Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Vaše mišljenje o radu Predsjednice RH je
Pozitivno 41 32.03%
Negativno 87 67.97%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2015., 09:54   #81
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da se slažem sa svime što radi KGK, ali ona se u biti ponaša, djeluje i govori u poprilično velikom skladu sa onim što je govorila u kampanji i na temelju čega je i dobila izbore.
pa njena kampanja je temeljena na ovlastima koje predsjednik, po ustavu, nema, a retoriku, stil i ton čiji je klon, je uspješno odradila
jeftini populizam i prisvajanje ovlasti koji joj ne pripadaju je jedini učinak i rezultat njene pobjede

Quote:
Da su izbori danas -KGK bi glatko dobila predsjedničke izbore...puno kmotnije od prošlog puta. Sve ostalo su samo puste želelje onih sa suprotnim političkim gledištima. Da li je, kako ti kažeš, politički klon ili ne -u biti je sasvim svejedno - podržava ju u onome što govori i radi večina građana RH i tu manje više svaka priča prestaje.
ne bih se kladio na KGK da su danas izbori, narod je shvatio njenu jeftinu demagogiju i populizam, a ta većina građana koju spominješ, će i dalje slušati ono što žele čuti, materijala će biti na pretek, njima i nije stalo do poštivanja ustava i ovlasti

ostali građani će čekati izbore da prekinu tu lakrdiju od predsjedničke uloge, kojom se besramno KGK izrugije cijeloj javnosti, posebno biračima koji nisu glasali za nju
K@rlo is offline  
Old 20.08.2015., 10:25   #82
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
pa njena kampanja je temeljena na ovlastima koje predsjednik, po ustavu, nema, a retoriku, stil i ton čiji je klon, je uspješno odradila
jeftini populizam i prisvajanje ovlasti koji joj ne pripadaju je jedini učinak i rezultat njene pobjede
u biti opet iznosiš neke svoje stavove, a ne činjenice. Nisu li i Josipoviću predbacivali prakitčno iste stvari.
njena pobjeda je dala drugačiji "ton" našoj politici i djelomično međunarodnim odnosima. Obzirom na političku orijentaciju nekima se to sviđa , a drugima ne...tako da se ne mogu složiti s ovim o populizmu (iako kod svakog političara toga ima).



Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
ne bih se kladio na KGK da su danas izbori, narod je shvatio njenu jeftinu demagogiju i populizam, a ta većina građana koju spominješ, će i dalje slušati ono što žele čuti, materijala će biti na pretek, njima i nije stalo do poštivanja ustava i ovlasti
vjerojatno se nisi kladio na nju ni prilikom stvarnih izbora, a njih je bilo puno teže i kompliciranije dobiti od imaginarnih sadašnjih...razlika bi mogla biti samo veća u korist KGK, a ako bi to bio sraz sa Josipovićem - čak i puno veća.

Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
ostali građani će čekati izbore da prekinu tu lakrdiju od predsjedničke uloge, kojom se besramno KGK izrugije cijeloj javnosti, posebno biračima koji nisu glasali za nju
a gdje se to izruguje cijeloj javnosti? užasno si subjektivan -sve što nije u skladu s tvojim mišljenjem nazivaš ruganjem. u krajnjoj liniji, bez obzira na tvoje pisanje, KGK je i tvoja predsjednica..izabrana je legalno i demokratski i predsjednica je svih građana RH. Uključujuči i one koji se ne slažu s njom.
denman is offline  
Old 20.08.2015., 10:32   #83
Kujundžić je američki kandidat jer im treba Herceg Bosna od Čitluka do Neuma a Kolinda je ubačena da poveže Ameriku sa tim prostorom i ona ide sa ovom vladom ,predsjednik BiH će biti Živko Budimir.

https://www.youtube.com/watch?v=g5npXGGLk9s
Benjamin Vladić is offline  
Old 20.08.2015., 10:40   #84
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
u biti opet iznosiš neke svoje stavove, a ne činjenice. Nisu li i Josipoviću predbacivali prakitčno iste stvari.
njena pobjeda je dala drugačiji "ton" našoj politici i djelomično međunarodnim odnosima. Obzirom na političku orijentaciju nekima se to sviđa , a drugima ne...tako da se ne mogu složiti s ovim o populizmu (iako kod svakog političara toga ima).
opet... kad se nemože osporiti quotano, služe spinovi.... nije tema Josipović

o činjenicama, ne o mom dojmu, neću se ponavljati, a dovoljno o tome govori "vladanje" i "vladavina" KGK

Quote:
vjerojatno se nisi kladio na nju ni prilikom stvarnih izbora, a njih je bilo puno teže i kompliciranije dobiti od imaginarnih sadašnjih...razlika bi mogla biti samo veća u korist KGK, a ako bi to bio sraz sa Josipovićem - čak i puno veća.
za koga sam, i dali sam glasao, je isključivo moj problem

šbbkbb...ostavimo se toga

Quote:
a gdje se to izruguje cijeloj javnosti? užasno si subjektivan -sve što nije u skladu s tvojim mišljenjem nazivaš ruganjem. u krajnjoj liniji, bez obzira na tvoje pisanje, KGK je i tvoja predsjednica..izabrana je legalno i demokratski i predsjednica je svih građana RH. Uključujuči i one koji se ne slažu s njom.
ona jeste moja predsjednica, čiji institut poštujem kao legalist, što mi daje za pravo da ju kritiziram

kad se bude ponašala shodno ustavnim ovlastima i poštivala institut kojemu je na čelu, kada bude poštivala ovlasti koje joj pripadaju, kada ne bude tako javno i prozirno protežirala stranku koja ju je nominirala za predsjednicu, tada ću komentirati njene predsjedničke poteze
ovo što sada radi nisu potezi predsjednika države svih građana, nego promocija i putokaz hdza pred nastupajuće parlamentarne izbore
K@rlo is offline  
Old 20.08.2015., 10:44   #85
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Nisam te na kraju bila prijavila, ali sad mi je žao, kad vidim što radiš od tema. Nadam se da te iz središnjice dobro plaćaju, jer mi je teško vjerovat da se netko toliko može praviti glup, a za džaba... osim ako nije takav prirodno
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Na Zoranu Milanoviću (temi) se možeš ispričati.
A i ne moraš.

Što se može, jednostavno niste na viisini zadatka.
A najbolje je kako se na nekakve središnjice pozivaju isti oni koji danonoćno kampraju na temama s jednim jedinim argumentom
- volim SDP mrzim HDZ
Pročitano odavno...
Zorro, nisi u redu.
Oni su svi neutralni i zalutali su na ove teme, a izgleda da ne znaju kako odlutat s njih
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Old 20.08.2015., 10:48   #86
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
opet... kad se nemože osporiti quotano, služe spinovi.... nije tema Josipović
ne mjože se osporiti jer pišeš općenite floskule. Nisi niti jedan konkretan primjer naveo. Josipović je spomenut kao primjer dvostrukih mjerila koje ljudi imaju s obzirom na naklonost kojem kandidatu.

Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
o činjenicama, ne o mom dojmu, neću se ponavljati, a dovoljno o tome govori "vladanje" i "vladavina" KGK
o kojim činjenicama? već treći put zaključujemo da uopće ne govoriš o činjenicama već o svom dojmu i političkom pogledu.


Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
ona jeste moja predsjednica, čiji institut poštujem kao legalist, što mi daje za pravo da ju kritiziram
apsolutno. dapače- kritiziranje je nužno.

Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
kad se bude ponašala shodno ustavnim ovlastima i poštivala institut kojemu je na čelu, kada bude poštivala ovlasti koje joj pripadaju, kada ne bude tako javno i prozirno protežirala stranku koja ju je nominirala za predsjednicu, tada ću komentirati njene predsjedničke poteze
ovo što sada radi nisu potezi predsjednika države svih građana, nego promocija i putokaz hdza pred nastupajuće parlamentarne izbore
a jbg. kada se ne bude ponašala kao političar - tada ćeš ti nešto...
sretno ti s čekanjem takvog političara....iz bilo koje stranke.
denman is offline  
Old 20.08.2015., 10:50   #87
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Kolinda, ne da je predsjednica sviju građana, već je svojom doživljavaju i oni izvan granica RH, te prepoznaju autentičnost u njenom političkom djelovanju.

Polupredsjednički sustav je bio prijelaz između komunizma i ovog današnjeg što ga zovemo demokracijom (parlamentarni sustav), ali vidi se da smo prebrzo prešli na nj jer se ne snalazimo dobro.
Dijaspora je manje vise za HDZ, pa je i zato dobrim dijelom prepoznaju oni i van granice.
I to nije nista cudno, jer mantre dijspore kako oni jako vole Hrvatsku i jako im nedostaje u kombinaciji sa HDZ-ovim prenemaganjem kako su oni najveci domoljubi, stozerne stranke (koje su im zapravo samo pandan za pljacku i unistavanje sto nazalost mi tu u domovini svjedocimo) su konstanta vec 20 godina.

Da se krene malo oko drugih pitanja, socijalnih, gospodarskih, ekonomskih itd dijaspora bi vrlo brzo nasla drugu politicku opciju. Zato se mantra ideologije i igranje na sentis i osjecaje moraju non stop potpirivati.
Dijaspora se financijski odmakla od domovine odmah poslje rata. Jer nedaju da im lopine kradu iz depova, iako ce rado doci na skupove i taj dan vratiti se u mlade dane. Pa su i njezine vizitke kojima se hvalila danas se pokazuje potpuno bezvrijedne.
unknown99 is offline  
Old 20.08.2015., 11:12   #88
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Znači,ako sam dobro razumio,pisanje dvojice PR stručnjaka po fejsbuku nije vjerodostojno ako ga prenese kako ti kažeš "HDZ glasilo".ma bravo,
Naravski da nije zato jer je to tobožnja slučajnost.Mislim tebi,meni nije.I rekoh da je meni svejedno tko je predsjednik dok GOD je korupcije,lažnih obecanja i zaštite svojih dakle jednoumlja.Za mene je jednoumlje i odkad je rat sluzbeno zavrsio.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 20.08.2015., 11:16   #89
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Dijaspora je manje vise za HDZ, pa je i zato dobrim dijelom prepoznaju oni i van granice.
Dijaspora je važna, ali uopća nisam mislila na nju kad sam rekla da se vrijednosti koje Kolinda promiče prepoznaju i izvan granica RH. ( a tek joj je počeo mandat!)

To su Bošnjaci i to oni koji su jasno izrekli riječi hvale za nju, bilo medijski ili preko pojedinačnih komentara.

Kolinda pokazuje da voli svoje, ali poštuje i tuđe.
Pokazuje i primjerom inkulturacije - kako se treba poštovanje pokazati kad se dođe u stranu zemlju.

S obzirom da mi kao birači i ljudi koji vrednujemo njene poteze ne možemo znati kakva je njena izvorna namjera, moja pozitivna ocjena vrijedi jednako kao i tvoja.

Također, ona kao predsjednica može govoriti i o stvarima koje su izvan njenih ovlasti jer važno je mišljenje prvog čovjeka države (onoga koji ima mandat da nas predstavlja ), a jasno je svakome da ona može djelovati samo u rasponu koliko joj zakon omogućuje.
naftali is offline  
Old 20.08.2015., 11:22   #90
Na govno.hr kažu da je dijaspora za Rusku jer ona je ipak tamo zivjela no vidjet cemo.Franjevci definitivno lobiraju za HDZ
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 20.08.2015., 11:30   #91
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Dijaspora je manje vise za HDZ, pa je i zato dobrim dijelom prepoznaju oni i van granice.
I to nije nista cudno, jer mantre dijspore kako oni jako vole Hrvatsku i jako im nedostaje u kombinaciji sa HDZ-ovim prenemaganjem kako su oni najveci domoljubi, stozerne stranke (koje su im zapravo samo pandan za pljacku i unistavanje sto nazalost mi tu u domovini svjedocimo) su konstanta vec 20 godina.

Da se krene malo oko drugih pitanja, socijalnih, gospodarskih, ekonomskih itd dijaspora bi vrlo brzo nasla drugu politicku opciju. Zato se mantra ideologije i igranje na sentis i osjecaje moraju non stop potpirivati.
Dijaspora se financijski odmakla od domovine odmah poslje rata. Jer nedaju da im lopine kradu iz depova, iako ce rado doci na skupove i taj dan vratiti se u mlade dane. Pa su i njezine vizitke kojima se hvalila danas se pokazuje potpuno bezvrijedne.
Ma ta dijaspora uopće nije takvo politički homogeno "tijelo", kakvu nam priču stalno prodaju naši političari. To sam se upravo uvjerio ovih dana druženjem sa starim prijateljem iz dijaspore.
Najnovija ekonomska emigracija je u pravilu apolitična, i državu je napustila razočarana općim stanjem u državi, politici, međuljudskim odnosima.
Ona najstarija emigracija nema blage veze sa stanjem u RH, poznaju samo onu verziju priče koju im plasiraju "torbari" iz "starog kraja" u pohodima. S obzirom da je kohezivni element uglavnom nekakav zavičajni klub, nije ni čudo što su tamo stvari postavljene po scenariju iz WW II: zastave s "pravim" prvim poljem, ušata U, "mi hrvati kontra svita"...
Ostaje onaj "srednji" dio, miks političke i ekonomske emigracije, koji na pameti još ima "odnos snaga" od prije 30 godina, i koji bira onu političku opciju koja se reklamira "ispravnim" nacionalnim i svjetonazornim floskulama. Taj dio će uvijek davati glas desnici, jer je nacionalni i religijski element jedina spojnica s domovinom.

Po bilo kojem drugom pitanju hladni razum prevladava domoljublje, pa se teško upuštaju u nepoznato: tamo gdje jesu pravila igre su im poznata, kapital ima jasno definirano mjesto, u toku su sa svim događanjima... Nekakve investicije u RH su izlet u nepoznato, nisu glupavi pa da ne čuju raznorazne nebuloze, prate nestabilan i stalno promjenjiv zakonski okvir, stalno mijenjane ekonomskih smjerova. Jedino se može očekivati nekakav ulet u stilu domaćih tajkuna: ulaganje minimalnog rizika s velikom marginom profita. I to što kratkoročnije. Dakle nešto u sivoj zoni, a od toga nema sreće za nas.
A dijeljenje vizitki, stil poslovanja iz 70-ih, nikoga ne obvezuje na ništa, svaki agent osiguranja će ih podijeliti tone. Ako ćemo potencijale nečijih kontakata i lobiranja mjeriti brojem posjetnica ili kurtoaznih razgovora, onda smo u kurcu i više nego sam mislio, ovo je 21. stoljeće i svijet je dostupan na touch ekranima, a mi nadu vidimo u metodama iz prethodnog milenija.

Lobiranje Predsjednika RH, ma tko on bio, mora maknuti fokus s općenitog na konkretno: ne sudjeluje i ne kroji politiku, ni gospodarstvo, pa obećanja u tom smjeru predstavljaju čisto lobiranje i kampanju za matičnu stranku.
Mora znati koristiti svoj utjecaj i kontakte za otvaranje vrata tamo gdje se zapne na konkretnim dogovorima. Predsjenik nije ulazna vrata u državu, on nije ni ključ za ta vrata, nego neka vrsta otpirača, alata koji koristiš kad ne ide drugačije.
električni_zec is offline  
Old 20.08.2015., 11:50   #92
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
kad se bude ponašala shodno ustavnim ovlastima i poštivala institut kojemu je na čelu, kada bude poštivala ovlasti koje joj pripadaju, kada ne bude tako javno i prozirno protežirala stranku koja ju je nominirala za predsjednicu, tada ću komentirati njene predsjedničke poteze
ovo što sada radi nisu potezi predsjednika države svih građana, nego promocija i putokaz hdza pred nastupajuće parlamentarne izbore
A njen prethodnik je bio nešto bolji, a svi neutralni ovdje su glasali za njega

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-Hrvatsku.html
Quote:
Ovi izbori samo su uvod u jedne nove izbore poslije kojih će se mapa Hrvatske potpuno 'zacrveniti' i socijaldemokracija će biti vladajuća opcija u Hrvatskoj',
Još nije bio ni potvrđen kao predsjednik u drugom krugu, a već je drukao za svoje na parlamentarnim izborima koji će biti tek za dvije godine.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ja-zemlje.html
Quote:
Zbog dramatičnog rasta nezaposlenosti predsjednik Ivo Josipović, oštrije nego inače, sinoć je kritizirao vladu Jadranke Kosor u intervjuu u 'Dnevniku' Nove TV. Predsjednik upozorava da nam prijeti destabilizacija zemlje zbog prevelikog broja nezaposlenih, ali i depresija
U veljači 2011. kad je dao ovu izjavu bilo je 336 tisuća nezaposlenih registriranih na zavodu za zapošljavanje.

U veljači iduće godine kad su došli njegovi, bilo je 343 tisuće i ništa o destabilizaciji zemlje.
U veljači 2103. bilo je 375 tisuća prijavljenih na birou, opet Ivo ništa o destabilzaciji zemlje.
U istom mjesecu 2014. 384 tisuće. Ivo i dalje šuti.

http://arhiva.nacional.hr/clanak/103...ne-funkcionira
Quote:
Za HRT je rekao kako je očito da su ljudi nezadovoljni jer sustav ne funkcionira, a koliko je nezadovoljstvo rašireno ilustrirao je i činjenicom da iz dana u dan sve više ljudi različitih profila i političkih orijentacija prosvjeduje na ulicama hrvatskih gradova.
Sustav je naravno funkcionirao i pregovori s EU su dovršeni do 30.6.2011. iako je Ivo priželjkivao da noćna fejsbuk šetanja isprovociraju ranije izbore.

Pa onda pritisak na premijerku da izađe s datumom izbora..

http://www.jutarnji.hr/izbori-u-hrva...izbora/957291/
Quote:
"Gospođa Kosor je obećala da će do kraja šestog mjeseca izaći s datumom izbora. Dobro, odluka Europske unije (o završetku pregovora) bila je nešto kasnije. Prema tome, ja očekujem da taj pomak hrvatska javnost može na neki način tolerirati i da ćemo odluku o tome kada će biti izbori čuti vrlo skoro", rekao je Josipović tijekom sudjelovanja na skupu o zelenoj gradnji u organizaciji Savjeta za zelenu gradnju Hrvatske.
Jel se KGK ovako ponaša, kao ovaj koji je prve dvije godine mandata koje je dijelio s HDZovom vladom koristio da dramatizira situaciju u državi i to u trenutku kad je svaka poltička destabilizacija mogla značit otezanje pregovora s EU i kasniji ulazak - a time i odgodu pristupa EU fondovima za zemlje članice.
(iako ih ovi za koje je dvije godine drukao ne znaju povlačit, ali to u ovom kontekstu nema veze).
Josipović je bio daleko više stranački nepristran.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Old 20.08.2015., 12:00   #93
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
A njen prethodnik je bio nešto bolji, a svi neutralni ovdje su glasali za njega
*******
Jel se KGK ovako ponaša, kao ovaj koji je prve dvije godine mandata koje je dijelio s HDZovom vladom koristio da dramatizira situaciju u državi i to u trenutku kad je svaka poltička destabilizacija mogla značit otezanje pregovora s EU i kasniji ulazak - a time i odgodu pristupa EU fondovima za zemlje članice.
(iako ih ovi za koje je dvije godine drukao ne znaju povlačit, ali to u ovom kontekstu nema veze).
Josipović je bio daleko više stranački nepristran.
I opet je post o bivšem Predsjedniku Josipoviću

Predsjednica dramatizira na drugačiji način

Jel može malo postovi o onome što ona radi, ne o onome što ne radi ?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 20.08.2015., 12:03   #94
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
A njen prethodnik je bio nešto bolji, a svi neutralni ovdje su glasali za njega
..................
Još nije bio ni potvrđen kao predsjednik u drugom krugu, a već je drukao za svoje na parlamentarnim izborima koji će biti tek za dvije godine.
....................
U veljači 2011. kad je dao ovu izjavu bilo je 336 tisuća nezaposlenih registriranih na zavodu za zapošljavanje.
........................
U veljači iduće godine kad su došli njegovi, bilo je 343 tisuće i ništa o destabilizaciji zemlje.
U veljači 2103. bilo je 375 tisuća prijavljenih na birou, opet Ivo ništa o destabilzaciji zemlje.
U istom mjesecu 2014. 384 tisuće. Ivo i dalje šuti.
.........................

Sustav je naravno funkcionirao i pregovori s EU su dovršeni do 30.6.2011. iako je Ivo priželjkivao da noćna fejsbuk šetanja isprovociraju ranije izbore.

............................
Pa onda pritisak na premijerku da izađe s datumom izbora..
............................

Josipović je bio daleko više stranački nepristran.
a) zar ti ne radi opcija ignore, pa si me quotao?

b) opet poznata stara navada, spin kad nemaš odgovor
gdje si ti vidio spominjanje Josipovića u mom postu kojega si quotao?

i daj se drži tvoje ignore liste, tako ćeš bar biti svoj sa svojima
K@rlo is offline  
Old 20.08.2015., 12:13   #95
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
kad se bude ponašala shodno ustavnim ovlastima i poštivala institut kojemu je na čelu, kada bude poštivala ovlasti koje joj pripadaju, kada ne bude tako javno i prozirno protežirala stranku koja ju je nominirala za predsjednicu, tada ću komentirati njene predsjedničke poteze
ovo što sada radi nisu potezi predsjednika države svih građana, nego promocija i putokaz hdza pred nastupajuće parlamentarne izbore
Imaš li kakav dokaz za ove tvrdnje?

Upravo suprotno, predsjednica je jasno izjavila da će jednake kriterije imati prema HDZ-u, ako pobijedi na idućim izborima.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/koli...nasati-1019423
Stiglitz is offline  
Old 20.08.2015., 12:20   #96
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Imaš li kakav dokaz za ove tvrdnje?

Upravo suprotno, predsjednica je jasno izjavila da će jednake kriterije imati prema HDZ-u, ako pobijedi na idućim izborima.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/koli...nasati-1019423
Predsjednica to izjavljuje sto ne mora znaciti da ce to sprovest.Neka obecanja nije ostvarila, a bogami I nece jer neke se mora stitit poglavito iz stranke.Stoga drugi nek popuse ja sigurno necu.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 20.08.2015., 12:23   #97
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Dijaspora je važna, ali uopća nisam mislila na nju kad sam rekla da se vrijednosti koje Kolinda promiče prepoznaju i izvan granica RH. ( a tek joj je počeo mandat!)

To su Bošnjaci i to oni koji su jasno izrekli riječi hvale za nju, bilo medijski ili preko pojedinačnih komentara.

Kolinda pokazuje da voli svoje, ali poštuje i tuđe.
Pokazuje i primjerom inkulturacije - kako se treba poštovanje pokazati kad se dođe u stranu zemlju.

S obzirom da mi kao birači i ljudi koji vrednujemo njene poteze ne možemo znati kakva je njena izvorna namjera, moja pozitivna ocjena vrijedi jednako kao i tvoja.

Također, ona kao predsjednica može govoriti i o stvarima koje su izvan njenih ovlasti jer važno je mišljenje prvog čovjeka države (onoga koji ima mandat da nas predstavlja ), a jasno je svakome da ona može djelovati samo u rasponu koliko joj zakon omogućuje.
Nista od navedenog nismo primjetili.
Protokole koji su manje vise propisani, nemam namjere uzdizati na pijedestal.

Bosnjaci koji jos vise od ljudi tu zive u nekim snovima da je HDZ domoljubno, a sve ostalo komunisticko jos manje imam namjere velicati.
Koliko mi god bili dragi, tamo jos vlada zatucani primitivni mentalitet. Iako je HDZ prema njima svih ovih godina se najvise ponasao macehinski.

Za sada je pokazala samo da je faktor koji misli rusiti, a ne spajati. Od prozivki na pocetku, do toga da ima namjere smjenjivati vlade.
Ona je iskljucivo predsjednica odredenog kruga ljudi. To nazalost pokazuje.
I sve ok, nemam nista protiv, no glumatanje nije zaista potrebno.
Njezini rezultati do sada su nula. Sto se tice gospodarstva, ekonomije, socijale, iseljavanja, i bez broj drugih pitanja. Samo hrpa obecanja njezinih sljedbenika.
unknown99 is offline  
Old 20.08.2015., 13:09   #98
zanimljivo. oni koji nisu znali nabrojati pišljivih pet stvari koje je ivo josipović napravio u svojem mandatu, a koji je trajao pet godina danas su jako revni od predsjednice zahtjevati ekspresne rezultate u šest mjeseci. zaista fenomen!
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 20.08.2015., 13:11   #99
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
zanimljivo. oni koji nisu znali nabrojati pišljivih pet stvari koje je ivo josipović napravio u svojem mandatu, a koji je trajao pet godina danas su jako revni od predsjednice zahtjevati ekspresne rezultate u šest mjeseci. zaista fenomen!
ispričavamo se, predsjednik ne smije imati dobre rezultate
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Old 20.08.2015., 13:17   #100
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Nista od navedenog nismo primjetili.
Protokole koji su manje vise propisani, nemam namjere uzdizati na pijedestal.

Bosnjaci koji jos vise od ljudi tu zive u nekim snovima da je HDZ domoljubno, a sve ostalo komunisticko jos manje imam namjere velicati.
Koliko mi god bili dragi, tamo jos vlada zatucani primitivni mentalitet. .
Koliko god ti imao/la mišljenje takvo o drugim ljudima ili grupama ljudi ili doživljaj spram njih, to ne znači da je njihovo mišljenje manje važno od tvoga.

Činjenica jest da je ljudi i izvan Hrvatske prihvaćaju i to ljudi koji su druge nacionalnosti.
Čak je i dobila nagradu za poseban doprinos i gradnju odnosa s BiH (sjetimo se i obilježavanja Srebrenice), a nagrada je još fokusiraniji i materijalizirani dokaz da vrednote koje promiče nadilaze nacionalnu različitost, pa i vjersku, te da ono što ona govori, to i čini.

Ti se možeš ne slagati s mojim mišljenjem ili mišljenjem svih onih koji su joj dali nagradu, ali nemoj očekivati da će tvoje mišljenje imati neku veću težinu ili da zato što ti nešto ne primijećuješ - to ne postoji.

I kao što je netko gore rekao, Kolinda bi tek sad dobila glatko izbore.
U međuvremenu, Josipović je na silaznoj putanji, a što ćemo imati prilike vidjeti na nadolazećima parlamentarnim izborima.
Mislim da će Čačić puno izgubit što je baš njega izabrao za koalicijskog partnera.

Kolinda je nedavno jedno vrijeme provela u Splitu. Ljudi su je srdačno primili i tome smo mogli svakodnevno svjedočiti.

Kome se ne sviđa, neka ne gleda tv kad se prikazuju reportaže o njoj. Tako je lakše i kreirati stav da je ona neprihvaćena.
naftali is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.