Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 00:44   #41
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Ucjenama ne mogu ništa postići. Neće ih u tome nitko podržati, ni RH, ni međunarodna zajednica....

Institucionalnom autonomijom Hrvati će biti ravnopravni, tako da će zahtjev za trećim entitetom biti suvišan, a inzistiranje na njegovoj uspostavi smatrat će se kao želja da se BiH rasturi.

Po tvom upisu se vidi da za vas nacionaliste zaista vrijedi ona bolesna „blut und boden“...
Vama nije važno da živite u pravednoj zemlji, već vam je jedino važno da živite u zemlji u kojoj žive samo vaši sunarodnjaci pa bila ona i najnepravednija zemlja na svijetu. Bolesno.
Kakav genije, to care, bravo majstore, radi ovakvih hrvatskih experata kao što si ti, i jesmo u ovakvom kaotičnom položaju. Izgleda da našem društvu ne fali Mesića, sve vrvi od njih, i onda se čudimo, kako Mesić pobjeđuje dva put uvjerljivo, pa evo ovaj gospon i još tisuće da ne kažem stotine tisuća njegovih istomišljenika, su najbolji pokazatelj kako oni lako mogu doć na vlast. To su oni, kojima tata mama i naravno svevišnji presveti hrvatski mediji kreiraju mišljenje. Srećom mojoj glavi ne može nitko kreirat mišljenje, osim mene.
LičkiMeđed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:53   #42
Quote:
LičkiMeđed kaže: Pogledaj post
O kakvoj ti ravnopravnosti pričaš, jesi normalan ti?? Kako mi je zanimljivo pratit ove cro jugonostalgičare, uglavnom RS niti jednom ne smrdi, ali zato svaki iti najmanji pokušaj uspostave hrvatskog entiteta na način RS, je rušenje BiH i prvenstveno talibana iz sarajeva. Ne do Bog, da netko njima stane na kraj, bolje je kad se šire na naš račun, žalosno je za vidjet koliki se broj hrvata veseli ovakvom položaju našeg naroda u BiH. I onda se isti ti licemjerno čude, punom zagrebu hercegovana kako oni vole reć! Bit će njih sve više i više, jer vaše pametne glavice nikako da shvate da je treći entitet jedini put ka opstanku i ravnopravnosti unutar BiH. Nitko ne komada BiH, niti od BiH radi privatnu parcelu, već je sasvim logično i prirodno da sva tri konstitutivna naroda imaju svoj entitet, i to je trebalo napravit 1995 prilikom daytona, al onaj američki genije Richard Holbrook nije htio ni čut da hrvati imaju svoju zajednicu odnosno entitet, već samo srbi imaju na to pravo po njemu! I sad slušam ovakve pacijente ko Josipović, koji ne dovode u pitanje legalnost RS, al dovode u pitanje treći odnosno hrvatski entitet. Svi ste vi krajnje žalosni, da ne kažem smiješni s svojim stavovima i razmišljanjima, koji isključivo idu na mlin onih, koji su BiH dobrano okupirali od strane Hrvata. Malo proučite povijest BiH, koliko je Hrvata živjelo u njoj prije osmanlija, a koliko ih je živjelo nakon, vrlo lako ćete uočit da se jedino broj hrvata radikalno kroz stoljeća smanjivao, a broj srba i muslimana odnosno Bošnjaka rapidno rastao, upravo na našu štetu. I to nema veze s svojatanjem BiH, već sa činjenicom da je netko oteo našu zemlju, i parcelizirao je davno prije ovih današnjih pokušaja da hrvati imaju svoj entitet. Zato tvornici laži kumrovec, toplo preporučam da zatvori pogon, jer nema smisla da ona išta priča u svezi položaja i statusa hrvata u BiH.
Ma u stvarnosti su takvi u manjini, ali ih zastupaju mediji i političari.
Nikad im ne smeta Republika Smrtska, ali kada se govori o hrvatskom entitetu, onda odmah krenu priče o nacionalizmu, radikalizaciji, podjelama, Franji Tuđmanu i sl.
To su govna koja mrze Hrvatsku i Hrvate. Njima je ravnopravnost Hrvata sinonim za nacionalizam i radikalizam.

Ali najgore je što su i u Hrvatskoj Hrvati građani drugog reda.
Nevjerojatno je da oni koji su bili agresori i u RH i BiH imaju veća prava od nas Hrvata.
Jedino što u RH ima puno manje Srba nego u BiH pa se to toliko ne vidi na prvi pogled.
Ovo postoji samo kod nas da agresor, gubitnik u ratu ima veća prava od žrtve, pobjednika u ratu! Sramota nad sramotama!!
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:54   #43
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vidim Josipovićevci se vesele što nema 3. entiteta i zadovoljni su što je Bosna podijeljena samo na Srpski i Bošnjački dio
To mi je najzanimljivije za vidjet u cijeloj ovoj sapunici, kod ovih jadnika koji imaju toliko drskosti nazivat se Hrvatima. Majko milena, nekad mi stvarno žao što se juga raspala, jer šteta da se momci ne mogu izjasnit onako kako se stvarno i osjećaju, jer ovo stvarno nema smisla. Jugo vrati se, daj momcima da se izjasne tko su i što su, jer ovo Hrvat u putovnici im se nikako ne sviđa, kažu oni to je nacionalizam! "Sve ti mogu oprostit, al kad kažeš da si Hrvat, to ne praštam, to ti je nacionalizam."
LičkiMeđed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 01:05   #44
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ma u stvarnosti su takvi u manjini, ali ih zastupaju mediji i političari.
Nikad im ne smeta Republika Smrtska, ali kada se govori o hrvatskom entitetu, onda odmah krenu priče o nacionalizmu, radikalizaciji, podjelama, Franji Tuđmanu i sl.
To su govna koja mrze Hrvatsku i Hrvate. Njima je ravnopravnost Hrvata sinonim za nacionalizam i radikalizam.

Ali najgore je što su i u Hrvatskoj Hrvati građani drugog reda.
Nevjerojatno je da oni koji su bili agresori i u RH i BiH imaju veća prava od nas Hrvata.
Jedino što u RH ima puno manje Srba nego u BiH pa se to toliko ne vidi na prvi pogled.
Ovo postoji samo kod nas da agresor, gubitnik u ratu ima veća prava od žrtve, pobjednika u ratu! Sramota nad sramotama!!
Ma bojim se ja da će ovi naši kemičari, ponovo napravit hrvatima BiH medvjeđu uslugu, u biti ne da se bojim, nego sam siguran u to! Al šta je tu je, neka kumrovec i dalje kroji sudbinu naših ljudi dolje, rezultat je već sad vidljiv, samo što ćemo s kumrovečkom politikom dogurat dotle, da više niti ono što je 10 stoljeća naše, neće bit naše, jer to je nacionalizam! Dajte komedijaši jedni, ostavite se povijesti politike i hrvata, pogotovo ovih iz BiH, jer je očito da pojma nemate o onome o čemu pričate, naš hrvat iz mostara se odavno izjasnio što želi, i po meni najviše se treba pitat ljude koji dolje žive, a ne vas prdonje iz zagreba, i sdp-a Cro, BiH sasvim svejedno!

Dakle, da su hrvati ravnopravni kako vi pričate, ne bi se ni zalagali za taj treći entitet, i nije BiH jedina zemlja na svijetu koja će bit podjeljena na tri djela, pa to ne znači da neće funkcionirat, već baš suprotno siguran sam da bi joj taj treći entitet donio osjećaj zadovoljstva između svih naroda, osim eventualno bošnjaka koji se iz veoma jasnih razloga protive hrvatskim težnjama. Jer oni se itekako šire i naseljavaju na naša područja, a mi na njihova zbog slabijeg nataliteta jako malo prije nikako. Dakle očito je zašto taj entitet treba bit oformljen, prvenstveno zbog nacionalističke politike sarajeva, nikako hrvata i mostara i zagreba. A moje je mišljenje da ta BiH, nikad neće bit normalna država, jer nešto što je oteto, je dokazano prokleto. A BiH je u velikoj mjeri oteta hrvatima, i sad nam žele otet i ono malo što je ostalo! Neće ići, drugovi, neće, dosta ste širili na račun hrvata, sad se širite na račun drugih!
LičkiMeđed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:41   #45
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Treći entitet ne može biti suvišan, HR narod se treba boriti za svoje interese bez obzira sviđa li se to ili ne bilo kom nehrvatu na planeti. Ničije nesviđanje ne obavezuje Hrvate da isto uvaže.

Hoće entitet upravo jer žele pravednu zemlju.
Institucionalnom autonomijom Hrvati će biti ravnopravni, tako da će zahtjev za trećim entitetom biti suvišan.
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:43   #46
Quote:
LičkiMeđed kaže: Pogledaj post
Daj me prosvijetli, iz kojeg to razloga?

Trećim entitet nema nikakve veze s nacionalizmom kako si ti to pravo partizanski sročio, već s težnjom hrvatskog naroda da bude ravnopravan s ostala dva naroda. I daj mi reci, u čemu je problem s tim entitetom?? Čemu toliki strah u vezi uspostave istog, entitet znači da ćemo imat neku vrstu svoje autonomije, nikako da ćemo se odcijepit iz BiH, on je po meni jedino jamstvo ravnopravnosti hrvata u toj zemlji. Ova partizanska institucionalna ravnopravnost, siguran sam neće donjet ništa dobroga, kao što ni prijašnje ovakve smicalice nisu donjele ništa dobroga našem narodu dolje. I krajnje mi je nejasno, zašto vi koji non stop serete po hercegovcima, imate pravo naslađivat se tome što nemaju entitet? I onda ćete se čudit kad vam dođu u zagreb, pa ćete se žalit za neku njihovu rodijačku vezu i šta sve ne. A vrlo je jasno da vama puca kurac za položaj naših ljudi dolje, i da je vamo samo zanimljivo gledat kako se naše ljude dolje zajebava. Umjesto da nam svima bude interese da se njihovi problemi trajno riješe, i da se prestane s doseljavanjem sve više i više hrvata iz te zemlje.
Tebe u BiH zanimaju samo Hercegovci, a većina Hrvata živi u Bosni.

Inače, Hercegovci iliti Dinarci su se uvijek iseljavali. Dinarski kraj, bilo s hrvatske ili BiH strane, je najraseljeniji kraj, tako da to nema nikakve veze s nepostojanjem trećeg entiteta.

Pretpostavljam da ti je Franjo Tuđman idol.
On je za Federaciju na konferenciji za novinare 26.05.1994. rekao da je povoljna “za hrvatstvo u Bosni i u cjelini, jer se više od 90 posto Hrvata u Bosni nalazi u toj Federaciji“.
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:44   #47
Quote:
LičkiMeđed kaže: Pogledaj post
Kakav genije, to care, bravo majstore, radi ovakvih hrvatskih experata kao što si ti, i jesmo u ovakvom kaotičnom položaju. Izgleda da našem društvu ne fali Mesića, sve vrvi od njih, i onda se čudimo, kako Mesić pobjeđuje dva put uvjerljivo, pa evo ovaj gospon i još tisuće da ne kažem stotine tisuća njegovih istomišljenika, su najbolji pokazatelj kako oni lako mogu doć na vlast. To su oni, kojima tata mama i naravno svevišnji presveti hrvatski mediji kreiraju mišljenje. Srećom mojoj glavi ne može nitko kreirat mišljenje, osim mene.
Zahvaljujući demokraciji većina odlučuje, a ne manjina.
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:00   #48
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Tebe u BiH zanimaju samo Hercegovci, a većina Hrvata živi u Bosni.

Inače, Hercegovci iliti Dinarci su se uvijek iseljavali. Dinarski kraj, bilo s hrvatske ili BiH strane, je najraseljeniji kraj, tako da to nema nikakve veze s nepostojanjem trećeg entiteta.

Pretpostavljam da ti je Franjo Tuđman idol.
On je za Federaciju na konferenciji za novinare 26.05.1994. rekao da je povoljna “za hrvatstvo u Bosni i u cjelini, jer se više od 90 posto Hrvata u Bosni nalazi u toj Federaciji“.
nije istina da se radi samo o Hercegovcima. dode li do 3 entiteta ,taj isti ce obuhvatiti ne samo Hercegovinu nego i Odzak i Orasje i sve krajeve u srednjoj Boni gdje su hrvati vecina,a to su Novi Travnik,Vitez,Busovaca,Kiseljak ,Kresevo i Zepce (odnosno najmanje 90% BIH hrvata zive u spomenutim krajevima i opcinama) iliti sve sto je drzao HVO prije daytonskog sporazuma.
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:01   #49
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući demokraciji većina odlučuje, a ne manjina.
takodjer ,vecina naroda ce u BiH odluciti hoce li biti ili ne treceg entiteta .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:11   #50
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
takodjer ,vecina naroda ce u BiH odluciti hoce li biti ili ne treceg entiteta .
Neće. O tome će odlučiti isključivo Washington koji je ukinuo Herceg-Bosnu.
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:16   #51
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Institucionalnom autonomijom Hrvati će biti ravnopravni, tako da će zahtjev za trećim entitetom biti suvišan.
Treći entitet ne može biti suvišan i svakako je poželjan.
Uz institucionalnu autonomiju s pravom veta Hrvati će ga sami izborit.
Dobit će u ruke golemu moć.

Tvoj džihad protiv trećeg je besmislen.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:07   #52
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ma u stvarnosti su takvi u manjini, ali ih zastupaju mediji i političari.
Nikad im ne smeta Republika Smrtska, ali kada se govori o hrvatskom entitetu, onda odmah krenu priče o nacionalizmu, radikalizaciji, podjelama, Franji Tuđmanu i sl. To su govna koja mrze Hrvatsku i Hrvate. Njima je ravnopravnost Hrvata sinonim za nacionalizam i radikalizam.
Odi na temu o Tuđmanu prije predsjedničkih izbora pa ćeš vidjeti di je ekipa prepuna ljubavi prema Dodiku. Ali ajde, kad je to bilo, to se ne računa.

Quote:
LičkiMeđed kaže: Pogledaj post
To mi je najzanimljivije za vidjet u cijeloj ovoj sapunici, kod ovih jadnika koji imaju toliko drskosti nazivat se Hrvatima. Majko milena, nekad mi stvarno žao što se juga raspala, jer šteta da se momci ne mogu izjasnit onako kako se stvarno i osjećaju, jer ovo stvarno nema smisla. Jugo vrati se, daj momcima da se izjasne tko su i što su, jer ovo Hrvat u putovnici im se nikako ne sviđa, kažu oni to je nacionalizam! "Sve ti mogu oprostit, al kad kažeš da si Hrvat, to ne praštam, to ti je nacionalizam."
Kad vas čovjek pročita čini se da ovi Josipovićevi potezi idu sve više ka onoj "pomozi sirotu na svoju sramotu". Očito vam je dosadašnja situacija bila puno bolja.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:50   #53
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Treći entitet ne može biti suvišan i svakako je poželjan.
Uz institucionalnu autonomiju s pravom veta Hrvati će ga sami izborit.
Dobit će u ruke golemu moć.

Tvoj džihad protiv trećeg je besmislen.
Čemu treći entitet kad će institucionalnom autonomijom imati sva prava?

Kužiš, neće imati argumenata.

I Zagreb, i Sarajevo i EU i Washington će reći: Što će vam treći entitet kad imate sva prava.
tragomduha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:08   #54
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Neće. O tome će odlučiti isključivo Washington koji je ukinuo Herceg-Bosnu.
nece, o tome ce odluciti narod koji tamo zivi .


Quote:
Čemu treći entitet kad će institucionalnom autonomijom imati sva prava?
Kužiš, neće imati argumenata.
I Zagreb, i Sarajevo i EU i Washington će reći: Što će vam treći entitet kad imate sva prava.
nista od tkz "institucionalnom autonomijom", to su samo globusove ludarije, nit je ista dogovoreno ,niti ce biti ista dogovoreno bez Hrvata .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:14   #55
Quote:
tragomduha kaže: Pogledaj post
Čemu treći entitet kad će institucionalnom autonomijom imati sva prava?

Kužiš, neće imati argumenata.

I Zagreb, i Sarajevo i EU i Washington će reći: Što će vam treći entitet kad imate sva prava.
A BH Hrvati će reći: Imamo pravo veta i blokirat ćemo funkcioniranje BH dok ne dobijemo entitet.

Neka imaju institucionalnu autonomiju, to je OK, a još bolje je da uz nju imaju i entitet. I jedno i drugo. Treba uvijek težit boljem.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:17   #56
BH je bure baruta, tamo sreće biti neće dok se ne raspadne, samo raspad će donijet mir i sigurnost tamošnjem stanovništvu. Bolje raspad nego da još generacije žive u agoniji iščekivanja da bure baruta eksplodira.
A mi Hrvati iz HR bismo trebali navijat da naši sunarodnjaci u BH dobiju što veći komad u tom raspadu.
Koji je neminovan, ne može ovo još generacijama trajat.
Ili će netko tamo pobijedit i pokorit ostale, pri tom ih pobit i protjerat ili ako nema čistog pobjednika će se raspast na tri dijela, ili više.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:01   #57
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
nece, o tome ce odluciti narod koji tamo zivi .




nista od tkz "institucionalnom autonomijom", to su samo globusove ludarije, nit je ista dogovoreno ,niti ce biti ista dogovoreno bez Hrvata .


Ej moj dravo.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:27   #58
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
nije istina da se radi samo o Hercegovcima. dode li do 3 entiteta ,taj isti ce obuhvatiti ne samo Hercegovinu nego i Odzak i Orasje i sve krajeve u srednjoj Boni gdje su hrvati vecina,a to su Novi Travnik,Vitez,Busovaca,Kiseljak ,Kresevo i Zepce (odnosno najmanje 90% BIH hrvata zive u spomenutim krajevima i opcinama) iliti sve sto je drzao HVO prije daytonskog sporazuma.
Tako govore oni koji su za nastavak okupacije Bosne i Hercegovine. Da nije tako ne bi odredili tako nisku, ponizavajucu, cijenu Hrvata. Ako mi kazete koju cijenu ste okacili na moju glavu, mozda bih mogao u privatnoj reziji postici vecu cijenu - imali biste vise koristi VI, a i JA!
Kad biste priznali Bosnu i Hercegovinu, imali biste pravo iz Nje dobiti SVE sto je pripadalo Hrvatima prije okupacije. Imali biste pravo stvarati Hrvatski Entitet po istim principima kako je stvoren Srpski, ili Bosnjacki. Cak biste, jedini, bili moralna vertikala. Ovako se pridruzujete sramnoj politici Bosnjaka koji odustaju od Srebrenice, a vi od Bosanske Posavine u kojoj 26 % Srba vrijedi vise nego 74 % Nesrba!

Neka vam se Bog smiluje - ne vjerujem da znate sto radite!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:31   #59
Neka se Bog smiluje svim ovim pametnjakovićima koji bi i dalje mantrali o Posavini sa pristojne udaljenosti kao i 100% Hrvatstva na 100% BiH dok se to Hrvatstvo jedino još održalo u dijelu Posavine, Srednjoj Bosni i Hercegovinu...

Dobronamjerni zaobiđite nas u svim vašim dobrim namjerama, a mi itekako znamo što činimo - samo Hrv.fed.jedinica dolazi u obzir sve drugo je poželjno kao korak prema ostvarnju cilja, a nikako kao cilj sam po sebi pa tako i ova famozna "institucionalna autonomija" za koju tek moramo vidjeti šta konkretno predstavlja - zasada tek floskulu glavešina iz EPH.

Treći, ni pedlja manje.
__________________
Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
PCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:47   #60
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Tako govore oni koji su za nastavak okupacije Bosne i Hercegovine. Da nije tako ne bi odredili tako nisku, ponizavajucu, cijenu Hrvata. Ako mi kazete koju cijenu ste okacili na moju glavu, mozda bih mogao u privatnoj reziji postici vecu cijenu - imali biste vise koristi VI, a i JA!
Kad biste priznali Bosnu i Hercegovinu, imali biste pravo iz Nje dobiti SVE sto je pripadalo Hrvatima prije okupacije. Imali biste pravo stvarati Hrvatski Entitet po istim principima kako je stvoren Srpski, ili Bosnjacki. Cak biste, jedini, bili moralna vertikala. Ovako se pridruzujete sramnoj politici Bosnjaka koji odustaju od Srebrenice, a vi od Bosanske Posavine u kojoj 26 % Srba vrijedi vise nego 74 % Nesrba!

Neka vam se Bog smiluje - ne vjerujem da znate sto radite!

Pozdrav
Nikola Duspara
kao prvo ,ja nisam iz BiH ,
kao drugo ,smatram da nije realno ocekivati povrat Bos Broda i Dervente u federaciju a kamoli u neku Hr federalnu jedinicu . jasno je da su Srbi spremni podrzati stvaranje Hr entiteta samo u sklopu federacije ,a Bosnjaci ni u kakvom slucaju tako da su stvari po meni kristalno jasne . Daytonski sporazum je cementirao RS i priznata je od Medunarodne zajednice i Srbi je nece ni u kom slucaju prepustit..
u buducnosti su moguci neki ustupci uz dogovore ,no do tad se Hrvati trebaju boriti za ono sto je realno moguce .

pa i da se vratu svi Hrvati u Brodu i Derventu ,opet bi Srbi bili vecina .rat je ucinio svoje.
cinjenica je da preko 90% Bosansko Hercegovackih hrvata danas zive tamo gdje su Hrvati vecina .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.