Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 11:35   #1041
Quote:
Sumertime1989 kaže: Pogledaj post
Da, on je samo izvadio značku nije ni rekao da je policajac, niti me službeno legitimirao nego je samo predao njemu da zapiše i nakon toga mi vratio osobnu. Jedna cura sa strane poslije mi je rekla da ona misli da on nije policajac ili nije na službenom zadatku jer se kao tresao dok je vadio značku. Nisam ga gledala pa ne mogu reći...Moguće da je bio neki njegov prijatelj koji je slučajno bio tu sa njim jer su zajedno ušli i izašli na drugoj stanici...moguće je isto da bagra ima lažnu značku al opet šta bi riskirali posao/zatvor kad bi ih se otkrilo...žao mi je što mu nisam zapisala broj značke... treća mogućnost je da se neki "savjesni" debil od policajca sam ponudio da pomogne jadnom zetovcu...nešto tipa braća po uhljebljenju...
Sad dali bi to mogla navesti u žalbi kao nekakvu nepravilnost u njihovom postupanju ?
Da, još je na kraju imao potrebu reći...vidite mi sad zajedno idemo u kontrolu...
ma nema sanse da murjak ide s njim u kontrolu,pogotovo u civilu.druga stvar-puno njih riskira odlazak u zatvor vec samo svojim agresivnim napadima na ljude,krse zakon ionako.po kazni dobivaju postenu proviziju tako da nadju neke zenske poplasene ko sto smo mi i iskoriste situaciju.ljuti me sto to prolazi nekaznjeno iz dana u dan.
mahasadhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 12:37   #1042
Kad dobijem kaznu i idem u Ozaljsku na storniranje jel piše onoj ženskoj zbog čega sam dobio kaznu(bez karte, nevaljala karta, prazna kartica) i jel uvijek radi ona ista plava?
Zinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:31   #1043
Quote:
mahasadhana kaže: Pogledaj post
ma nema sanse da murjak ide s njim u kontrolu,pogotovo u civilu.druga stvar-puno njih riskira odlazak u zatvor vec samo svojim agresivnim napadima na ljude,krse zakon ionako.po kazni dobivaju postenu proviziju tako da nadju neke zenske poplasene ko sto smo mi i iskoriste situaciju.ljuti me sto to prolazi nekaznjeno iz dana u dan.
Hm ako je tako, a nekako mi se čini da je postoji li način da se to nekako provjeri dali je on stvarno bio policajac i na zadatku taj dan ? Dali uopće treba pisati žalbu ZET-u ili treba čekati poziv na sud ? U žalbi ZET-u mislim da nema smisla pisati to o znački koju je pokazao...možda da nazovem policiju da prijavim moguće lažno predstavljanje ali nemam dokaza na žalost...
Sumertime1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 03:51   #1044
to nije bio policajac nego drugi kontrolor zeta, oni isto imaju znacke pa covjek se lako zbuni zato kaj je slicna policijskoj, u stvari ta znacka nema nikakavu vrijednost i iza nje nema ovlasti, policajci u civilu se ne bave zetovim glupostima a i policajac ne smije dati tvoje osobne podatke kontroloru na licu mjesta nego zet mora to traziti od policije sluzbeno

ne dajte se nasamarit ljudi, kaj god izvade ignorirajte ih samo nemojte se ni upustat u komunikaciju s seljacinama tak je najbolje pravit se lud
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:29   #1045
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
to nije bio policajac nego drugi kontrolor zeta, oni isto imaju znacke pa covjek se lako zbuni zato kaj je slicna policijskoj, u stvari ta znacka nema nikakavu vrijednost i iza nje nema ovlasti, policajci u civilu se ne bave zetovim glupostima a i policajac ne smije dati tvoje osobne podatke kontroloru na licu mjesta nego zet mora to traziti od policije sluzbeno

ne dajte se nasamarit ljudi, kaj god izvade ignorirajte ih samo nemojte se ni upustat u komunikaciju s seljacinama tak je najbolje pravit se lud
Ne znam, pisalo je na znački policija...to sam dobro pogledala. Inače nebi dala osobnu.
Slijedeći put neću ni policajcu dat osobnu pa neka me hapsi pred svima radi karte.
Sumertime1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 10:04   #1046
Ne idu policajci s kontrolorima u paru, ali se mogu zateknuti zajedno s njima u vozilu, istina rijetko, ali događa se. Prije ćeš dobiti na lotu nego će ti poništiti kaznu. Ako se već švercate dajte malo gledajte onaj uređaj, na njemu piše kad je kontrola u tijeku, a ne zabijete noseve u mobitele i slično, nije mi jasno...Btw: u zadnje vrijeme viđam neke nove kontrolore, mlađi, odjeveni su casual i stvarno ih je teško skužiti da su kontrolori.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 10:08   #1047

Policajac u civilu može ići u paru sa ZET-ovim kontrolorima, smije dati podatke kontroloru (sad, jel mu ih je izdiktirao ili mu je dao osobnu da prepiše-samo maloumnicima bitno), ali kad se treba opravdati i za slamku se hvataju ljudi...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 10:43   #1048
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post

Policajac u civilu može ići u paru sa ZET-ovim kontrolorima, smije dati podatke kontroloru (sad, jel mu ih je izdiktirao ili mu je dao osobnu da prepiše-samo maloumnicima bitno), ali kad se treba opravdati i za slamku se hvataju ljudi...
naravno da policajac u civilu moze ici sa zetovcima,moze ici sa bilo kim-ali to kod nas nije praksa i to se ne radi. Nije nebitno dali policajac koji po sluzbenoj duznosti provodi zakon dijeli u ruke i stavlja na raspolaganje tudje osobne iskaznice osobama koje na to ne polazu pravo-to je velika povreda zakona i zloupotreba polozaja.to nijedan iole obrazovan policajac nece napraviti. Kad smo vec kod maloumnosti-gdje si ti vidio da se tu itko opravdava?ti konstantno izmisljas neke scenarije koji nemaju veze sa stvarnoscu i onda na temelju njih tu napadas ljude,komentari ti nemaju veze s vezom,i ti se nadjes nekog nazivat maloumnim.smijesno.
mahasadhana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 11:27   #1049
Dali se onda isplati pisati žalba ZET-u ili je bolje čekati sa prekršajnog pa onda pisati žalbu ?
Sumertime1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:24   #1050
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Ako se već švercate dajte malo gledajte onaj uređaj, na njemu piše kad je kontrola u tijeku, a ne zabijete noseve u mobitele i slično, nije mi jasno
U zadnje vrijeme uopće ne blokiraju te uređaje kad dođu u kontrolu. Ili se barem meni potrefilo. Uglavnom, nemojte se baš oslanjat na to.
ysera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 23:03   #1051
Prije otprilike pola godine vraćao sam se tramvajem doma iz škole. U istom su tramvaju bile moje frendice, iako ja to nisam znao. Ušla je kontrola i ja sam izašao jer mi se nije dalo raspravljati i ušao na sljedeći tramvaj. Kad sam izašao na Borongaju vidio sam tu istu kontrolorku kako legitimira moja frendicu, ova joj je, nažalost, već dala osobnu. Kad sam kontrolorki, tj. ne jednoj, bile su 3 zajedno, rekao da nemaju ograničavati slobodu kretanja i legitimirati ljude, izvrijeđale su me i otišle, s napisanom kaznom mojoj prijateljici.

Zanima me je li se mijenjao zakon u zadnje pola godine i koja su sadašnja prava kontrolora po tom pitanju? Također, smije mi policajac dati nečiju osobnu, tj. podatke, kontroloru? Znam da policajac smije zatražiti osobnu, no smije li ju distribuirati okolo, u ovom slučaju kontroloru?

Također, molio bih, ako netko zna, da mi navedu zakone koji gore navedeno određuju. Hvala!
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 23:16   #1052
Dosta je vrijeđanja, trollanja.

I držite se teme i pravnih pitanja.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 10:48   #1053
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Prije otprilike pola godine vraćao sam se tramvajem doma iz škole. U istom su tramvaju bile moje frendice, iako ja to nisam znao. Ušla je kontrola i ja sam izašao jer mi se nije dalo raspravljati i ušao na sljedeći tramvaj. Kad sam izašao na Borongaju vidio sam tu istu kontrolorku kako legitimira moja frendicu, ova joj je, nažalost, već dala osobnu. Kad sam kontrolorki, tj. ne jednoj, bile su 3 zajedno, rekao da nemaju ograničavati slobodu kretanja i legitimirati ljude, izvrijeđale su me i otišle, s napisanom kaznom mojoj prijateljici.

Zanima me je li se mijenjao zakon u zadnje pola godine i koja su sadašnja prava kontrolora po tom pitanju? Također, smije mi policajac dati nečiju osobnu, tj. podatke, kontroloru? Znam da policajac smije zatražiti osobnu, no smije li ju distribuirati okolo, u ovom slučaju kontroloru?

Također, molio bih, ako netko zna, da mi navedu zakone koji gore navedeno određuju. Hvala!

Nemoj se ljutit,al mislim da si trebao pročitati temu od početka.Na puno postova možeš naći odgovore na svoja pitanja.Evo,da skratim policajac može dati podatke iz O.I. kontroloru, na temelju kojih on podnosi prekršajnu prijavu,isto tako ne može distribuirati sami dokument nego samo podatke iz dokumenta.Poželjno bi bilo proučiti Zakon o O.I. i Zakon o policijskim poslovima i ovlastima.
drenduli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 02:11   #1054
Quote:
drenduli kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutit,al mislim da si trebao pročitati temu od početka.Na puno postova možeš naći odgovore na svoja pitanja.Evo,da skratim policajac može dati podatke iz O.I. kontroloru, na temelju kojih on podnosi prekršajnu prijavu,isto tako ne može distribuirati sami dokument nego samo podatke iz dokumenta.Poželjno bi bilo proučiti Zakon o O.I. i Zakon o policijskim poslovima i ovlastima.
Naravno da se ne ljutim. Proučio sam temu, ne skroz od početka, ali zadnje stranice, ali sam svejedno pitao jer se relativno često mijenjaju zakoni, kako državni tako i ZETovski. Hvala na odgovoru!
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 12:38   #1055
Quote:
mahasadhana kaže: Pogledaj post
Meni je u toj prici najcudnije sto je policajac tvoju osobnu dao kontroloru-to se ne smije.
Smije.

Quote:
Smiju im dati samo tvoje podatke.
Koji pišu na osobnoj. Hoće li mu ih proslijediti pisanim putem kad dođe u postaju, izdiktirati ili dati osobnu da prepiše je sasvim nebitno.


Quote:
mahasadhana kaže: Pogledaj post
Nije nebitno dali policajac koji po sluzbenoj duznosti provodi zakon dijeli u ruke i stavlja na raspolaganje tudje osobne iskaznice osobama koje na to ne polazu pravo-to je velika povreda zakona i zloupotreba polozaja.
Ti si prekršila uvjete korištenja ZET-ovih usluga. ZET je tražio pomoć policije na što ima pravo. Policija je proslijedila podatke sukladno policijskim ovlastima. Nema povrede zakona niti zloupotrebe položaja.


O ovome se pisalo stranica i stranica. Imate Vojkya koji je pravnik i koji će vam reći da je zakon poštovan, imate i Drota koji je na ovoj temi već pisao da je to normalna praksa koja se prakticira i koja je u skladu sa zakonom.

Lamentirati o tome smije li policajac ili ne smije dati podatke je maloumno s obzirom da su svi zakoni i pravilnici dostupni na internetu a ljudi koji dolaze u doticaj sa takvim slučajevima su već pisali na ovoj temi.


Nego koliko je bilo oslobađajući presuda jer se netko žalio na to što je policajac proslijedio podatke sa osobne kontroloru?

Niti jedna. Jer nema temelja za takvo što.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 10:41   #1056
Dobio sam kaznu, žalio se odmah ZET-u, nisu usvojili.

Rekli su mi da sad ide naplata preko komunalnog redarstva. Dal da zovem njih?

Ima li smisla ne platit kaznu i čekat nalog pa se odna žalit na njega? koje su šanse? što je najpametniji potez sada?
JessePinkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:51   #1057
Pozdrav,

djevojka mi ima mjesečnu kartu ZET-a. Je li postoji šansa ako me možda nekad uhvati kontrola a uredno se prijavim sa njenom mjesečnom i dam im na provjeru da će skužiti??
Ako je netko imao možda sličnih iskustava molio bih na komentaru..

Hvala!
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 14:16   #1058
Pozivam nekog stručnog da mi objasni kako je moguće da manje košta dobiti 12 kazni u godinu dana nego plaćati opći pokaz. Dakle cijena kazne je 250 kn, a cijena mjesečnog pokaza 360, godišnjeg oko 3.200 kn. 12 kazni je 3000, a zbilja mi je nezamislivo da je netko toliko nesnalažljiv da popije 12 kazni.

I ostalom je li dopustivo da građani s prosječnom plaćom moraju cijeli jedan mjesec raditi samo za pokaz ZET-a?
JessePinkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 22:31   #1059
Quote:
JessePinkman kaže: Pogledaj post
Pozivam nekog stručnog da mi objasni kako je moguće da manje košta dobiti 12 kazni u godinu dana nego plaćati opći pokaz. Dakle cijena kazne je 250 kn, a cijena mjesečnog pokaza 360, godišnjeg oko 3.200 kn. 12 kazni je 3000, a zbilja mi je nezamislivo da je netko toliko nesnalažljiv da popije 12 kazni.

I ostalom je li dopustivo da građani s prosječnom plaćom moraju cijeli jedan mjesec raditi samo za pokaz ZET-a?
A ak kupiš 20 karata isto ti dođe jeftinije.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 12:34   #1060
Rendolf,

Ma naravno da policajac smije izdiktirati podatke kontroloru jer sam npr ja pocinila prekrsaj. Ali nisam sigurna da smije moju osobnu dati u ruke kontroloru, kazem svjedocila sam slucaju gdje je kontrolor pitao osobnu putnice koju je ona dala policajcu, i ovaj mu je nikako nije htio dati vec mu je izdiktirao podatke. A mislim da sam i procitala u zakonu ili ovlastima policajca o tome, nisam tocno sigurna gdje. Opet cu potraziti nesto o tome pa cu naknadno staviti citat.
mahasadhana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.