Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 23:46   #61
Quote:
turbolimac kaže: Pogledaj post
ok, neda mi se blic nosit, al dofuram neki trigger, sam da iskopam kablovinje..
Ok, ja uzmem kineske radio triggere, PC-sync kabel za triggere, blic i baterije.
Ak mi se buraz udostoji doć, i ak se sjeti javit mi se na mob, donese i vreću i svjetlomjer (u iffy stanju, al ipak možda posluži).
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 01:49   #62
uf, nisam već dugo vremena punio kazete sa filmom, već sam zaboravio
daklem, spremno 7 duplih kazeta i jedan grafmatic sa 6 septuma. nadam se da imaš graflok back na sinaru
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 05:51   #63
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Za one koje zanima, a ne mogu doći - je li moguće cijelu radionicu snimati videokamerom, pa snimke staviti na YouTube ili neki sličan servis?
Samo da vas podsjetim da ima nas koji ne mozemo doci, a bilo bi interesaantno vidjeti baratanje tom aparaturom.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 09:04   #64
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Samo da vas podsjetim da ima nas koji ne mozemo doci, a bilo bi interesaantno vidjeti baratanje tom aparaturom.
ok, ponesem i digitalca pa mozda sklepamo neki video..
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 09:05   #65
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
uf, nisam već dugo vremena punio kazete sa filmom, već sam zaboravio
daklem, spremno 7 duplih kazeta i jedan grafmatic sa 6 septuma. nadam se da imaš graflok back na sinaru
hehe, ja sam nocas osvjetlio jedan plan film nebi li se podsjetio na kojem kutu idu oni zarezi..
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:23   #66
...sinar ftw
def bolje od onoga sa čime sam svojedobno radio

ekipa se našla kod paromlina dok je još bilo mrzljikavo i crno-bijelo...



turbo: "ovdje guramo film, tamo guramo modeluše, inače nastaju problemi..."



mljac i štetočina razumiju probleme sa guranjem modeluša u premalo...



..poslje nam se pridružio i mamurni, samo mu je glava bila sva kockasta nakon ladnog piva jučer...

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:27   #67
..sa nama je bila i token white female...



..turbo pokazuje spot metering na sinaru (za razliku od pol canon modela, sinar to ipak ima, pa makar i sa štapom )



..a ovako to izgleda kad se radi kompozicija...



Sad netko mora komentirati jer inače niks od drugog djela, gdje se vide smješni portreti forumaša kao i nasumične klinke koje su došle modelirati propalom
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:37   #68
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
Sad netko mora komentirati jer inače niks od drugog djela, gdje se vide smješni portreti forumaša kao i nasumične klinke koje su došle modelirati propalom
za nas sa strane trebalo bi i malo edukativnog teksta, uz fotke, jel...

ajde sad možeš nastaviti
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:59   #69
kakvog edukativnog teksta?
tam na stativima su dva velkoformatna sinara sa 4x5inčnim zadnjim standardima, ona fotka kroz mutno staklo ti je autofokus sistem, to jest, gledaš u to i mičeš objektiv napred nazad dok ti sve ne ispadne oštro. E sad, možeš micati i zadnji prednji standard gore dolje ljevo desno kao i naginjati ga oko vertikalne i horizontalne osi, kako bi dobio potpunu kontrolu nad efektom perspektive kao i DoF-om (gdje je sve ispod f22 superplitko).

ovak izgleda portretni kombo



obratite pažnju na žarišnu dužinu objektiva kao i na f brojeve



dof je prilično malecki na nekih f19



ali sa zakretanjem prednjeg standarda oko vertikalne osi, fokalni plan se može narihtati tako da prolazi kroz obojicu trolova u kadru, iako isti stoje jedan iza drugoga...



oprostite na grozno flare-u i refleksiji, al to se dešava kad pametnjaković ujutro pogleda van, vidi maglu i pomisli "e danas mi garant neće trebat polarizator"
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"

Zadnje uređivanje CrniDjuro : 08.10.2011. at 20:09.
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:07   #70
taj efekt je još vidljiviji kad troje stoje jedan iza drugog:




(f19) što inače daje dovoljno dofa samo za pola glave od jednog


..to smo iskoristili i na skupnoj fotki, za koju doduše moramo čekati da se film razvije i skenira - ideja je da su na oštre samo glave

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:08   #71
Sad bi, kakti, i ja trebal izvadit karticu iz Samsunga i stavit koju fotku, jelda?
Bum potražil, pa stavim...

Btw, onaj crveni turbolimačev tutač s krilom na gepeku mi je bil možda čak i bolji od Sinara...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:12   #72
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post

Btw, onaj crveni turbolimačev tutač s krilom na gepeku mi je bil možda čak i bolji od Sinara...
na mojoj listi prvenstva, prvo ide komad, pa fotić, pa tek onda auto

još malo fotki sa zakošenim DoF-om:





..primjetite da su im ruke izvan DoF-a a smjer zakrivljenosti fokalnog plana možete vidjeti po autima i lisinskom...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:13   #73
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Btw, onaj crveni turbolimačev tutač s krilom na gepeku mi je bil možda čak i bolji od Sinara...
a kad se sve zbroji možda je i jeftiniji
__________________
WEB G+
mladen77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:15   #74
..i na kraju paromlina a prije špekdonaldsa se složio jedan bolesni portretni kombo, sa 90mm ultrašircem i idejom da se dobije superplitki dof na očima i oštar paromlin u pozadini

kombo u položaju za portret:





...pri tome, neke omanje deformacije su bile neizbježne

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:18   #75
...i na kraju prvog dijela te priče, u ruševini preko puta su se pojavila neka dva maloljetna komada (zvale su me "striček" ) i mladić sa velkim kenjonom
brijem da je to bio propali



__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:18   #76
Quote:
mladen77 kaže: Pogledaj post
a kad se sve zbroji možda je i jeftiniji
Na održavanju jako brzo nadoknadi sve.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:18   #77
bemti kad ne pratim forum i nemam cajta za ovakove stvari...

ali ajd... u svoju obranu mogu reć da imam pol kile friških čvaraka...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:23   #78
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
mladić sa velkim kenjonom
brijem da je to bio propali
jel nosio plavu kapicu na glavi?

nista ne razumijem ali izgleda jako zanimljivo . valjda cu i ja jednom skuzit o cemu se tu radilo . đuro
__________________
Parche mihi Domine, quia Delmata sum.
Scuba ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:07   #79
Dakle, fotke.

Đuro meets mali Sinar.






U isto vrijeme, veliki Sinar je bio zauzet fotkanjem paromlina...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:09   #80
Pa demonstracija selektivnog DoFa tiltanjem, swinganjem i koječim već.

Al prvo, za to nam je ustrebao još jedan bellows i još jedan standard koji to sve drži...


Pa smo dobili ovo:


Pa smo malo fotkali...


elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.