netu istrazivala, svega sam se pridrzavala i doktor mi je rekao da vec dugo nije vidio nekog tako dobro ociscenog.

Ali ljudi se na zalost vole napravit bedasti ili ih nije briga jer da nije tako ne bi doktor bio odusevljen s mojom pripremom vec bi mu to bilo uobicajeno.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.