Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2013., 14:56   #2081
mislim da svi samponi bez silikona mrse kosu, odnosno kosa se normalno mrsi, ali smo mi uglavnom navikle da nam silikoni i slicni dodaci jako olaksaju rascesljavanje
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:17   #2082
Quote:
amy55 kaže: Pogledaj post
hvala ti, moja se pri tjemenu brže zamasti ali ionako sam navikla da ju svaki drugi dan perem...tako da ću svakako probati taj šampon sigurno je blaži od koprive
Vjerujem da je blaži od koprive,a gle ne mora bit da će tebi odgovarat ako meni odg.Ja sam zadovoljna .I moram svim ostalim forumašicama javit šta sam pronašla.Prije sam od frizerke kupovala neka silikonska sranja i sad sam našla u Bipi silikonske kapi oduševljena sam,nemasti kosu a prije mi je mastilo šta god da sam od toga uzela i ruke ne ostaju masni prsti su suhi a kosa je baš lijepa.Proizvod se zove Olival silikonski serum cijena 50,00 kn.Ja stavljam samo na vrhove.Kad sam prije uzimala tako nešto profesionalno kod frizera uvijek mi je drugi dan bila jako masna ovo je sasvim nešto drugo....
nenadmašiva27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:22   #2083
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Meni svaki Lorealov masti tjeme,a isušuje kosu. I boje njihove isto. Davno prije, dok sam bila cura,kosu sam prala šamponom "Floramy" (bila ona reklama: floramy, melodija u vašoj kosi! ) od kamilice....to su bili sretni dani! Sjajna, čista, loknasta,lagana....od kako su ga povukli i nema ga za kupit, nikad više nisam našla odgovarajući šampon.
To je najgore kad navikneš na neki proizvod pa ga više ne možeš naći....
nenadmašiva27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 19:44   #2084
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
mislim da svi samponi bez silikona mrse kosu, odnosno kosa se normalno mrsi, ali smo mi uglavnom navikle da nam silikoni i slicni dodaci jako olaksaju rascesljavanje
meni ne smeta petljanje kose, i tako stavim masku nakon šamponiranja, ali ako neki šampon ne radi ono što ''kaže'' da radi, tu je moja dilema
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 22:06   #2085
što mislite o ovom pivskom šamponu? čula sam da stvara čuda kosi
dragonladyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 23:42   #2086
Quote:
dragonladyx kaže: Pogledaj post
što mislite o ovom pivskom šamponu? čula sam da stvara čuda kosi
http://i39.tinypic.com/2rnbipf.jpg
Dobro si čula, stvara čuda. Kosu u jednom potezu pretvara u slamu. Neznam kakvu kosu imaš, taj je šampon love ili hate. Nešto slično kao i sa afroditinom koprivom - ima ljudi kojima je to HG šampon, a ima ljudi kojima je napravio kaos na glavi. meni nije pasao, nije mi bilo ugodno na vlasištu, spljoštio mi je kosu, imao je neugodan miris koji je predugo ostajao u kosi. Uglavnom nebih ponovila kupnju.

Za više iskustava možeš probati sa tražilicom: pivski šampon, šampon od pive, muller i sl., u nekoliko se navrata dosta pisalo o njemu
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 01:53   #2087
Hvala
Imam jako gustu i dugu kosu, bila sam plavusa 2 godine, trenutno u ombre induciranom stanju.. Nije mi unistena od pramenova, ali htjela sam ju malo "nahraniti i oziviti". Danas mi je legica pricala o njemu, a njoj ga nahvalila frizerka...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
__________________
..cause darling I'm a nightmare dressed like a daydream..
dragonladyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 08:35   #2088
Quote:
dragonladyx kaže: Pogledaj post
što mislite o ovom pivskom šamponu? čula sam da stvara čuda kosi
ja ga koristim i ok mi je
kupila sam ga jer sam cula da je dobar za masnu kosu, ali nisam vidila neke velike promjene
nije mi napravio nikakvu stetu, miri na pivo sto nekima smeta meni je ok, nema silikona-inace koristim drogerijske sampone bez silikona, ovaj je jako jeftin (ispod 15kn za 400ml) tako da ga uzmem uvjek kad mi je muller usput
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 20:53   #2089
bipa ima elseve(rv) šampon ili balsam po 17,90
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 22:27   #2090
cure molim malu pomoć.. razmišljam dal da naručim ovaj šampon od yves rocher http://www.yves-rocher.com.hr/katalo...a-kosu-300-ml/

i pitala sam njihove operatere da mi napišu sastav tog šampona pa su mi ovo odg:
''Sastav je sljedeći; voda, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, glycol distearate, centauera cyanus flower water, simmondsia chinensis jojoba seed oil, cocamide mipa, peg-7 glyceryl cocoate parfum/fragrance, acrylates copolymer, citric acid, sodium benzoate, lauryl glucoside, guar hydroxpropyltrimonuim chloride i hydrolyzed wheat protein, polyquaternium-10, sodium chloride, panthenol, sodium hydroxide, phospholipids, salycil acid, glycine soja oil, phenoxyethanol, glycolipids, glycine soja sterols, potassium sorbate''

ja se baš ne razumijem, jeli to previše kemije ili se meni samo čini?
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:10   #2091
Rachela ne razumijem tvoje pitanje. Što znači jel to previše kemije? pa i voda je kemijski spoj. A i većina drugih šampona ti ima toliko sastojaka. Kakvu kosu imaš, kakvo vlasište i što očekuješ od šampona?
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 17:05   #2092
Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Rachela ne razumijem tvoje pitanje. Što znači jel to previše kemije? pa i voda je kemijski spoj. A i većina drugih šampona ti ima toliko sastojaka. Kakvu kosu imaš, kakvo vlasište i što očekuješ od šampona?
mislila sam na štetne sastojke...(meni se to nekako podrazumjeva kad kažem kemija) ..jer kako kažu na stranici ne sadrži ni silikone ni parabene - koji su konzervansi zar ne? a koliko sam našla na netu neki sastojci jesu konzervansi u ovom šamponu..
kosa mi je bila tanka i suha, iako sad mi se kolko tolko oporavila pošto redovito radim pakunge, pa zato želim i dobar šampon koji ce mi je dodatno nahranit.
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 17:38   #2093
Parabeni jesu konzervansi, ali ne jedina vrsta jel' pa kad na deklaraciji piše bez parabena to ne znači nužno da je proizvod bez konzervansa, već da koristi neki drugi mimo parabena. A i teško za očekivati da ćeš za tu lovu naći 100% prirodan šampon bez ijednog sintetskog sastojka. Možda bi te uz parabene i silikone mogli zanimati i sulfati kojeg ovaj šamon, kao i 90% ostalih na tržištu sadrži, pa sad, ako ti oni smetaju zaobiđi ga. super je to što nema silikona pa ti neće otežati tvoju tanku kosu, a sad možeš li očekivati od proizvoda koji se ispire da ti nahrani kosu, to nisam sigurna.

Ja ga imam kao jednog od xy primjeraka u svojoj kolekciji. Nije baš jako blag i moglo bi se čak reći da traži regenerator poslije pod obavezno. Miris je dosta intenzivan. Šampon je dosta koncentriran, treba ga jako malo da se zapjeni, ali za moj ukus pjeni se i prejako (što je pak radi SLS-a normalno). Kosu opere tako tako, ako je bila jače masna prije pranja ili ako imaš kakav tretman prije pranja, baš i neće sve oprati niti u 2 šamponiranja. Kosa pak, iako je malo suha poslije, lijepo pada, umjereno sjaji i ima lijepi volumen.
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 18:32   #2094
Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Parabeni jesu konzervansi, ali ne jedina vrsta jel' pa kad na deklaraciji piše bez parabena to ne znači nužno da je proizvod bez konzervansa, već da koristi neki drugi mimo parabena. A i teško za očekivati da ćeš za tu lovu naći 100% prirodan šampon bez ijednog sintetskog sastojka. Možda bi te uz parabene i silikone mogli zanimati i sulfati kojeg ovaj šamon, kao i 90% ostalih na tržištu sadrži, pa sad, ako ti oni smetaju zaobiđi ga. super je to što nema silikona pa ti neće otežati tvoju tanku kosu, a sad možeš li očekivati od proizvoda koji se ispire da ti nahrani kosu, to nisam sigurna.

Ja ga imam kao jednog od xy primjeraka u svojoj kolekciji. Nije baš jako blag i moglo bi se čak reći da traži regenerator poslije pod obavezno. Miris je dosta intenzivan. Šampon je dosta koncentriran, treba ga jako malo da se zapjeni, ali za moj ukus pjeni se i prejako (što je pak radi SLS-a normalno). Kosu opere tako tako, ako je bila jače masna prije pranja ili ako imaš kakav tretman prije pranja, baš i neće sve oprati niti u 2 šamponiranja. Kosa pak, iako je malo suha poslije, lijepo pada, umjereno sjaji i ima lijepi volumen.
ma ne smeta mi toliko sulfati koliko silikon jer mi se oni talože po kosi i to ne volim.. nije mi da mora bit sad 100% prirodan, samo očekujem da mi ne osuši kosu i ne iritira tjeme. imam vec njihovu masku,i zapravo nikad ne koristim samo šampon, uvijek stavim ili regenerator ili masku nakon pranja.

u svakom sučaju, hvala na informacijama
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 19:35   #2095
Ništa Neznam isušuje li vrhove kad se koristi na duže staze, no valjda bi trebao biti ok uz regenerator
I sad kad si već spomenula osjetljivo vlasište - mene taj šampon ipak iritira u smislu da osjetim svrbež nakon pranja kose s njim. Ne znači da će i tebe, pošto mene valjda 99% proizvoda koje sam isprobala iritira na vlasištu, no eto meni se baš nije pokazao kao blaga i učinkovita opcija.
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 19:47   #2096
Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Ništa Neznam isušuje li vrhove kad se koristi na duže staze, no valjda bi trebao biti ok uz regenerator
I sad kad si već spomenula osjetljivo vlasište - mene taj šampon ipak iritira u smislu da osjetim svrbež nakon pranja kose s njim. Ne znači da će i tebe, pošto mene valjda 99% proizvoda koje sam isprobala iritira na vlasištu, no eto meni se baš nije pokazao kao blaga i učinkovita opcija.
meni nije vlasište jako sklono iritacijama, zapravo vec dugo nemam problema s tim, ali strah me malo da ne počne jel..
Rachela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 21:24   #2097
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
ja ga koristim i ok mi je
kupila sam ga jer sam cula da je dobar za masnu kosu, ali nisam vidila neke velike promjene
nije mi napravio nikakvu stetu, miri na pivo sto nekima smeta meni je ok, nema silikona-inace koristim drogerijske sampone bez silikona, ovaj je jako jeftin (ispod 15kn za 400ml) tako da ga uzmem uvjek kad mi je muller usput
jednostavno me vukao, tako da sam ga kupila
isprobam pa javim dojmove
dragonladyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 14:02   #2098
Quote:
dragonladyx kaže: Pogledaj post
što mislite o ovom pivskom šamponu? čula sam da stvara čuda kosi
...
Mislim sve najgore.

Ima vrlo vintage miris, odnosno smrad, kao da sam ušla u neki stari salon pun kemikalija za trajnu,
što bi i potrpila da me nije vlasište tako strašno svrbilo nakon samo dva pranja - za pod je bio super.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:18   #2099
slažem se sa žalfijom
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:35   #2100
i ja se slažem sa žalfijom
davno sam imala taj pivski šampon i uvalila sam ga bratu misleći da će se možda njemu svidjeti jer je pivo u pitanju. al on me tad napao što sam mu dala tako nešto smrdljivo, nema nikakve veze sa pivom, nego samo tjera cure jer se taj grozni miris lagano zadržava na koži i kosi.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.