Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2013., 00:44   #41
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
U mom šoru bi se reklo:
- ne laje kera radi sela,
već da ima što podvit pod rep.
Pokazalo se kako od svih mudonja,
žensko ima najveća muda. :klap:
A u mom selu bi rekli: Brod tone, a gospođa je kandidatkinja za potpredsjednicu SDP-a, što nije propustila naglasit.



Ja ću biti suzdržana po pitanju njezinog istupa jer sam naprosto posve ravnodušna na esdepejovce koji dižu bunu sada kada je izvjesno da će se dobar dio potopiti, a ona neka to tumači po Inkama, Mayama ili britanskoj diplomaciji.

Bravo zaslužuje tek jedna bivša članica SDP-a koja je govorila kada je trebalo i koja je zbog toga što je govorila bila tretirana vrlo loše, a to je Mirela Holy.

Mene, štoviše, čudi kako još nitko od istaknutijih članova i izravnih konkurenata Zoranu Milanoviću nije pronašao svrsishodnim iskoristiti postojeću situaciju puno ranije. Recimo, Komadina? Bernardić?

Da sam glasač SDP-a njihova očita bezmudost i bezidejnost bi me naprosto otjerale Lesaru.
Blue Jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 00:51   #42
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post

Poslanik? Daj ti meni stavi link na taj hrvatski pravopis s poslanikom. Može i autor, izdanje, stranica, ako ti je iz kućne biblioteke.
Babić, Finka, Moguš: Hrvatski pravopis, Školska knjiga, Zagreb, 1994.
115. paragraf
Službeni hrvatski pravopis.
Poslanik nije srbizam.


Dakle, sutra ravno u HAZU i traži cijenjene akademike (Finka je preminuo, doduše) pa im objasni da je poslanik srbizam te kakve to oni gluposti pišu.
Predstavi se kao supermoderator, dakako.

Anić je preminuo, ali i on misli slično. http://hjp.novi-liber.hr/index.php?s...yword=poslanik

Srbi su svuda oko nas.

P.S. Našla sam i u Hrvatskom školskom pravopisu iz 2008. koji je dobio preporuku za korištenje u školama.
Paragraf 32, točka 4.

Ima i u novijem izdanju (HP iz 1994.), izdanje iz 2004., paragraf 104.

Zadnje uređivanje trivial : 19.09.2013. at 00:57.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 01:00   #43
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Babić, Finka, Moguš: Hrvatski pravopis, Školska knjiga, Zagreb, 1994.
115. paragraf
Službeni hrvatski pravopis.
Ne postoji hrvatski službeni pravopis.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Poslanik nije srbizam.
Dakle, sutra ravno u HAZU i traži cijenjene akademike (Finka je preminuo, doduše) pa im objasni da je poslanik srbizam te kakve to oni gluposti pišu.
Predstavi se kao supermoderator, dakako.
Srbi su svuda oko nas.
Gdje sam napisao da je poslanik srbizam? Vidiš bijele miševe ili loše trolaš?

I ovako, da se mi ne nadjebavamo više ovdje s off-topicom i pošto ti ipak nemaš link, evo ga zato tebi http://pravopis.hr/pravila/, časti te njime Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje i pod 3.1.3. pročitaj kada se riječi iz poštovanja i počasti pišu velikim početnim slovom i onda ponovo pročitaj Kolarićkin tekst i probaj naći poveznicu.
Pozdravlja te tvoj 'Supermoderator'.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 01:05   #44
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ne postoji hrvatski službeni pravopis.



Gdje sam napisao da je poslanik srbizam? Vidiš bijele miševe ili loše trolaš?

I ovako, da se mi ne nadjebavamo više ovdje s off-topicom i pošto ti ipak nemaš link, evo ga zato tebi http://pravopis.hr/pravila/, časti te njime Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje i pod 3.1.3. pročitaj kada se riječi iz poštovanja i počasti pišu velikim slovom i onda ponovo pročitaj Kolarićkin tekst.
Pozdravlja te tvoj 'Supermoderator'.
Pa napisala sam ti izdanje, paragraf, godinu, sve.
Nisam ja pravopis otkrila nakon što je Jovanović objavio na internetu nešto.

Quote:
Poslanik? Daj ti meni stavi link na taj hrvatski pravopis s poslanikom. Može i autor, izdanje, stranica, ako ti je iz kućne biblioteke
Zašto si se čudio riječi poslanik? Kaj je krivo u njoj?

Inače, službeno izdanje za škole jest Babić, Finka, Moguš iz 1994.
HŠP i ovaj Institutov imaju samo preporuku.

Ne znam zakaj me želiš napraviti glupom? Nisam sigurno izmišljala citate.
Tražio si izdanje, dobio si ga.

Stoga, sljedeći put kad dotičnu ispravljaš, provjeri svoje znanje.

Zadnje uređivanje trivial : 19.09.2013. at 01:10.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 01:11   #45
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Pa napisala sam ti izdanje, paragraf, godinu, sve.
Nisam ja pravopis otkrila nakon što je Jovanović objavio na internetu nešto.
Zašto si se čudio riječi poslanik? Kaj je krivo u njoj?
Ništa. Osim što je jedini poslanik koji se piše velikim slovom Muhamed. A on baš sa Srbima nema puno veze. A poslanici, izaslanici, veleposlanici, zastupnici, skupštinari, parlamentarci, predstavnici ovakvi i onakvi, pišu se malim slovom.
Imaš link iz pravopisa koji je najaktualniji, na kojem je radilo najviše jezikoslovaca, koji je prošao javnu raspravu i koji je na putu da uđe u obrazovni sustav i postane službeni pravopis, vidi što unutra piše i zaključi sama jel' Aleksandra dobro postupila kad je imenicu premijer pisala velikim slovom.
A mene, 'Supermoderatora', pliz, u međuvremenu poštedi trolanja i imputiranja nekakvih srbizama i sličnih bedastoća.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 02:13   #46
Quote:
Blue Jasmine kaže: Pogledaj post
Da sam glasač SDP-a njihova očita bezmudost i bezidejnost bi me naprosto otjerale Lesaru.
S konja na magarca.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 02:28   #47
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ništa. Osim što je jedini poslanik koji se piše velikim slovom Muhamed. A on baš sa Srbima nema puno veze. A poslanici, izaslanici, veleposlanici, zastupnici, skupštinari, parlamentarci, predstavnici ovakvi i onakvi, pišu se malim slovom.
Imaš link iz pravopisa koji je najaktualniji, na kojem je radilo najviše jezikoslovaca, koji je prošao javnu raspravu i koji je na putu da uđe u obrazovni sustav i postane službeni pravopis, vidi što unutra piše i zaključi sama jel' Aleksandra dobro postupila kad je imenicu premijer pisala velikim slovom.
A mene, 'Supermoderatora', pliz, u međuvremenu poštedi trolanja i imputiranja nekakvih srbizama i sličnih bedastoća.
Ako mislis na Jovanovicev projekt sacekaj promjenu vlada pa cemo znati je li to mjerodavno ili ce biti samo jos jedan politicki potez koji ce nestati sa vladom. Na njemu radi samo jedan bez jasnih kriterija odabran institut (od mnogih), na celu im je dialektolog, a ne normativist, cak je i vecina autora takva koliko se sjecam rasprava.

S obzirom da sam naletio na dosta negativnih reakcija na njega i to od politicki lijevih SDP-ovih glasaca unutar struke, jednako kao i o onom pravilniku za izbor u zvanja (dakle nije politicki motivirano) nisam siguran kako ce sa time zavrsiti. naravno ono sto ja cujem je ograniceno na par ljudi i ne mora biti mjerodavno, no buduci je u ovim sturkama pritisak politike uvijek jak tek se dugorocno moze vidjeti hoce li nesto zazivjeti. A realno ovo nije nista manje politicki isforsirano nego mnogi slicni potezi za HDZ-ove vlasti i svaki puta kada se u to ide biraju se neki svoji igraci i izolira veliki dio struke tako da... bojim se da ne bude umjesto jedinog samo 826736. po redu "konacni i sveobuhvatni" pravopis u hrvata.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 03:45   #48
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Jedino ako padne Vlada, i to ubrzo.
Ako ne bude ništa od toga, njena je karijera u stranci nikakva.

Pad Vlade neće se dogoditi jer Pusićeva to neće dopustiti.
Pa gle koliko mi je poznato Vlada može pasti samo ako im Saborski zastupnici iskažu nepovjerenje.Bar je tak bilo kod Slovenaca.Nema Pusićka s tim veze.
sestana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 07:51   #49
Pa evo jučer 18.9. stranački drugovi iz Rijeke, drug Obersnel i drug Komadina, jasno i glasno daju podršku Milanoviću. Što ih je natjeralo na to? Pa recimo uzdrmana pozicija Linića zbog afere JPS-a ?
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 08:53   #50
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Pa evo jučer 18.9. stranački drugovi iz Rijeke, drug Obersnel i drug Komadina, jasno i glasno daju podršku Milanoviću. Što ih je natjeralo na to? Pa recimo uzdrmana pozicija Linića zbog afere JPS-a ?
Kao što sam rekao, u našim strankama nema protiv vođe
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 09:06   #51
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Pa evo jučer 18.9. stranački drugovi iz Rijeke, drug Obersnel i drug Komadina, jasno i glasno daju podršku Milanoviću. Što ih je natjeralo na to? Pa recimo uzdrmana pozicija Linića zbog afere JPS-a ?
Da uopće ne spominjemo izjavu Viviane Reding u Ponedjeljak u Trstu, a u kontekstu pitanja hrvatske građanke iz Pule o računima Slavka Linića u švicarskim bankama, kako "EK ozbiljno shvaća opasnost korupcije među visokim državnim dužnosnicima u EU te da sve takve indicije ozbiljno istražuje"
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 09:14   #52
Quote:
sestana kaže: Pogledaj post
Pa gle koliko mi je poznato Vlada može pasti samo ako im Saborski zastupnici iskažu nepovjerenje.Bar je tak bilo kod Slovenaca.Nema Pusićka s tim veze.
Ako bi zastupnici HNS-a bili za.Uz kompletnu oporbu imali bi dovoljno ruku da izglasaju nepovjerenje vladi.Bilo bi ustvari dovoljno da ministri iz HNS-a podnesu ostavke.
Cionist USA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 09:31   #53
Quote:
Cionist USA kaže: Pogledaj post
Ako bi zastupnici HNS-a bili za.Uz kompletnu oporbu imali bi dovoljno ruku da izglasaju nepovjerenje vladi.Bilo bi ustvari dovoljno da ministri iz HNS-a podnesu ostavke.
I napuste udobne ministarske fotelje?

Pa IDS je davno izašao iz koalicije pa ne da ministarsko mjesto, što je tebi
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 10:01   #54
Kolarićka je unutar SDP-a jedna posve marginalna osoba, koja eto, s obzirom na posao ima "malo" lakši pristup medijima. "Stari" SDP-ovci ne vole Milanovića jer su smatrali da imaju prirodno pravo na pozicije odlučivanja u stranci. Došla nova, uglavnom mlađa, ekipa, i pomelo stare kadrove. I to se dogodilo na najdemokratičniji način, po principu jedan-član-jedan-glas, bez dogovornih spletkarenja. Zoka (zasada) sjedi čvrsto u sedlu..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje

Zadnje uređivanje German : 19.09.2013. at 10:06.
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 10:02   #55
Quote:
Cionist USA kaže: Pogledaj post
Ako bi zastupnici HNS-a bili za.Uz kompletnu oporbu imali bi dovoljno ruku da izglasaju nepovjerenje vladi.Bilo bi ustvari dovoljno da ministri iz HNS-a podnesu ostavke.
Iako sam nezadovoljan jer su Leko i zastupnici SDP-ea jučer izignorirali Kosoričin prijedlog Zakona koji je predstavljao zadnju realnu mogućnost za izbjegavanje sankcija, moram priznati da sam bio impresioniran, pa i ohrabren činjenicom da je HDZ uspio naći snagu i motivaciju podržati svoju bivšu članicu koja ih je napustila u vrlo neugodnim okolnostima. Pozitivno me iznenadio postupak HDZ-ea, ali i svih ostalih oporbenih stranaka.

Vesna Pusić, ako doista želi riješiti ovaj problem, je tom demonstracijom jedinstva cijele oporbe dobila moćan alat u svojim rukama - pa tako i ona, kao još jedna osoba uz Josipovića - sada ima mogućnost riješiti ovaj problem.

Ako ga riješi svaka joj čast, a ako ga ne riješi ni ona se neće moći sutra izvlačiti na Zokijevu neuračunljivost ili nešto slično, jer je sasvim jasno da joj je Sabor otvorio put za samostalno djelovanje.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 10:51   #56
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
S konja na magarca.
uh uvreda i konjima i magarcima, plemenite zivotinje to nicim ne zasluzuju. bolje bi bilo napisati iz yuga u trabant :-)

neka, neka, pisao sam o nezadovoljstvu sdp kadrova milanovicem i josipovicem jos prije dvije godine - trebalo im je da shvate da sutnjom nece promijeniti tog iritantnog zivcenjaka.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 11:24   #57
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post


Aleksandra Kolarić bila je glasnogovornica vlade u vrijeme premijera Račana, u to doba sam i ja radio poslove koji su uvjetovali kontakte sa banskim dvorima i neposredna iskustva su mi naglašeno pozitivna. Bilo je i nekih problema u jednom ili dva navrata, rješavala ih je brzo i ekspeditivno - ne bih joj ni stigao reći u čemu je bio moj problem, a taj je već bio rješen.

Drago mi je da se odlučila na ovaj javni istup.
Iz tog vremena sam čuo trač da je bila intimna sa Račanom.
Račan je bio kronično nesposoban političar sa vrhunskim talentom odabira kadra oko sebe.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 11:27   #58
U ovoj temi, radi se ustvari o tome - da li ste za "njemačku ili britansku perspektivu Hrvatske" ?

Obrazloženje na:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3758
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 11:27   #59
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
S konja na magarca.
wtf?? s konja??

oprostit ćeš druže, ali s KONJA?? prije sa žabe na magarca, jer ovo što milanović radi od SDPa svodi tu stranku na štakora, a ne konja.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 11:28   #60
Ne bi se ja previše nadala.To su ionako samo izjave u tisku.I skretanje pažnje sa pravih problema.
sestana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.