Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Čipiranje - da ili ne?
NE - iz etičkih razloga 6 8.33%
NE - iz vjerskih razloga 7 9.72%
NE - zbog mogućih manipulacija 13 18.06%
NE - čipiranje je monstruozno 22 30.56%
DA - čipiranje je super 14 19.44%
DA - samo djeca 2 2.78%
DA - samo životinje 8 11.11%
Glasovatelji: 72. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2014., 10:30   #61
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Sve ovisi koje izvještaje čitaš i kakve vijesti iz svijeta dopiru do tebe.
Preslabi su naši scenariji naspram mašinerije što se očitovala kroz prošlost čovječanstva, barem u ovih sto godina ak ne drugačije.

Ako ja vidim dalje od recimo tebe, to ne znači da mi trebaš sugerirati lomače jer,
meni vjera brani spaljivanje na lomačama i sve druge navedene kombinacije presuda, ali za druge neznam, to bi trebalo njih pitati.
Pozivaš se na prošlost u kojoj nije bilo čipiranja, a bilo je spaljivanja na lomačama i to baš na temelju tumačenja Biblije. Gledajući povijest manje se treba plašiti čipiranja, a više tumača biblije.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ne, ovo što navodiš nikako nije dovoljan razlog za čipiranje pasa jer postoje metode za pronalazak izgubljene životinje, nekima od njih baš niš nije falilo prije izuma čipa.
Koje metode? Kako ćeš saznati vlasnika pronađenog psa u velikom gradu, a svakodnevno ih se izgubi više njih? Nekim psima nije ništa falilo, ali onima koji su bili izgubljeni i napušteni je falilo puno toga. Nisi odgovorila koja je loša strana. Kod ljudi to može biti zloupotreba, ali što je loše kod pasa?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A i što se kriminala tiče, ajme pa ne mislite valjda da će čip iskorijeniti planetaran kriminal, puno naivno je za očekivati tako nešto.
Plus, otkud ti da se sa čipiranjem već nije započelo?
Čipiranje o kojem se ovdje priča je u medicinske svrhe, nema veze s kriminalom. Zašto odmah ne navedeš gdje je počelo?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znaš, slobodan duh nije u doticaju sa paranojama, nije opterećen onim što budućnost donosi pa makar bio svjestan da ide zgoreg na gore kako su proročanstva i najavila.
No, to je već stvar do vjere a čovjek il vjeruje il ne vjeruje, barem po tom pitanju nema diskusije.
Religija po definiciji ne dozvoljava slobodan duh (Adam i Eva su ga prakticirali, pa znamo kako je to završilo).
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 12:33   #62
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Mene jedino brine sto toliko kasne sa tim cipiranjem.
Na forumu je to vec 2007. najavljeno (Cipovi koji se ugradjuju u ljude), a mozda cak i ranije.
Da li im steka proizvodnja, ili implementacija, ne znam, ali imali su dovoljno vremena od biblijskih nagovjesti da to usavrse.
Ni Zvijer, ni CIA, nisu vise ono sto su bili.
PS
Hajde sto kasne na Istoku, ali barem ovde u CH imamo sve tehnicke inovacije odmah nakon otkrica, tako da sam pomalo razocaran.
Verovatno ce ih, kao i uvijek, najpre uciniti dostupnima bogatasima.
možda čekaju čipove iz Kine, jeftiniji su
ne brini, bogatašima i ne trebaju.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 12:48   #63
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Pozivaš se na prošlost u kojoj nije bilo čipiranja, a bilo je spaljivanja na lomačama i to baš na temelju tumačenja Biblije. Gledajući povijest manje se treba plašiti čipiranja, a više tumača biblije........
nevjerovatno !

da ne može postojati tema na pdf-u religija, da se ne spomene famozno 'spaljivanje na lomači' makar da se govori o bilo čemu.....
počinje mi se strašno gaditi cijeli ovaj pdf zbog pretjerane količine zlobe, čisto se osjeti 'u zraku' da je nekima ovdje drago što je bilo tih 'lomača' samo da bi imali šta zamjeriti.
čitav ovaj pdf religija odiše zlobom i zlobnim podsmjehom od strane onih koji ne podnose vjeru u boga.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:10   #64
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nevjerovatno !

da ne može postojati tema na pdf-u religija, da se ne spomene famozno 'spaljivanje na lomači' makar da se govori o bilo čemu.....
počinje mi se strašno gaditi cijeli ovaj pdf zbog pretjerane količine zlobe, čisto se osjeti 'u zraku' da je nekima ovdje drago što je bilo tih 'lomača' samo da bi imali šta zamjeriti.
čitav ovaj pdf religija odiše zlobom i zlobnim podsmjehom od strane onih koji ne podnose vjeru u boga.
Bilo je i raznoraznih Gulaga, Glodomora, Crvenih Kmera, Nacosocijalizama, Kulturnih revolucija...koje su pokretale (i)ateističke ideologije..
Glupo je odlaziti u prošlost, to ovdje nije uopće tema.

Gledajmo radije šta je sada, još bolje gledajmo što nam se to sprema u ime "napretka". Ono što je bilo ne možemo ispraviti ali na ono što nam dolazi ipak (koliko-toliko) možemo utjecati.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:15   #65
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
... ali na ono što nam dolazi ipak (koliko-toliko) možemo utjecati.
...slabo možemo utjecati.
I opet se ništa ne bi posebno događalo a da to nije već viđeno.
Kontrola mase je stalno prisutna samo su tehničke novotarije dovele nadzor do savršenstva.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:21   #66
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
...slabo možemo utjecati.
I opet se ništa ne bi posebno događalo a da to nije već viđeno.
Kontrola mase je stalno prisutna samo su tehničke novotarije dovele nadzor do savršenstva.
tako je!
ovaj "bezazleni" čip je samo mali (za sada) doprinos tome.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:22   #67
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
tako je!
ovaj "bezazleni" čip je samo mali (za sada) doprinos tome.
Gori "čip" od čipa je religija; njega ti ugrađuju oni koji su prije tebe čipirani a vole te i žele dobro.
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Nemruth Dagi : 06.07.2014. at 13:30.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:27   #68
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post


Jel zanimljivo il ne to što su prvo čepirali pse? Očito je da stvarne potrebe za to nije bilo pa se pitamo nije li postupak zapravo uvertira u prilagodbu čepiranja ljudi.
Slobodno skoči niže do nas na KLJ pa usmeno pitaj te silne pse tko ih je to poostavljao po cestama, šumama, jarcima. I ako sretneš koga putem pitaj ga da ti izdiktira broj telefona vlasnika pa da ga se pozove da ga dođe odvesti doma, i sam bi to napravio, ali eto nema palčeve pa ne može držat telefon

Dakle, ako nešto neznaš pitaj da se objasni.
Ne vidim neku svrhu korištenja neznanja kao argumenta u raspravi

Osim ako je aluzija na čipiranje pasa (i konja i morskih kornjača itd) kao uvertira za čipiranje ljudi izazivanje straha kod sugovornika
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:33   #69
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Gori "čip" od čipa je religija; njega ti ugrađuju oni koji te vole i žele dobro.
gluposti, religiju ne moraš prihvatiti (vi ste hodajući primjeri) ali kad ovo 'sjedne' u zakon kao regulativa (npr. kao vakcinacija) nema hoću-neću, bitno je prvi put dobiti većinu za nešto, kasnije se u ime te većine može svašta.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:39   #70
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Slobodno skoči niže do nas na KLJ pa usmeno pitaj te silne pse tko ih je to poostavljao po cestama, šumama, jarcima. I ako sretneš koga putem pitaj ga da ti izdiktira broj telefona vlasnika pa da ga se pozove da ga dođe odvesti doma, i sam bi to napravio, ali eto nema palčeve pa ne može držat telefon

Dakle, ako nešto neznaš pitaj da se objasni.
Ne vidim neku svrhu korištenja neznanja kao argumenta u raspravi

Osim ako je aluzija na čipiranje pasa (i konja i morskih kornjača itd) kao uvertira za čipiranje ljudi izazivanje straha kod sugovornika
dobro, hajde ti objasni svima odjednom pa da ne živimo u zabludama, kad već znaš jel,...

ja ne vidim u ovom postu išta objašnjeno, nego samo
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:41   #71
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
gluposti, religiju ne moraš prihvatiti (vi ste hodajući primjeri) ali kad ovo 'sjedne' u zakon kao regulativa (npr. kao vakcinacija) nema hoću-neću, bitno je prvi put dobiti većinu za nešto, kasnije se u ime te većine može svašta.
Ne moraš i moraš - kako gdje!
Probaj je odbiti u Beču i to isto pokušaj u Afganistanu.
Pogotovo kad si još i žensko...

Usto mi koji smo čip izvadili, nismo se mogli škrbavi bez mogućnosti bijega obraniti, pobjeći od popa i krstionice...tako je bilo sve do iza firme.
Onda smo mogli reći ne i zbrisati i pobrisati čips.

Ovo je dakle opasnije od vakcinacije jer se vrši nad bićima kojia nisu niti svjesna što im se radi a onda ih se tjera da čipuju sa čipom kroz život šireći ga dalje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:48   #72
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Pozivaš se na prošlost u kojoj nije bilo čipiranja,...... Gledajući povijest manje se treba plašiti čipiranj......
Genijalac.

Tehnologija poput rfid čipova, a i tehnologija općenito je potpuno neutralna sama po sebi, bilo koja pa tako i ova se može upotrijebiti i ostvariti neke pozitivne učinke ili zloupotrijebiti.
Jedan iz ekipe se preselio u drugu državu drugi grad, ono što je zanimljivo bio je poprilično zaokupljen teorijama zavjere, da nas se kontrolira, Ike i slične gluposti.
Nakon dvije godine, nedavno, poprilično me šokirao, kaže da bi bilo dobro uvesti te čipove.
U čemu je fora, on nesmije uopće niti usred bijela dana zalaziti u neke kvartove grada, po noći kaže ako se desi nekakv sudar, vozi dalje nema zaustavljanja...
Rfid čipovi bi teoretski mogli pratiti svakog pojedinca i time doprinjeti rješavanju kriminalnih djela i kriminalce maknuti s ulica.
E sad, pravo na privatnost pojedinca više nebi postojala.
Mislim da za Hrvatsku nema potrebe za tako čim, bar za sada.
lucco85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:12   #73
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne moraš i moraš - kako gdje!
Probaj je odbiti u Beču i to isto pokušaj u Afganistanu.
Pogotovo kad si još i žensko...
Ne živimo u Afganistanu...makar ovakve tendencije "pod mus" podsjećaju na Afganistan.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Usto mi koji smo čip izvadili, nismo se mogli škrbavi bez mogućnosti bijega obraniti, pobjeći od popa i krstionice...tako je bilo sve do iza firme.
Onda smo mogli reći ne i zbrisati i pobrisati čips.
Da, ali ste "čip" mogli izvaditi u određeno vrijeme.
Ovo ne.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ovo je dakle opasnije od vakcinacije jer se vrši nad bićima kojia nisu niti svjesna što im se radi a onda ih se tjera da čipuju sa čipom kroz život šireći ga dalje.
Bravo. Upravo si dobro objasnila zašto se počinju čipirati mala djeca. I zašto se krenulo s kampanjom upravo među djecom.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:17   #74
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
dobro, hajde ti objasni svima odjednom pa da ne živimo u zabludama, kad već znaš jel,...

ja ne vidim u ovom postu išta objašnjeno, nego samo
Namjera posta i nije bila objasniti čemu mikročipiranje pasa več reakcija na dovođenje istog u svezu teorija zavjere bez ikakvih temelja ili konkretnog znanja o istom.

Ako te zanima više o temi ovdje i ovdje možeš saznati više i pitati ako te što zanima
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:22   #75
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne moraš i moraš - kako gdje!
Probaj je odbiti u Beču i to isto pokušaj u Afganistanu.
Pogotovo kad si još i žensko...
ne znam koji vam je klinac, kakve lomače, kakav afganistan (tamo ionako ne vjerujem da će biti 'čipiranja') to je trkeljanje.
govorim o tome da ovdje u HR možeš odbiti religiju, ali vakcinaciju ne!
kad 'čipiranje' bude u zakonu kao i vakcinacija, isto će biti.
moraš ili sankcije !!!!. fajront.
nakon sankcija opet moraš !!!. fajront.

tako da ne možeš uspoređivati to i religiju, možeš jedino baljezgati o 'lomačama' i sl. ne bi li ublažio surovost nametanja ovoga danas nekome tko ne želi.
i to pod krinkom nekakve opće "dobrobiti" za pojedince, a kad se još uvede i pojam "djeca", e pa tko ne bi želio dobrobit djeci jel,..a pogotovo svojoj....
demagogija + patetika + naivnost + neograničeno povjerenje u znanost i one koji je prezentiraju = radite mi šta hoćete, vi najbolje znate šta je dobro za mene, ja samo znam da nije istina ono što vi kažete da nije istina, i da je neistina ono što vi niste proglasili istinom.
Quote:
Usto mi koji smo čip izvadili, nismo se mogli škrbavi bez mogućnosti bijega obraniti, pobjeći od popa i krstionice...tako je bilo sve do iza firme.
Onda smo mogli reći ne i zbrisati i pobrisati čips.
e pa ovoga nećeš moći izvaditi i ako skontaš da ti ne štima.
Quote:
Ovo je dakle opasnije od vakcinacije jer se vrši nad bićima kojia nisu niti svjesna što im se radi a onda ih se tjera da čipuju sa čipom kroz život šireći ga dalje.
a ovi čipovi se kao planiraju ugrađivati 'svjesnim' (punoljetnim) osobama ?
pa baš se i namjeravaju ugrađivati djeci koja pojma nemaju o čemu se radi, kao kad buše uši djevojčicama dok su malene (za naušnice) da kasnije ne bi imale strah od toga, i da cijeli život žive s tim kao sa nečim što je normalno i prirodno.

i što je naj veća glupost, je to da se vjera usađuje djeci koja ne mogu ništa razumjeti
pa takvoj djeci možeš pričati bajke ili biblijske priče, ali tek kad mogu slušati i donekle apsorbirati ispričano da bi nešto i ostalo u sjećanju na to, dok za ugradnju čipa ne treba ništa od toga, može se (i naj bolje je, naj 'bezbolnije') odmah nakon rođenja.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:26   #76
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post

Da, ali ste "čip" mogli izvaditi u određeno vrijeme.
Ovo ne.


Bravo. Upravo si dobro objasnila zašto se počinju čipirati mala djeca. I zašto se krenulo s kampanjom upravo među djecom.
Ako možeš vaditi kamen u bubregu možeš i čips:klap:

Pa tako počinje cjeloživotno čipiranje religijama - usade ti ga i onda razvijaju osjećaj krivnje kao podlogu rasta.

Poliomijelitis...gadna boleština.
Skoro da je danas ni nema.

Zahvaljujući moćnim dimnim signalima iz pedijatrijskih ordinacija
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:35   #77
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
govorim o tome da ovdje u HR možeš odbiti religiju, ali vakcinaciju ne!
kad 'čipiranje' bude u zakonu kao i vakcinacija, isto će biti.
moraš ili sankcije !!!!. fajront.
nakon sankcija opet moraš !!!. fajront.
Vlastitom djetetu omogućavaš da postane bolesno i da na taj način zarazi i tuđu djecu kontaktom.
Lijepo.
Sustav u kojem ne možeš odbiti vakcinaciju religijom se naziva totalitarni sustav a upakiran u politiku nosi titulu; teokracija.

Fajronat.


Quote:
tako da ne možeš uspoređivati to i religiju, možeš jedino baljezgati o 'lomačama'

Mogu i o lomačama ali kakve vajde kad one ionako nisu postojale.


Quote:
e pa ovoga nećeš moći izvaditi i ako skontaš da ti ne štima.
Samo ako ti je u mozgu čip on se jako teško vadi i za to trebaju godine rada i dobre volje a ovo je operacija od par minuta sa lokalnom anastezijom. Kao kad vadiš malo dublji trn.


Quote:
i što je naj veća glupost, je to da se vjera usađuje djeci koja ne mogu ništa razumjeti
Drug kaptolski, uzvišeni Bozanić je prije koju godinu rekao na homiliji da je strašno koliko vjernici znaju o vlastitoj vjeri a sad kod tebe i male škrbave bebe znaju sve o trojednom bogu sinu i ocu....striki Stepincu i tetki Terezi...
baš slatko!
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Meadow : 06.07.2014. at 19:14. Reason: quote
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.07.2014., 14:49   #78
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
[QUOTE ]



Samo ako ti je u mozgu čip on se jako teško vadi i za to trebaju godine rada i dobre volje a ovo je operacija od par minuta sa lokalnom anastezijom. Kao kad vadiš malo dublji trn.
Da, ali ako je pod mus, onda ti je nezakonito vaditi.
Ako pak ipak izvadiš, opet si van zakona, bez zdravstvenog, hrane itd...
Jedino možeš ići krasti piliće - to se zove kokošarenje.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
[QUOTE ]


Drug kaptolski, uzvišeni Bozanić je prije koju godinu rekao na homiliji da je strašno koliko vjernici znaju o vlastitoj vjeri a sad kod tebe i male škrbave bebe znaju sve o trojednom bogu sinu i ocu....striki Stepincu i tetki Terezi...
baš slatko!
Čemu sad ovo?
I to još pišeš ovo a nisi ni razumjela što ti je AP napisao u svezi ovog.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:03   #79
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ako bi čip pomogao mom djetetu, pomogao da ga se locira.... onda sam ja za. Bez obzira na neke negativne nuspojave samog procesa.
Mjesecima se ne može naći AVION! Skupa s odašiljaćem iz tzv 'crne kutije'.

Kada bi, hipotetski, čip i mogao pomoći u lociranjima u takvim slučajevima, onda bi otmičari prvo izvadili taj čip, zar ne?

Kako god okreneš, od tog tvojeg pro argumenta - baš nikakva korist.

S druge strane, čip je suvremena verzija žigosanja onog nad čim želiš nadzor. Status stoke, na koji će mnoge ovce, po lukavo smišljenjom pranju mozga, dobrovoljno pristati.

Nakon što masa (glupa masa, kao što obično masa i jest) bude dovoljna, za očekivati je da će preostalima biti nametnuto silom.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:07   #80
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Da, ali ako je pod mus, onda ti je nezakonito vaditi.
Ako pak ipak izvadiš, opet si van zakona, bez zdravstvenog, hrane itd...
Jedino možeš ići krasti piliće - to se zove kokošarenje.

Čemu sad ovo?
I to još pišeš ovo a nisi ni razumjela što ti je AP napisao u svezi ovog.
Nezakonito je i ne slati djecu u školu i ne plaćati porez...

Stvar je da smo smi svi primorani dio svoje slobode staviti postrani i povinuti se zakonima zajednice. Tko neće taj dobiva sankcije.

Prema tome od kokošarenja neće biti ništa jer ako smo spremni prihvatiti bilo kakvu ideologiju onda će se pojaviti i spremnost prihvaćenja kontrole od strane iste.
Jedno ne ide bez drugog.
Tko ne želi morati će platiti cijenu svoje volje.

Što te toliko uzbudilo spominjanje Bozanića ili neznanja..
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.