Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2009., 20:33   #1
Uši (dva uha :D) - šugarci, upale, čišćenje...

Ako postoji negdje ovakva tema, ispričavam se, tražilica nije ništa izbacila.

Dakle, prije tjedan dana je kod nas došla jedna mala maca, koju je frendica našla na dvorištu, izgleda da ju je netko bacio. Tad je bila stara oko mjesec-mjesec i pol, sad ima negdje oko dva mjeseca otprilike.

Uglavnom, da ne duljim... Primjetila sam da maca ima jako prljava uha, pa sam se malo išla informirat oko toga kak da ih očistim. I tak ja krenem da ću joj očistit uha, kad ono, unutra još gore nego je bilo. Hrpa nečeg smeđeg i na nekim djelovima kao tekućeg, kak da kažem... Ko ušni vosak, samo rijeđe. Na kraju sam joj tankom pincetom izvadila kao krpe tog smeđeg, tog je hrpa bila i još je hrpa tog ostala u ušima.

Ja stvarno ne znam dal je to normalno za mačke, pa moja mačka jednostavno ima malo jače prljava uha ili se možda radi o nečem drugom? Evo slika tog iz uha, stvarno nisam sigurna jel to normalno ili nije, pa molim za savjet.

http://slike.hr/slike/img2837_fec93.jpg.html
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:38   #2
Uobičajena pojava-šugarci! Stavite joj ampulu advocate za mace, primjereno njenoj dobi i kilaži, i nakon dva tjedna vetu na čišćenje ušiju, reći će ti kad treba ponoviti ampulu.
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:39   #3
Izgleda strašno
Ja svojima svako toliko, kad primjetim da se češkaju po korjenu uha, očistim uši specijalnom tekućinom koju sam kupila u veterinarskoj ljekarni (oko 70 kn).
Tekućina se ulije, uši se malo protrljaju pri korjenu i onda što više očiste vaticom.
Mačke su, naravno, oduševljene ovom torturom.
Radila sam to prema tutorialu s youtubea.
Probat ću ga naći, mislim da je ovaj:
http://www.youtube.com/watch?v=uQVeSJPlhJc

Moje ne miruje ovako naravno.
Ja ih obično zaskočim na spavanju.
Ulijem im tekućinu, onda se one odmah stresu i cijelu me pošpricaju, a onda ih ja naganjam po kući s blazinicom
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:50   #4
Da, ni moja nije bila oduševljena baš kad smo joj to vadili iz uha. Hvala na brzim savjetima. Inače, ovo zadnje me baš nasmijalo, naganjanje po kući.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:54   #5
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Da, ni moja nije bila oduševljena baš kad smo joj to vadili iz uha. Hvala na brzim savjetima. Inače, ovo zadnje me baš nasmijalo, naganjanje po kući.
Samo bih još napomenula da svojima ja tako čistim samo obični vosak iz ušiju i prljavštinu. Ne znam puno o ovim šugarcima
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:12   #6
Odvest ću ju veterinaru prvom pirlikom. Trenutno sam financijski u banani, al čim ću moć idem s njom veterinaru.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:52   #7
Kada smo zadnji put bili kod veta sa Pikicom,zamolila sam da mu očiste uši,nas četvero ga je moralo držati ,a jedna je čistila.Nekad mu možeš raditi što god hoćeš ,a nekad se neda ni taknuti.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:03   #8
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Odvest ću ju veterinaru prvom pirlikom. Trenutno sam financijski u banani, al čim ću moć idem s njom veterinaru.
Stavi joj ampulu advocatea što prije, da ih počne uništavati,riješit ćeš je i ostalih parazita , a vetu onda možeš kasnije na kontrolu i čišćenje.
šugarci su baš gadni mali nametnici, užasnulo me kad sam ih vidjela pod mikroskopom.
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:09   #9
Budem, hvala.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:42   #10
Stronghold ili advocate ampula, i riješeno.
Ako je baš gadno onda ukapavanje otonazola, masiranje korijena uške i čišćenje blazinicom vate.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:05   #11
Pretpostavljam da ima tih ampula u pet centru?
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:35   #12
Mislim da za kupnju u pet centru za Stronghold treba recept (od veterinara), ovi malci moji su dobili kod veta ampulu...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:49   #13
Onda ću otić kod veterinara kud inače idemo i tamo kupit ampulicu. Hvala.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:24   #14
Mislim da nije dobro da joj nekaj guraš u uho ( štapiće, vatice,...)

Postoji ta tekućina, većini maca to nije tako strašno, pogotovo dio s masiranjem, koji neki obožavaju.
I prođe im, 100 %.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:38   #15
najbolje bi bilo da je vet pregleda uši i očisti te ako trebaju kapi propiše kapi. vjerojatno ne bi ni naplatio pregled jer je to pet minuta posla. od ampula stronghold se može kupiti samo kod veterinara i baš ima stronghold za mačiće pa preporučam to. a advocate se može kupiti i u per centru. najučinkovitija metoda je da se uši tretiraju otonazol kapima. to se daje dva puta na dan tijekom 14 dana u svako uho par kapi nakon čega se korijen uha malo izmasira te se blazinicom pokupi ono što izađe van. nakon toga treba svaki mjesec stavljati mapulu kaklo bi se izbjegla ponovna zaraza. definitivno ne čistiti uši nikakvi štapićima za uši, pincetom ili tako nečim jer se jako lako može mački oštetiti bubnjić. isključivo čistiti sa blazinicom ili onim malim kompresama sterilnim (gazice).
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:03   #16
moja zvijer muku muči s uhima otkad smo ga udomili.
prvo su bili šugarci-ampula, kapanje, čišćenje kod veta, i neko vrijeme ok. za par mjeseci sam skužila da mu uha "škripe" (ne znam kak da to drugačije opišem) i da sam gleda di bi se što bolje očešao. ništa, opet kod veta, čišćenje, kapanje, pa neko vrijeme dobro.
prošli tjedan opet-ovaj put su mu ta govanca iz uha, tj. samo ljevog, desno je ok, slali na nekakva testiranja na bakterije i gljivice, nisu ništa opasno našli, kapali smo ga 14 dana, i 10 dana synolux ujutro i navečer. vetka nam je rekla da se to zna dogoditi kod nekih maca od začepljenih analnih žlijezda pa mu je i to počistila.
sad imam tihu misu doma jer je tigrovito visočanstvo uvrijeđeno-te ga svako jutro i večer na prepad lovimo i kapamo, pa mu guramo tablete, pa su mu još po guzi prkčali...
bojim se osvete
touch_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:35   #17
da li mu svaki mjesec staviš ampulu. jer čak i kad mu uši očistiš od tih sranja opet ih lako dobije jer ih možeš donijeti na cipelama i sl. a očito je jako podložan to me ko i moj.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:18   #18
a nisam-ne izlazi iz stana, prima samo provjerene goste, mislila sam da to ne treba tak često.
vetka je rekla da mu je to zbog analki, ako se ponovi da ga dovedemo na čišćenje
touch_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:33   #19
nema to veze što ne ide van. i ja sam isto tako mislila pa odakle se zarazi kad je isključivo kućni mačak a gosti nam rijetko dolaze. onda sam skužila da prolazim dosta često pored mjesta gdje se zadržavaju ulične mačke. najbolje ti je svaki mjesec mu staviti ampulu i nećeš morati brinuti. znam da je trošak ali bar si sigurna da neće biti problema. moj se srećom riješio šugarca ali čim malo zakasnim s ampulom odmah počne češati uši.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:53   #20
Ima li još nekih(jeftinijih) metoda za suzbijanje šugaraca? Naime, imam kuniće koji katkad dobiju neke šugarce u ušima a ja ih uspješno liječim sumporom u prahu. Kada sam šugarce primjetio i kod svojih mačaka primjenio sam istu metodu kao i s kunićima, ali mislim da nakon tretiranja šugarci nisu nestali. Ima li tko savjet?
fenjer16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.