Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 18:48   #81
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
1991 g. hdz-ovi aparatčici nudili su dragovoljcima u narodnoj zaštiti kalašnjikove po 700 dm komad. Treba li reći da su oni te kalaše dobili kao poklon za koji je lovu dala hrvatska emigracija ? 1992 g. nakon pada Vukovara tuđmanov unuk Dejan Košutić u zagrebačkom Jankomiru otvara streljanu " Domagojevi strijelci " . Tamo se moglo pucati iz svih vrsta vojnog naoružanja, između ostalog i protuoklopnog. Samo je trebalo platit
Čuo jesam da su se kao puške prodavale, ja ih tri puta zadužio i sve besplatno dobio i ne poznam da je neko morao kupovati...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 15.05.2011., 19:00   #82
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
O njenoj nevjerodostojnosti govori i činjenica da Tuđmana naziva "psihotičnim djedicom", a hodočasti u Kumrovec pravom masovnom ubojici.

To ti je logika titoista. Nabiti Tuđmanu verbalne ispade tipa "stoka sitnog zuba", a braniti i opravdavati masovne ubojice na čelu sa Brozom.
Nije on psihoticni djedica.. on je bolje reci Dr. Jekyll and Mr. Hyde, to bi vec bila neka dijagnoza.., no za 4 mil dolara i ja bih glumio psihozu, pa jos sto god kad dodjemo na vlast.. hocu reci mozda on ni nije bio lud..
Dr.No is offline  
Old 15.05.2011., 19:01   #83
Tuđmana cijenim zbog nekoliko razloga!

1) Tuđman ima bezbroj savršenih kritičara, a te kritike se međusobno pobijaju, jedni kažu da je vodio dogovoreni rat i dao zločincima aboliciju, a s druge strane da je organizirao zločinački poduhvat, jedni kažu da je oko sebe imao udbaše, a drugi da je koketirao sa ustaškom emigracijom.... ja smatram da je on vukao jedine moguće poteze i da je znao dozirati, a konac djelo krasi- Hrvatsku sada imamo!

2) Tuđmana se kritizira i zbog loše privatizacije, ali problem je što do sada niko to nije izveo bolje, nego oni koji su dobili izbore na paroli da će vratiti ukradeni novac ne samo da nisu ni kune vratili nego su nastavili sa puno lošijom privatizacijom.

3) Tuđman je imao pogrešaka, ali se nije našao političar koji će to popraviti, zapravo poslije njega dobili smo ološ koja se samo lizala europi, nakon Tuđmana, Hrvatska se više nije imala čime ponositi.

Dakle Tuđman je nešto stvorio, a političari nakon njega su to samo rasturili!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 15.05.2011., 19:40   #84
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
no, pa postoji dovoljno video zapisa (plus ton) u kojima se FT sam kompromitira do bola, prema tome...
Nikad se nije kompromitirao. Svi zapisi pokazuju kako je veliki čovjek i vizionar on bio.
Kexx is offline  
Old 15.05.2011., 19:53   #85
Quote:
Dr.No kaže: Pogledaj post
Nije on psihoticni djedica.. on je bolje reci Dr. Jekyll and Mr. Hyde, to bi vec bila neka dijagnoza.., no za 4 mil dolara i ja bih glumio psihozu, pa jos sto god kad dodjemo na vlast.. hocu reci mozda on ni nije bio lud..
Doći na vlast i stvaranje države u okolnostima rata su nebo i zemlja.

Dolaze izbori, pa ako toliko znaš glumiti naći će se budala da glasuju za tebe.
AnteNaš is offline  
Old 15.05.2011., 20:20   #86
S obzirom da je o Franji mnogo toga napisano i da ga većina naroda ipak smatra najpozitivnijom ličnosti u povijesti Hrvatske i da sam ovim videom također izrazio svoj stav o njemu http://www.youtube.com/user/ImagoDei.../6/VZF44E2Akxs

...više sam se orijentirao na buduću osobu s osobnosti i karakterom poput Tuđmanovog u ulozi aktivnog zaštitnika hrvatskog naroda.

S obzirom da sam prisustvovao predavanjima na Institutu za povijest povodom rođendana prvog i jedinog hrvatskog predsjednika, osoba koja bi mogla aktivno braniti hrvatske interese je admiral Domazet Lošo. Nije mi bilo prvi put da ga uživo slušam ali to je čovjek koji je daleko najsposobniji nositi onu Tuđmanovu suverenističku poloitiku zbog koje je Franjo i zaslužio poštovanje i zahvalnost.
I među ostalim uglednicima i predavačima, admiral je pokupio najduži i najjači pljesak. Kada bi bilo pameti u narodu, znali bi koga bi izabrali.
Imago Dei is offline  
Old 15.05.2011., 21:28   #87
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Doći na vlast i stvaranje države u okolnostima rata su nebo i zemlja.

Slobodno cu se izrazit da je bilo koja druga struja dobila na izborima najvjerovatnije rata ne bih ni bilo, smatram tudjmana takodjer generatorom sukoba na ovim prostorima..

Dolaze izbori, pa ako toliko znaš glumiti naći će se budala da glasuju za tebe.
Tudjman je vjesto iskoristio visestranacje a samim tim da je uveliko bio mocniji sto se tice financija u odnosu na ostale stranke govori da je puno vise mogao utjecat na narod nego ostali, koliko se ja sjecam ja ni ne pamtim neku drugu stranku osim hdz-a tada.. po samo tom mom osobnom banalnom zakljucku vidi se ko je koliko imao novaca tada, otcijepljenje bi se desilo neminovno, tudjman ga je samo ubrzao, na svoju korist naravno, i nisu srbi hdz proglasili strankom opasnih namjera nego hrvati, i sto je najgore bilo je opravdano.. u jeku neimastine su lovili u mutnom, na upozorenje sve inteligencije tada da to ne rade..
Dr.No is offline  
Old 16.05.2011., 09:45   #88
Quote:
Dr.No kaže: Pogledaj post
Tudjman je vjesto iskoristio visestranacje a samim tim da je uveliko bio mocniji sto se tice financija u odnosu na ostale stranke govori da je puno vise mogao utjecat na narod nego ostali, koliko se ja sjecam ja ni ne pamtim neku drugu stranku osim hdz-a tada.. po samo tom mom osobnom banalnom zakljucku vidi se ko je koliko imao novaca tada, otcijepljenje bi se desilo neminovno, tudjman ga je samo ubrzao, na svoju korist naravno, i nisu srbi hdz proglasili strankom opasnih namjera nego hrvati, i sto je najgore bilo je opravdano.. u jeku neimastine su lovili u mutnom, na upozorenje sve inteligencije tada da to ne rade..
više novaca je imao skh sdp

kao što sam kažeš "kratko ti je pamćenje" većina drugih stranaka sa hrvatskim predznakom je na izbore izašla kao koalicija narodnog sporazuma

kako si zaboravio generale i Pokret za jugoslaviju

srbi su ih proglasili ustašama¸kao i Račana¸Stipu Šuvara...
sidrun is offline  
Old 16.05.2011., 10:58   #89
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dakle Tuđman je nešto stvorio, a političari nakon njega su to samo rasturili!

tuđmanovi planovi za privatizaciju ( 200 izabranih, bez ikakvog kapitala ), pokazali su i zašto je išao nešto stvoriti
obmanuo je narod i prave branitelje.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 16.05.2011., 11:04   #90
tuđman je izgubio kompas kad se razbolio a to je bilo odmah nakon Oluje.

i onda je bolest krio dok nije izdahnuo. sjetite se Hebrangovog vrijeda i laganja da je boljuje od Čira (vrijed) kad je već bio u terminalnoj fazi tumora.
Mishko Pishko is offline  
Old 16.05.2011., 11:04   #91
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
tuđmanovi planovi za privatizaciju ( 200 izabranih, bez ikakvog kapitala ), pokazali su i zašto je išao nešto stvoriti
obmanuo je narod i prave branitelje.
Treba ponavljati laži, da bi one postale istina.
BUFFET is offline  
Old 16.05.2011., 12:41   #92
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
Treba ponavljati laži, da bi one postale istina.

evi ti još jedne, "laži" :
1989. tuđman je već imao, spisak 200 privilegiranih obitelji i uputu - za njihovo stvaranje.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 16.05.2011., 13:56   #93
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
evi ti još jedne, "laži" :
1989. tuđman je već imao, spisak 200 privilegiranih obitelji i uputu - za njihovo stvaranje.
Osim sto bi trebao znatno poraditi na pravopisu i smislenosti svojih upisa, mogao bi dati i neki dokaz za ovu tvrdnju. Najprije se pobrini za logiku u svojim postovima. Naime, ako je imao spisak 200 privilegiranih obitelji, onda su one postojale pa ih nije trebalo stvarati. To znaci da je besmisleno istovremeno imati i spisak 200 privilegiranih obitelji i uputu kako ih stvoriti.
snowleopard is offline  
Old 16.05.2011., 14:20   #94
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Najprije se pobrini za logiku u svojim postovima. Naime, ako je imao spisak 200 privilegiranih obitelji, onda su one postojale pa ih nije trebalo stvarati. To znaci da je besmisleno istovremeno imati i spisak 200 privilegiranih obitelji i uputu kako ih stvoriti.
tvoja logika, ima grešku

moje je :
premisa I : tuđman je imao spisak, 200 obitelji ( koje će, hraniti hrvatsku ).
premisa II : te izabrane obitelji, nisu imale kapitala.
-----------------------------------------------------------------------
konkluzija : obitelji su postojale, ali nisu imale kapitala !


i ... tuđman je svjesno, morao otvoriti vrata za bogaćenje - tim obiteljima, tj. stvoriti ih !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 16.05.2011., 14:22   #95
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
možda bi trebalo pisati uredništvu Enciklopedije Britanice da lažu kada kažu da se zbog Tuđmanove politike Hrvatska nalazila u međunarodnoj izolaciji.
Sram ih bilo, kako mogu pisati takve stvari.
Gle, valjda da si ikad otvorio enciklopediju koju spominjes uvidio bi da je prepuna gresaka.
Njima je Dubrovnik u SFRJ nekoliko godina nakon sto SFRJ niti bilo koje druge YU nije bilo.

Tako da "pisalo u Britanici" ti nije nikakav argument.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 16.05.2011., 14:36   #96
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
tvoja logika, ima grešku

moje je :
premisa I : tuđman je imao spisak, 200 obitelji ( koje će, hraniti hrvatsku ).
premisa II : te izabrane obitelji, nisu imale kapitala.
-----------------------------------------------------------------------
konkluzija : obitelji su postojale, ali nisu imale kapitala !
. Gubis se u vlastitim upisima. Kod nekih se iz njihovog teksta moze iscitati medu retcima sto su htjeli reci. Kod tebe nazalost ne pa nastaju ovakve nebuloze i besmislice. Iz tvojeg prethodnog upisa ni na koji nacin ne moze se doci do ovog sto si sada napisao. Ali ajde, recimo da ti je ovo bio popravak i da si djelomicno savladao prvi korak prema smislenim postovima. Sad jos moras poraditi na pravopisu. Nadam se da ces tu lekciju 2 savladati do navecer. A onda ti jos preostaje i lekcija 3, a to je pruzanje argumenata koji podupiru tvoju tvrdnju. Nadam se da ces najkasnije do sutra biti gotov sa cjelokupnim gradivom i da ces konacno napisati svoj prvi smisleni post.
snowleopard is offline  
Old 16.05.2011., 14:41   #97
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Da. To je to. Srbi bi preko Republike Srpske do Krajine drzali svoj teritorij. Medjunarodna zajednica bi sa svojom gardom bila stacionirana u tim svojim proglasenim zonama, imali bi sto raditi, radna mjesta bi bila osigurna njihovoj vojsci, njihovim "visokim predstavnicima", lordovima, tek da ne govorim o slijetanju i lesinarskom oblijetanju kojekakvih udruga o ljudskim i pticijim pravima i bilo bi novih radnih mjesta itd. Udruge bi nicale ko gljive iz zemlje, svi bi imali svoje zasticene zone po RH, a samo sto bi hrvatski student iz Dubrovnika potrosio 12 sati-ako ima srece, da dodje so ZG vrludajuci izmedju zona. Imali bi sto izjestavati "svijetu", bilo bi uvijek dovoljno iscrpnih tema. Kontrolirali bi i radili bi svoje poslove. Isto kao sto je BIH obicni protektorat, drzeci je u vjecnoj politickoj nestabilnosti i napetosti mogu raditi bog te pitaj kojekakve mutne poslove i kako se kad prdne nekom visokom izaslaniku podje prosipati svoju samovolju. Ko to ne vidi taj nema tri ciste u glavi.
Tek uzgred nesto slicno, ima jedna dobra knjiga holadjanke Linde Polman zove se Die Mitleidsindustrie (pomoc kao biznis), a koja govori o tome kako je humanitarna pomoc odavno cvrsti sastavni dio vojne strategije.
Ja sam imao dodira s organizacijama (ECMM, UNPROFOR, UNCRO i dr.) i udrugama tijekom DRa i mogu sa sigurnoscu tvrditi da nema vece/ozbiljnije organizacije/udruge u kojoj nisu instalirani obavjestajci.
Stovise, neke su od obavjestajnih sluzbi su i osnovale "svoje" udruge.

Tko ne vjeruje neka krene od USAID pa nadalje.
Danas je to jednostavno rat u cetvrtoj dimenziji (mislim da ga Loso tako zove) i nema respektabilne sile koja ne vodi racuna o tome.

Samo mi RH jos palamudimo o postenoj politici.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 16.05.2011., 14:45   #98
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Sad jos moras poraditi na pravopisu. Nadam se da ces tu lekciju 2 savladati do navecer. A onda ti jos preostaje i lekcija 3, a to je pruzanje argumenata koji podupiru tvoju tvrdnju. Nadam se da ces najkasnije do sutra biti gotov sa cjelokupnim gradivom i da ces konacno napisati svoj prvi smisleni post.
:



do navecer cu sigurno - svladati i tu lekciju, pa necu morati izbjegavati, pravopisne pogreske
a sto se tice argumenata, imas ih na sve strane.
samo moras zeljeti - vidjeti !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 16.05.2011., 14:54   #99
Počivaj u miru Božjem..Hvala ti na svemu!
Najveći Hrvat u Povijesti!
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Old 16.05.2011., 15:35   #100
Quote:
Vanya83 kaže: Pogledaj post
Počivaj u miru Božjem..Hvala ti na svemu!
Najveći Hrvat u Povijesti!
Jebo ti on mater spamerčino!
Vanya183 is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.