Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 16:17   #1201
Ima li u Splitu obaviti s anestezijom?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:43   #1202
Bilo je sigurno u analize u dugopolju, a mislim da i drugi imaju opciju s anestezijom, mozda dr Bozinovic u zgradi kalajzica.
lavica 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:28   #1203
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Ima li u Splitu obaviti s anestezijom?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
Obavila u poliklinici Matulić!
Za svaku preporuku
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:55   #1204
Quote:
Trnc kaže: Pogledaj post
Obavila u poliklinici Matulić!
Za svaku preporuku
Koja je cijena?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 07:55   #1205
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Koja je cijena?

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
1930 kn..., bar je tako bilo u 5. misec.
I još treba uzet moviprep, za pripremu, s time da to ide na recept uz nadoplatu od 80 kn. Može se kupit i u slobodnoj prodaji, i tada dođe oko 170 kn.
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 13:33   #1206
Upozorenje, htio bi vam napometuti da pazitie kamo i gsje idete ne pregled nakon 5 mjeseci je imam simptome koji su nastali nakon kolonoskopije , bolovi i grcevi u crijevima sto nikad u zivotu nisam imao , iako se sad vecina ljudi cudi na netu ima jako puno ljudi kkoji imaju slicne simptome ko ja, eto dobro se raspitajte i pogledajete nuspojave inace nasi doktori a bio sam kod 6 i iskeširao 5000 kn , veliki kreteni koje boli ona stvar ako je nesto poslo krivo samo guraju razno razne tablete , tako da budite pametni da sam ja procitao ovaj post koji sad vama pise danas nebi imao problema.

inace vjerovatno nikad necu nac rijesenje svog novonastalog problema jer ocito doktori koji to rade su svi pametni i pristoji dok nesto ne zaj.. a onda se cude ko napuseni teletabisi..

kad bi znali samo upaliti internet i google te malo surfati mogli bi promac 10 0000 razlicith stvar koje mogu krenuti po zlu .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:11   #1207
Pozdrav svima, trebala bih savjet. Razmišljam da mamu vodim u privatnu kliniku na gastroskopiju i kolonoskopiju jer ima krvarenje, a zakazali su joj pregled tek za mjesec i pol u bolnici. Može li mi netko preporučiti kliniku u kojoj se mogu obaviti ove pretrage, ali tako da mi nalaze priznaju i specijalisti na rebru. Unaprijed hvala
__________________
malo sam se pregrijala
zagrijavanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:40   #1208
Ovako.

Imam bolove u donjem djelu leđa, imala sam prosle godine i sad se u isto vrijeme ponavlja.
Prosle godine dakle u 9mj sam primjetila krv.

- U 5ili 6mj sam primjetila krv.. Isla bih na wc obavit malu nuzdu i obrisala bih i vidila krv. Gledam jel imam one dane u mjesecu. Kad nije nego krv iz *#&!*@...

-Opet bol u leđima, krv je boje ko menstruacija znaci crvene nije nista tamno.


Otisla u doktorice i rekla joj.
Kaze da bi bol u ledjima mogla biti radi viska kila.
A krv kao radi hemoroida.
Kao vidit cemo kakva mi je krv i jesam li anemicna.

Nije mi tila dat za kolonoskopiju.
Kao nema potrebe da mi guraju cijev u dupe doslovno mi je to rekla.

Pitala sam i za analizu mokrace, kaze da ne triban.

Sta jel im to limit koliko smiju uputnica dat po pacijentu dnevno ili sta
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:42   #1209
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Upozorenje, htio bi vam napometuti da pazitie kamo i gsje idete ne pregled nakon 5 mjeseci je imam simptome koji su nastali nakon kolonoskopije , bolovi i grcevi u crijevima sto nikad u zivotu nisam imao , iako se sad vecina ljudi cudi na netu ima jako puno ljudi kkoji imaju slicne simptome ko ja, eto dobro se raspitajte i pogledajete nuspojave inace nasi doktori a bio sam kod 6 i iskeširao 5000 kn , veliki kreteni koje boli ona stvar ako je nesto poslo krivo samo guraju razno razne tablete , tako da budite pametni da sam ja procitao ovaj post koji sad vama pise danas nebi imao problema.

inace vjerovatno nikad necu nac rijesenje svog novonastalog problema jer ocito doktori koji to rade su svi pametni i pristoji dok nesto ne zaj.. a onda se cude ko napuseni teletabisi..

kad bi znali samo upaliti internet i google te malo surfati mogli bi promac 10 0000 razlicith stvar koje mogu krenuti po zlu .
Hvala na podjeli iskustva.

Citala sam da ima opcija i da se s kamerom koja je u tabletici snimi situacija.
Al garant je jako skupo.
Mislim da tog ima u Sloveniji. Neznam ima li kod nas
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 18:38   #1210
Ima ti tema "endoskopska kamera" tu na pdf-u, ali sam na tapatalku pa mi je muka traziti.
Uglavnom, ako se sumnja na postojanje stenoze crijeva onda ta kamera nikako nije dobra opcija, takoder se nju nemoze kontrolirati kako se okrece unutar probavnog sustava i koliko "brzo" prolazi pa ni iz tog razloga nije najbolja opcija.

Endoskop je preferiran jer dr. moze tocno ispregledati svaki dio kolona koliko treba i eventualno uzeti tkivo za biopsiju.

Mislim da je ima i kod nas neka od privatnih klinika.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 19:24   #1211
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ovako.

Imam bolove u donjem djelu leđa, imala sam prosle godine i sad se u isto vrijeme ponavlja.
Prosle godine dakle u 9mj sam primjetila krv.

- U 5ili 6mj sam primjetila krv.. Isla bih na wc obavit malu nuzdu i obrisala bih i vidila krv. Gledam jel imam one dane u mjesecu. Kad nije nego krv iz *#&!*@...

-Opet bol u leđima, krv je boje ko menstruacija znaci crvene nije nista tamno.


Otisla u doktorice i rekla joj.
Kaze da bi bol u ledjima mogla biti radi viska kila.
A krv kao radi hemoroida.
Kao vidit cemo kakva mi je krv i jesam li anemicna.

Nije mi tila dat za kolonoskopiju.
Kao nema potrebe da mi guraju cijev u dupe doslovno mi je to rekla.

Pitala sam i za analizu mokrace, kaze da ne triban.

Sta jel im to limit koliko smiju uputnica dat po pacijentu dnevno ili sta
Složio bih se da vjerojatno radi o hemeroidima , ali to ne znači da ne treba iskljuulčiti ostale uzroke , a dosta toga se može u lab PZZ (KKS, CRP,amilaza s/u,kreatinin,ureja,Fe,UIBC,urin,transaminaze )
Čak možda nebih trebalo raditi ileokolonoskopiju već samo rektosigmoidoskopiju, ali za to je potreban dobar pregled
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 19:52   #1212
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Složio bih se da vjerojatno radi o hemeroidima , ali to ne znači da ne treba iskljuulčiti ostale uzroke , a dosta toga se može u lab PZZ (KKS, CRP,amilaza s/u,kreatinin,ureja,Fe,UIBC,urin,transaminaze )
Čak možda nebih trebalo raditi ileokolonoskopiju već samo rektosigmoidoskopiju, ali za to je potreban dobar pregled
Nisam te bas razumila ovo unutar zagrade.
di konkretno?

evo sad sam malopre isla na wc obavit malu nuzdu..
i iz &#&@ mi prokapala krv....


iden guglat hemeroide.


yucatan hvala pogledat cu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:05   #1213
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Nisam te bas razumila ovo unutar zagrade.
di konkretno?

evo sad sam malopre isla na wc obavit malu nuzdu..
i iz &#&@ mi prokapala krv....


iden guglat hemeroide.


yucatan hvala pogledat cu.
To se sve napravi u labu PZZ tj kod vaše dr.
Dali je LOM napravio DRP?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:20   #1214
U utorak idem na rektosigmoidoskopiju zbog grceva u trbuhu. Dobila sam preporuku da dan prije pretrage pojedem samo dorucak, za rucak sam bistru juhu i litru donat Mg. Oko 18 bi trebala popiti Moviprep. Da li ce to biti dovoljno? Znaci samo jedna doza Moviprepa, ne dvije. Naime, imam malu bebu koja doji i kao zbog toga. Ja sam od jucer na "dijeti", jedem samo zgance/kiflu/mlijecno, pijem Donat Mg i ostale tekucine. Inace imam i zatvor. Neki savjet? Da uzmem jos Duphalc ova dva dana? Najvise mi je zbog bebe.... Help
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 15:22   #1215
Bila sam na rektosigmoidoskopiji u srijedu.
Jucer popodne i jutros su me ulovili grčevi u gornjem dijelu trbuha,inače mi se baš ne javljaju.
Može li to biti kao posljedica pregleda i upuhnutog zraka?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 20:41   #1216
Imao sam 24 godine (pred 7 godina) kad sam obavio prvu kolonoskopiju.
Krvava stolica, predispozicije za .....
Teta je imala karcinom debelog crijeva, mama i ujak polipe i redovito rade kolonoskopiju.
Mene uskoro opet ceka preventivno.
Radit cu kao i prosli put u Medikolu, uz anesteziju.
Iako sam prosao kroz puno svega, idem na anesteziju.
Nemam hrabrosti ici "na zivo".
Uglavnom, tada je sve dobro proslo.
Hemeroidi.
Cak sam se i salio kod budjenja.
To je i bilo razdoblje kad sam polozio zadnji ispit na faksu pa me za to vezu "lijepe uspomene" =)
Zdenko Hozntreger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:38   #1217
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bila sam na rektosigmoidoskopiji u srijedu.
Jucer popodne i jutros su me ulovili grčevi u gornjem dijelu trbuha,inače mi se baš ne javljaju.
Može li to biti kao posljedica pregleda i upuhnutog zraka?
Tegobe prolaze nakon Spasmexa?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:29   #1218
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Upozorenje, htio bi vam napometuti da pazitie kamo i gsje idete ne pregled nakon 5 mjeseci je imam simptome koji su nastali nakon kolonoskopije , bolovi i grcevi u crijevima sto nikad u zivotu nisam imao , iako se sad vecina ljudi cudi na netu ima jako puno ljudi kkoji imaju slicne simptome ko ja, eto dobro se raspitajte i pogledajete nuspojave inace nasi doktori a bio sam kod 6 i iskeširao 5000 kn , veliki kreteni koje boli ona stvar ako je nesto poslo krivo samo guraju razno razne tablete , tako da budite pametni da sam ja procitao ovaj post koji sad vama pise danas nebi imao problema.

inace vjerovatno nikad necu nac rijesenje svog novonastalog problema jer ocito doktori koji to rade su svi pametni i pristoji dok nesto ne zaj.. a onda se cude ko napuseni teletabisi..

kad bi znali samo upaliti internet i google te malo surfati mogli bi promac 10 0000 razlicith stvar koje mogu krenuti po zlu .
Što nam preporučuješ da učinimo ukoliko moramo obaviti kolonoskopiju?
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 16:21   #1219
Ja idem sutra preko nacionalnog programa


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 10:42   #1220
AK granica i kopče

Pozdrav,

nešto prevodim i nikako ne uspijevam naći što je AK granica.

Može li mi neki znalac napisati točno značenje te kratice?

Kontekst je "na cca 5-6 cm od AK granice vidljive kopče i anastomoza urednog izgleda sluznice, uredne prohodnosti"

I o kakvim je točno kopčama riječ? Na što se misli?

Je li AK možda analni kanal, a kopče doslovno kopče koje se koriste prilikom operacije hemoroida?

Puno hvala!

Zadnje uređivanje Treschick : 07.10.2016. at 11:20.
Treschick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.