Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 23:18   #41
Quote:
AKVA kaže: Pogledaj post
Zanima me ljubav.
ja Ovan,on Vodenjak.Hvala
Koliko mogu zaključiti ti si više emotivno uključena u tu priču od njega..njemu je to nešto poput dobre komunikacije i otvorene mogućnosti za koju još ni sam ne zna u kom smjeru bi moglo ići..Ono međutim što me buni jest da ne vidim neke konkretne stvari između vas dvoje,a postoji i cijeli niz naznaka da su prisutne određene blokirane situacije-nešto između vas dvoje postoji što ne omogućava otvoreni kontakt..Izvjesno vrijeme vidi se i dalje više tvog prisustva u smislu očekivanja i želje..no kao da je sve više usmjereno na komunikaciju koja te prilično veseli i sve to ima smisla.,no ja nemam ništa konkrento za što bi se mogao "uhvatiti",a da bih ti rekao da će ovo biti "veza"..mislim da je sasvim vjerojatno da ćete i dalje imati ovakav vid komunikacije kakav sada imate,a vidi se i da će i u daljem periodu utjecati ono nešto što i sada prilično otežava ovaj vaš kontakt i zbog čega izgleda pokušavaš i racionalno dokučiti ima li to smisla..No,kako su mi za neku budućnost naznake sasvim pozitivne,mislim da bi neka vrsta poboljšanja trebala doći-a koja je to,ne znam..ovisi u kojoj ste trenutno "kvaliteti" odnosa-ono što slijedi bit će bolje nego sada ali hoće li biti i emotivna veza..mislim da ne..
RENO1963 is offline  
Old 01.11.2012., 23:21   #42
lijepi pozdrav Reno, nadam se da ce se i ostali pridruziti
necu duziti i biti cu konkretna, zanima me hoce li kod mene u skorije vrijeme doci do zaposlenja,
riba sam u horoskopu 11.3.
puno hvala i dobrodosli natrag na M&M
sanja-ri is offline  
Old 01.11.2012., 23:22   #43
Pozdrav, drago mi je da ste se uspijeli vratiti natrag

Moje je pitanje za gospodina Rena...

Zanima me polje ljubavi...već par mjeseci se viđam s jednim rakom koji mi se jaaaako sviđa i svako toliko se nešto koči između nas, pa ako mi možete reći u čemu je problem, može li iz ovog odnosa izaći nešto ozbiljnije i na koji način on mene (račica) i ovaj naš odnos gleda? Trenutno smo u nekakvom sukobu pa me zanima da li će se ovaj odnos uopće i nastaviti?
inaće je svaki pokušaj razgovora s njime uzaludan, pa mi je zato i potrebna Vaša pomoć..heh
Hvala
teranee is offline  
Old 01.11.2012., 23:25   #44
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
Koliko mogu zaključiti ti si više emotivno uključena u tu priču od njega..njemu je to nešto poput dobre komunikacije i otvorene mogućnosti za koju još ni sam ne zna u kom smjeru bi moglo ići..Ono međutim što me buni jest da ne vidim neke konkretne stvari između vas dvoje,a postoji i cijeli niz naznaka da su prisutne određene blokirane situacije-nešto između vas dvoje postoji što ne omogućava otvoreni kontakt..Izvjesno vrijeme vidi se i dalje više tvog prisustva u smislu očekivanja i želje..no kao da je sve više usmjereno na komunikaciju koja te prilično veseli i sve to ima smisla.,no ja nemam ništa konkrento za što bi se mogao "uhvatiti",a da bih ti rekao da će ovo biti "veza"..mislim da je sasvim vjerojatno da ćete i dalje imati ovakav vid komunikacije kakav sada imate,a vidi se i da će i u daljem periodu utjecati ono nešto što i sada prilično otežava ovaj vaš kontakt i zbog čega izgleda pokušavaš i racionalno dokučiti ima li to smisla..No,kako su mi za neku budućnost naznake sasvim pozitivne,mislim da bi neka vrsta poboljšanja trebala doći-a koja je to,ne znam..ovisi u kojoj ste trenutno "kvaliteti" odnosa-ono što slijedi bit će bolje nego sada ali hoće li biti i emotivna veza..mislim da ne..
HVALA VELIKA
istina je sve što ste napisali,baš točno tako,
javit ću se za mjesec dana,pa da vidimo kako će se situacija odvijat.
hvala još jednom od srca
__________________
i love you
AKVA is offline  
Old 01.11.2012., 23:38   #45
Ja sam škorpion, on vodenjak...nedavno sam otkrila da ga volim i sad ne znam što da radim u vezi s tim svojim otkrićem...
Jer on ima curu...
Hvala unaprijed
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...
COWEC is offline  
Old 01.11.2012., 23:43   #46
Mislim da su pravila jasna. Sada neću ništa brisati niti kartonirati no kao što se oni koji pitaju moraju držati pravila tako se moraju držati pravila i oni koji odgovaraju. Pravila su na uvodnom postu na prvoj strani ove teme. Odgovori koji se ne drže tih pravila biti će brisani.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 01.11.2012., 23:48   #47
Quote:
Bojanabojica kaže: Pogledaj post

bravo!!! vratio se TAROT!

Hvala moderatori i nadam se da ćemo sad biti pristojni


Reno, moje pitanje je i ovdje za vas. Geomantija kaže da može strpljenje rezultirati ljubavnim odnosom. A karte?
I karte govore da je sadašnji trenutak izgleda vrlo "spor" u smislu događaja..vidi se emotivna zasićenost odnosno,potisnute emocije silom prilika..pomalo je to i nezadovoljstvo činjenicom da se ne događa ništa uzbudljivo odnosno,ne događa se gotovo ništa što bi na emotivnom planu govorilo da se stvari razvijaju u nekom smjeru.Ovo što sam rekao u smislu zasićenja tek bi se moglo pokazati u još intenzivnijem obliku,moguće je da ti baš malo dosadi čekanje,a i ispunit će te nemir i želja da se stvari konačno pomaknu..Istina,pojavljuje se i karta muške osobe koja je tu na centralnom mjestu,jedino je opet pokazatelj da se osim komunikacije i eventualno određene suradnje ne događa ništa drugo..Zatim slijede dvije totalno kontradiktorne karte koje govore potpuno suprotne stvari-Jedna je Kula,a druga Sunce..što teoretski govori da će se nešto burno dogoditi čime će se poljuljati ovaj "mir" i da će se stvari dovesti u fazu iz koje je jedino moguće nanovo graditi-jer je sve porušeno..Možda se pokaže situacija u kojoj ćete stvari iznjeti na vidjelo,a nakon toga će zavladati mirnije razdoblje u kojem će odnos biti drugačiji..No,iako ta prekrasna karta Sunca obično obećaje samo lijepe stvari,ja bih se usudio reći da je ona ovdje kako bi ti konačno definirala odnos sa tom osobom i dovela ga u jedan drugačiji kontekst-bolji svakako ali nisam siguran hoće li biti ispunjen ljubavnim žarom..Dakle,poboljšanje odnosa ali nekako sumnjam da je moguća ljubavna veza..Za sada barem ne,a s obzirom da bi ovo Sunce moglo donjeti pozitivnije stvari u vaš odnos,ipak je to osnova na kojoj se može dalje pokušati graditi..Možda nije loša ideja da se čujemo opet kada se nešto konkretnije dogodi..pozz
RENO1963 is offline  
Old 01.11.2012., 23:58   #48
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
I karte govore da je sadašnji trenutak izgleda vrlo "spor" u smislu događaja..vidi se emotivna zasićenost odnosno,potisnute emocije silom prilika..pomalo je to i nezadovoljstvo činjenicom da se ne događa ništa uzbudljivo odnosno,ne događa se gotovo ništa što bi na emotivnom planu govorilo da se stvari razvijaju u nekom smjeru.Ovo što sam rekao u smislu zasićenja tek bi se moglo pokazati u još intenzivnijem obliku,moguće je da ti baš malo dosadi čekanje,a i ispunit će te nemir i želja da se stvari konačno pomaknu..Istina,pojavljuje se i karta muške osobe koja je tu na centralnom mjestu,jedino je opet pokazatelj da se osim komunikacije i eventualno određene suradnje ne događa ništa drugo..Zatim slijede dvije totalno kontradiktorne karte koje govore potpuno suprotne stvari-Jedna je Kula,a druga Sunce..što teoretski govori da će se nešto burno dogoditi čime će se poljuljati ovaj "mir" i da će se stvari dovesti u fazu iz koje je jedino moguće nanovo graditi-jer je sve porušeno..Možda se pokaže situacija u kojoj ćete stvari iznjeti na vidjelo,a nakon toga će zavladati mirnije razdoblje u kojem će odnos biti drugačiji..No,iako ta prekrasna karta Sunca obično obećaje samo lijepe stvari,ja bih se usudio reći da je ona ovdje kako bi ti konačno definirala odnos sa tom osobom i dovela ga u jedan drugačiji kontekst-bolji svakako ali nisam siguran hoće li biti ispunjen ljubavnim žarom..Dakle,poboljšanje odnosa ali nekako sumnjam da je moguća ljubavna veza..Za sada barem ne,a s obzirom da bi ovo Sunce moglo donjeti pozitivnije stvari u vaš odnos,ipak je to osnova na kojoj se može dalje pokušati graditi..Možda nije loša ideja da se čujemo opet kada se nešto konkretnije dogodi..pozz
hvala. več sam ga sita samo neko obećavanje a onda ode i potpuna magla od njega. oćito je da nema takvih emocija kao ja ali ja ne znam ako vrjedi ćekati ako ništa od tog možeš mi reći vremenski period, koliko još vremena ovako?

hvala ti i laku noć
Bojanabojica is offline  
Old 02.11.2012., 00:18   #49
Nekako sam znao da će se ovo dogoditi..
I nemam ništa protiv toga da se netko tko ima vremena i volje posveti ovome još više od mene.Mislim da sam ne jednom pokazao da sam voljan govoriti o stvarima koje ovdje-u velikoj većini-ne zanimaju ljude koji se javljaju,a onaj manji broj osoba koji je zainteresiran za to,svojim pitanjima najčešće daju do znanja i da ih to zanima pa im takve stvari onda i posebno naglasim.Ukoliko misliš da ovi ljudi koji su se do sada javili na ovom novo otvorenom mjestu žele znati i 1.raspored koji sam otvorio (uglavnom nemam primjer iz literature koji bi naveo,manje više se radi o "mojim" rasporedima i nemam volje ni vremena za svaki odgovor opisivati pojedinačno svaki) 2. značenja karata 3. moje tumačenje tih karata i na kraju, 4. slike tih istih karata (kojih ima od 10-15 po otvaranju za jednu osobu) onda ja nemam što ovdje tražiti.
Itekako mi je stalo do toga da se tarot ne shvaća kao vašarska zabava i itekako imam razumijevanja za poticanje da se o njemu govori na što je moguće suvisliji i primjereniji način..To da se ovdje vjerojatno nađu i osobe koje bi htjele iz prakse i primjera učiti kako se odgovara na pitanja mogu shvatiti,no,znajući sve što znam i što zna velika većina nas ovdje,mislio sam-sada ispada krivo-da se ovdje mahom nađu ljudi koji žele čuti nešto o svojim problemima,a oni koji samo čitaju odgovore uvijek su bili dobro došli postaviti pitanje vezano uz teoriju ili neki detalj koji ih je zanimao-koje su karte izašle,što znače i sl.Takvih se slučajeva sjećam u broj jer ih je toliko bilo..Dakle,malo. Nastojao sam upravo iz prije rečenih razloga-a to je da se tarot ne shvaća kao priprosta vještina pogađanja-pisati onako kako smatram da je tarotu prikladno.Ljude ovdje uglavnom zanima odgovor na njihovo pitanje,a ako smo htjeli napraviti "školicu" moglo se to i drugačije..
Meni za tri -četiri pitanja treba poprilično vremena..pod ovim uvjetima,to postaje nemoguća misija.
Zahvaljujem svima koji su u ove ,sada će biti tri godine,bili na stranicama tarota i geomantije.Svima puno sreće i uspjeha,ja vas pozdravljam i nadam se da ćemo se naći na nekom drugom mjestu.
RENO1963 is offline  
Old 02.11.2012., 00:24   #50
Reno, molim vas, ne ...
slažem se sa napisanim, ovo je mjesto za pogled u budučnost i nama je svejedno koji raspored se otvara jer vjerujemo u tvoje znanje. sve je bilo ok i ne znam zašto ova agresija od moderatora. pustite da stvari idu svojim tokom, molim vas, ljudi se ne žale, jedini koji se žali ste vi
Bojanabojica is offline  
Old 02.11.2012., 00:26   #51
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislim da su pravila jasna. Sada neću ništa brisati niti kartonirati no kao što se oni koji pitaju moraju držati pravila tako se moraju držati pravila i oni koji odgovaraju. Pravila su na uvodnom postu na prvoj strani ove teme. Odgovori koji se ne drže tih pravila biti će brisani.
Slažem se s Renom... ako je meni za tumačenje snova potrebno neko vrijeme onda mogu samo zamisliti koliko je njemu potrebno da promiješa karte, rasporedi ih i onda protumači... A još da ih slika i objašnjava...

Prikazivanje karti i ovo sve što ste vi naveli zaista je čini mi se ovdje nemoguća misija...

Šteta... ljudi su ovdje mogli dobiti jedan uvid u sebe bez prosipanja kuna na telefone i još k tome od ljudi koji baš i nisu najčešće kvalificirani raditi to što rade..
a čini mi se, a takav mi je i osjećaj da je Gospodin Reno i više nego kvalificiran... (besplatno ovakve stvari rade ljudi koji žele pomoći i imaju dar)
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...
COWEC is offline  
Old 02.11.2012., 01:48   #52
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
U rasporedu koji govori o vašem sadašnjem i mogućem skorijem stanju veze,pokazuju se vrlo pozitivne karte.Odnosno,na tvojoj je strani vidljiva izvjesna nestabilnost i nestrpljivost,vjerojatno očekuješ da se dogodi neki potez s njegove strane.Između vas dvoje smjestila se karta dvojke kupa,a onda bi trebala potvrditi da između vas dvoje postoji ili privlačnost ili ste moguće već i jedan drugome pokazali određenu količini emocija.No,ono što je upitno opisano je u karti Svijeta koja bi inače trebala biti pozitivna naznaka da se između vas dvoje može događati jedna nova faza i dobar period..meni se ipak čini da se radi o sasvim mogućem udaljavanju koje se dogodilo među vama i o eventualnom periodu u kojem nemate baš previše kontakta.
S obzirom da si mi postavila isto pitanje na geomantiji,tamo sam dobio i neke dodatne informacije,a prema figurama,sve je puno naglašenije u ovom smislu koji sam spomenuo-o udaljavanju i o vrlo vjerojatno činjenici da ili uopće ne komunicirate ili komunicirate jako malo i nekvalitetno.Iako se i tamo vidi razlaz i udaljavanje,na samom kraju je,jednako kao i u kartama,naglašeno da je između vas dvoje sasvim moguće da se krene dalje..U kartama se pokazuje i princ pehara što bi teoretski moglo govoriti da se javlja i neka nova osoba,no,rekao bih da je ona tu samo da potvrdi mogućnost da bi se ova vaga mogla na koncu izjasniti da želi nastavak veze..nadam se da će tako i biti,a ti se javi sa razvojem događaja.
Gospodine Reno, sve ste pogodili. on se udaljio od mene bez nekog objašnjenja i razloga. nadam se da će na kraju sve dobro završiti. sada još jedan period neće biti moguće ništa,a poslije ćemo vidjeti što će biti.
puno, puno Vam hvala na trudu i odgovoru
purple rain 04 is offline  
Old 02.11.2012., 07:40   #53
Pozdrav Reno,
molila bih vas da mi pogledati imam zavrzlamu u ljubavi
do prije dva mjeseca imala sam jednu dužu vezu bez obaveza sa djevicom koja je pukla neznam zbog čega,
prije mjesec dana sam bila par puta sa škorpionom s kojim se poznam duže vrijeme i čujemo se stalno iako on ponekad odbija pozive
mene interesira ima li između mene i škorpiona kakve mogućnosti za vezu ili će se i to prekinuti
šta me sve očekuje u ljubavi
razvedena sam , po horoskopu bik
hvala
samita is offline  
Old 02.11.2012., 08:08   #54
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
Nekako sam znao da će se ovo dogoditi..
I nemam ništa protiv toga da se netko tko ima vremena i volje posveti ovome još više od mene.Mislim da sam ne jednom pokazao da sam voljan govoriti o stvarima koje ovdje-u velikoj većini-ne zanimaju ljude koji se javljaju,a onaj manji broj osoba koji je zainteresiran za to,svojim pitanjima najčešće daju do znanja i da ih to zanima pa im takve stvari onda i posebno naglasim.Ukoliko misliš da ovi ljudi koji su se do sada javili na ovom novo otvorenom mjestu žele znati i 1.raspored koji sam otvorio (uglavnom nemam primjer iz literature koji bi naveo,manje više se radi o "mojim" rasporedima i nemam volje ni vremena za svaki odgovor opisivati pojedinačno svaki) 2. značenja karata 3. moje tumačenje tih karata i na kraju, 4. slike tih istih karata (kojih ima od 10-15 po otvaranju za jednu osobu) onda ja nemam što ovdje tražiti.
Itekako mi je stalo do toga da se tarot ne shvaća kao vašarska zabava i itekako imam razumijevanja za poticanje da se o njemu govori na što je moguće suvisliji i primjereniji način..To da se ovdje vjerojatno nađu i osobe koje bi htjele iz prakse i primjera učiti kako se odgovara na pitanja mogu shvatiti,no,znajući sve što znam i što zna velika većina nas ovdje,mislio sam-sada ispada krivo-da se ovdje mahom nađu ljudi koji žele čuti nešto o svojim problemima,a oni koji samo čitaju odgovore uvijek su bili dobro došli postaviti pitanje vezano uz teoriju ili neki detalj koji ih je zanimao-koje su karte izašle,što znače i sl.Takvih se slučajeva sjećam u broj jer ih je toliko bilo..Dakle,malo. Nastojao sam upravo iz prije rečenih razloga-a to je da se tarot ne shvaća kao priprosta vještina pogađanja-pisati onako kako smatram da je tarotu prikladno.Ljude ovdje uglavnom zanima odgovor na njihovo pitanje,a ako smo htjeli napraviti "školicu" moglo se to i drugačije..
Meni za tri -četiri pitanja treba poprilično vremena..pod ovim uvjetima,to postaje nemoguća misija.
Zahvaljujem svima koji su u ove ,sada će biti tri godine,bili na stranicama tarota i geomantije.Svima puno sreće i uspjeha,ja vas pozdravljam i nadam se da ćemo se naći na nekom drugom mjestu.
U potpunosti te razumjem i slažem se da ovoj temi je došao kraj.
Mislim da nitko od nas nema vremena da na netu traži pojedinačnu svaku kartu iz špila koji koristimo,opisuje metodu otvaranja sa položajem značenja karata i u konačnici detaljno obrazloži svoj odgovor.
Ovo je ipak besplatno i to bi trebalo imati na umu.
only-me is offline  
Old 02.11.2012., 08:16   #55
Reno1963

molim te da mi pogledas ima li kakvih pozitivnih promjena po pitanju ljubavi. hvala unaprijed! bik
anonimna123 is offline  
Old 02.11.2012., 08:37   #56
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
4. slike tih istih karata (kojih ima od 10-15 po otvaranju za jednu osobu) onda ja nemam što ovdje tražiti.
Da, ovaj dio je malo nejasan. Jel treba uslikati otvorene karte pa uploadati ili šta...
Možda da moderator, koji ima par špileva, sam napravi jedno otvaranje i primjer za korektni odgovor koji sadržava sve točke pravila.
Anida is offline  
Old 02.11.2012., 08:42   #57
Quote:
only-me kaže: Pogledaj post
U potpunosti te razumjem i slažem se da ovoj temi je došao kraj.
Mislim da nitko od nas nema vremena da na netu traži pojedinačnu svaku kartu iz špila koji koristimo,opisuje metodu otvaranja sa položajem značenja karata i u konačnici detaljno obrazloži svoj odgovor.
Ovo je ipak besplatno i to bi trebalo imati na umu.

i ja se slazem sa vama, mjesto na kojemu ce ljudi koje ovo zanima sigurno nije forum sa Q&A osobito jer ovdje to nikoga nije ni zanimalo, ljude su zanimali samo odgovori na njihove probleme
nazalost
kao sto sam vec jednom rekla
mene zanimaju i odgovori i da nesto naucim
i nadam se da ce se naci neko normalno mjesto, jer ovo sto se ovdje dogadja je vec poprilicno smjesno i ne vodi nikamo
sanja-ri is offline  
Old 02.11.2012., 08:45   #58
Quote:
sanja-ri kaže: Pogledaj post
i ja se slazem sa vama, mjesto na kojemu ce ljudi koje ovo zanima sigurno nije forum sa Q&A osobito jer ovdje to nikoga nije ni zanimalo, ljude su zanimali samo odgovori na njihove probleme
nazalost
kao sto sam vec jednom rekla
mene zanimaju i odgovori i da nesto naucim
i nadam se da ce se naci neko normalno mjesto, jer ovo sto se ovdje dogadja je vec poprilicno smjesno i ne vodi nikamo
i da zaboravih jos reci (za one koji broje koliko ko ima postova) da imam ih malo i nisam bas bila raspisana, ali pratila sam i citala i ucila od svih ovih ljudi koji su svoje znanje nesebicno dijelili ovdje, ukljucila sam se samo onda kad sam vidjela kakva se ovdje nepravda dogadja
isto tako citam i druge forume na kojima uopce ne sudjelujem u raspravi
ali me zanimaju pa citam
sanja-ri is offline  
Old 02.11.2012., 09:35   #59
Dragi Reno,

molim te ako mi možeš pogledati za mene (ovnica) i jednog blizaca.U prošlosti smo bili skupa a sad smo se udaljili.Jako mi je stalo do njega i trudim se oko njega ali on se samo udaljuje...kad smo se zadnji put čuli rekao je da ja i on nemamo više o čemu pričati al osjećam da nije iskren,da mu je stalo do mene a s druge strane samo bježi...da li ima nade za mene i njega?

hvala unaprijed
3210GO is offline  
Old 02.11.2012., 10:24   #60
Bok Reno,
Ja nikad do sada nisam probala dobiti tarot odgovor na svoje pitanje, nadam se da cete mi Vi odgovoriti. Evo pitanja:
dugo smo se povrsno poznavali, a onda je prije 2-3 mjeseca buknula zaljubljenost da bi se on poslije toga povukao. Kad sam ga pitala sto se desilo rekao je da se suocava sa ozbiljnom bolescu. Nisam povjerovala u to i posvadili smo se. Poslije toga se vise nije javio. Zanima me da li ce se ipak javiti, tj da li jos uvijek nesto osjeca i da li ce od svega ispasti nesto? Jako sam zainteresirana, vidite moj nick -ja sam uvenula...:-(
uvenula is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.