Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 10:39   #12941
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Hrvatska poprilično raste u svakom pogledu, potrebno je samo ovakve katastrofičare depresivne i apatične odstraniti iz medija i politike jer šire negativnu energiju, gledajte to ovako, jeste li ikad u životu uspjeli neki veći problem riješit ako ste u startu imali fatalistički, negativni i apatični pristup? Takav pogled na život je bolest.
Po mom misljenju fatalisti su vecinom skromni.
Stoga mislim da to nije bolesni, fatalisticki pristup nego nekakav miks reketa putem prijetnje drustvenom vrhu i zelje za boljim zivotom.

Reketari su takodjer tu jer tako naprave pritisak i ostvare cilj. I to je znalo biti uspijesno:


Prosjecna potrosnja po kucanstvu 2005g (€):

Drzave clanice EU:

Ceska 7.146
Estonija 6.936
Latvija 5.900
Litva 5.100
Madjarska 6.700
Poljska 6.400
Slovacka 6.500
Bugarska 3.030
Rumunjska 2.863


Hrvatska 11.500 €



Kada tulum zavrsi mozda znaci da nije bilo dovoljno pritiska pa treba dodat jos malo...

Dio drustva ima i simptome ekonomske euforije pa zatim depresije, no to je vec preozbiljno za pisat na netu.
klapalo is offline  
Old 12.04.2017., 10:54   #12942
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Negdje 2005-te kad sam bio student predavao nam je prof. Čehok. Predavao je filozofiju.
E sad izjavio je jednu rečenicu:
Kad uđemo u EU i nama će plaće porasti na razinu onih iz EU, ali PRIJE toga ćemo se prilagoditi EU po svim stavkama (cijeni struje, porezima, fiskalnim nametima itd).
Što mislite o tome?
Tocno to, vidis gore slucajno postano za 2005g, prije sto si ovo napisao...
klapalo is offline  
Old 12.04.2017., 18:55   #12943
Po cijenama smo se već prilagodili, jedino ovo s plaćama i mirovinama malo šteka.........

Ali to zapravo i nije neko čudo u zemlji u kojoj je čovjek koji je predavao etiku završio u zatvoru zbog kriminala........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.04.2017., 21:46   #12944
onaj lopov Čehok?
9009 is offline  
Old 12.04.2017., 21:47   #12945
Nije li nam i ministar-plagijator etičar? Doktorirao na etici ili tako nešto?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 12.04.2017., 23:39   #12946
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Hrvatska poprilično raste u svakom pogledu, potrebno je samo ovakve katastrofičare depresivne i apatične odstraniti iz medija i politike jer šire negativnu energiju, gledajte to ovako, jeste li ikad u životu uspjeli neki veći problem riješit ako ste u startu imali fatalistički, negativni i apatični pristup? Takav pogled na život je bolest.
Kada bi došao u firmu gdje radim, tek bi onda vidio što je to apatija, negativnost, fatalizam i bezpesperktivnost
krena is offline  
Old 13.04.2017., 01:24   #12947
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kada bi došao u firmu gdje radim, tek bi onda vidio što je to apatija, negativnost, fatalizam i bezpesperktivnost
Problem je ako netko misli da tako nesta pomaze kada se javlja sa debelim zakasnjenjem.

U Hrvatskoj bi zakonom trebalo zabraniti zalovanje za time sto smo bili glupi.
klapalo is offline  
Old 13.04.2017., 09:37   #12948
Proces rasta cijena ( troškova života ) je u full snazi........
Sad samo treba lažirat službenu stopu inflacije ( DZS i HNB ) i eto ti stope rasta gdp-a kakvu želiš.........

http://www.poslovnipuls.com/2017/04/...kih-cijena-11/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.04.2017., 11:18   #12949
Koliko mi je poznato Čehok je davno prestigao eu standard, a vi? a kad ćete vi???

Bojim se nikada.........

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...-nekad-rugali/
Prestižu nas oni kojima smo se rugali: razlike između satnica hrvatskih radnika i ostalih zemalja EU sramotne
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.04.2017., 12:47   #12950
Znači osim nekolicine failed states poput Ukrajine i Moldavije ostala je još samo Afrika, baš kao što sam i predviđao
Tu bi se stvari mogle odvijati još i brže

Kome ćemo se onda rugati?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 13.04.2017., 13:00   #12951
A zasto ste se rugali drzavama koje su se prije nas uclanile u EU trziste?
klapalo is offline  
Old 13.04.2017., 14:38   #12952
Benefiti od EU birokracije su svakim danom sve veći, nakon općeg kolapsa na granici, sad će trebati primjeniti i odredbu o naplati 5 eura građanima drđava nečlanica koji žele ući u EU, i to neposredno pred turističku sezonu..........ludilo.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 13.04.2017., 14:42   #12953
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj može krenuti nabolje isključivo kada na TV-u odgledamo brzo suđenje i osudu nekog od velikh zvjerki. Npr. da vidimo 3 mjesečno suđenje nekog npr. Todorića/Sanadera/Vidoševića/Horvatinčića (nastavi niz) i pravomoćnu osudu na minimum par godina u zatvoru uz oduzimanje sve imovine.
Jedino tako će se poslati jasna poruka o funkcioniranju pravnog sustava. Jedino tako će građani ove zemlje steći neko povjerenje u državne institucije i jedino tako može onda krenuti nabolje.
U uvjetima gdje se gore navedeni slobodno šetaju ili godinama zavlače suđenja običan građanin nikada neće poštovati ovu zemlju i krasti će se i muljati na svim razinama, od običnog skladištara koji krade robu sa polica i preprodaje na crno do vlasnika trgovačkog giganta koji uzima što mu se sviđa i to poslije "legalizira". Nefunkcioniranjem pravne države zapravo ništa ne funkcionira jer se onemogućuje bilo kakvo regularno poslovanje u skladu sa zakonom; jednostavno, nepošteni su konkurenti koji se služe krađom, prijevarom i zavlačenjem plaćanja uvijek u prednosti.
Par godina? Lol. Sve ispod 25 godina je čista uvreda.
automation is offline  
Old 13.04.2017., 14:43   #12954
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Krasna ti je paralela, šta bi trebao ovo komentirat?
Svaka čast na maštovitosti.
Paralela je identična. Država se raspada po šavovima ne samo ekonomski nego i demografski. Ali ok sve je u redu i nema problema jedino ako si na LSD-u.
automation is offline  
Old 13.04.2017., 14:50   #12955
I stanovnici Hrvatske nisu ništa krivi ili šta?

Krivi su drugi - političari, poduzetnici, javne osobe - samo građani Hrvatske sa svojim fenomenalnim mentalitetom nisu krivi.

A što ih većina pasivna, uvijek "čeka" posao, radna etika na minimumu, sklonost disciplini na minimumu - to nisu problemi?

Mislim da je broj 1 problem u razmišljanju i mentalitetu kritične većine stanovnika. Ostali problemi se vrlo brzo riješe.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 13.04.2017., 16:54   #12956
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
I stanovnici Hrvatske nisu ništa krivi ili šta?

Krivi su drugi - političari, poduzetnici, javne osobe - samo građani Hrvatske sa svojim fenomenalnim mentalitetom nisu krivi.

A što ih većina pasivna, uvijek "čeka" posao, radna etika na minimumu, sklonost disciplini na minimumu - to nisu problemi?

Mislim da je broj 1 problem u razmišljanju i mentalitetu kritične većine stanovnika. Ostali problemi se vrlo brzo riješe.
Koga briga. Sposobni će se iz tog društva odvojiti, preseliti u druge zemlje i asimilirati najkasnije u 2. generaciji. A oni koje nitko ne želi i koji nikamo ne mogu će ostati u Hrvatskoj. Pa će Hrvatska uz Srbiju i Bosnu biti zadnja rupa od zemlje u Europi i preostali Hrvati će služiti u vlastitoj zemlji strane vlasnike svega što vrijedi kao Filipinci. Standard će biti takvo sranje da će se 90-te činiti kao nedosanjani san. Iz takvog gliba više nema van jer jednostavno nema tko vaditi zemlju iz takvog jednog problema. Gotovo sve i jedan učenik, student koji trenutno studira u Hrvatskoj to čini kako bi lakše otišao van. Dakle, raditi za strani kapital.
A iz iskustva ti mogu reći da jednom kad probaš živjeti i raditi u uređenoj zemlji da ti se kući više ne ide. Kuća je tamo gdje je bolje.
automation is offline  
Old 13.04.2017., 22:44   #12957
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
E,ja bi baš rekao obrnuto.

Napraviti to s velikim ribama koji imaju medije i svu ostalu vlast u rukama je užasno teško.

Ja bi prije krenuo s manjim,tipa šerif neki kao načelnici općine,pa neki ravnatelj bolnice/ škole.

Pa onda sve više i više.
sve se može kad se male ruke slože

često se ovdje kao primjer razvoja i rasta BDPa za 2016. spominje Rumunjska.

no, manji dio javnosti zna da se u Rumunjskoj kroz zadnjih nekoliko godina (točnije, do 2016.) vodila opsežna antikorupcijska kampanja, pod rukovodstvom posebne agencije DNA formirane za takve potrebe (slično našem USKOKu).

Sječa glava je bila tolika da je samo 2015. izrečeno preko 1000 kazni.
Pročešljavali su skoro sve obnašatelje javnih dužnosti od 91. do danas. I sve je bilo medijski popraćeno, sa preko 90% optužnica koje su završile presudom.
Pali su mnogi ministri, EU parlamentarci, zastupnici u nacionalnom parlamentu, bivši premijer, suci, drž. odvj. itd itd... gotovo svaki dana ih je nekoliko završilo iza rešetaka

dok smo u HR imali cirkus sa Bandićem i mesarima, i nekoliko viđenijih slučajeva gdje je ujeo vuk magarca (Sanader i dr)

no, treba reć i to da je Rumunjska u tome imala i impulse izvana, osobito od strane SAD-a.
žalac_1 is offline  
Old 13.04.2017., 23:41   #12958
Imali bi i mi sve impulse svijeta da postoji dovoljno drustvene i politicke volje.

Ali gdje bi nam bilo, kada su metastaze zahvatile sve.
Marica Carica is offline  
Old 13.04.2017., 23:50   #12959
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Koga briga. Sposobni će se iz tog društva odvojiti, preseliti u druge zemlje i asimilirati najkasnije u 2. generaciji.
.
.
A iz iskustva ti mogu reći da jednom kad probaš živjeti i raditi u uređenoj zemlji da ti se kući više ne ide. Kuća je tamo gdje je bolje.
Story of my life.

Samo kada to kazem onda sam izrod.

Ili kada nekidan kazem da mi je zao sto je otisao onaj A. Dancer (ionako se vise nema sta sacuvati), jer da je on vodio procese oko Agrokora malo bi razbucao postojece uvezane strukture. I vjerujem da bi sve islo mnogo vise fer i postenije. I najvise bi slicilo radu trzista (ostavio bi samo ono smisleno).

Ali kada to kazem onda sam jalna i sretna sto je susjedu crkla krava.

Istina je samo da sam krajnje razocarana. Prva bi se vratila da ima na sto.
Marica Carica is offline  
Old 14.04.2017., 20:39   #12960
http://www.24sata.hr/news/zbog-todor...irovine-520384
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.