Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 21:34   #1
Question Rak - liječenje, iskustva...

Rak je podmukao, grozan... Djelomicno je uzrokovan genima, djelomicno prehranom, djelomicno vanjskim faktorima.

Imate li kakva iskustva s njim? Njegovim lijecenjem? Uspjesnosti izljecenja? Alternativnim metodama lijecenja? Navodno da gljiva Kombucha puno pomaze, te da treba jako paziti na prehranu kojom se u prinipu moze i izlijeciti. Navodno i neki alternativci lijece rak ili barem pomazu njegovom izljecenju ili smanjenju..

Znate li i sto o svemu tome...?
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 22:13   #2
ja sam bila s muzem kraj njegovog oca koji je 3 godine umirao od raka

svasta su probali, od svih mogucih vrsta kemoterapije (od starih isprobanih do novih experimentalnih) pa do cajeva za jacanje imuniteta, biljnih lijekova


to je covjek koji u zivotu nije zapalio cigaretu ili se napio, uvijek je pazio sto jede ali eto nije ga zaobislo

najvise su tu bili krivi doktori koji su, otkrivsi mu na vrijeme rak na debelom crijevu, operirali tu izraslinu i mirne dushe izjavili kako je sve OK i da mu opce ne treba popratna kemoterapija - dvije godine nakon toga, slucajno je otkriveno kako mu se taj isti rak prosirio na jetru i 75% je vec jetre unisteno - a sve zato jer su zaobishli tu kemotreapiju

on se zaista borio - mislim da mu je teze bilo gledati kako je njegovoj zeni i sinovima gledati ga kako se pati nego sto ga je sve to boljelo

umro je prije dvije i pol godine, kad je umro bio je sjena covjeka kojeg sam upoznala kad sam pocela izlaziti s muzem

mislim da je bit redovni pregledi i moguca prevencija

moj muz zna da mu je obitelj s tatine strana sklona raku (dva strica rak prostate, otac i jos jedan stric rak debelog crijeva) i on se redovno kontrolira - kolonoskopija savke tri godine i obavezan pregled prostate

ja isto radim za reproduktivne organe i grudi

znam nemoze se sve stalno provjeravati ali bolje ista nego nista

ako se na vrijeme otkrije velike su sanse za oporavak

ali najvaznije od svega je ne predati se i ne klonuti duhom
moj svekar je znao da realno ne moze pobijediti taj svoj rak ali je svojim optimizmom dobio extra godinu i pol zivota (doktori su mu dali godinu i pol a zivio je tri)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 13:02   #3
Red face

Nažalost iskustva imam, sa najbližim članovima obitelji.

ne znam da li pitaš zbog potrebe ili interesa, nadam se
zbog ovog drugog

ono što ja mogu savjetovati je da se pusti liječnike da
odrade svoj dio posla i da se u to previse ne petljaš -
osim izbora operatera ako je potreban.

alternativa po meni ide tek uz ili iza (zavisi od terapije)
glavne terapije.

kopam po internetu i razgovaram sa ljudima vec skoro
godinu dana i moja iskustva (koja naravno ne moraju
biti točna) su sljedeća:

ne vjeruj u velika obećanja kod bioenergetičara i sličnih
normalan čovjek koji hoče i može pomoći (jos se dvojim
da li ima tu stvarno nesto korisno) suočen sa pravom i
teškom dijagnozom bit ce oprezan i ozbiljan i nece obećavati
čuda.

dio koji (za mene) vise obećava - dodaci hrani i sama prehrana
- isto je prepun svakakvog smeća i različitih "škola" liječenja
raka.

prehrana - sto manje pečenog, pohanog, suhomesnatog
puno maslinovog ulja, malo soli - mozda dodavati
uz klasičnu malo zamjenske (kalijeve) soli, puno
povrća, voća, integralnih žitarica. jesti normalne
količine, samo promjeniti navike !!!

dodaci - brokulin, sok guava & papaja, C vitamin, sok cikle,
ehinacea.


sve ovo što sam gore napisao je samo moje - nestručno -mišljenje
pozdrav
pike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 13:20   #4
znam jednog tipa koji je putovao u bugarsku po neke čudotvorne injekcije. majka mu je bolovala od uznapredovalog karcinoma dojke.
na žalost, nije pomoglo.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 08:02   #5
Quote:
mudrica kaže: Pogledaj post
znam jednog tipa koji je putovao u bugarsku po neke čudotvorne injekcije. majka mu je bolovala od uznapredovalog karcinoma dojke.
na žalost, nije pomoglo.
Ma, sve te ponude sa strane osim od liječnika onkologa su da se pomogne i pomaže u liječenju, ali ne izlječuje. Dobro je promjeniti ishranu i ponašanje---navike u životu, ali s ne prepustiti samo tome.
Željko
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 14:36   #6
cuo sam za to, ima toga i kod nas
to i noni sok preporucili su nam med.sestra i lijecnik
pike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 00:47   #7
oba dva roditelja su mi umrla od raka.

otac: rak grla i pluca
mama: rak mozga (10 godina ranije prezivjela je rak dojke; rak mozga nije metastaza toga, nego novi primarni)


sta da vam kazem..bila je panika..najbolji doktori, najbolje sve...nakon sto je moderna medicina digla ruke od moje majke, ja sam pokusala doci do apsolutno svega..hvatala sam se svega kao sto se utopljenik hvata i najtanje grancice.

gljiva kombucha isto nije dala rezultata..

za mamu su mi neki americki doktori preporucili, pazite ovo: da pusi marihuanu jer je dokazano po novim istrazivanjima da ona smanjuje tumor na mozgu..odbijala je to...

na kraju sam se pomirila sa sudbinom..i pokusala joj olaksati zadnje dane. kupovala sam ilegalno morfij (jer ga nisu davali ovako) i omogucila joj da zadnje mjesece bolesti ne provede vristajuci od bolova, na sto su je nasi doktori bili spremni pustiti.

tu sam zenu naprosto obozavala.zaduzila sam se 40,000 kuna da joj olaksam bolest.nazalost, spasa joj nije bilo...
za par dana je godina dana od njezine smrti
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 21:57   #8
alternativno liječenje raka

slučajno sam našla ovaj forum, ispričavam se unaprijed zbog jezika /ja sam iz Slovenije/ ako nešto zabrkam

Sam sam imala loših iskustva sa rakom - visoko maligni non hodgin limfom , tako da sam se 6 godila borila. Bolest se ponovila 6 puta i bila je i avtotransplatacija kostne srži u Zagrebu koja nije bila uspješna , bolest se opet ponavljala, bilo je oko 25 kemoterapija i imunski sitem mi je bio u podnu. Tako več dugo tražim nešto bi mi pomoglo ojačati se i boriti brez medicinskih sredtava koje su me samo uništavale. Prije godinu i pol naletjela sam na FHEs - mineralni prah koji oživljava vodu u našom tjelu , razstruplja organizam , pojača absorbciju hranilnih tvari i što je najvažnije jako je močan antioksidant - sto ja za raka vrlo važno. Jer dovodi više kisika do celice je i dobra preventiva pred rakom - znamo da se u kisikovi okolini maligne celice ne razvijaju.

POkazala sam clanke o FHES i mojim doktorimi i svi kazu da mogu i dalje uzimati jer mi koristi . Moji rezultati su se posle 3 mjeseci sasvim normalizirali i postala sam čudo za medicinu. Danas sam najzdravi čovek u mojoj okolini, i kad se razbolim jednostvano pojačam dozu FHES u i najviše 2 dana ja sam zdrava (prije je trajala po 3 tjedna da sa došla k sebi). A sada sam več 2 godine potpuno bez ikakvih znakova bolesti sto je i zame pravo čudo. Tako da je to zaista fenomen, odkriče 3 tisočletja i jako sam zahvalna da mi je to došlo na moj put. Htjela bi da svi znate da to postoji i da pomaže još ikome od vas.

Imam jedana članak na hrvatskom i puno na slovenskom i engleskom, pa vam mogu poslati ako mi pisete na moj mail:

[email protected]

Moze se naruciti iz Švedske , morate samo imati jednu međunarodnu kreditnu karticu. Najviše se isplati naručiti avtomatski paket 3 bočica, jer je jeftinije. Mogu vam pomagati kako se naruči i dođe direktno na vaš naslov. U Sloveniji je to več jako razšireno i imamo puno dobrih rezultata sa njime.

Jedino se ne preporučuje između kemoterapije jer može previše rasztrupiti tijelo pa kemoterapije ne može djelovat, tako da posle terapije je odličan kao preventiva protiv raka.

ovo je iz članka:

FHES je prehrambeni dodatak, a sve više kaže da ima ljekovite učinke. Zato ga doktori koji ga upotrebljavaju u svojoj praksi, priporučavaju pri liječenju određenih bolesti. U literaturi su spomenute slijedeće: AIDS, Alzheimerjeva bolest,angina, arteroskleroza, artritis, bolesti srca i žila, bolesti puteva za dihanje (emfizem,bronhitis, astma, tuberkoloza), degenerativna oboljenja,dehidracija, depresija, diabetes,fibromialgija, gljivična oboljenja, gripa, herpes, hiposija, infekcije (viralne, bakterijske, fugalne), istrošena hrskavica, kap, kronični umort, opasnosti sunčanja, osteoporoza, osteoartritis, oticanje nogu, rane, paradentoza, prehlada, rak, slaba koncentracija, slaba probava, staranje, stres, viroze, visok holesterol u krvi, visok krvni tlak, upale (desni), trovanja (sa aluminijem), ovisnost (pušenje, alkohol, kokain…)

Pozdrav

Renata
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2003., 22:33   #9
dobro dosla reni
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 07:44   #10
Izražavam suosječanje svima koji su imali ili imaju rak, i svima koji u obitelji imaju ili su imali oboljelog. Meni je otac umro mlad od posljedica raka i znam o kakvim strašnim stvarima pričate. Također je u pitanju bio slučaj uvjeravanja liječnika o nepotrebnosti kemoterapije nakon kiruškog zahvata. Alternativu, osim tahebo čaja nismo probali. Vjerovali smo akademskoj medicini. Da li bi danas drukčije postupio... ne znam...
Melkior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 11:29   #11
Pa ne znam bogznašto o raku osim kaj sam čitala da zeleni i crni čaj i brokola imaju tvari koji navodno smanjuju mogućnost obolijevanja od raka.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 15:41   #12
kod raka se može mnogo uraditi ako imate volje i cilj u životu , ne smije se predati jer uvijek postoji nada, ja vam to govorim iz lastnih iskustva . odkrili so mi raka u 33 godinu, onada je bilo 5 godine muke , a isplatio se moj trud tako da sam 2 godine potpuno zdrava i jako vjerujev u aletrnativo - a toje zaista sve što medicina ne priznava. Ako se opet razbolim mnogo ču razmislit ako pristanem na lječenje kemoterapijom, prije ču pokušat drugim sredstvima. U inostranstvu postoji i efektivna kura sa Wobe Mucos i Wobencym od Mucos pfarme koja se naručuju u ljekarimi (Avstrija i Njemačka) protiv raka (možete nači na internetu) ali ja sad preferiram dodatke kako FHES, MAP i Living foods. Izgleda da koristi , rezultati su praktičko čudesni za moje doktore.

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 15:42   #13
Quote:
reni kaže:
kod raka se može mnogo uraditi ako imate volje i cilj u životu , ne smije se predati
TAKO JE i to je osnova svega - dok covjek zeli zivjeti u svojoj glavi, bori se i savladava bolest.

Rak je bolest, druga po smrtnosti. Veci postotak ljudi umire od srcanih bolesti. Danas strucnjaci rak smatraju kronicnom bolesti - bolesti s kojom se treba boriti tijekom dugih vremenskih perioda, nerijetko i desecima godina. Suvremena medicina nudi tri (cetiri) opcije lijecenja: operacija, kemoterapija, zracenje (i/ili hormonalno lijecenje). Nerijetko se kombiniraju te metode. Sve ovisi o tome o kakvoj je (pod)bolesti rijec. Naime, poznato je tristotinjak razlicitih vrsta raka.
Univerzalnog lijeka nema. Zasto?! (Moje je misljenje Kad bi ljudi zivjeli u prosjeku 300 godina, svi bi na kraju umirali od nekakve vrste raka.
Neopisivo je vazna uloga okoline (ljudi!) oboljeloga. Cesto pokapamo u mislima i ponasanjem osobu kojoj je dijagnoza - rak. Takvi bolesnici, u realnosti, nerijetko zive i rade dugi niz godina. Treba im pomoci da zive sto normalniji zivot i u njihovoj vlastitoj borbi protiv bolesti. Kad se (ako od raka a ne od neke druge bolesti) ipak priblize kraju, treba im sto dulje odrzavati KVALITETU zivota (prvenstveno mislim na smanjenje boli) na kakvoj-takvoj razini.
Rijec rak je nesto strasno jer nas odmah asocira na smrt. Zasto nas rijec promet ne asocira na smrt iako, kazu, cijeli jedan skolski razred djece pogine godisnje na nasim cestama. Navika, stav ili ...
__________________
Zelim vam ugodne trenutke
Tea_Jelinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:25   #14
Quote:
Tea_Jelinic kaže:
(Moje je misljenje Kad bi ljudi zivjeli u prosjeku 300 godina, svi bi na kraju umirali od nekakve vrste raka.
Zapravo si jako blizu istine. Primjerice, da muskarci zive 150 godina, svi bi oboljeli od raka prostate.

(Da zivimo 300 godina, svi bismo obljeli od Alzheimerove bolesti.)
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:26   #15
Quote:
pike kaže:

sve ovo što sam gore napisao je samo moje - nestručno -mišljenje
Ovo je odlican, ali odlican post! Uljepsao mi je dan.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 18:11   #16
Quote:
NoWa kaže:
oba dva roditelja su mi umrla od raka.

otac: rak grla i pluca
mama: rak mozga (10 godina ranije prezivjela je rak dojke; rak mozga nije metastaza toga, nego novi primarni)

zalosna je ova tvoja prica...jako mi je zao sta ti se to dogodilo!

u zadnje vrime i ja cujem za par slucajeva u mom susjedstvu, da su oboljeli od raka...

Ljetos na moru sam upoznala jednu stariju gospodu koja je uspjesno izljecena od raka dojke,vec zivi bez dojke 12godina.
Rekla mi je da je za vrijeme kemoterapije pila cisti 100%-ni sok od Aloe Vere,navodno da to pomaze,prociscava organizam,i nije imala jake mucnine za vrijeme kemoterapije.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 00:51   #17
znam o cemu govorite,moj tata je umro od raka ,moja baka,moja teta,i tu niej kraj ,u vrijeme kad su mom tati bili zadnji dani ja sam" diagnosticirana " rakom ,bilo je to uzas ,2 djece tada jako male,ali ja jednostavno nisam htjela da vjerujem ,zamolila sam boga da mi dopusti da vidim moju djecu kako rastu ali istinski iz srca zamolila na koljenima ,placuc i gledajuc u nebo ,sljedi operacija i doktori sa nevjerom gledaju u mene (nije rak) svi sretni,nakon godinu od toga opet dijagnoza "rak stitnjace" ali necete vjerovati u meni nesto mi govorilo da me bog kusa i samo sam rekla doktoru nema veze opet cu ja ovo da pobjedim ,doktori tada predlazu hitno na operaciju daju mi samo 3 mjeseca zivota ali ja nisam htjela ,htjela sam provesti Bozic sa svojiom djecom i nakon mjesec idem na operaciju i opet ja molitva ,samo molitva i opet nakon operacije doktori neznaju u cem je stvar jer biopsija je pokazala rak a sad nije i da neduzim ,nakon te operacije 6 mjeseci opet nesto nije ok opet na operaciju i OPET nista sad se smijem jer znam kako sam u tom trenutku osjecala ljubav neciju odozgo i znam da vam djeluje cudno ali eto mislim samo da moja volja da gledam svoju djecu kako rastu i vjera u Boga mi je pomogla da prodjem sve to i jos uvijek mi govore kako mozes biti nasmijana a sve si to prosla ,mogu jer znam koliko sam jaka pusa cuvajte se
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:56   #18
bok ljudi,ja nažalost sad učim o tom demonu jer mi je mami dijagnosticiran rak jajnika sa meats.,ona je operirana i kreće na kemo a već joj dajemo alternativni čaj od fitoterapeuta iz Karlovca-Jaramaz Branko,navodno njegov čaj čini čuda u tri mjeseca,tvrdi da bi se rak povukao bez operacije i kemo samo uz njegov čaj ali mi smo ipak odlučili kombinirat ga sa medicinom pa ćemo vidit kako će biti,nadajmo se dobrom...poz...
MRKVICA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:02   #19
Ko ima problema sa Rak-om mozda ovdije nadjete pomoc! : Asbestos Cancer
sbpodzemlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 07:19   #20
Ja sam nekada imala rak.
Kada su mi rekli imala sam tada bebu od 9 mjeseci.
Par dana jesam otplakala i bila u polusvjesnom stanju.
Nisam jednostavno vjerovala da se to meni događa, čekala sam kada ću se probuditi iz te nočne more.
Ali bila je stvarnost.
Davali su mi razne savjete sa strane o alternativi.
No, kako sam ja skeptik po tom pitanju nisam ni pokušavala.
Samo sam rekla "vadite to van".
Nisam imala puno vremena za razmišljanje i tugovanje.
Imala sam tada bebačicu koja me trebala, ugovorila termin za operaciju na institutu za tumore i operirana.
Poslije toga terapije i danas 5 godina kasnije mogu reći da sam zdrava
Mene je valjda vukla ta želja da gledam svoje dijete kako raste.
Nisam ni razmišljala previše o smrti.
Sjećam se da sam par sati prije opreracije napisala pismo svom tada malom djetetu ali to je bio trenutak slabosti i straha taj tren.
Uglavnom uz pozitivno razmišljanje sve je prošlo dobro.
Poslije kroz ove godine svaki puta kada bi me stavili ispod onog facking aparata koji mi snima tijelo da vidi jel imam negdje metastaze znam da sam bila skroz smirena i kako je aparat prelazio preko mene ja sam stalno ponavljala u sebi: ma ja te se ne bojim. Hebi se.
Danas sam samo na ambulantnoj kontroli.
Normalno imala sam povremenih stresova kada su markeri bili ipak lošiji, jer mi se potrefila i rastava braka pa sam bila u komi.
Tada su mi rekli da uzmem bolovanje i da se samo sebi posvetim. Poslušala sam ih.
I uspjelo je.
Držim svima fige koji to prolaze.
I nemojte da osoba koja to prolazi bude sama. Budite mu potpora.
Ja ju na žalost nisam imala.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.