Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2012., 13:43   #21
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
da, ljudi, očekivanja...." priličnost", ako se ja osvrnem.
izraz rukovanje bih izbacila. jedinstvo je in
bez budnog srca nemožemo održavati jedinstvo, u svjesnosti. pratiti stvarnost duha.
manipulacija je izum instalacije, zamjena za moć ,kreativnost...
Rukovanje bi izbacila zbog nedostatka opisa. Rukovanje se vrši energetskom-misaonom-formom. Čitala si da postoji rukovanje namerom?!?
Šta misliš o tome
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:59   #22
Quote:
ACA SAVEST kaže: Pogledaj post
Rukovanje bi izbacila zbog nedostatka opisa. Rukovanje se vrši energetskom-misaonom-formom. Čitala si da postoji rukovanje namerom?!?
Šta misliš o tome
misao, utiskuje se itd, izbor ostaje, nitko u svjetlu ne upravlja s nikim, ...vodstvo, što god, nikad ne krši volju.
uz namjera ide prionuti, prikupiti, slijediti,
a vezujemo volju ili namjeru odlukom.
ako negdje i piše taj izraz upravljanje, on se odnosi na postupak donošenja odluke,
a namjera je svjesna sila koja " piše priču".
bilo je već tema o vračevima, o CCu, ,
nije baš zahvalno pričati o tome.
Ako netko želi iz tih knjiga nešto naučiti,
neće uspjeti, obično se zađe u interpretacije, a one nisu nikad ono što poručuju vračevi.
knjige su napisane da podsjete na nešto, ukažu na nešto ....na moć.
a knjige iz kojih bi mogli nešto uistinu naučiti i time garantirati opstanak, ionako ne postoje.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:05   #23
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
jesi li gledao :darl.city "., ..priča je o letačima.
snmljeno prije matrixa, a matrix.ionako prati " krivu" priču.
Kako, po tebi, Matrix prati ''krivu'' priču?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:26   #24
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Kako, po tebi, Matrix prati ''krivu'' priču?
matrix " prikazuje stvarnosr - zakonitosti, instakacije , njeno ustrojstvo i princip promjene kao parametar." pravoj" stvarnosti .
kao kad bi uzeli fotoaparat.da.protumačino
vid, ili pc.da protumačumo um .

onaj." pravi"
prirodnu, inherentni,.svjesni, neovusan i matricama i programima , /ti bude osjećaj jeze u svujesnom biću/
instalacija nema mogućnost.svjesnosti, njena.stvarnost.je mehanička,
zbivanja.unurar te stvarnosti nisu prikaz.prirode stvarnosti, ,.. svjesnost je odlika ukupnosti stvarnosri , a matrix
svjesnost izhednačuje s programima, mehanbičkom stvarnošću , deriuvstu instalacije.
imitacija principa.u.prirodi nije tvorac života.
nu njegov štit.
kako još? kiks matrixa je.očit, iste priče svjest jednostavno odbsci kao put ka.istini, razaznavanju stvarnosti.
kuži njihov apsurd.
imaginaciju koja je navučena.na mehaničku stvarnost .
razumu je priča matrixa iluzija zadobijenog uvida i zabava samo takva.
ipak
mehanički svijet ne poznaje kreativnost, " tuning".
poznaje samo ugađanje postojećih programa, instalacija je program po sebi, njena struktura je skup obrazacs, ....nema svjesnost. iluzija je. koja dovodi do zidova znanju.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 11:32   #25
Oke ,al ja tebe nis ne kuzim sto si napisao gore. Em sto nemas velikih slova, tocke, zareza ili su ti na krivom mjestu, ili je sve to ''too much for my little brain''. Stoga, molim te, moze li mi isto objasniti malo manje filozofskije, a malo vise ''po seljacki'' da te bolje shvatim jer me zaista interesira.

Postoji li drugi film koji je bolje prikazao stvarnost po tebi? Grad tame, mozda? Znam da je film - ipak samo film...ali jedna slika znaci sto rijeci pa makar one bile i 2D (a od nedavno i 3D).
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:39   #26
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Oke ,al ja tebe nis ne kuzim sto si napisao gore. Em sto nemas velikih slova, tocke, zareza ili su ti na krivom mjestu, ili je sve to ''too much for my little brain''. Stoga, molim te, moze li mi isto objasniti malo manje filozofskije, a malo vise ''po seljacki'' da te bolje shvatim jer me zaista interesira.

Postoji li drugi film koji je bolje prikazao stvarnost po tebi? Grad tame, mozda? Znam da je film - ipak samo film...ali jedna slika znaci sto rijeci pa makar one bile i 2D (a od nedavno i 3D).
Preporučujem ti pogledati film , Alex Prays Dark city, će ti više od mene reći o prostoru matrice , gdje dobija ulogu " stvarnosti".
Hvala za opaske.
Ne znam neki drugi način.
Problem je u uvjerljivosri onog što prati matrix . Uvjerenost je oruđe razuma, ne iskustvo, ne svjesnost.
Općenito je teško verbalno naznačiti opsjenu njenim metodama.( ona počiva na tumačenjima, istina je" iza "njih).
Dark city Alelsa Praysa, prikazuje čovjekovu situaciju i čovjeka bliže stvarmosti, mehanička stvarnost pripada letačima , čovjek je iznad te stvarnosti-
on je kreator.....ne zupčanik u postojećem,(a tako je sagledavan , kao kotačić , zupčanik,, do pojave kompjutera i programa !).

život nije mehanička tvorevina.
Pc, programi, to su tek mehaničke izvedenice stvarnosti, produkti mehaničkog uma, onog koji ne pristupa svijesti. Taj um nazivam instalacijom, neprirodan je, npr. podložan hipnozi
i kao takav - apsurdan kao oruđe opstanka.
Baš taj um u priči poput matrixa nalazi moguća tumačenja istine, ukupnosti, stvarnosti ali
virtualni svijet je tek loša imitacija stvarnosti.
Može li nešto takvo predočiti stvarnost?
Makar kao ideja ? (mehanički svijet ima matrice koje glume ideje, začaran krug)
Mehaničke zakonitosti su tek jedan mogući pogled na svijet, ne trag ka istini ili takvo što) .
Eto, samo za tebe malo truda na mini x8.
ali, i dalje ne razumiješ, nema ni potrebe, niti želim da me se.razumije.
Stvarnost pratimo svatko sa svoje pozicije. I to je najvrjednije što imamo, vlastiti svijet.
u njemu kreiramo, ne u nekakvoj dogovorenoj stvarnosti. ta lako dođe do

ako ne biramo pomno dogovore u kojima ćemo sudjelovati .
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem

Zadnje uređivanje atko : 17.08.2012. at 13:51.
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:16   #27
Dark City mi je jedan od omiljenih filmova, ali ipak ponešto naivan.

Po meni iskazuje ideju da je krajnji cilj ljudske evolucije da se izjednači s Bogom.
__________________
seeing is believing
HeadlessHorse86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 16:11   #28
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
misao, utiskuje se itd, izbor ostaje, nitko u svjetlu ne upravlja s nikim, ...vodstvo, što god, nikad ne krši volju.
uz namjera ide prionuti, prikupiti, slijediti,
a vezujemo volju ili namjeru odlukom.
ako negdje i piše taj izraz upravljanje, on se odnosi na postupak donošenja odluke,
a namjera je svjesna sila koja " piše priču".
bilo je već tema o vračevima, o CCu, ,
nije baš zahvalno pričati o tome.
Ako netko želi iz tih knjiga nešto naučiti,
neće uspjeti, obično se zađe u interpretacije, a one nisu nikad ono što poručuju vračevi.
knjige su napisane da podsjete na nešto, ukažu na nešto ....na moć.
a knjige iz kojih bi mogli nešto uistinu naučiti i time garantirati opstanak, ionako ne postoje.
Svesna priča piše nameru. Tako je jedino moguće nameravati.

Hajde nameri nešto, prvo što ti treba su reči da izgrade opis toga što ćeš da nameravaš.
Dakle? Dali si pogrešila.

(Očekujem glomazan opis sa primerom.)
2.Odakle ti znaš dali će neko preko knjiga naučiti biti vrač ili ne?
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.