Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2011., 15:58   #41
Glede želja i cijene koja se treba platiti za njihovo ostvarenje......

http://www.youtube.com/watch?v=unJIW...el_video_title
Lincoln six Echo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:24   #42
ljudi su dosta skeptični, ali ja vam tvrdim - tko god ima neku jaku jaku želju i fokus na istoj, ona će se ostvariti prije ili poslije, samo je bitno biti uporan i ne prestati sanjati. ljudi misle 'ah poželio sam vilu i bazene, novu mazdu i štalu s konjima, sedmicu na lotu i ništa mi se nije ostvarilo, vi ste glupi'... problem je u tome što svi žele da to padne s neba, žele odmah i sada, i ne obraćaju pozornost na male stvari koje im se 'poklanjaju' kao stepenice prema velikoj... naravno da se takvim osobama neće ostvarit, i naravno da je nezahvalim i pohlepnim ljudima uvijek malo i nikad dovoljno... sve do sada što sam jako i strastveno željela dobila sam... doduše, to su glupe stvari, ali dovoljne da mi dokažu kako ovo djeluje...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:28   #43
mlad i neiskusan hmm eto to je moja želja , želim da sam mlad i neiskusan stvarno to želim i ne bojim se da se to ostvari ali nažalost ima jedna stvar koja se zove biologija i koja ne dopušta da mi umom utječemo na nju barem kad se tiče ovog navednog procesa 8( ..

ugl nada je kurv... ali u nadi je spas stoga rečenica pazi da ti se ne ostvari je jedna vrsta nade dodatna motivacija da se želja ostvari ..

znaš kad netko poželi milijun kuna. cura, sreče , dugi i sretan život itd ..on se ne boji da se to ostvari nego se boji da se to ne ostvari pa ako se ne ostvari tu dolazi ta famozna izreka pazi što poželiš jer da si osvojio milijun kuna možda bi se poćeo drogirat da si zdrav nebi upoznao dr.helgu da nisii spavao sa milijun cura jer bi sad imao sidu i tako i tako u nedogled...

na žalost sve stvari su relativne istko kao i želje a mi ih svrstavamo gdje želimo isto kao i ostale pozitivne i negativne događaje stiga zaključujem da izjava pazi da ti se nebi gogodilo spada u grupu od 6 - te do 12 -te godine .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:04   #44
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Hm, meni jesu i to mi daje povoda za raspravu.
Nadam se da će se naći još netko s takvim iskustvima.

I mislim da nije stvar u jakom željenju i sudbini. U nećem trećem je, e, sad u čemu?
Nije dovoljno poželjeti , sjesti i čekati za želju treba raditi i boriti se do njenog ispunjenja.
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 22:34   #45
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Nije dovoljno poželjeti , sjesti i čekati za želju treba raditi i boriti se do njenog ispunjenja.
tako je bravo ! u nekim slučajevima .
naime želja je jedan priželjkivani sljed događaja kojeg mi prižaljkivamo . svaki da n zaželimo puno želja neke se ostvare neke ne a za neke se trebamo puno potruditi , nema tu puno mistificiranja ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 23:23   #46
Quote:
balalayka kaže: Pogledaj post
onda si jako mlad i neiskusan
nema ništa gore nego kad ti vlastita želja zastane i grlu.
evo, bez obzira što sam sad u nekom lošem periodu, iskreno moram reći da su mi se sve želje dosad ostvarile.
nisu to želje tipa sedmice na lotu ili neke nametnute iz vanjskog svijeta propagande, medija i sl, već one duboke, koje dugo dugo tinjaju unutar nas, tek im naznake slutimo, ne znamo ih čak niti formulirati riječima..tek kad se dogode shvatim da je to to.
al fakat, uvijek se dogode. teško je to opisati, shvatila sam to davno prije nego sam čitala o pozitivnim mislima, vizualizacijama i kutijama želja, ali sam shvatila da sam upravo takve stvari cijelo vrijeme radila sama od sebe.
i sada, sa preciznošću znam koja od "želja" će se ostvariti a koja ne.
druga je stvar što ponekad sama sebi ne želim to priznati pa bezuspješno udaram od zidove u cilju ostvarenja nečega što u tom trenu smatram da mi je "najveća životna želja"..duboko u sebi prepoznajem da je to isforsirano i da nikada neće biti..
ali isto tako, prepoznajem i onaj tračak koji se budi, još nepoznat svijesti, možda tog trena i neželjen, ali znam, jednostavno znam taj osjećaj i znam da sve vodi prema tome.
balalyka,slazem se u potpunosti sa tobom..o tom osjecaju o kojem pricas o ostvarenju zelja i prepoznavanju tek u tom trenutku kad se ostvare,pa i o tome kada imas u jednom trenutku osjecaj da je upravo TA zelja sve sto zelis u ovom trenutku a duboko u sebi znas da nije tako i koliko god boli moras je pustiti da ode...i preskociti ovaj put...sve mi je to jako poznato..i kad cak i do prozais kroz teske trenutke u svom zivotu,znas da je to samo put ka necemu boljem i cak na neki nacin znas i naslutiti sta te ceka i koja je to zelja ali neznas je formulirati niti objasniti samom sebi,a kamoli ikome drugome,samo znas da je i znas je po osjecaju,i tek kada se osvari kada dodjem tamo znat cu reci,da to je to...to je to sto sam duboko u sebi prizeljkivala..upravo sam i ja na jednom tezem putu,ali znam da tamo iza me ceka nesto..tesko je objasniti,ali znam da moram proci ovaj put da bi me doveo tamo gdje trebam biti,a usput kupim iskustva..lijep je osjecaj kad jednostavno znas da ce sve biti u redu
milly-vanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 17:42   #47
Quote:
milly-vanilly kaže: Pogledaj post
balalyka,slazem se u potpunosti sa tobom..o tom osjecaju o kojem pricas o ostvarenju zelja i prepoznavanju tek u tom trenutku kad se ostvare,pa i o tome kada imas u jednom trenutku osjecaj da je upravo TA zelja sve sto zelis u ovom trenutku a duboko u sebi znas da nije tako i koliko god boli moras je pustiti da ode...i preskociti ovaj put...sve mi je to jako poznato..i kad cak i do prozais kroz teske trenutke u svom zivotu,znas da je to samo put ka necemu boljem i cak na neki nacin znas i naslutiti sta te ceka i koja je to zelja ali neznas je formulirati niti objasniti samom sebi,a kamoli ikome drugome,samo znas da je i znas je po osjecaju,i tek kada se osvari kada dodjem tamo znat cu reci,da to je to...to je to sto sam duboko u sebi prizeljkivala..upravo sam i ja na jednom tezem putu,ali znam da tamo iza me ceka nesto..tesko je objasniti,ali znam da moram proci ovaj put da bi me doveo tamo gdje trebam biti,a usput kupim iskustva..lijep je osjecaj kad jednostavno znas da ce sve biti u redu

To je to! :klap: TO JE TOČNO TO.
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:26   #48
meni se prije malo manje od godinu dana dogodila jedna stvarno (meni) cudna stvar. Naime izasla sam s 2 frendice van i sjedile smo u parku. U jednom trenu sam pogledala prema nebu i vidila "zvijezdu padalicu" te sam onako nerazmisljajuci pozelila zelju. Znam da zvuci glupo i djetinjasto,ali eto,to je bila stvar koja mi je bila duboko u dusi i znala sam da cu jako tesko to postici. Inace ne vjerujem da se ijedna stvar koju zelis moze doci bez muke,truda i napora,ali meni se upravo to dogodilo 2 dana nakon sto sam pozelila. Ja vjerujem da je to samo slucajnost,ali eto,kad sam vec naletila na ovu temu htjela sam podjeliti to s vama
fluffy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 23:05   #49
Quote:
fluffy02 kaže: Pogledaj post
meni se prije malo manje od godinu dana dogodila jedna stvarno (meni) cudna stvar. Naime izasla sam s 2 frendice van i sjedile smo u parku. U jednom trenu sam pogledala prema nebu i vidila "zvijezdu padalicu" te sam onako nerazmisljajuci pozelila zelju. Znam da zvuci glupo i djetinjasto,ali eto,to je bila stvar koja mi je bila duboko u dusi i znala sam da cu jako tesko to postici. Inace ne vjerujem da se ijedna stvar koju zelis moze doci bez muke,truda i napora,ali meni se upravo to dogodilo 2 dana nakon sto sam pozelila. Ja vjerujem da je to samo slucajnost,ali eto,kad sam vec naletila na ovu temu htjela sam podjeliti to s vama
to je normalno ima puno želja koje se ostvare i onih koje se ne ostvare nenormalno bi bilo da u cijleom tvom životu su se ostvarile sve želje koje si zamislila kada si vidjela zvjezdu padalicu

drago mi je zbog tebe ali zapamti da mi vidimo ono kaj želimo i kaj je nama logično
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:19   #50
hahahahah, tko je ovdje glup ? oni koji vjeruju u želje ili oni koji ne vjeruju u želje ...? ja bih rekao da oni koji ne vjeruju u želje, jerbo sve se da postići samo ako se na pravi način poželi! evo primjer sa zvjezdom padalicom ... poželila si, skroz nesvjesno, sam bubnula iz dubine duše, i nisi si opterećivala glavu s time dok nije došlo, vjerujem ...? e to se zove kršćanskom terminologijom snaga vjere ... i budističkom i bilo kojom, snaga vjere je snaga koja nam kreira budućnost ... a naravno, mi biramo što ćemo poželjeti, što ćemo dalje raditi s tom željom, i mi biramo kakav ćemo stav imati prema željama ... i to svojim željama, koje bismo po mom mišljenju trebali maziti i paziti, ljubiti i poštovati, a ne ih gaziti i negirati i neodobravati i imati općenito negativan stav ... jer svi težimo nekoj osobnoj sreći, a tko gazi po svojim željama, gazi i po sreći ! i to svojoj sreći, ničijoj drugoj i kaj se mene tiče, neka ga je, ko mu kriv, ali ja smijem spomenuti da takve osobe smatram glupičkima i da mržnju vlastitih želja smatram bespotrebnom
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:33   #51
Ja sam isla par puta u Rim(Vatikan) u crkvu Sv.Petra jer mi je neko rekel da kad se uhvati Sv.Petra za palac (koji je sav izlizan od silnih hodocasnika) i pozeli nekaj od srca,da se to i ostvari.Istina!!!!!Nekoliko puta sam se uvjerila!
Pa kad sam vec bila u Rimu bacila ja i novcic u Fontanu di Trevi;i to mi se ostvarilo!
Nemojte me sad napasti da sam si mogla zazeljeti sesticu na lotu i da mi Brad Pitt pokuca na vrata;to su gluposti.
Ali moram reci i ovo: svaki put kad idem u Medjugorje,te kad si nekaj onak iskreno i od srca pozelim,to mi se ubrzo i ostvari.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:43   #52
Samo da se pohvalim;prije cca 2 tjedna sam bila u Medjugorju i moja se zeljica ostvarila!!!!!
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:55   #53
Ja mislim da su to totalne gluposti.

Ni jedna želja mi se nije ostvarila. Bez obzira na sve...
Morao sam sve što sam htio zaraditi svojim radom i znojem. Čak mi se došavaju više stvari koje ne želim da se dogode. (As in "Murphijevi zakoni").

Koliko je ljudi danas u hr nezaposleno? Koliko njih jedva spaja kraj s krajem? Koliko ih želi samo jednu jednostavnu želju - da imaju priliku za posao. Kako bi si mogli SAMI zaraditi za život. (Kad već novac ne pada s neba, pa barem da imaju priliku svojim trudom zaraditi).

Koliko djece gladuje u Africi. Koliko ih umire od gladi?! Ja sam uvjeren da većina njih sanja i meditira o hrani. Ako ne o hrani, a ono makar o kiši, o vodi koja život znači?

I? Ništa....pojeo vuk magare. Ljudi i dalje nemaju ono što žarko žele....
__________________
Moj je tata uvijek govorio da je u životu najvažnija jedna stvar, a sto su dvije stvari: red, rad i disciplina :D
Grunf TNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:53   #54
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Ja sam isla par puta u Rim(Vatikan) u crkvu Sv.Petra jer mi je neko rekel da kad se uhvati Sv.Petra za palac (koji je sav izlizan od silnih hodocasnika) i pozeli nekaj od srca,da se to i ostvari.Istina!!!!!Nekoliko puta sam se uvjerila!
Pa kad sam vec bila u Rimu bacila ja i novcic u Fontanu di Trevi;i to mi se ostvarilo!
Nemojte me sad napasti da sam si mogla zazeljeti sesticu na lotu i da mi Brad Pitt pokuca na vrata;to su gluposti.
Ali moram reci i ovo: svaki put kad idem u Medjugorje,te kad si nekaj onak iskreno i od srca pozelim,to mi se ubrzo i ostvari.
Cekaj, onda se ne ostvaruju sve zelje nego samo neke? Postoji li diskriminacija...? Ako si netko od srca zeli novce ili date s Nikolinom Pisek, to ne moze a moze ne znam sto?

Ili se zelje ostvaruju nekom metodom ili svemir random radi svoje...
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 10:06   #55
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Cekaj, onda se ne ostvaruju sve zelje nego samo neke? Postoji li diskriminacija...? Ako si netko od srca zeli novce ili date s Nikolinom Pisek, to ne moze a moze ne znam sto?

Ili se zelje ostvaruju nekom metodom ili svemir random radi svoje...
Ma nemam pojma...
A mozes probati stvarno "zamoliti" za novce,Pisekicu;nikad se ne zna....
najbolje mi je ono kaj ljudi vele,pa Bog zna kaj meni treba.Ne,ne zna ak mu ne kazes.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 10:11   #56
ne znam za druge ali kod mene kod ostvarenja zelja pali RAD

i u ljubavi i u poslu pogotovo
Indigo NT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 10:16   #57
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Ma nemam pojma...
A mozes probati stvarno "zamoliti" za novce,Pisekicu;nikad se ne zna....
najbolje mi je ono kaj ljudi vele,pa Bog zna kaj meni treba.Ne,ne zna ak mu ne kazes.
Pa nije Bog konobar da prima narudzbe.

Meni kod ostvarenja zelja jos najvise smisla ima Zelandova teorija klatna...koja objasnjava i zasto se ono sto se obicno jako zeli i na sto se navezemo ne ispunjava,nego se desava bas obratno.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 11:28   #58
A ima i onaj eksperiment sa utjecanjem na generator nasumicnih brojeva gdje je statisticki otklon kod muskih "subjekata" bio u skladu sa namjerom, a kod zena obratni
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 11:34   #59
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A ima i onaj eksperiment sa utjecanjem na generator nasumicnih brojeva gdje je statisticki otklon kod muskih "subjekata" bio u skladu sa namjerom, a kod zena obratni
imas link?

sve vise sumnjam da je svemir samo skec monthy phytona
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 12:37   #60
nemam
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.