Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 10:34   #41
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
A tko da plaća?
U tjedan dana je izvučeno 30 pasa, to je bila strašna i iscrpljujuća akcija.
Fluck je od danas u svom domu
Crnu jazavčarku treba maknuti sada najhitnije.
Svaka vam čast...
Evo, ja mogu mjesečno izdvojiti 50 kn.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 09:07   #42
Ima li novosti?
Pitam svugdje, pričam, poslala emailove, ništa za sada nisam uspjela
Mademoiselle_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:45   #43
Quote:
Mademoiselle_92 kaže: Pogledaj post
Ima li novosti?
Pitam svugdje, pričam, poslala emailove, ništa za sada nisam uspjela
Ispričavam se imala sam smrtni slučaj u bliskoj obitelji i nisam bila u prilici a ni prigodi dolaziti na internet.

Crna jazavčarka je otišla u privremeni dom a od svih najkritičnijih su ostale ove dvije sirotice:

Manja u stvarnosti nego što izgleda na fotografiji, jako draga, vesela i mazna
Spol: ženka
Dob: 1 god
Visina: oko 30 cm
Težina: između 10-15kg
Broj čipa: 191060000089809

Pogledajte kako je malena:



Mala Vučkica, jako draga i mazna kujica
Mlada ženka
Manja u stvarnosti nego što izgleda na fotografiji
(nalazi se u šetalištu 6)



Njih dvije sirotice zajedno (da se vidi kako su u stvari malene)
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"

Zadnje uređivanje Arvena : 28.10.2016. at 00:00.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 21:30   #44
11. listopada objavili smo da je skloništu potrebna pomoć u kupnji hrane za pse preko roka i sretni smo što možemo izvjestiti da je odaziv bio odličan i skupljeno je (do 28.10) ukupno čak 4.360,00 kn! Hvala od srca svima koji su donirali!

Sav novac je već utrošen u kupnju hrane, jedan dio hrane se morao naručiti početkom mjeseca jer je već ponestalo. Drugi dio je kupljen 25.i 26.10. (po računima možete vidjeti da je ukupno kupljeno hrane za više od 4.360,00 kn, tu razliku snosi sklonište).

Moramo naglasiti da količina hrane kupljena za ove novce brzo nestane (dio je već potrošen) te je pomoć i dalje potrebna. Nažalost, ukoliko u sklonište počne pristizati veliki broj pasa, neće biti mjesta za pse preko roka te je i dalje najbolje rješenje za njih udomljavanje ili izlazak na privremeni smještaj. Kupnjom hrane svakako pomažemo da im se vrijeme do udomljavanja produži što je dulje moguće. U suradnji sa skloništem i zahvaljujući akciji spašavanja mnogih pasa, nije bilo eutanazije, niti će je biti dok to kapacitet skloništa može podnijeti. Samo je bitno da se osigura hrana. I da psi malo po malo izlaze kako bi bilo mjesta za nove.

Tko želi pomoći može uplatiti na:
Erste banka - HR5824020061100728406
Primatelj: Centar za razvoj poljoprivrede i trgovinu polj. proizvoda, Karlovac
OIB56385055640
Naznaka: DONACIJA ZA KUPNJU HRANE ZA PSE PREKO ROKA

Zašto molimo uplatu a ne kupnju i slanje hrane? Zato što sklonište na veliko nabavlja jeftiniju hranu i možemo dobiti više hrane za manje novaca. Također, poželjno je da psi jedu istu hranu jer miješanjem puno različite hrane dobivaju teške probavne smetnje.

A sada slijedi popis ljudi zaslužnih za ovu velikodušnu donaciju, hvala još jednom svima!
Uplate redom: (prve uplaćene 11.10. - zadnja uplata 18.10.):

Lea Š. - 150 kn
Maja R. - 100 kn
Mateja D. - 200 kn
Antonia Š. - 50 kn
Željka K. - 50 kn
Sanja V. - 50 kn
Klara T. - 100 kn
Erih N. - 130 kn
Elida K. - 20 kn
Tatijana B. - 200 kn
Kristina Š. - 100 kn
Aleksandra V. - 200 kn
Marko Ž. - 50 kn
Tajana H. - 100 kn
Mirjana V. - 200 kn
Vanda G. - 400 kn
Kata A. - 100 kn
Sanda P. - 200 kn
Ljiljana L. - 100 kn
Irena B. - 70 kn
Dino Š. - 200 kn
Zdenka P. - 50 kn
Anonimno - 200 kn
Barbara A. - 100 kn
Nikola T. - 100 kn
Gavro F. - 200 kn
Željko D. - 100 kn
Iva T. - 100 kn
Ljiljana B. - 300 kn
Ana Č. - 200 kn
Anonimno - 100 kn
Anonimno - 40 kn
Anonimno - 100 kn



__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 08:38   #45
Lijepe vijesti, nadam se da će svi nastaviti sa pomoći, a najviše da će krenuti udomljavanja!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 02:17   #46
Nedavno je izvučeno oko 30 pasa iz Skloništa, sakupilo se je hrane za one 60+ ali novi psi svakodnevno pristižu i treba prazniti šetališta. U Skloništu trenutno ima 40tak pasa kojima je isteklo 60 dana boravka tamo i koji su tamo na trošak Skloništa.

Sada je najhitnije isprazniti šetalište 2 gdje se nalaze slijedeći psi:

Spol: prekrasna i draga ženka
Dob: 4-5 god
Visina: između 50-60 cm
Težina: oko 20 kg



Hrvatske ovčarke
Spol: ženke
Dob: 1 god
Visina: oko 50 cm
Težina: oko 15 kg



Spol: ženka
Dob: 1 god
Visina: oko 50 cm
Težina: oko 15 kg



Spol: mužjak
Dob: 1.5 god
Visina: oko 50cm
Težina: između 15-20kg
U skloništu se ne slaže s nekim mužjacima



Svi su još živi i zahvaljujući donacijama sredstava za njihovu prehranu. No, vrlo brzo za njih više neće biti mjesta. Ne udome li se ili ne pronađu makar privremeni smještaj, ubit će ih.
Sve informacije o psima možete dobiti od voditelja skloništa na 098/18-96-999

Kako bi psi mogli ostati i nakon 60. dana, možete pomoći u njihovoj prehrani uplatom donacije na račun skloništa, IBAN HR5824020061100728406, uz naznaku da je za hranu pasa preko roka.

Molimo one koji imaju fb da proslijeđuju oglas s linka da im se poveća šansa za spas: https://www.facebook.com/Udruga-Mija...71695556244932
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"

Zadnje uređivanje Arvena : 06.11.2016. at 02:35.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 22:32   #47
Uplaceno 120 kn za hranu.
Mademoiselle_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:00   #48
Quote:
Mademoiselle_92 kaže: Pogledaj post
Uplaceno 120 kn za hranu.
Puno i od srca hvala!

Hvala i mojim dragim prijateljima iz Zg koji su sakupili 100 kg hrane i preko udruge koju ja vodim Udruga "Mijau-Karlovac" to se je danas dostavilo u Sklonište.

Tuga , ono što ja znam je da je u petak jedan odrasli pas s naših ulica otišao tamo, danas kada smo im predavali hranu, u boxu u njihovom službenom vozilu su bila 3 štenca ostavljena jutros na ulici - to je 4 nova psa u 2 dana
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 08:33   #49
Strašno!!! Ja sam uplatila 100 kn za hranu.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:15   #50
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Strašno!!! Ja sam uplatila 100 kn za hranu.
Puno i od srca hvala draga mala Khala!

Ima li netko tko može poslati sms sadržaja: Arvena na br 616111 i time će na naš saldo za oglašavanje uplatiti 3,72 kn.
Oglasi dosta brzo tonu i moramo ih stalno dizati pri čemu nam uzmu 0,62 kn po dizanju oglasa svaki puta.

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 15:42   #51
Ovo je ZADNJA šansa za spas nekog od ovih pasa.
Za tjedan dana ih više neće biti

Bolesna sam i nemam snage sada slike provlačiti kroz TinyPic pa ću sada samo staviti link sa njihovim slikama za koji vas MOLIM da ga bar proslijeđujete na sve strane.
https://www.facebook.com/skloniste.u...17819578474609
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 17:09   #52
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Nedavno je izvučeno oko 30 pasa iz Skloništa, sakupilo se je hrane za one 60+ ali novi psi svakodnevno pristižu i treba prazniti šetališta. U Skloništu trenutno ima 40tak pasa kojima je isteklo 60 dana boravka tamo i koji su tamo na trošak Skloništa.

Sada je najhitnije isprazniti šetalište 2 gdje se nalaze slijedeći psi:

Spol: prekrasna i draga ženka
Dob: 4-5 god
Visina: između 50-60 cm
Težina: oko 20 kg



Hrvatske ovčarke
Spol: ženke
Dob: 1 god
Visina: oko 50 cm
Težina: oko 15 kg



Spol: ženka
Dob: 1 god
Visina: oko 50 cm
Težina: oko 15 kg



Spol: mužjak
Dob: 1.5 god
Visina: oko 50cm
Težina: između 15-20kg
U skloništu se ne slaže s nekim mužjacima



Svi su još živi i zahvaljujući donacijama sredstava za njihovu prehranu. No, vrlo brzo za njih više neće biti mjesta. Ne udome li se ili ne pronađu makar privremeni smještaj, ubit će ih.
Sve informacije o psima možete dobiti od voditelja skloništa na 098/18-96-999 ili volonterke na 091 550 4276
Uz ovih 5 kritičnih kojima sada jako gori pod šapicama imamo opet jednog bosanskog baraka koji je u istoj situaciji (nalazi se u šetalištu 6)

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 02:37   #53
I ova prekrasna kujica je na žalost u kritičnom šetalištu br 2
Ženka, danas ni sjena ovog psa na slikama, oslabila je, dugo je u skloništu, duh joj je slomljen..ali u kratkom roku, uz brigu i ljubav, može opet biti ovaj pas kojeg smo uslikale kad je tek došla..

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 01:06   #54
Jedna hrvatska ovčarka je danas izašla iz Skloništa (lijeva na slici), ja preuzimam ovu crnu sa zadnje slike u subotu jer je jako oslabila, cure su ovaj vikend izvukle 13 maljušnih štenaca odonuda, nitko ne zove na oglase sa njuškala koje stalno dižemo i do 10 x dnevno, 17000 pregleda na oglasu na fb a na to niti jedan poziv...
Jako težak period za udomljavanje a psi samo stižu....stižu....kao i zima.

Oni koji me ne znaju sa PŠ ja inače vodim Udrugu za zaštitu životinja čiji je primarni cilj kastracija uličnih mačaka te sam uz ovo trganje za spas svakog života psa iz Skloništa sa tri cure volonterke koje su sada u proceduri osnivanja udruge "Najbolji prijatelj" (ja ne mogu podnjeti pomisao da nekoga eutaniziraju) i moje svakodnevne kastracije mačaka i oporavke, sklanjanje mačića na koje nalijećemo dok hvatamo ulične mace (i tu smo dosta zatrpane ja i kolegica a udomljenja idu sporo) - ja jednostavno ne uspjevam objavljivati za svoju primarnu djelatnost i Udrugu, prestala sam stizati moliti i za pomoć u hrani, lijekovima, antiparaziticima, pijeskom i novcem za vet troškove za mace i tako fino tonem u dugove, kupujem hranu za mačke na muževu karticu na 6 rata....

NISAM PRESTALA SPAŠAVATI MAČKE NEGO SAM SE SAMO JOŠ DODATNO POSVETILA I INTENZIVNOM SPAŠAVANJU PASA IZ NAŠEG SKLONIŠTA U UTINJI.

Ovakvo spašavanje pasa je posao od 24 sata dnevno i stalna strepnja da nekoga ne eutaniziraju. Za sada smo uspjeli toliko udomljavati da tijekom rujna, listopada i studenog nije bila niti jedna eutanazija. Nadam se da ćemo uspjevati i dalje ali ovo zaista, zaista iscrpljuje, prvenstveno psihički.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 08:26   #55
Znam kakva je situacija tamo i stalno mislim na te jadne zivotinje, bravo za vas i sve one koji pomažu.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 10:26   #56
Draga Arvena, zaista vam se divim, jer znam kakav nemoguće zahtjevan i ogroman posao svakodnevno radite, posao u kojem nema odmora i koji svakako nije za jednog ili dva pojedinca, jedan mali promil onih kojima je stalo do života onih najjadnijih i koji će iskrvariti da ih spase. Totalno vas razumijem kad kažete da ne možete podnijeti pomisao da netko bude eutaniziran. Toliko nedužnih stvorenja čiji je jedini grijeh što su se rodili, za koje nitko ne mari osim vas par. Da nemam doma svoj privatni 'azil' s ne smijem niti reći koliko spašenih maca s kojima živimo u malom stanu i da mi muž nije na burzi, svakako bih vam uplatila nešto na račun ili udomila koju vašu teško udomljivu životinjicu. Ovako vam mogu biti samo moralna podrška, a kad financijski malo dođem do daha uplatit ću vam koliko mogu, to će sigurno biti kap u moru vaših potreba, ali će biti od srca. Molim vas, nemojte odustati. Šaljem vam puno dobrih vibracija podrške!
Pesekh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:43   #57
Hvala mala khala, hvala Pesekh

Taru smo jučer odvezli i Skloništa u novi život , predivna, neopisivo predivna curica i izgledom i karakterom, jako mazna i jako se veže za ljude.





Tigrasta cura izlazi sutra


Ova kujica izlazi u srijedu


Vadimo ih....vadimo.....a stalno još dosta pasa sa izašlim rokovima

Inače ću vas zamoliti da ako netko želi uplatiti za kupnju hrane za pse 60+ (koji su tamo nakon isteka roka i za koje mi moramo nabavljati hranu) da to od sada napravi na našu udrugu:

Udruga "Mijau-Karlovac"
IBAN: HR8523400091110472935

svrha uplate : psi 60+

(donacije za mace nam pišite svrha: mace)

Mi ćemo kupiti hranu od toga novca, odslikati je, prikazati vam R1 i proslijediti za njuškice u Skloništu.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"

Zadnje uređivanje Arvena : 20.11.2016. at 22:56.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 08:29   #58
Hvala Arvena na lijepim vijestima!!!!!!! Sretno udomljenima i velikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee fige za ostale!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 02:08   #59
Što više reći nego da me je danas probudio poziv koji me je uveo u 9. krug danteovog pakla
Veterinarka u Utinji cijepi i čipira štence i spremaju se za eutanaziju 4 psa

Dato mi je sat vremena da nađem riješenje i izvadim ih van jer veterinarka čeka s injekcijom za usmrćivanje.

Za 3 psa sam našla KRATKE privremene smještaje, za 4. NEMAM opciju

Uzela sam na sebe obavezu koju bez VAŠE financijske pomoći neću moći riješiti.
Sva 3 psa (i četvrtog ako mu suta uspijem naći smještaj, ako ne - biti će ubijen) moram kastrirati, 2 x cijepiti protiv zaraznih bolesti i očistiti od buha i glisti.

Kastracije 3 psa x 300 kn = 900 kn
Cjepljenja 2 x 3 psa = 600 kn
Čišćenja od buha i glisti oko 250 - 300 kn

UKUPNO oko 1800 kn

Molim vas nemojte me ostaviti na cjedilu jer sam puna mačaka i pasa i ne mogu ovo odraditi bez vaše pomoći.

Psi koji idu na privremene (danas su skoro eutanizirani, kao što bi bila i Tara da je u subotu nisam izvukla, i tigrasta ženka da jučer nije izvučena i skotna hr. ovčarka koja sutra ide van):

Agresivan na mužjake, s ljudima maza - izlazi na kratki privremeni





Mali simpatični jazo - izlazi na kratki privremeni



Predobri siroček s ozlijeđenom nogicom





4. pas za koje na žalost nemam rješenje - navodno dosta agresivan što me i ne čudi s obzirom na mjesto i okolnosti gdje se nalazi


Molim vas da mi pokušate pomoći financijski da odradim kastracije, cijepljenja i gore navedeno

Udruga "Mijau-Karlovac"
IBAN: HR8523400091110472935
svrha uplate : spašena trojka

Oni koji će mi pomoći neka napišu ovdje na topic ili u inbox.

A kada se saberem od šoka ću razmišljati kako ih što brže udomiti

Večeras mi je u 23 h izdahnula na rukama i jedna mačka , ali od pozitivnih stvari ima utjeha da smo KONAČNO udomili i 2 mačića.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 08:21   #60
Strašno, uplatiti ću 150 kn , držite se !!! Sretno za udomljene mačiće, bar neka lijepa vijest!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.