Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 11:36   #1
Neophodnost osviještene politike segregiranja

Upravo je nevjerojatno kako još uvijek nije artikuliran sve dublji jaz unutar hrvatskog društva.

O čemu se radi - mi smo društvo u raslojavanju, dvije najveće snage proizašle iz procesa tranzicije i prvobitne pljačke su siromašni primitivci i bogati primitivci.

No bilo bi potpuno pogrešno zaključiti da nema drugih podskupina. Ovdje ću govoriti u ime jedne od tih podskupina, jedine bitne, one na kojoj počiva ovo društvo. Govorit ću u ime civiliziranih.

Prosto je neshvatljivo da se još nije našla stranka koa bi jasno atikulirala potrebe civiliziranih ljudi.

Dvije gore spomenute najveće skupine, da se razumijemo, lagano vonjaju. To je vonj gluposti i neukusa, a ponekad i autentični vonj neopranih ljudi. Iako se međusobno mrze, zajednički gutaju samoglasnike, kao i janjetinu koju proždiru, odnosno sanjaju. Siromašniji se nalijevaju rakijom i pivom, a bogatiji uzalodno uče o vinima od svog predvodnika Buleta Butkovića.

Ili su ksenofobični ili ksenofilični, ali normalne odnose i osjećaje, lišene mržnje i/ili poniznosti ne mogu imati.

Najčešće imaju ogromne noseve i semitske face. Ili su odvratno feminizirani. Ili oboje.

Želim reći - ružno ih je vidjeti.

Stoga bi jedino logično bilo da se osnuje stranka koja će se zalagati za segregiranje civilizirane podskupine od ostatka Hrvatske. Naše civilizirane duše upravo fizički boli sam pogled na pripadnika nekog od ove dvije skupine. Oni nas ometaju u tihoj šetnji gradom.

Zato ovim putem molim da se u najskorije vrijeme osnuje stranka koja će promicati segregaciju, kako bismo napokon mogli odahnuti. Pozivam i ostale forumaše da kažu koju na ovu temu od iznimne važnosti za budućnost jedine nam domovine. Hvala.

Zadnje uređivanje schmokljan : 27.03.2011. at 11:52.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:13   #2
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Dvije gore spomenute najveće skupine, da se razumijemo, lagano vonjaju. To je vonj gluposti i neukusa, a ponekad i autentični vonj neopranih ljudi. Iako se međusobno mrze, zajednički gutaju samoglasnike, kao i janjetinu koju proždiru, odnosno sanjaju. Siromašniji se nalijevaju rakijom i pivom, a bogatiji uzalodno uče o vinima od svog predvodnika Buleta Butkovića.
a
Ja sam jučer vani iz oklade pio kruškovac, jebeno slatko govno...
Jesam li bogati ili siromašan?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:00   #3
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Upravo je nevjerojatno kako još uvijek nije artikuliran sve dublji jaz unutar hrvatskog društva.

O čemu se radi - mi smo društvo u raslojavanju, dvije najveće snage proizašle iz procesa tranzicije i prvobitne pljačke su siromašni primitivci i bogati primitivci.

No bilo bi potpuno pogrešno zaključiti da nema drugih podskupina. Ovdje ću govoriti u ime jedne od tih podskupina, jedine bitne, one na kojoj počiva ovo društvo. Govorit ću u ime civiliziranih.

Prosto je neshvatljivo da se još nije našla stranka koa bi jasno atikulirala potrebe civiliziranih ljudi.

Dvije gore spomenute najveće skupine, da se razumijemo, lagano vonjaju. To je vonj gluposti i neukusa, a ponekad i autentični vonj neopranih ljudi. Iako se međusobno mrze, zajednički gutaju samoglasnike, kao i janjetinu koju proždiru, odnosno sanjaju. Siromašniji se nalijevaju rakijom i pivom, a bogatiji uzalodno uče o vinima od svog predvodnika Buleta Butkovića.

Ili su ksenofobični ili ksenofilični, ali normalne odnose i osjećaje, lišene mržnje i/ili poniznosti ne mogu imati.

Najčešće imaju ogromne noseve i semitske face. Ili su odvratno feminizirani. Ili oboje.

Želim reći - ružno ih je vidjeti.

Stoga bi jedino logično bilo da se osnuje stranka koja će se zalagati za segregiranje civilizirane podskupine od ostatka Hrvatske. Naše civilizirane duše upravo fizički boli sam pogled na pripadnika nekog od ove dvije skupine. Oni nas ometaju u tihoj šetnji gradom.

Zato ovim putem molim da se u najskorije vrijeme osnuje stranka koja će promicati segregaciju, kako bismo napokon mogli odahnuti. Pozivam i ostale forumaše da kažu koju na ovu temu od iznimne važnosti za budućnost jedine nam domovine. Hvala.
O napokon netko tko piše ono o čemu ja već duže vrijeme razmišljam.Kako smo mi postali podskupina a ne mainstream je nešto još uvijek neshvatljivo za mene.

Čitam Butkovića kao što niža vrsta čita Bibliju i sluša Thompsona ali osjećam se tako usamljen.Sa kime o tome razgovarat,oko me sve pripadnici niže vrste koji i uz najbolje namjere ne mogu shvatit ono o čemu ja pričam.Kad su oni pili francusko vino koje te poveže sa generacijama plemenitaških obitelji i pjesnicima koji su uz to vino pisali svoja najbolja djela?Oni u svom primitivnom mozgu jedino razumiju onaj bućkuriš koji se kod nas naziva vino a u njemu soka vinove loze skoro pa i nema.To je bućkuriš koji najbolje opisuje naše društvo kojim takvi vladaju.Oni bogati imaju vlast a oni siromašni imaju glas koji daju tim bogatim primitivcima.

Za nas tu mjesta nema,barem ga nije bilo ali vremena se mijenjaju i možda mi,mala skupina forumaša na Forumu,potaknemo promijene.Možda segregacija nije nedostižan san,umjesto zagorskih bućkuriša možda mi napokon počnemo slobodno piti francuska vina,iako možda ne bi bilo loše da se prebacimo na australska jer iako francuska još drže tron australska polako pristižu i postaju sve traženija.A ni ona iz Južne Amerike nisu loša.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:10   #4
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
O napokon netko tko piše ono o čemu ja već duže vrijeme razmišljam.Kako smo mi postali podskupina a ne mainstream je nešto još uvijek neshvatljivo za mene.

Čitam Butkovića kao što niža vrsta čita Bibliju i sluša Thompsona ali osjećam se tako usamljen.Sa kime o tome razgovarat,oko me sve pripadnici niže vrste koji i uz najbolje namjere ne mogu shvatit ono o čemu ja pričam.Kad su oni pili francusko vino koje te poveže sa generacijama plemenitaških obitelji i pjesnicima koji su uz to vino pisali svoja najbolja djela?Oni u svom primitivnom mozgu jedino razumiju onaj bućkuriš koji se kod nas naziva vino a u njemu soka vinove loze skoro pa i nema.To je bućkuriš koji najbolje opisuje naše društvo kojim takvi vladaju.Oni bogati imaju vlast a oni siromašni imaju glas koji daju tim bogatim primitivcima.

Za nas tu mjesta nema,barem ga nije bilo ali vremena se mijenjaju i možda mi,mala skupina forumaša na Forumu,potaknemo promijene.Možda segregacija nije nedostižan san,umjesto zagorskih bućkuriša možda mi napokon počnemo slobodno piti francuska vina,iako možda ne bi bilo loše da se prebacimo na australska jer iako francuska još drže tron australska polako pristižu i postaju sve traženija.A ni ona iz Južne Amerike nisu loša.


Koja nakupina gnoja i prepotentnog izdrkavanja.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:25   #5
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post


Koja nakupina gnoja i prepotentnog izdrkavanja.
Ovu rekaciju sam i očekivao od nižeg sloja društva,uvrede umjesto argumenata.

Sve mi je ovo smiješno i čak me poprilično košta jer teško je piti Margaux i čitati ove budalaštine.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:31   #6
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Ovu rekaciju sam i očekivao od nižeg sloja društva,uvrede umjesto argumenata.

Sve mi je ovo smiješno i čak me poprilično košta jer teško je piti Margaux i čitati ove budalaštine.
Odlično uočeno, kolega.

Smatram da bi upravo forum trebao biti mjesto početka formalizacije segregiranja, nulta točka razdvajanja.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:34   #7
Ja idem među necivilizirane.

Bez sirotinje ,težaka - jednostavnih ,prostih i skromnih ljudi ,ne bi bilo Hrvatske i sve njene raznolikosti koja nam je najvrjednija i na kojoj još možemo zarađivati prodajući ju civiliziranoj gospodi.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:36   #8
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Smatram da bi upravo forum trebao biti mjesto početka formalizacije segregiranja, nulta točka razdvajanja.
Po kojim kriterijima bi to mogli provesti ?
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:42   #9
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Odlično uočeno, kolega.

Smatram da bi upravo forum trebao biti mjesto početka formalizacije segregiranja, nulta točka razdvajanja.
Znam da je ovo faux pas ali prekršit ću pravila i kolegi Schmokljanu poželit dobrodošlicu na Forum.hr,bolje reći povratak iz izgnanstva,nesumnjivo nepravednog.

Civilizirani dio forumaškog tijela je dobio natrag oštri vrh koji će probijati iluzorne balone koje pušu primitivci koji su barem dosad i nama krojili sudbinu.

STOP!!

Naviknite se primitivci,vašem vladanju je došao kraj.Piti će te Pinot Noir/www.winepros.org/wine101/grape_profiles/pinot.htm
sviđalo se to vama ili ne.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:45   #10
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Ovu rekaciju sam i očekivao od nižeg sloja društva,uvrede umjesto argumenata.

Sve mi je ovo smiješno i čak me poprilično košta jer teško je piti Margaux i čitati ove budalaštine.
Meni nema dražeg nego sad za nedjeljni ručak uz neizostavnu janjetinu sa lukom, popiti deci Burgogne Chardonnay.
Preporuke!
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:56   #11
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Meni nema dražeg nego sad za nedjeljni ručak uz neizostavnu janjetinu sa lukom, popiti deci Burgogne Chardonnay.
Preporuke!
Iako za tebe ima nade,piješ francusko vino a to te čini superiornijim nad barem 85% onih koji francuska vina nisu ni okusili a odlučuju o sudbini svih nas,ne mogu ne primjetit kako si kao vino u kojem ćeš uživati izabrao ono koje je markentiški napoznatije jer je za nepce najneutralnije.

www.terroir-france.com/region/burgundy_gevrey.htm

Ovo je vino koje bih preporučio,snažne arome je pa nije za svako nepce,zahtjeva oderđenu dozu snobizma i civiliziranosti i time je izvan dosega niže klase.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:01   #12
evo i takvi će nama odlučivati o sudbini Hrvatske i hrvatskog naroda na izborima

pijanice i alkoholičari
Pravaš1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:02   #13
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Ja idem među necivilizirane.

Bez sirotinje ,težaka - jednostavnih ,prostih i skromnih ljudi ,ne bi bilo Hrvatske i sve njene raznolikosti koja nam je najvrjednija i na kojoj još možemo zarađivati prodajući ju civiliziranoj gospodi.
Zapravo 80% Hrvata spada u srednju klasu
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:05   #14
Civilizirani Hrvati su oduvijek rađe pili talijanska ,francuska čak i španjolska vina ,dok je sirotinja pila Žlahtinu i Pošip- A koja su od svih tih vina danas hrvatski proizvod ,ponekad jednako kvalietan zapadnoj konkurenciji ?

Civilizirani su u povijesti slijedili posljednju bečku i parišku modu i slušali srednjouropske skladatelje...dok su seljaci nosili svoj nošnje ,pjevali svoje pjesme i plesalii samo svoja kola ! Koje od svih tih pjesama i odjeće smatramo hrvatskom kulturnom baštinom i koje odjevne predmete smatramo danas neprocjenjivima ?

Ova država postoji samo zahvaljujući "neciviliziranima". Sve što vrijedi - stvorili su nam necivilizirani. Dok su nas elite vukle po raznim ,nepravednim savezima ,dopuštale pljačku i ništa pametno nisu dale Hrvatskoj.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:15   #15
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo 80% Hrvata spada u srednju klasu
a ti si, učeni forumašu radio analizu pa znaš da je tako?

ili je tako u tvojoj okolini?

daj mi, molim te, izvor
Pravaš1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:18   #16
Ja s dragom pijem španjolsko iz Lidla jer je odličnog okusa a jeftino
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:30   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja s dragom pijem španjolsko iz Lidla jer je odličnog okusa a jeftino
Jeftno a strano,tako primitivno.Ja kad odem među svoje necivilizirane prijatelje pijem samo domaće,mrštim se i pokušavam odagnati osjećaj koji me tjera na povraćanje ali ipak pokušavam iz pristojnosti progutati to hrvatsko vino.Ne samo pristojnosti nego i osjećaja samilosti prema onima koji ga proizvode.

Dok ti domaćini ne znajući bolje teže stranom iako jednako nekvalitetnom kao i domaće vino.Ja zhvaljujući svojoj superiornosti pomažem hrvatskom vinogradarstvu(nauštrb vlastitih profinjenih enoloških nepca) a ti tkz.domoljubi,ta niža klasa kupuje uvozno vino u stranim trgovačkim centrima.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:46   #18
Moram ustati u obranu svojih prijatelja-vinara i izjaviti da postoje izvrsna hrvatska vina (neću navoditi nazive i proizvođače da ne ispadne besplatna reklama )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 15:49   #19
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Jeftno a strano,tako primitivno.Ja kad odem među svoje necivilizirane prijatelje pijem samo domaće,mrštim se i pokušavam odagnati osjećaj koji me tjera na povraćanje ali ipak pokušavam iz pristojnosti progutati to hrvatsko vino.Ne samo pristojnosti nego i osjećaja samilosti prema onima koji ga proizvode.

Dok ti domaćini ne znajući bolje teže stranom iako jednako nekvalitetnom kao i domaće vino.Ja zhvaljujući svojoj superiornosti pomažem hrvatskom vinogradarstvu(nauštrb vlastitih profinjenih enoloških nepca) a ti tkz.domoljubi,ta niža klasa kupuje uvozno vino u stranim trgovačkim centrima.
Kolega torrio je izvrsno primijetio ključnu odliku civilizirane manjine - djelovanje iz samilosti - mi iz samilosti konzumiramo loše hrvatske proizvode, iz samilosti šaljemo svoju djecu u državne škole, da svijetle u tmini, iz samilosti plaćamo poreze, da bi bogati primitivci mogli krasti, a siromašni dobijati pomoć. I samo iz prevelike samilosti se nismo odselili. Jer znamo da bez nas ovdje nema ničega.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:57   #20
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Jeftno a strano,tako primitivno.Ja kad odem među svoje necivilizirane prijatelje pijem samo domaće,mrštim se i pokušavam odagnati osjećaj koji me tjera na povraćanje ali ipak pokušavam iz pristojnosti progutati to hrvatsko vino.Ne samo pristojnosti nego i osjećaja samilosti prema onima koji ga proizvode.

Dok ti domaćini ne znajući bolje teže stranom iako jednako nekvalitetnom kao i domaće vino.Ja zhvaljujući svojoj superiornosti pomažem hrvatskom vinogradarstvu(nauštrb vlastitih profinjenih enoloških nepca) a ti tkz.domoljubi,ta niža klasa kupuje uvozno vino u stranim trgovačkim centrima.
Također više volim Tomblerone od Kolumba, Coca COlu od neke naše i sl.
Pa što onda?

Bolje razmisli zašto su naša vina preskupa a da nisu bolja od Makedonskih i sl.

Nije domoljub tko uzme govno al da je njegovo,nego tko teži poboljšavanju svoga
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.