Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2007., 15:11   #81
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Teoretizirati mozemo do sudnjeg dana, meni je bitno da u praksi radi. Ako ćemo kritizirati teorije onda ni tvoje tj. JOS-ove teorije ne drže vode. Jer je to mješavina SF-a, Stichina, jehovinih svjedoka i nekih indijskih praksi. Svatko to može provjeriti na JOS-ovim stranicama

Goetija je srednjevjekovni grimoar sa opisima demona. To što neki od toga žele napraviti nekakvu misteriju i to upakirati u neku daleku prošlost je samo zgodan trik kako bi se izbjegla provjera "činjenica".


Nije stvar u zaštiti već u kontroli prizvanog. Jer ako nemaš kontrolu nad njim ne možeš mu ništa narediti.
Nikada nisam rekao da se držim samo JoS-ovog sistema. Izvlačiš iz konteksta.
Goetia jest srednjovjekovni grimoar, ali da li poričeš da je Amon iz srednjeg vijeka - zašto ga ne pitaš?
Naredba nije potrebna, već sam se izjasnio da naređivati možeš elementalima i misaonim formama.
Reci mi kako prepoznaješ razliku između Demona, elementala i misaone forme?

@ 300:

Invokacija je prizivanje entiteta u svoje tijelo. Tada se s njim komunicira psihički, u astralnoj ravni, eternoj ili dublje.
Evokacija je prizivanje entiteta na fizičku ravnicu u kojoj se on pojavljuje od takozvane ektoplazme - koja ovisi o jačini naših čakri koja ju proizvodi.
Evokaciju sam uspio, iskustvo ne djelim...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 15:23   #82
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Nikada nisam rekao da se držim samo JoS-ovog sistema. Izvlačiš iz konteksta.
Uvod na tvom blogu je sa njihovih stranica.

Uostalom, mi se necemo nikad sloziti posto su nam početna stajališta različita jer ja ne vjerujem u postojanje Boga kojem moram služiti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 15:59   #83
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uvod na tvom blogu je sa njihovih stranica.

Uostalom, mi se necemo nikad sloziti posto su nam početna stajališta različita jer ja ne vjerujem u postojanje Boga kojem moram služiti.
Uvod jest sa njihovih stranica, što ne znači da sam privržen samo njihovim tehnikama.
Nećemo se složiti, no ni ja ne vjerujem u pojam Božanstva kojemu treba služiti. Pojam takvog boga su izmislili židovi nakon kojih je došli kršćanstvo i islam. No, cijenim svakoga tko je izabrao LHP, ovaj ili onaj - pa tako i tebe.
No nisi mi odgovorio na pitanje...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 17:25   #84
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
No nisi mi odgovorio na pitanje...
Nisam zbog razloga kojeg sam već naveo. Teorije su nam različite. Za mene uglavnom postoje dvije stvari sa kojima radim, a to su povećanje vjerojatnosti da se dogodi željeni događaj i kontakt sa neljudskim inteligencijama radi znanja i ostalog. Elementali, misaone forme i demoni su za mene samo stanovnici astralne ravni sa kojima se bavim jedino ako nekome ne daju da spava pa ih se treba riješiti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 17:42   #85
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nisam zbog razloga kojeg sam već naveo. Teorije su nam različite. Za mene uglavnom postoje dvije stvari sa kojima radim, a to su povećanje vjerojatnosti da se dogodi željeni događaj i kontakt sa neljudskim inteligencijama radi znanja i ostalog. Elementali, misaone forme i demoni su za mene samo stanovnici astralne ravni sa kojima se bavim jedino ako nekome ne daju da spava pa ih se treba riješiti.
Nisu nam samo teorije različite, nego i praksa. Šteta što koristiš entitete za tako male stvari koje možeš i sam napraviti. Ne poznaješ njihovo znanje i moć, no kao što smo već rekli - razlikujemo se (u tome i jest čar...)
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:24   #86
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Nisu nam samo teorije različite, nego i praksa. Šteta što koristiš entitete za tako male stvari koje možeš i sam napraviti. Ne poznaješ njihovo znanje i moć, no kao što smo već rekli - razlikujemo se (u tome i jest čar...)
Je, ali ti na taj način postaješ zavisan o demonima. Poanta je u tome da čovjek nebude zavisan o moći kako god ona primamljiva bila.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 22:58   #87
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
zasto bi prizivao entitet da ti pomakne casu ili ugasi svijecu? sto ti nije lakse sam tu casu pomaknut...
ja da sam entitet bi se fino salila sa takvima

ugasi ugasi svijecu o demone!
a ono nastane pozar
samo zato da se dokaze prisutnost neke sile koja jos nije dokazana u znanstvenim krugovima i kako bi onda ovaj razgovor imao smisla jer bi ja mogao sad tebi rec da ja doma dozivam vrtne patuljke i jos raspravljat sa forumasima koji su najbolji a koji su opasni ,..dakle ja trazim cinjenice dokazane i znanstvene jer ovak mozemo pricat o bilo cemu npr ja vjerujem da je vrhovni stvoritelj svega
mr migget patuljak kojeg sam ja dozvao ali ne preporucam nikome jer treba imat puno prakse u tome .. kuzish..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 11:18   #88
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
Je, ali ti na taj način postaješ zavisan o demonima. Poanta je u tome da čovjek nebude zavisan o moći kako god ona primamljiva bila.
Ne postaješ zavisan ako imaš snažu Volju. Jedino ko nas ograničava (u bilo čemu) smo mi sami.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:11   #89
još mi nitko nije odgovorio na pitanje dali se demoni stvarno pojavljuju ili su oni samo prikazi našeg uma...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:56   #90
evo jednog filmića s youtube-a...pa nek mi netko odgovori ako ima išta istine u tom: http://youtube.com/watch?v=K78v3tludyc

...i stranica o magiji...u kojoj se potvrđuje vladdeluciosova teorija,ali i Baphometovo nagovještanje da su opasni... http://magija.12.forumer.com/viewtopic.php?t=82
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:55   #91
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uvod na tvom blogu je sa njihovih stranica.

Uostalom, mi se necemo nikad sloziti posto su nam početna stajališta različita jer ja ne vjerujem u postojanje Boga kojem moram služiti.
Nisam ni ja vjerovao dok mi voda nije dosla do brade i tad sam se utopio.
Tesko je to za nas superegoiste.
Nemoj misliti da nisam pokretao i nebo i zemlju , ja jesam.
Tko ce meni reci bilo sto pa pojeo bih ga za dorucak lol..

A nije tako.
Nije i nikad nece biti.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:29   #92
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja vjerovao dok mi voda nije dosla do brade i tad sam se utopio.
Tesko je to za nas superegoiste.
Nemoj misliti da nisam pokretao i nebo i zemlju , ja jesam.
Tko ce meni reci bilo sto pa pojeo bih ga za dorucak lol..

A nije tako.
Nije i nikad nece biti.
Ko ti je kriv, mogao si naučiti plivat

No rekoh samo da ne vjerujem u boga kojem moram služiti. Za ostale još ima mjesta.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:20   #93
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
samo zato da se dokaze prisutnost neke sile koja jos nije dokazana u znanstvenim krugovima i kako bi onda ovaj razgovor imao smisla jer bi ja mogao sad tebi rec da ja doma dozivam vrtne patuljke i jos raspravljat sa forumasima koji su najbolji a koji su opasni ,..dakle ja trazim cinjenice dokazane i znanstvene jer ovak mozemo pricat o bilo cemu npr ja vjerujem da je vrhovni stvoritelj svega
mr migget patuljak kojeg sam ja dozvao ali ne preporucam nikome jer treba imat puno prakse u tome .. kuzish..
LJudi koji se bave time - nikad ne idu u to u znanstvene svrhe. BAr ja neznam ni jednog. Nije to nesto za sto ces reci - ah prozvao sam demona, ima zelenu glavu, ja sam faca, jedan manje.
Ljude koji se bave time - boli briga jesi ili ti prizvao veceg demona od njih ili manjeg, pa i kako ti nazivas - malog vrtnog patuljka ( tj. gnomi ).
Zasto jednostavno ne uzmes godinu dana rada pa sam isprobas nesto .
Najlakse je rec ajde reci mi...
Meni to djeluje - da bi ti da drugi rade, a ti baratas sa njihovim cinjenicama.Tako nikad neces znati sa cime baratas.
KAd ti netko prica o seksu, nije isto kad ga i sam dozivis jel?
Stoga zaboravi znanstveni pristup.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:47   #94
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ko ti je kriv, mogao si naučiti plivat

No rekoh samo da ne vjerujem u boga kojem moram služiti. Za ostale još ima mjesta.
Pa i jesam plivao covece.
Nema sredine prijatelju.
Sta je tu je..
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:51   #95
čoek nemre ženu nafćit da ga sluša, a misli da more kontrolirat demone ...
.... koji ste vi igraći...

u privatnom životu ves nitko ne jebe za suve šljive, a 'upravljate' demonima... za crknut
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:19   #96
npr...jučer sam pokušao preći u dublju svijest i zamalo mi je uspjelo...,ili je uspjelo?!...uglavnom...prije spavanja sam lego u krevet,zažmirio i počeo udisati 6 sekundi,pa onda držati dah 6 sekundi,i onda opet izdisati 6 sekundi...najprije sam imao glavu okrenutu u desno,i dogodilo se nešto prilično zanimljivo...nakon par minuta takvog disanja...oči su mi počele treperiti ispod kapaka,i dogodilo se totalno crnilo,znači nije bilo onak ko kad samo zatvoriš oči već crno da crnje nemre biti,i nekakav osjećaj da si u velikoj praznini,odnosno da je soba u kojoj se nalaziš puno veća...no tada sam se počeo ko gušiti i slabije dolaziti do zraka...(neznam,dali je razlog tome što je glava bila okrenuta u desno...ili nešto drugo)...onda sam jednosatavno bez panike otvorio oči i počeo micati nožnim prstima i prstima na rukama(jel sam negdje pročitao da nije dobro raditi nagle pokrete)...nakon toga sam pokušao ponovno,ali sam ležao uspravno,i glava mi je bila uspravna...počeo sam na istom principu,ali sam zamišljao kao da se spuštam po ljestvama...udisaj je bio zamišljen kao čvrsto držanje ljestve,a izdisaj kao spuštanje,...i vjerovali ili ne kad sam izdisao stvarno sam imao osjećaj ko da se spuštam,ali onda su mi pak prokleti komarci omeli pažnju ....danas probam opet pa javim....

pitanja:dali je moguće prizvati demona na taj način,znači bez ikakvih obreda samo kroz to stanje izdisaja,udisaja i misli...jer sumnjam da bi mogo napraviti nekakvi obred sa tako kršćanski orijentiranom obitelji i sa kršćanskim odgojem...?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:25   #97
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
čoek nemre ženu nafćit da ga sluša, a misli da more kontrolirat demone ...
.... koji ste vi igraći...
Demon ne uzrokuje poplavu hormona i uvijek je lakše upravljati "drugima" nego samim sobom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 15:02   #98
viš nije to loša ideja... žena viče na mene pa liječim živce na demonima
bar me netko sluša u ovoj kući i te fore

jadni demončići
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 17:04   #99
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
viš nije to loša ideja... žena viče na mene pa liječim živce na demonima
bar me netko sluša u ovoj kući i te fore

jadni demončići
Nisi u pravu jer neznas.
Sto vise nemas pojma.
Za pravog mahera je potreban celibat.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 17:05   #100
Quote:
300 kaže: Pogledaj post

pitanja:dali je moguće prizvati demona na taj način,znači bez ikakvih obreda samo kroz to stanje izdisaja,udisaja i misli...jer sumnjam da bi mogo napraviti nekakvi obred sa tako kršćanski orijentiranom obitelji i sa kršćanskim odgojem...?
Za kojeg vraga bi prizivao demona kad ti najosnovnije vježbe opuštanja zadaju takvu muku?
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.