Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2016., 21:44   #1
Kupnja nekretnine od osobe kojaživi u inozemstvu

Molio bih info ukoliko netko ima iskustva.

Zanima me kakva je procedura kod kupnje nekretnine od osobe koja živi/radi u inozemstvu:
- je li nužno da ta osoba dođe u HR, ili može ovlastiti odvjetnika/bilježnika za potpis kupoprodaje (ako da kakva je tu procedura)
- postoji li sada (nakon projekta legalizacije) obveza da prilikom kupoprodaje građevina mora biti legalna (ovdje se radi 1/2 udjela u objektu manje kvadrature, koji je na građevinskoj čestici ali nema uporabnu dozvolu)

Hvala

Zadnje uređivanje sinko : 05.03.2016. at 22:34.
sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 21:46   #2
Moje iskustvo je da se dokumenti o prodaji pošalju vlasniku u inozemstvo, vlasnik svoj potpis na ugovoru ovjeri kod bilježnika i pošalje potpisane dokumente natrag.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 15:12   #3
Kupnja nekretnine od osobe koja živi u inozemstvu

Znači ako sam dobro razumio:
- ja popunim kupoprodajni ugovor (ne trebam ništa ovjeravati kod bilježnika u HR)
- pošaljem ugovor prodavatelju u ionozemstvo da on popuni svoj dio i ovjeri ga kod bilježnika (da li mu trebaju neki moji dokumenti ?)
- kada mi vrati ovjeren ugovor moram li sa ugovorom dodatno i kod bilježnika u HR ?

Ne znam je li se što promijenilo nakon toga:
- pretpostavljam da je rok za prijavu na poreznu 30 dana od ovjere ugovora (u inozemstvu) ?
- da li se sada podaci automatski proslijeđuju u katastar/grunotvnicu, ili moram ja tamo otići prijaviti promjenu ?
sinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.