Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 11:32   #21
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Stoga, socijalizam se ne može nikako miješati u demokraciju.

Kako ne može ? Nacional socijalizam je "legalnim" demokratskim putem stigao na vlast a onda je sa saveznicima iz SPD a "legalno" zabranio komuniste u Njemačkoj trpajuči ih u konc logore več 1933 prije nego su se opće okomili na židove .
krnk is offline  
Old 25.08.2011., 11:34   #22
Pročitao sam članak u Jutarnjem na tu temu i prva misao bila je: ZNA SE zašto Karamarko tako istupa, točno se ZNA.
Tomislav B is offline  
Old 25.08.2011., 11:41   #23
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post

Kako ne može ? Nacional socijalizam je "legalnim" demokratskim putem stigao na vlast a onda je sa saveznicima iz SPD a "legalno" zabranio komuniste u Njemačkoj trpajuči ih u konc logore več 1933 prije nego su se opće okomili na židove .
Ako je to u Njemačkoj bio socijalizam onda sam ja helikopter...Inače, mogli su oni nazvat stranku kako njima paše, to nije nikome zabranjeno.

Ali dobro,istina, i takav nazovi socijalizam je demokratski došao na vlast u praksi...
Stoga se ispravljam; Socijalizam se po svojoj definiciji i definiciji demokracije, nebi smio mješati s demokracijom. Čisto zbog svojih totalitarnih elemenata.
To, što se to miješanje ipak događa u stvarnosti, dokazuje stupanj naše evolucije...
Tvrd'ko is offline  
Old 25.08.2011., 11:43   #24
S obzirom da je iz Zadra preporučam Karamarku da oda počast i zaboravljenim hrvatskim žrtvama logora Molat.


http://www.tomislavjonjic.iz.hr/V_4_zrtve.html
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Old 25.08.2011., 11:59   #25
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Karamarko doista zaslužuje dvije teme - na jednoj će se razotkrivati njegova glupost i ispraznost, a na drugoj njegovi sljedbenici.
Priupitaj društvance u ˝Rementinec Inn˝, misle li oni možda ko i ti. Glede sljedbeništva, svakom sam sljedbenik tko god čupa kriminalce, zločince, i podrepaše tuđim interesima, i brani interese hrvatske države i nacije.

Ali bih dodao svakako još jednu, ovdje grlatu grupu; oni koji imaju putra na glavi te ideološki zalupani, sitne šićardžijei kojekakvi paranoici. Jedni jer su u strahu da će doći na red zbog onog što su zgrabili, a drugi u strahu da će iz državnog aparata odletjeti nesposobni i korumpirani patroni na koje su računali da će ih uhljebiti.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"

Zadnje uređivanje Orlovac : 25.08.2011. at 12:32.
Orlovac is offline  
Old 25.08.2011., 12:01   #26
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Ako je to u Njemačkoj bio socijalizam onda sam ja helikopter...Inače, mogli su oni nazvat stranku kako njima paše, to nije nikome zabranjeno.

Ali dobro,istina, i takav nazovi socijalizam je demokratski došao na vlast u praksi...
Stoga se ispravljam; Socijalizam se po svojoj definiciji i definiciji demokracije, nebi smio mješati s demokracijom. Čisto zbog svojih totalitarnih elemenata.
To, što se to miješanje ipak događa u stvarnosti, dokazuje stupanj naše evolucije...
I što misliš je li takav scenarij borbe protiv "totalitarista" moguč i u Hrvatskoj , da naš SDP drži lojtru kakvim desničarima u proglašavanju HDZ exkomunjarama ko anti demokratskom i antinarodnom strankom , koja poslje Tuđmana Hrvatskoj nije uradila ništa dobro , nego još uvijek vlada totalitarističkim metodama iz exyu i to samo za svoj džep i to dokazano .

Nisu li možda HDZ trabanti započesli svoj progon otpadnika "totalitarista" iz redova stranke , kako se netko nebi sijetio zabranit njihov politički rad u nekoj bliskoj sadašnjosti i time im zacementirao pristup vlasti ko totalitaristima , kao i postavljanje svojih podobnih vanstranačkih i "netotalitarnih" trabanta na položaje gdje je zakonski zabranjeno biti član bilo koje stranke ?

Zadnje uređivanje krnk : 25.08.2011. at 12:18.
krnk is offline  
Old 25.08.2011., 14:04   #27
Quote:
brioni kaže: Pogledaj post
zakleti antikomunist, a ulazi u hadeze - nekaj mi smrdi tu hahaha


kad čovjek čita naše novine ima osjećaj da je 1941., a ne 2011. - on je ministar unutarnjih poslova u lijepoj našoj punoj kriminala, korupcije, nepotizma od 2008., na to mjesto ga je postavil sam doktor Ivo Sanader i on u takvoj Hrvatskoj ima obraza vraćati se 70 godina u prošlost i nagađati o stvarima o kojima zapravo ni pojma nema


fakat, svaka čast


btw, kak to da baš svi lopovi nađu svoj put do članske iskaznice hadezea?!
Druge je pjesmice Tomislav pjeval dok mu je Mesić sviral...
Prog rock is offline  
Old 25.08.2011., 14:16   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
jedini čovjek koji ima muda dirnuti u partizanske zločine, da je neovisna čista,dobio bi moj glas
Slažem se, svaka mu čast, čovjek je legenda. Podržavam ga u potpunosti.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Old 25.08.2011., 14:31   #29
Zašto se Karamarko bavi politikom u Hrvatskoj, a mrzi Hrvatsku iz dna duše?

Ovih je dana udario u same temelje Lijepe naše nazvavši Tita zločincem. Zbog čega se takvo vrijeđanje samih temelja naše države tolerira, i to jednom ministru?

Osim hrabrih boraca iz saveza "antifašista" nitko drugi nije reagirao na taj napad Karamarka. Josipoviću, zar si izgubio hrabrost? Opet je kao i mračnih 90-tih zavladala "antifašistička" šutnja.

Sada, kada počinje obilježavanje početka "antifašističkog" oslobađanja Vukovara '91. Karamarko ide podmuklo na temelje naše države - na druga Tita.
Humphrey is offline  
Old 25.08.2011., 14:38   #30
Ako stvarno do 1.9. zatvori Boljkovca, imat će moj glas. Do sada je samo obećavao progon komunističkih zločinaca, očekujem i rezultate.
Kanzas is offline  
Old 25.08.2011., 14:39   #31
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Slažem se, svaka mu čast, čovjek je legenda. Podržavam ga u potpunosti.
Nešto baš nisi tako pisao o njemu dok je bio Mesićev mali od kužine; sklon si mijenama kao i Karamarko, Mesić i Jadranka
Prog rock is offline  
Old 25.08.2011., 14:48   #32
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
Nešto baš nisi tako pisao o njemu dok je bio Mesićev mali od kužine; sklon si mijenama kao i Karamarko, Mesić i Jadranka
Otkud ti to? Molit ću citat...
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Old 25.08.2011., 15:06   #33
Quote:
Krupni otpad Tomislava Karamarka

Karamarko se hvališe nedovršenim istragama, najavljuje uhićenja, jeftino politizira, proračunato prodaje vlastitu struku i podigrava opasnim strastima, a to je jadno i mizerno pogotovo kad se radi za vlast.

Obilježavanje Europskog dana sjećanja na žrtve totalitarnih režima, dana koji je važan i potreban svim narodima, jučer je u Dubrovniku prisvojio Tomislav Karamarko za veličanje samoga sebe.

U pozi bana Jelačića, održao je žestoki antikomunistički intoniran govor u kojemu je glavni lik bio Tomislav Karamarko. Tako su slušatelji dobili priliku opširno se upoznati s mišljenjima, uvjerenjima i historijskim naukom Tomislava Karamarka u sklopu čega im je Tomislav Karamarko potanko objasnio zašto će se Tomislav Karamarko uvrijediti »ako mu netko kaže da je antifašist«.

A uvjerenja ministra unutarnjih poslova su takva da je pojam »totalitarnih režima« momentalno suzio na crvenu zvijezdu, srp i čekić pri čemu mu je sjelo osobito spomenuti Staljina i Tita, ali – vrlo zanimljivo za jednog profesora povijesti – Hitlera i Pavelića ne.

U tom napuhanom japajakanju, Karamarko se svima zakleo da će on iskopati sve »komunističke jame« u kojima se, kako je naglasio, nalaze kosti »vojnika NDH-a, ali i civila te pripadnika njemačkih i talijanskih vojnih snaga«.

Požalio se, doduše, da zakoni u Hrvatskoj nisu dobri jer o progonu odlučuje (zamislite!) državno odvjetništvo, a ne policija, kao što i naloge za ekshumacije (zamislite!) daje sud, a ne policija.

Ali Karamarko, koji se upravo upisuje u HDZ i ide na izbore po sve glasove HSP-a, HČSP-a i svih ostalih desnih stranaka, jamči da je odlučan pregaziti sve te neviđene opstrukcije kako bi stavio melem na otvorenu ranu povijesti i spriječio novu komunističku opasnost.

Ukratko, Karamarko je iskrcao u javni prostor jednu gomilu krupnog otpada i običnog kućnog smeća koje želi skupo prodati pod bisere.

Valjda 99 posto današnjih hrvatskih građana, uključujući i mene, podržalo bi ministra unutarnjih poslova, ma kako da se zvao, koji traži i utvrđuje činjenice o počiniteljima zločina iz doba Drugog svjetskog rata. Jedan uporan, pedantan i objektivan ministar, koji bi, daleko od očiju javnosti, mirno nastojao riješiti i takve prastare slučajeve, zaslužio bi nepodijeljeno uvažavanje sviju.

U proteklim desetljećima kultura ovog naroda toliko je uznapredovala da visoki postotci stanovništva smatraju kako krvave zločine i najbrutalnija gaženja ljudskih prava ne mogu opravdati nikakve ideologije, politički projekti ni ciljevi. Jednu od važnih lekcija u tom smislu dala su širokoj javnosti i suđenja za zločine u Domovinskom ratu vođena u Haagu, a onda i u Hrvatskoj.

Velika većina ljudi bez obzira na njihovu političku orijentaciju i svjetonazor, danas se, dakle, slaže da svi zločini trebaju biti kažnjeni, oni današnji, jučerašnji i davnašnji, oni za koje su krivi »naši«, »njihovi« ili bilo tko.

No, na ministru je da kopa, da podnosi kaznene prijave o kojima će konačne odluke donijeti sudovi i da nam tako pokaže što radi i koliko vrijedi.
Umjesto toga, Tomislav Karamarko se hvališe nedovršenim istragama, najavljuje uhićenja, jeftino politizira, proračunato prodaje vlastitu struku i podigrava opasnim strastima, a to je jadno i mizerno pogotovo kad se radi za vlast
http://www.novilist.hr/Komentari/Kol...lava-Karamarka
data_ is offline  
Old 25.08.2011., 15:23   #34
Ovaj Karamarko mi je sve draži i draži. Pitanje je samo je li iskren.
Donedavno sam ga percipirao kao negativca misleći da je mesićevac.

Moj glas će dobiti onaj tko se primi demaskiranja Mesića i demesićizacije HR.

Antitotalitarist je svakako bolje nego antifašist. Ako je netko antifašist može biti i zločinački komunističko-jugoslavenski koljač. Tako da pojam "antifašist" nije automatski pozitivan i odmah budi negativne konotacije na zločine koje su antifašisti počinili nad HR narodom. I Simo Dubajić je bio antifašist.
Kexx is offline  
Old 25.08.2011., 15:51   #35
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ovaj Karamarko mi je sve draži i draži. Pitanje je samo je li iskren.
Donedavno sam ga percipirao kao negativca misleći da je mesićevac.
i ja.

Quote:
Moj glas će dobiti onaj tko se primi demaskiranja Mesića i demesićizacije HR.

Antitotalitarist je svakako bolje nego antifašist. Ako je netko antifašist može biti i zločinački komunističko-jugoslavenski koljač. Tako da pojam "antifašist" nije automatski pozitivan i odmah budi negativne konotacije na zločine koje su antifašisti počinili nad HR narodom. I Simo Dubajić je bio antifašist.
dobio sam dopis da je napokon odobreno vadjenje kostiju nekih rodjaka iz jedne jame - ljude pobilo partizani nakon rata bez ikakvog razloga. zasto bi netko sutio o tome ako nije kriv?
7nationarmy is offline  
Old 25.08.2011., 16:07   #36
Postaje sve očitije da je Karamarko zadnja ljubav desničara s dna kace. Neću pisati o psihopatološkim aspektima te ljubavi, nego o budućnosti te ljubavi - iznevjerit će vas Karamarko, drago moje društvance ojađenih glasača Miroslava Tuđmana. No to vas neće pokolebati - naći ćete vi već nekog drugog da vam govori ono što želite čuti.
schmokljan is offline  
Old 25.08.2011., 16:12   #37
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Da, od Marxa, Engelsa i ekipe kojima je krajni rezultat trebao biti diktatura proletarijata.
A kako može diktirati onaj koji ništa nema? To je najveća zabluda ljudskog roda.
A naposlijetku, prvi socijalistički poredak u praksi je zaživio u totalitarnoj Rusiji.
Dakle, praktični socijalizam je nastao u totalitarizmu-komunizmu. Čak je kasnije i ugrađen u naziv totalitarne države (Savez Sovjestkih Socijalističkih Republika)...
Stoga, socijalizam se ne može nikako miješati u demokraciju.
Krivo. Francuska - Pariška komuna 1871. godine.

Na primjeru mjera Pariške komune je utemeljitelj znanstvenog socijalizma Karl Marx (zivio u Njemackoj, Francuskoj, Engleskoj) razvio ideje za revolucionarnu diktaturu proletarijata u knjizi ''Građanski rat u Francuskoj'' 1871.

A da ne spominjem, Saint-Simona, druga polovica 18. stoljeća.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Old 25.08.2011., 16:49   #38
Žalosno je kako vi nasjedate na laži tog milicajca. Njegovi milicajci su upadali hrvatskim braniteljima u kuće u potrazi za "topničkim dnevnicima", njegovi milicajci su uhićivali hrvatske branitelje , njegove se milicajce slalo na proslave Oluje kako bi sve bilo po "antifašističkim" mjerilima.

Karamarko je tipična politička bijeda koja koristi hrvatske žrtve kako bi od uvijek pravde žednih Hrvata izvukao neku političku funkciju.

Karamarko je dio detuđmanizirane političke scene i kao takav bi trebao biti politički neprihvatljiv za svakog tko sebe smatra Hrvatom.

On je ministar, neka nešto učini po pitanju "antifašističkih" zločinaca umjesto što drži političke govore.

A iako je svaka hrvatska žrtva jednako vrijedna i zaslužuje pravdu neka se Karamarko malo više posveti "antifašistima" novijeg doba koji su započeli "antifašističku" borbu protiv Hrvatske i Hrvata 1991.
Humphrey is offline  
Old 25.08.2011., 16:55   #39
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Žalosno je kako vi nasjedate na laži tog milicajca. Njegovi milicajci su upadali hrvatskim braniteljima u kuće u potrazi za "topničkim dnevnicima", njegovi milicajci su uhićivali hrvatske branitelje , njegove se milicajce slalo na proslave Oluje kako bi sve bilo po "antifašističkim" mjerilima.

Karamarko je tipična politička bijeda koja koristi hrvatske žrtve kako bi od uvijek pravde žednih Hrvata izvukao neku političku funkciju.

Karamarko je dio detuđmanizirane političke scene i kao takav bi trebao biti politički neprihvatljiv za svakog tko sebe smatra Hrvatom.

On je ministar, neka nešto učini po pitanju "antifašističkih" zločinaca umjesto što drži političke govore.

A iako je svaka hrvatska žrtva jednako vrijedna i zaslužuje pravdu neka se Karamarko malo više posveti "antifašistima" novijeg doba koji su započeli "antifašističku" borbu protiv Hrvatske i Hrvata 1991.
Ovo bi trebao general Martok pročitati
Prog rock is offline  
Old 25.08.2011., 17:01   #40
Smile

Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Otkud ti to? Molit ću citat...
Uljudben si, kao što i nalaže naša tisućljetna uljudba, ali po ovoj vrućini da idem pretraživati tvoje stare postove...takva guba baš nisi; to bi napravil za don Grubišića ili nekog sličnog ali za tebe mi se ne da.
Uostalom, ako i sam kažeš da si imao isto mišljenje o Karamarku dok je bio Mesićev i Sanaderov potrčko i lovac na naše generale, nema razloga da ti ne vjerujemo.
Sigurno sam ja nešto pobrkao i zamjenio te nekim sličnim tebi; ispričavam se, naravno!
Prog rock is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.