Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 17:10   #21
Quote:
ludabluna kaže: Pogledaj post
Ne znam kako stvari stje u zajednici danas, no bila sam redovita tamo prije 7 godina. Išla sam na propovijedi u dvoranu kod Gap-a, na lokalne molitvene zajednice u kvartu, imala čak i kućnu grupu. Izdržala sam 5 mjeseci, prestala dolaziti jer sam se osjećala sve lošije i lošije, a kao bila sam 'spašena' i trebala sam biti sretna. Jednostavno, te stvari mi nisu držale vodu i nisam se osjećala dobro s njima, kao da sam cijelo vrijeme bila na procjenjivanju. Čak sam jednom bila nazvana Sotonom pošto sam imala i vlastitio mišljenje o nekim stvarima. Kad sam odlučila da više neću dolaziti bilo je moljenja da ne odustanem, čak mi je jedna 'sestra' došla k meni doma, molila i plakala da se vratim...naravno da se nakon mog izlaska više nitko nije družio sa mnom. Valjda me smatralo 'otpadom', kako to tumače po Bibliji.
Može malo detaljnije, ako ti se da?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:22   #22
Ma može. U principu živim po onoj- live and let live. Ne bih ih sad tu blatila, jer zbilja među njima ima dragih ljudi, ali neke stvari su mi bile too much. Recimo jedna gospođa je imala agresivnog muža koji ju je znao dočekivati i braniti odlazak u sektu, tukao je i nju i kćer, a da od ovih nitko prstom nije mrdnuo da ga spriječi, jer ona je njegova žena i mora se pokoravati glavi obitelji. Nitko da ga zaustavi, samo su okrenuli glave...fuj.

Onda, ne priznaju RKC, tako i djelujući ne priznaju prijašnje sakramente već počinješ iznova, bez obzira na godine i dotadašnje životno i vjerničko iskustvo. Pošto sam bila jedna od najstarijih u zajednici (imala sam tad 29 godina, a oni od 15 do 24-25) malo sam se glupo osjećala kad su mi klinci krenuli s uvjeravanjima kako ja ništa ne znam, a oni znaju. Zatim mi se zgadila ispovijed, dva curetka su me rešetala kao na policiji, i morala sam im prepričavati sve detalje intimnih odnosa...a one su tad još bile nevine. Bizarno i sjebano.

Ali vrh vrhova mi je bila nekakva njihova udruga u koju su si ljudi prijavljivali prihode kaj su zaradili na crno, kako bi bili čisti pred državom i na tu zaradu platili porez, jer piše 'caru carevo, bogu božje'. I još 10% od te zarade je išlo u tu udrugicu, 'Gusjenica' ja mislim da se zvala.

Eto, a većina njih kaj su imali svjetovne poslove preusmjerili su sve te talente samo na služenje u crkvi, recimo bio je neki dečko klarinetist koji je prestao svirati bilo gdje drugdje osim u crkvi. To mi je bilo malo čudno. Furaju se na protestantizam, pljuju po RKC. Surađuju s drugim denominacijama, s baptistima, pentekostalcma, adventistima etc.

Često organiziraju zajedništva, zajednička putovanja baš oko vremena blagdana kako bi nove članove odvojili od ostatka obitelji koji ne idu u njihovu crkvu. Bilo je puno gostujućih propovjednika, iz Amerike, ovi njihovi starješine su isto odlično znali propovijedati, iako za moj ukus malo preteatralno, ali to je valjda tako po Amerikama...no mene su zasmetale te neke osobne stvari u toj manjoj zajednici iz kvarta. Sad čujem da se i ta kvartovska zajednica raspala, starješina (koji je bio mojih godina, u zajednici najstariji i zato su ga i poštovali, za razliku od mene) je odselio u Zg s familijom, neki ljudi im više ne dolaze etc. Ne znam kako je sad i u kojim su fazama, zadnji put sam ih počastila s kolačima i cugom kad sam diplomirala 2009. Poklonili su mi neku knjigicu i svi se ispotpisali, tak da recimo da smo se razišli na neki prijateljski način.

No, sve u svemu, ne mislim da su išta svetiji ili više božji ljudi od nas ostalih koji ne idemo po crkvama, znali su biti i dosta oštri časteći se kritikama međusobno, a i znali su biti nemilosrdni i okrutni po naređenju starješine prema onima koje se proglasi otpadom, dakle 'u ovčjoj koži vukovi'. Znaju što je šikaniranje, samo ga opravdavaju biblijskim razlozima. Lako osude čovjeka.

Enivej, not for me, thank you. Ja ne osuđujem ljude baš tako lako, i kod mene ne prolaze neke stvari koje prolaze tamo. Meni su pak neke bitne stvari tamo bile omalovažavane, između ostalog i muzika (nisam metalka, ali volim Pink Floyd i Johna Lennona koji je navodno po njima sluga sotone).

Zadnje uređivanje Meadow : 15.02.2014. at 00:32. Reason: enter
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:22   #23
Quote:
ludabluna kaže: Pogledaj post
Ma može. U principu živim po onoj- live and let live. Ne bih ih sad tu blatila, jer zbilja među njima ima dragih ljudi, ali neke stvari su mi bile too much. Recimo jedna gospođa je imala agresivnog muža koji ju je znao dočekivati i braniti odlazak u sektu, tukao je i nju i kćer, a da od ovih nitko prstom nije mrdnuo da ga spriječi, jer ona je njegova žena i mora se pokoravati glavi obitelji. Nitko da ga zaustavi, samo su okrenuli glave...fuj. Onda, ne priznaju RKC, tako i djelujući ne priznaju prijašnje sakramente već počinješ iznova, bez obzira na godine i dotadašnje životno i vjerničko iskustvo. Pošto sam bila jedna od najstarijih u zajednici (imala sam tad 29 godina, a oni od 15 do 24-25) malo sam se glupo osjećala kad su mi klinci krenuli s uvjeravanjima kako ja ništa ne znam, a oni znaju. Zatim mi se zgadila ispovijed, dva curetka su me rešetala kao na policiji, i morala sam im prepričavati sve detalje intimnih odnosa...a one su tad još bile nevine. Bizarno i sjebano.
Ali vrh vrhova mi je bila nekakva njihova udruga u koju su si ljudi prijavljivali prihode kaj su zaradili na crno, kako bi bili čisti pred državom i na tu zaradu platili porez, jer piše 'caru carevo, bogu božje'. I još 10% od te zarade je išlo u tu udrugicu, 'Gusjenica' ja mislim da se zvala.
Eto, a većina njih kaj su imali svjetovne poslove preusmjerili su sve te talente samo na služenje u crkvi, recimo bio je neki dečko klarinetist koji je prestao svirati bilo gdje drugdje osim u crkvi. To mi je bilo malo čudno. Furaju se na protestantizam, pljuju po RKC. Surađuju s drugim denominacijama, s baptistima, pentekostalcma, adventistima etc. Često organiziraju zajedništva, zajednička putovanja baš oko vremena blagdana kako bi nove članove odvojili od ostatka obitelji koji ne idu u njihovu crkvu. Bilo je puno gostujućih propovjednika, iz Amerike, ovi njihovi starješine su isto odlično znali propovijedati, iako za moj ukus malo preteatralno, ali to je valjda tako po Amerikama...no mene su zasmetale te neke osobne stvari u toj manjoj zajednici iz kvarta. Sad čujem da se i ta kvartovska zajednica raspala, starješina (koji je bio mojih godina, u zajednici najstariji i zato su ga i poštovali, za razliku od mene) je odselio u Zg s familijom, neki ljudi im više ne dolaze etc. Ne znam kako je sad i u kojim su fazama, zadnji put sam ih počastila s kolačima i cugom kad sam diplomirala 2009. Poklonili su mi neku knjigicu i svi se ispotpisali, tak da recimo da smo se razišli na neki prijateljski način.
No, sve u svemu, ne mislim da su išta svetiji ili više božji ljudi od nas ostalih koji ne idemo po crkvama, znali su biti i dosta oštri časteći se kritikama međusobno, a i znali su biti nemilosrdni i okrutni po naređenju starješine prema onima koje se proglasi otpadom, dakle 'u ovčjoj koži vukovi'. Znaju što je šikaniranje, samo ga opravdavaju biblijskim razlozima. Lako osude čovjeka.
Enivej, not for me, thank you. Ja ne osuđujem ljude baš tako lako, i kod mene ne prolaze neke stvari koje prolaze tamo. Meni su pak neke bitne stvari tamo bile omalovažavane, između ostalog i muzika (nisam metalka, ali volim Pink Floyd i Johna Lennona koji je navodno po njima sluga sotone).
Brutalno je to sa zadiranjem u tuđu intimu. Mislim da protestantske sekte imaju tu posebnost, posebno kada 10% od svojih prihoda moraš davati njima. Nešto slično su neokatekumeni u KC, koji su isto vuci u janjećoj koži. Mislim, u KC ima svega pomalo (barem je većina svećenika psihički zdrava), ali te sekte su dno dna sa svojim brainwash metodama pridobivanja novih članova i zadržavanja starih i upitnim psihičkim zdravljem vođa takvih kultova.
Prepoznaješ li tu sektu u ovome? Ja sam neke prepoznao: http://www.hermetizam.com/index.php?...268&Itemid=134
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:41   #24
Da, svakako je bilo elemenata kulta. Načitala sam se tih opisa i definicija nakon što sam izašla jer me kopkalo da saznam zašto mi je bilo toliko loše. Instant prijatelji, bombardiranje ljubavlju a ustvari perfidno ucjenjivanje paklom, slamanje ljudi, konstantno nabijanje osjećaja krivnje, odvajanje od obitelji i prijašnjih prijatelja beskonačnim i gotovo svakodnevnim sastancima, naročito za blagdane kad bi obitelj trebala biti zajedno...ne znam, čudim se ljudima koji to mogu izdurati godinama, meni je i 5 mjeseci bilo previše.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:28   #25
Quote:
ClareAbshire kaže: Pogledaj post
Meni to sve smrdi na one američke baptističke crkvice u kojima se okreću milijuni i milijuni na nedužnom narodu.
To je neki evangelistički pokret, toga ima svugdje. Ne okreću oni samo milijune, oni rade i neke korisne stvari, SAD nisu socijalna država i bez crkvenih organizacija bi mnogi bili prepušteni sami sebi...

A koliko je narod "nedužan", možemo raspravljati. Narod voli slušati laskanja i bajke, e sad ovakve ili onakve bajke...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 16:43   #26
ne mogu građani osmislit plan za promicanje kršćanske vrijednosti
ak i krenu s tim, opet će bit jedna nebuloza u nizu...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:06   #27
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ne mogu građani osmislit plan za promicanje kršćanske vrijednosti
ak i krenu s tim, opet će bit jedna nebuloza u nizu...
vidiš da mogu djeluju već duži niz godina
ClareAbshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:14   #28
Naziv udruge:
SAVEZ GRAĐANA ZA PROMICANJE KRŠĆANSKIH VRIJEDNOSTI KROZ KUĆNE ZAJEDNICE I JAVNE MANIFESTACIJE

Skraćeni naziv:
SGZPKVKKZIJM

Registarski broj:
21003211

Datum osnivanja:
9.10.2003

Djelatnost:
OSTALE DJELATNOSTI

Grupa djelatnosti:
OSTALE DJELATNOSTI

Podgrupa djelatnosti:
OSTALE DJELATNOSTI

Adresa:
I.Njivice 14

Poštanski broj:
10000

Grad:
Zagreb
Županija:
Grad Zagreb
TOMISLAV ZORIĆ, PREDSJEDNIK UDRUGE
KARLO BIOČINA, DOPREDSJEDNIK UDRUGE
ZORAN JELIĆ, DOPREDSJEDNIK UDRUGE
SAŠA BOČVAROV, DOPREDSJEDNIK UDRUGE
JASMIN AVDAGIĆ, DOPREDSJEDNIK UDRUGE
BOGDAN MOMČILOVIĆ, DOPREDSJEDNIK UDRUGE
KATARINA PROKOPIĆ, TAJNICA UDRUGE

eto našla na googlu od 2003 postoje
ClareAbshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:26   #29
Jel ima koga novog s iskustvima u savezu?
ordinary.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 22:36   #30
Quote:
ClareAbshire kaže: Pogledaj post
vidiš da mogu djeluju već duži niz godina
Evo smo u 14.letu 21.stoleća i sve što vidimo je da su ljudi raspoloženiji za novije duhovnosti...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:11   #31
Ljudi, hvala Bogu, nije me ludabluna uplasila. Bila sam tamo i uopce nije onako kako je ona napisala.
ordinary.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 12:19   #32
Ovo sto je Ludabluna napisala je hrpa neistina. I nije problem kad netko ima svoje misljenje pa nek radi sta hoce, ali problem je kad onda svoje misljenje postavi kao cinjenice na internet i onda siri lazi.

Ne znam tko je Ludabluna, ali po ostalim postovima mogu vidjeti da zena boluje od sizofrenije vec godinama (i tad kad je dolazila u zajednicu). Isto tako, evidentno je da nije nikad bila "spasena" niti obracena, zato se tako i "mucila". Problem je sto ju je ocito netko krstio a da se zena uopce nije bila obratila niti je bila spremna na to. Obratiti se znaci upoznati Isusa blisko, poceti voljeti sve sto Bog voli, a mrziti sve sto on mrzi (grijeh), znaci okrenuti svoj zivot za 180 stupnjeva i slijediti Isusa. Onda ti nije "mucenje" sto "moras" citati Bibliju ili moliti se nego je to ono sto te vuce i sto zelis. Onda ti srce gori za tim da drugima pricas o Isusu i da ti on postane prvi. Tako je meni bilo. Nitko me nije mucio a krenula sam u ovu zajednicu. Upravo suprotno, tamo sam prvi put cula propovijedi koje su mi imale smisla, prvi put sam upoznala ljude koji su stvarno i zivjeli ono sto pricaju. Nisu govorili protiv grijeha, a paralelno zivjeli u njemu. Predali su svoje zivote Isusu i zivjeli su cisto i posteno. Zato je i postojala udruga Gusjenica, da bi ljudi koji su radili poslove tipa cuvali djecu ili cistili kuce nekome mogli odraditi taj posao legalno, tj. platiti porez. Nije to neka filozofija.

Sto se tice zene koju je muz tukao a svi su okretali glavu, to je takodjer potpuno izmisljeno. Ja se do sada nisam srela s necim takvim. Upravo suprotno. Srela sam se sa situacijama gdje ljudi iz zajednice udomljavaju djecu koju su roditelji zlostavljali, uzimaju ih sebi da ih ne bi drzava smjestila u domove itd. Srela sam se sa situacijama gdje se raznoraznim ljudima puno puta pomoglo da se izvuku iz mnogih problema, ukljucujuci i financijsku pomoc i svaku drugu.

Na kraju krajeva, mene su, kad sam morala otici iz stana gdje sam zivjela, primile dvije cure iz zajednice u svoju kucu i jedna mi je cak krevet ustupila da spavam na njemu, a ona je spavala na podu. Nikad ljudi nista nisu od mene trazili. Tamo sam nasla prave prijatelje koji ti uskoce u situacijama gdje ti ni rodjena obitelj ne bi uskocila.

Ludabluno, budi barem fer pa reci da nisi htjela ici za Isusom, a ne da blatis ljude. Slijediti Isusa je vrlo radikalna stvar jer on kaze: Tko se ne odrece samog sebe, ne moze biti moj ucenik. Slijediti ga znaci ostaviti svoj stari zivot i odreci se grijeha u kojem zivis. Znaci staviti potpuno svoj zivot, svoje zelje, prava, strahove, teznje itd. u Isusove ruke i ici za njih tamo gdje ti on kaze. Bilo bi fer da si barem rekla da nisi htjela ici "uskim putem" jer Isus kaze da su uska vrata i da je uzak put i da ga rijetki nalaze. Cim je uzak put, znaci da nesto kosta. A tebi se to nije dalo. I nema to veze ni s kucnom grupom, ni s propovijedima, ni s muzikom.

Moto "Zivi i pusti druge da zive" je moto koji je totalno nekrscanski i nebiblijski. Zamisli da je Isus imao takav stav. U najmanju ruku bi odzivio svoj zivot na zemlji bez da propati potpuno nevin da bi uzeo tvoje ili moje grijehe na krizu. A najvjerojatnije zapravo nikad ni ne bi dosao s neba i postao covjek, degradirajuci se tako. Zamisli da je onda, kad je vec prosao to sto je prosao na zemlji, rekao svojim ucenicima: A sada, kad ja odem, vi fino svi zivite svoj zivot i pustite druge da zive bez da im solite pamet. Mislis da bi uopce bilo krscana danas? Ne, Isusov "veliki nalog" bio je: Idite po svem svijetu i cinite sve narode mojim ucenicima. To je potpuno suprotno od mota "zivi i pusti druge da zive". Ako ja znam da je Bog poslao svog Sina da nijedan koji vjeruje u njega ne pogine nego da ima zivot vjecni, ja onda zelim da sto vise ljudi cuje za tog Isusa i da se spase jer je alternativa "zivi svoj zivot kako hoces" i zavrsit ces u vjecnoj muci i propasti. To nije "plasenje paklom" nego istina.
NatasaSu1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 21:49   #33
Draga Nataša, i danas stojim iza onoga što sam napisala, to je samo moje osobno iskustvo i promišljanje na tadašnju situaciju, govorim o 2005. godini, a na svakome je da donese svoje zaključke i sud na temelju vlastitog iskustva. Možda su se danas neke stvari promijenile, ljudi su i tamo sad svakako zreliji i iskusniji (barem bi trebali biti). Daj Bože da je tako i da su stvari krenule nabolje i tamo.
Ne znam odakle ti ovaj podatak sa šizofrenijom, istina je da je tad u zajednici bila jedna djevojka sa šizofrenijom, no ja nisam ona. Ja sam odradila svoju borbu s depresijom i psihozom otprije 9 godina, i uspješno sam se izvukla iz gadnog ponora na što sam ponosna. Trebaš malo pažljivije njuškati po forumu ako si se već uhvatila tog posla s razvlačenjem tuđih dijagnozi iz arhive kako bi time deplasirala sugovornika. To ti je baš jako kršćanski, znaš.
Krštena sam samo jednom, i to u RKC u koju sam se i vratila nakon svog iskustva sa zajednicom u kojoj nisam bila ponovo krštena. Meni je drago što si ti pronašla svoj smisao i način pristupa putu koji je pravi za tebe, i iskreno prijateljstvo, te si odlučila slijediti Kristov poziv u okruženju koje ti odgovara. Opet, tvrdim da nitko nema ekskluzivnu licencu na istinu i osobu Isusa Krista jer mislim da je on došao za svakoga od nas ponaosob, a ne za ovu ili onu denominaciju (pretpostavljam da se nećeš složiti s ovim pošto su ti tako rekli u zajednici). Na svakome je od nas da se preispita kojim putem želi ići i koji su mu prioriteti u životu. Sretno i nek ti je blagoslovljeno!

Zadnje uređivanje ludabluna : 18.05.2014. at 22:22.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:34   #34
Pozz svima! Bio sam dosta dugo član te "zajednice" i mogu reći da se slažem i s blunom i s natašom u nekim stvarima ali moram priznati da se više slažem s blunom. Naravno ne mislim da je sve baš tako crno ali ofc imam dosta loših iskustava koje je bluna opisala,isto tako i dobrih o kojim je pisala nataša. Bluna interesira me u koju si to kvartovsku zajedncu išla? Po opisu barem što se tiče starosti članova čini mi se da si išla u Zaprešić.
g-misfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 14:00   #35
Je, Zaprešić. Rekla je jedna sestra za tu našu zajednicu da zajednica ima kompleks Ivana Krstitelja (brija na asketizam). Prilično precizno, po meni. No naravno da nije sve tako crno, i naravno da živi Bog djeluje i tamo, kao i u mnogim drugim zajednicama/crkvama/denominacijama u kojima sam bila i osobno se uvjerila da Isus dolazi svima koji ga iskreno traže. Velim, volim Boga svim srcem, ali imam mali problem s tim ljudskim faktorom u cijeloj priči. Mislim da je toj zajednici tada falio neki zreliji i iskusniji duhovnik.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 12:02   #36
Još bih se samo nadovezala s jednim člankom, vezanim uz moj pogled na svijet između ostaloga, kad mi se razmimoilaze mišljenja oko 'live and let live' s članicom dotične zajednice. Poštovanje prema drugima mi je osnova svake komunikacije, jer mislim da svatko ima neku priču iz koje se može nešto naučiti. Zato više volim dijalog od prozelitizma, a kao što danas vidim, nisam jedina u tome. Ako bi netko mogao nešto naučiti od mene o Isusu, to može naučiti samo iz moje osobne priče i životnog iskustva hoda s Bogom, a ne na način da ga zatupim s pričom kako 'mora' ovo ili ono. Ništa se ne mora, pitanje je samo je li se nešto želi, i za čime se čezne, i iz kojih razloga. Prisilom možete postići samo suprotan efekt.
http://thehigherlearning.com/2014/07...y-are-spot-on/
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:15   #37
Quote:
ludabluna kaže: Pogledaj post
Još bih se samo nadovezala s jednim člankom, vezanim uz moj pogled na svijet između ostaloga, kad mi se razmimoilaze mišljenja oko 'live and let live' s članicom dotične zajednice. Poštovanje prema drugima mi je osnova svake komunikacije, jer mislim da svatko ima neku priču iz koje se može nešto naučiti. Zato više volim dijalog od prozelitizma, a kao što danas vidim, nisam jedina u tome. Ako bi netko mogao nešto naučiti od mene o Isusu, to može naučiti samo iz moje osobne priče i životnog iskustva hoda s Bogom, a ne na način da ga zatupim s pričom kako 'mora' ovo ili ono. Ništa se ne mora, pitanje je samo je li se nešto želi, i za čime se čezne, i iz kojih razloga. Prisilom možete postići samo suprotan efekt.
http://thehigherlearning.com/2014/07...y-are-spot-on/

Evo da se i ja ukljucim, ja sam cini mi se sa nekako najsvjezijim iskustvima,citam temu od pocetka ,i razmisljam , kolikom vidim vecina nas je ovdje zalutala zbog nedoumice sto cijela ta prica je .U cijeloj prici ima dobrih stvari i super propovjedi,ali ima i nekih stvari koje definitivno po meni nisu ok,koliko vidim ti ljudi tamo osim Isusa nemaju apsolutno ništa više u životu,ne postoji ni jedna tema o kojoj se moze razgovarati osim o Isusu,koliko vidim poprilicno su izolirani u svom svijetu,cisti krscanski fundamentalizam,kad se obratis sve ce cvijece u zivotu procvjetati,meni to definitivno mirise na sektu ,ja sam se malo druzio i jos uvijek druzim sa Šibenskim ogrankom ,mozda neke ljude iz Zagreba koji su se preselili u Šibenik i znate,ali mislim da cu se polako odmaknuti ,kod njih je sve tako divno i krasno , sve je prepuno kojekakvih svjedočanstava iscjeljenja ,obracenja,iscjeljenja , ali ja toga bas i ne vidim previse tamo ...po svemu ispada da ovozemaljski zivot koji trenutno zivimo nema bas nikakvog smisla,jedini smisao je priprema za kraljevstvo nebesko ...meni je to malo previse ...Bluna ,ako moze eto nesto bi pitao i na privatno pa ako nije problem...poz svima
zilivss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 13:41   #38
Pozdrav svima

Ma naravno da ne smatram da je Isus dosao samo za ovu ili onu denominaciju, niti mi je to ikad itko rekao u crkvi u koju idem. Na kraju krajeva, sam Pavao opominje crkvu da nema "Apolonovih" i "Pavlovih" nego su svi Isusovi. Po meni, a i po Bibliji, postoji samo jedna istinska crkva, a to je Bozja crkva, Tijelo Kristovo. Dakle, ne neka gradjevina ili neka denominacija, nego svi oni ljudi koji su upoznali Isusa blisko kao osobnog spasitelja i koji ga vole i slijede. Njih ima u mnogim denominacijama, mnogim zemljama, rasama, spolu itd.

Idite u koju god crkvu hocete, ali svaka crkva koja ima ispravan nauk i u kojoj se propovijeda pravo evandjelje ce vam reci da se trebate obratiti i pokajati za svoje grijehe. Ako vas neka crkva primi i tamo mozete godinama sjediti i ne mijenjati se, onda sigurno niste u "onoj" pravoj crkvi. Jer sam Isus je propovijedao ljudima da se obrate i pokaju za grijehe. Na kraju krajeva, on je spasitelj, pa od ceg nas je spasio ako se mi ne trebamo mijenjati? Spasio nas je od grijeha i od propasti u koju svi sto posto idemo ako se ne obratimo. I nece te spasiti ova ili ona crkva niti clanstvo u njoj, nego susret sa zivim Bogom i vjera u to da je Isus platio kaznu za tvoj grijeh na krizu.

Meni se cini da dosta ljudi koji ovdje negativno komentiraju imaju zapravo vrlo konkretan razlog zasto se s necim ne slazu. A taj razlog nije teolosko neslaganje s nekom temom nego grijeh kojeg imaju u zivotu i kojeg se ne zele odreci. Nekome je to izvabracna veza koju ne zele prekinuti, nekome homoseksualnost, nekome varanje na poslu itd. Isus je u 3. poglavlju Ivanova evandjelja rekao da je svjetlo doslo na svijet ali ljudi su vise voljeli tamu jer su im djela zla. To je i dan-danas ostao glavni razlog zasto ljudima ne odgovara ovo ili ono u nekoj crkvi. Jer pazite, nitko onda od tih ljudi koji izrazavaju neslaganje s necim u odredjenoj crkvi, na kraju ne ostavi svoje grijehe, obrati se i zivi kao krscanin, pa ode mozda u neku drugu crkvu. Nego svi na kraju zavrse tako da zive potpuno bezbozno, ravno na putu za pakao, a svoju ljubav prema odredjenom grijehu opravdavaju neslaganjem s naukom crkve.


Ma za kraj, da ne duljim, ljudi, uzmite Novi zavjet i citajte ga pa sami presudite sto Isus govori da trebate uciniti. Ako itko od vas iskreno zeli naći Boga, naći će ga. Ali nemojte tražiti greške u svemu nego budite otvorena srca. Jer imam dojam da ljudi pricaju o Isusu kao da ga poznaju vec 50 godina, i tumace kakav je on i sto bi ucinio, a u Novom zavjetu vrlo jasno pise potpuno suprotno tome sto su rekli. Uzmite Novi zavjet, kazem vam, tamo Isus sam vrlo jasno govori sto on misli

Neka vas Bog sve blagoslovi da ga upoznate...

Zadnje uređivanje NatasaSu1 : 28.09.2015. at 14:04.
NatasaSu1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 23:48   #39
Quote:
NatasaSu1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Ma naravno da ne smatram da je Isus dosao samo za ovu ili onu denominaciju, niti mi je to ikad itko rekao u crkvi u koju idem. Na kraju krajeva, sam Pavao opominje crkvu da nema "Apolonovih" i "Pavlovih" nego su svi Isusovi. Po meni, a i po Bibliji, postoji samo jedna istinska crkva, a to je Bozja crkva, Tijelo Kristovo. Dakle, ne neka gradjevina ili neka denominacija, nego svi oni ljudi koji su upoznali Isusa blisko kao osobnog spasitelja i koji ga vole i slijede. Njih ima u mnogim denominacijama, mnogim zemljama, rasama, spolu itd.

Idite u koju god crkvu hocete, ali svaka crkva koja ima ispravan nauk i u kojoj se propovijeda pravo evandjelje ce vam reci da se trebate obratiti i pokajati za svoje grijehe. Ako vas neka crkva primi i tamo mozete godinama sjediti i ne mijenjati se, onda sigurno niste u "onoj" pravoj crkvi. Jer sam Isus je propovijedao ljudima da se obrate i pokaju za grijehe. Na kraju krajeva, on je spasitelj, pa od ceg nas je spasio ako se mi ne trebamo mijenjati? Spasio nas je od grijeha i od propasti u koju svi sto posto idemo ako se ne obratimo. I nece te spasiti ova ili ona crkva niti clanstvo u njoj, nego susret sa zivim Bogom i vjera u to da je Isus platio kaznu za tvoj grijeh na krizu.

Meni se cini da dosta ljudi koji ovdje negativno komentiraju imaju zapravo vrlo konkretan razlog zasto se s necim ne slazu. A taj razlog nije teolosko neslaganje s nekom temom nego grijeh kojeg imaju u zivotu i kojeg se ne zele odreci. Nekome je to izvabracna veza koju ne zele prekinuti, nekome homoseksualnost, nekome varanje na poslu itd. Isus je u 3. poglavlju Ivanova evandjelja rekao da je svjetlo doslo na svijet ali ljudi su vise voljeli tamu jer su im djela zla. To je i dan-danas ostao glavni razlog zasto ljudima ne odgovara ovo ili ono u nekoj crkvi. Jer pazite, nitko onda od tih ljudi koji izrazavaju neslaganje s necim u odredjenoj crkvi, na kraju ne ostavi svoje grijehe, obrati se i zivi kao krscanin, pa ode mozda u neku drugu crkvu. Nego svi na kraju zavrse tako da zive potpuno bezbozno, ravno na putu za pakao, a svoju ljubav prema odredjenom grijehu opravdavaju neslaganjem s naukom crkve.


Ma za kraj, da ne duljim, ljudi, uzmite Novi zavjet i citajte ga pa sami presudite sto Isus govori da trebate uciniti. Ako itko od vas iskreno zeli naći Boga, naći će ga. Ali nemojte tražiti greške u svemu nego budite otvorena srca. Jer imam dojam da ljudi pricaju o Isusu kao da ga poznaju vec 50 godina, i tumace kakav je on i sto bi ucinio, a u Novom zavjetu vrlo jasno pise potpuno suprotno tome sto su rekli. Uzmite Novi zavjet, kazem vam, tamo Isus sam vrlo jasno govori sto on misli

Neka vas Bog sve blagoslovi da ga upoznate...
A koji bi to bio "ispravan nauk"?Mislim koje to crkve imaju ispravan nauk?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:40   #40
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
A koji bi to bio "ispravan nauk"?Mislim koje to crkve imaju ispravan nauk?
evo odgovora:
Quote:
NatasaSu1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima




Ma za kraj, da ne duljim, ljudi, uzmite Novi zavjet i citajte ga pa sami presudite sto Isus govori da trebate uciniti. Ako itko od vas iskreno zeli naći Boga, naći će ga. Ali nemojte tražiti greške u svemu nego budite otvorena srca. Jer imam dojam da ljudi pricaju o Isusu kao da ga poznaju vec 50 godina, i tumace kakav je on i sto bi ucinio, a u Novom zavjetu vrlo jasno pise potpuno suprotno tome sto su rekli. Uzmite Novi zavjet, kazem vam, tamo Isus sam vrlo jasno govori sto on misli

Neka vas Bog sve blagoslovi da ga upoznate...
Ispravan nauk je onaj nauk koji je baziran na Bibliju. Čitanje ali i prakticiranje Svete Riječi je ispravan način. Jedini Put u vječni život je Isus.
agentjohn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.