Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 12:13   #21
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasno nešto. Kujici je rok za eutanaziju 25.10. što znači odbrojeno joj je 60 dana, i sad oni tebi kažu da za 20 dana će provjeriti jel skotna, što znači da je kuja ostala skotna u šinteraju!

Klik na još jedno moje iskustvo sa gospodom iz Cerja....živio fejs lol
Ovo dal je skotna ili ne je totalno nejasno. Prvo ako je skloniste pod nadzorom veterinarske ambulante kako ne znaju jel skotna ili ne? Drugo bas zato sto je skloniste od vet. Ambulante bi peseki trebali biti sterilizirani ili bi ih narem trebali pripaziti kada se tjeraju, jer nije bas da su ne upuceni u to kako stenad nastaje. Na njihovim stranicama pise da istrcavaju pse i da znaku sve p njihovim karakterima dakle tvrde da se bave s njima kako onda nisu primjetili da se kujica tjera? Mozda ja sad pisem nebuloze ali ja sam uvijek znala kada mi se kujica tjerala, najvise zbog njenog ponasanja. Precudno u svakom slucaju
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:46   #22
Malo je teško ne skužiti da se kuja tjera, pa valjda svi znaju koji su simptomi. Problem je uostalome što je u boksevima nabacano previše pasa i tu se vjerojatno miješaju i mužjaci i ženke. I da, bitna stavka, to 'sklonište' ne provodi sterilizaciju niti ju zahtijeva u ugovoru kada se pas udomljava...pametno zar ne?
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:50   #23
nije u pitanju da li se kuja tjera nego da li je skotna.
pa niti ja ne znam da li mi je kuja skotna ili ne dok sama ne počne buktati ili dok prije se ne izvadi progesteron.

Jesu joj probali uopće vaditi progesteron? jesu li znali kad se tjerala zadnji put?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:56   #24
Pa to će izgleda provjeriti tek za 20 dana :/
i sumnjam da za bilo koju kuju znaju kada se zadnji puta tjerala jer to su sve psi pokupljeni s ceste, a i ne bi bilo prvi puta da kuja ostane skotna u skloništu, toliko o odgovornosti
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:00   #25
ma strava....

a evo meni ta cura što očito radi ili volontira tamo u Pokupskom cerje, ne izgleda sumnjivo. niti su joj slike sumnjive. i još objavljuje slike kako su neka druga skloništa u koma stanju. eto svašta...tko bi rekao, a ja dobila dojam da se brinu o psima koliko god mogu i da im je sklonište ok. a oni na kraju ubijaju pse i nemaju pojma ni o čemu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:02   #26
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
Pa to će izgleda provjeriti tek za 20 dana :/
i sumnjam da za bilo koju kuju znaju kada se zadnji puta tjerala jer to su sve psi pokupljeni s ceste, a i ne bi bilo prvi puta da kuja ostane skotna u skloništu, toliko o odgovornosti
Pa upravo ono sto si napisala u prijasnjem postu ako joj istice rok unaci da je tamo 60 dana sto znaci da je tamo i ostala skotna. Ne znam ne mogu to shvatiti da nemres ulozit minimalno trud da psi budu kolko tolko sigurni. Sto se tice provjere dal je kuja skotna stvarno se ne razumijem u to jer s tim nemam iskustva ali pretpostavljam da se moze provjeriti bez da se ceka 20 dana
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:22   #27
Ta 'cura' koja to objavljuje je Mala Barby i žena u godinama koja tamo radi, snima štence, divi se lijepom danu i onda ih šalje na eutanaziju.
Kao što sam prije napisala stvari su se izgleda malo poboljšale zbog silne prašine koja se podigla oko eutanazije jedne kujice koja je imala male bebe, a i još par stvari, mada im ništa ne vjerujem zbog same ekipe koja ih podržava a i lijepih riječi koje su mi nekoliko puta uputili te radije ne bih o tome.

Naravno da sve lijepo izgleda jer je sve skoro novo uređeno, a i kada ste vidjeli da ijedno sklonište ili pojedinac snima vlastita sranja koja radi? Nigdje Ma nisu oni jedini sa kojima hrpa ljudi ima problema, trebam li spominjati Utinju, Tip Tip, a bome i gradski Dumovec?
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:27   #28
e ta da
imam hrpu ljudi na fejsu pa iskreno ni ne znam odakle mi onda

Ma znam da ne snimaju vlastita sranja, ali ni ne snimaju općenito ništa kada znaju da rade sranja.

evo kod mene šinteraj, lik koji to vodi, ne da da se ide vidjeti pse. Možeš samo izabrati psa sa slikice sa ploče i oni ti ga izvedu.
No, bilo je i gore. Dva tri dana uhvaćeni pas bi bio kod njih, pa bi ga sprašili metkom u glavu i zakopali ga u dvorište.
Gradska udruga se bar izborila da to ne rade i da imaju rok od 60 dana te da ih oni šetaju.

Evo 4 godine je prošlo od osnivanja udruge i tek sada će uspijeti neki klinac realizirati što se tiče skloništa. i to ne u gradu iz kojeg jesu nego iz susjednog, manjeg grada.

jebla me birokracija i papiri kad ti ne možeš sklonište otvoriti a ljudi ti žele darovati svoju zemlju.

bolje imati šinteraj gdje hladokrvno ubijaju pse a novac od injekcije za eutanaziju spreme sebi u džep. ma eutanazija ne bi niti trebala postojati! ma joooj...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:44   #29
Ja se divim svima vama koji ste toliko upuceni u sve jer mene osobno svaka za prica ubije psihicki. I meni slabo upucenoj je postalo jasno da je sve to isto sr**** drugo pakovanje... Jedino s dumovcem sam imala jedno iskustvo i naravno nije bilo ugodno jer mi nisu dali priliku da im se obratim uopce vec smo sami morali razgledavat pse o kojima nismo znali nista, doslovno kao da sam bila u nekom horor zoloskom. To me uzasno zivcira jer mislim da imamo savrsene uvjete za udomljavanje i kucu i dvoriste i iskustvo i dovoljno velik stan. Sve. Ali nekako kao da nas svi odbiju prije nego sto se stignemo predstaviti. Dovoljno govori cinjenca da vec godinu dana bezuspjesno trazimo psa. Samo zato jer necemo uzeti prvog koji nam se svidi vec zelimo i priliku za upoznavanje i odgovore na par jednostavnih pitanja. Sve je krenulo tako da smo poslali upit jednoj udruzi za jednu mjesanku i nikada nismo dobili odgovor a i nitko nam se nije javljao na telefon, u dumovcu su pored nas prolazili kao pored duhova i ignorirali nas kad smo im se obratili, onda smo nasli psa kojeg je vlasnica poklanjala i cak smo ga upoznali i rekli u cetvrtak ne mozo ga odmah uzeti jer smo imali neke radove doma da ga ne sokiramo mozemo doc po njega u ponedjeljak da nam nitko ne bi javio i pas je bio udomljen. I sada na kraju cijela prica sa cerjem... Evo stvarno vise ne znam mozda je i nama problem a mi ga ne vidimo
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:58   #30
@ohjohnny imaš privatnu poruku pa mi odg što prije možeš
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:00   #31
Pokušaj s udrugom Šapica iz Zaprešića. Mi smo udomili psa od njih. Volonteri su predivni. Bili su ih zatvorili a oni se rukama i nogama bore da ponovno osposobe sklonište na drugoj lokaciji. Za svoje štičenike se brinu, žele znati što je s njima i kada se udome. Minimalno su iztraumatizirani, jer u svakakvom stanju dolaze do njih.
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:14   #32
Fleke više nema na PC stranici?!
25.10 je sutra. Samo da je netko izvukao od tamo na vrijeme.
__________________
"Ako mislite da psi ne znaju brojiti, stavite tri pseća keksa u džep a zatim svom psu dajte dva."
Zana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:43   #33
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
Ta 'cura' koja to objavljuje je Mala Barby i žena u godinama koja tamo radi, snima štence, divi se lijepom danu i onda ih šalje na eutanaziju.....
Za neupućene
Mala Barby je supruga vlasnika i po njezinim riječima, odnosno pisanju na FB i vlasnica skloništa.

Stranica Mala barby se na FB pojavila prvo pod nazivom Sklonište za životinje. Nakon nekoliko neugodni (za njih) pitanja i traženja odgovora (i to postavljenih na pristojan način) promijenili su ime u nešto što se sada ne mogu sjetiti kako su se nazvali.

Nakon što je na njihovu stranicu linkan tekst o tome kako PC nema ovlaštenog veterinara (ili mu nedostaje nešto od certifikata) stranica je naprasno nestala sa FB. Pojavila se opat kao Mala Barby. U prepisci s njima zadnjih godinu dana dotična je izjavila javno da to nije službena stranica Skloništa Pokupsko cerje, nego njezina privatna.

A glavni posao zadnjih godinu dana je bilo linkanje i svih mogućih tekstova na netu o švercu i transportu pasa van Hrvatske i ogromnoj zaradi građana na tome. Optužili su udrugu 60+ (a koja je osnovana zbog spašavanja pasa iz PC) da je udruga prodala preko 200 pasa izvučenih iz Pokupskog i da oni nikako ne mogu dobiti podatke gdje su ti psi završili. Na javno očitovanje udruge na njihovom zidu da se prvo, ne radi o 200 pasa nego puno manje, i da oni znaju točno za svakog psa gdje je nisu se ni osvrnuli. U pravilu svaki suvisli post ignoriraju.

Kao zmija noge čuvaju podatke koliko pasa je ulovljeno i gdje završavaju. Navodno su potpuno nekooperativni i praktički tjeraju udomitelje.

Pokupsko cerje je imalo (na svu sreću kratko) i koncesiju za pse iz Zadra ??? To je , eto tu, iza ugla

A poneki novinski članci a protiv građana i udruga koji na ovaj ili ovaj način brinu za životinje je potpisala "poznata zadarska novinarka" - sestra od vlasnika skloništa Pokupsko Cerje.

Moguće je da vode računa o psima. Ponekima. Za fotkanje. Ima previše informacija i to ne iza nekog nicka, nego pod imenom i prezimenom da su psi izlazili bolesni iz Cerja

kao, ne usmrćuju (zakaj svi pišete eutanazija kada je to obično smaknuće)

no, dogodilo se - u vrijeme dok udruga 60+ još nije bila osnovana ali su građanke surađivale sa pokupskim da je vlasnik naprasno u petak navečer javio da će usmrtiti pesicu koja je već 4 mjeseca u skloništu jer su mu tak "naredili komunalni redar i veterinarski inspektor" ??? Ima još usmrćenih - za koje se zna

kako god, točan podatak o broju ulovljenih pasa i broju udomljenih (od strane skloništa) te broju usmrćenih ne postoji
Na stranici na Fb sve je lalalala...
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.

Zadnje uređivanje twistdrum : 24.10.2014. at 15:54. Reason: dopuna
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:41   #34
Uspjeli smo udomiti flekicu!!!! Uz pomoc viktorije i njenih divnih cura. U pokupskom nismo imali nekih vecih problema oko udomljavanja i sve je proslo ok. Sad je u jednoj ambulanti na pregledu i bit ce s nama nadam se u ponedjeljak )))))
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:46   #35
Odlično,baš mi je drago. Sad će sigurno uskoro dobiti i sretniji pogled.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:47   #36
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Uspjeli smo udomiti flekicu!!!! Uz pomoc viktorije i njenih divnih cura. U pokupskom nismo imali nekih vecih problema oko udomljavanja i sve je proslo ok. Sad je u jednoj ambulanti na pregledu i bit ce s nama nadam se u ponedjeljak )))))
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:02   #37
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Uspjeli smo udomiti flekicu!!!! Uz pomoc viktorije i njenih divnih cura. U pokupskom nismo imali nekih vecih problema oko udomljavanja i sve je proslo ok. Sad je u jednoj ambulanti na pregledu i bit ce s nama nadam se u ponedjeljak )))))
Drago mi je.
Čuvajte ju i ukoliko budete imali ikakvih dvojbi oko zdravstvenog stanja i učini vam se da nije dobro, vodite je kod trećeg vetića.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:31   #38
sretno i veselo!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:33   #39
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Drago mi je.
Čuvajte ju i ukoliko budete imali ikakvih dvojbi oko zdravstvenog stanja i učini vam se da nije dobro, vodite je kod trećeg vetića.

Znam znam imamo jednog u pricuvi . I pogled je vec sada veseliji. Poslikam ju kad dode.

A sad sljedeci izazov privknuti flekicu na bebu i obrnuto
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:34   #40
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Poslikam ju kad dode.
Otvori joj temu gore u Fotoalbumu da možeš staviti i više od jedne slike i više dana.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.