Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 20:42   #221
Jejja, draga, ako ce kakti tvoji gosti biti, ostati gladni, onda moji definitivno jure u prvi fast food!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:55   #222
Ma gle, kome se ne svidi ima restoran jos jedan u blizini pa navali narode... i ovako stalno razbijam glavu s tom hranom... Nek jedu kolace
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:57   #223
Mi nemamo niti kolaca!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 00:25   #224
Pozdrav svima!

Nova sam tu i ne mogu naći kako započeti novu temu :S, pa ću pokušati ovdje s obzirom da se radi o svadbenom meniju.

Dakle, udajem se za 10 mjeseci Inače sam iz Dalmacije i jelovnik će biti više-manje standardan, osim što u restoranu nećemo imati pršut, sir i francusku s obzirom da se to obično poslužuje doma. U principu, jelovnik će izgledati nekako ovako: juhica, crni i bijeli rižot, pašticada i arambaši, pečena janjetina i krumpiri, lešo meso, torta, kolači, kava. Kao što vidite, meso, meso i još mesa.

Moj problem je što imam nekoliko frendova vegeterijanaca koji sigurno dolaze na svadbu i ne znam što da napravim vezano za njihovu hranu, ne želim da mi na piru skapaju od gladi! Jel se netko možda našao u sličnoj situaciji? Znate li da li je moguće dogovoriti se s restoranom za neki specijalan meni za samo par ljudi (ukupno ćemo imati više od 300 gostiju, od čega su vegetarijanci 2-3)?

I imate li kakve prijedloge što im poslužiti doma?

Hvala na odgovoru!
Melody Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 00:35   #225
I mi smo imali par vegetarijanaca na svadbi. Nemas brige oko toga, samo obavijesti restoran i zamoli ih da pripreme poseban meni za njih, a kad ces predavati finalan broj gostiju i ako ces imati raspored sjedenja, mozes voditelju restorana napomenuti za kojim ce stolovima biti vegetarijanci tako da konobari sami posluze posebno jelo, umjesto da gosti moraju napominjati da zele svoju hranu

Doma sami pripremate hranu ili cete angazirati neku catering kucu? Ako je ovo zadnje, onda neka oni brinu o tome, a ako cete sami, sigurno su plodovi mora, puno povrca, sirevi i gljive dobar izbor
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 11:38   #226
nama su u restoranu rekli da im trebamo javiti ima li gostiju s posebnim režimom prehrane (bilo vegetarijanstvo, dijabetes ili nešto deseto)
pa će oni pripremiti poseban meni za njih.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 11:42   #227
Mi smo imali jednu vegetarijanku i voditelj hotela je sam pitao ima li kakvih želja, gdje će točno sjediti, ako treba neku hranu izbjegavati da znaju i sl. Tako da, samo reci odgovornima za to i bez brige!
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 14:13   #228
imajte na umu dvije stvari prvo, razliku između vegetarijanaca i vegana i ako ne znate pitajte prijatelje točno "što su".

drugo, većina njih ne želi jesti hranu (povrće) koja je dirala meso pa bi za njih trebala posebna plata s hranom, a ne da jedu npr krumpir iz plate s ostalom klopom.

malo se komplicira ali nije to neki ekstra problem, a ljudima će biti drago da vam je stalo
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 19:14   #229
Quote:
Melody Black kaže: Pogledaj post
Moj problem je što imam nekoliko frendova vegeterijanaca koji sigurno dolaze na svadbu i ne znam što da napravim vezano za njihovu hranu, ne želim da mi na piru skapaju od gladi! Jel se netko možda našao u sličnoj situaciji? Znate li da li je moguće dogovoriti se s restoranom za neki specijalan meni za samo par ljudi (ukupno ćemo imati više od 300 gostiju, od čega su vegetarijanci 2-3)?

I imate li kakve prijedloge što im poslužiti doma?

Hvala na odgovoru!
Mi smo se dogovorili sa restoranom da vegetarijancima posluže nešto drugo i nije bilo nikakvih problema,samo trebaš kad dođeš u salu reći konobaru ili njima da još napomenu da oni imaju vegetarijanski meni
-Elena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 08:53   #230
Cure koje se uskoro udajete, šta se odabrale u meniju? Doma valjda imam 15 papira i ne mogu se odlučit.. ovaj mi uključuje ovo, onaj ono, što više kalkuliram to sam više zbunjena..
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:37   #231
Quote:
BabyBoo123 kaže: Pogledaj post
Cure koje se uskoro udajete, šta se odabrale u meniju? Doma valjda imam 15 papira i ne mogu se odlučit.. ovaj mi uključuje ovo, onaj ono, što više kalkuliram to sam više zbunjena..
Onda imaš previše izbora

Ja bi ti savjetovala da više pozornosti obratiš ovim ranijim jelima pošto to većina ljudi jede. Gulaš (ako ga imaš) uzmi neki jednostavni ili ga čak izbaci. Ako ima u ponudi neki desert izbaci ga (tj. ostavi samo da bude torta i kolači koji su stalno na stolu). Nama je u nekim skupljim menijima bila ponuđena štrudla, po meni potpuno nepotrebno a diže cijenu za 2 eura. Ako razmišljaš o voćnom stolu izbaci ga, to uvijek zvuči fora a nepotreban je skroz kraj sve te hrane, a košta.

Mi smo se odlučili za ovakav meni:
1. Piće dobrodošlice – aperitiv
2. Hladno predjelo
Pršut, domaća kuhana šunka, samoborska salama, sir
3. Juha
Goveđa juha sa domaćim rezancima
4. Toplo predjelo
Tris tjestenina: njoki u gorgonzoli, zeleni rezanci s lososom,
domaći rezanci sa šunkom
5.Glavno jelo
Punjeni lungić na žaru, pureći medaljoni u umaku od šampinjona,
pileći zagrebački
Prilog
Povrće na žaru, krumpir police, kroketi
Salata
Sezonska salata
6. Pečenje
Janjetina, odojak, rajčica, luk
7. Gulaš
Vinski gulaš (moja pretpostavka je da ovdje završi govedina iz juhe)

Alternativa je bila da toplo predjelu bude govedina iz juhe sa restanim i hrenom, a da gulaš bude neki bolji, al meni je uvijek ta govedina na svadbama skroz bezveze i nikad ju ne jedem pa mi se ovo činila bolja opcija.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:42   #232
Svadbeni meni

Moj je jednostavan

htjela sam za hladno predjelo prsut i salatu od hobotnice ali stvarno me jako puno ispadne za nadoplatu.... :/

Iako sam ja htjela raznorazne kerefeke jer nisam neki ljubitelj mesa, ipak nisam mogla tako jer znate kako je...
ugl, ne mogu kopirati meni xD
budem poslije napisala
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:52   #233
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Onda imaš previše izbora

Ja bi ti savjetovala da više pozornosti obratiš ovim ranijim jelima pošto to većina ljudi jede. Gulaš (ako ga imaš) uzmi neki jednostavni ili ga čak izbaci. Ako ima u ponudi neki desert izbaci ga (tj. ostavi samo da bude torta i kolači koji su stalno na stolu). Nama je u nekim skupljim menijima bila ponuđena štrudla, po meni potpuno nepotrebno a diže cijenu za 2 eura. Ako razmišljaš o voćnom stolu izbaci ga, to uvijek zvuči fora a nepotreban je skroz kraj sve te hrane, a košta.

Mi smo se odlučili za ovakav meni:
1. Piće dobrodošlice – aperitiv
2. Hladno predjelo
Pršut, domaća kuhana šunka, samoborska salama, sir
3. Juha
Goveđa juha sa domaćim rezancima
4. Toplo predjelo
Tris tjestenina: njoki u gorgonzoli, zeleni rezanci s lososom,
domaći rezanci sa šunkom
5.Glavno jelo
Punjeni lungić na žaru, pureći medaljoni u umaku od šampinjona,
pileći zagrebački
Prilog
Povrće na žaru, krumpir police, kroketi
Salata
Sezonska salata
6. Pečenje
Janjetina, odojak, rajčica, luk
7. Gulaš
Vinski gulaš (moja pretpostavka je da ovdje završi govedina iz juhe)

Alternativa je bila da toplo predjelu bude govedina iz juhe sa restanim i hrenom, a da gulaš bude neki bolji, al meni je uvijek ta govedina na svadbama skroz bezveze i nikad ju ne jedem pa mi se ovo činila bolja opcija.
Kolika ti je cijena menija, ako se smije znat?
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:55   #234
Ja u jednom meniju imam sve-znači od obilja hrane, torta, kolači, neograničena konzumacija pića (osim stranih žestica) i to cepa 60e..
Ovaj drugi isto ima svega, samo mi je nasprem ovoga jađušan, mislim ima hrane al je to nekako prejednostavan klasnični svadbeni meni.. al košta 280kn
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:17   #235
Ovo je moj:
Hladni narezak Zimski vrt
(pršut od divljaci s hrenom, savitci od purece salame, kanape s tatar biftekom, krušcici sa šparogama, talijanska salata, grčka salata, pureca prsa s paprikom, pita od sira i špinata)

Pladanj plemenitih sireva Zimski vrt
(Ovcji sir s rajcicom i smokvama,, mozzarella s koromacem, gorgonzola, kravlji sir sa bucinim uljem, kozji sir sa zacinskim biljem)

Riblja simfonija Zimski vrt
(hobotnica s tartufima i svježom paprikom, savitci od lososa s hrenom, sipe na kvarnerski nacin, medaljoni od liganja, carpaccio od orade, cocktail od škampi i šparoga)

Rižoto od plodova mora
(Pirjani morski plodovi na maslinovu ulju s rižom zacinjenom parmezanom i bijelim paprom)

Tagliatelle Santa Lucia
( bijeli domaci rezanci u umaku od povrca sa bosiljkom i lješnjacima)

Juneci file s vrganjima u Teranu
(Juneci file sotiraln na maslacu s umakom od vrganja i istarskoga terana.
Poslužiti cemo ga s punjenim tikvicama i balancanama te povrcem pecenim na lavi)

Rolada Dora Maar
(Pureća prsa punjena povrćem i sirom)

Sarmice od tune
(Odrezak tune punili smo grdobinom i prokuhali u umaku od rajcica i vina)

Izbor svježih sezonskih salata
fostoq7alabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:20   #236
Quote:
BabyBoo123 kaže: Pogledaj post
Kolika ti je cijena menija, ako se smije znat?
40 eura. S time da je još uključeno a nisam napisala tu sva cuga osim žestica. Dakle vino crno i bijelo, piva, mineralna i neki sokovi.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:25   #237
Quote:
fostoq7alabi kaže: Pogledaj post
Ovo je moj:
Hladni narezak Zimski vrt
(pršut od divljaci s hrenom, savitci od purece salame, kanape s tatar biftekom, krušcici sa šparogama, talijanska salata, grčka salata, pureca prsa s paprikom, pita od sira i špinata)

Pladanj plemenitih sireva Zimski vrt
(Ovcji sir s rajcicom i smokvama,, mozzarella s koromacem, gorgonzola, kravlji sir sa bucinim uljem, kozji sir sa zacinskim biljem)

Riblja simfonija Zimski vrt
(hobotnica s tartufima i svježom paprikom, savitci od lososa s hrenom, sipe na kvarnerski nacin, medaljoni od liganja, carpaccio od orade, cocktail od škampi i šparoga)

Rižoto od plodova mora
(Pirjani morski plodovi na maslinovu ulju s rižom zacinjenom parmezanom i bijelim paprom)

Tagliatelle Santa Lucia
( bijeli domaci rezanci u umaku od povrca sa bosiljkom i lješnjacima)

Juneci file s vrganjima u Teranu
(Juneci file sotiraln na maslacu s umakom od vrganja i istarskoga terana.
Poslužiti cemo ga s punjenim tikvicama i balancanama te povrcem pecenim na lavi)

Rolada Dora Maar
(Pureća prsa punjena povrćem i sirom)

Sarmice od tune
(Odrezak tune punili smo grdobinom i prokuhali u umaku od rajcica i vina)

Izbor svježih sezonskih salata
Divno, ja bi uživala na tvojoj svadbi Sad sam malo ljubomorna

S druge strani, dragi bi vjerojatno kasnije kukao da se nije najeo baš jer nije bilo dosta mesa,al ko mu kriv
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:25   #238
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
40 eura. S time da je još uključeno a nisam napisala tu sva cuga osim žestica. Dakle vino crno i bijelo, piva, mineralna i neki sokovi.
Ajme odlično.. ja ne mogu naći tako povoljan meni, a da sadrži približno svega što ti imaš
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:28   #239
Da vas uputim malo

Istarski pršut s dinjom, paški sir, kulen
Salata od hobotnice
Masline, cherry rajčice
Goveđa juha s rezancima
Rolana teleća prsa s pekarskim krumpirom
Medaljoni od svinjetine u umaku od kadulje I pršuta s kroketima
Cordon blue od puretine s povrćem na maslacu
Salata
Kava
Svadbena torta
Cjelovečernji slatki stol - voće I kolači
Pikantni vinski gulaš
ILI
(pršut, kulen, čajna salama, tvrdi sir, francuska salata)
Goveđa juha sa rezancima
Svadbeno pečenje
(pečena teletina i svinjetina, pureća prsa, pečeni krumpir, garnitura od povrća) Složena salata
Svadbena torta
Kava
Voće
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:43   #240
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Divno, ja bi uživala na tvojoj svadbi Sad sam malo ljubomorna

S druge strani, dragi bi vjerojatno kasnije kukao da se nije najeo baš jer nije bilo dosta mesa,al ko mu kriv
hahaha, ti muski! I moj tata je takav (njemu ce faliti svinjetina), ali ajde, dragi nema tih problema
Mi cemo biti u Istri pa sam htjela da meni odgovara podneblju. Gotovo nitko ne jede svinjetinu, imam 3 vegetarijanca (malo sam u brizi hoce li za njih biti dovoljno klope), vecina voli morske plodove, tak da je odluka pala na ovaj meni, a i bio je dosta jeftin

Isto cemo imati pice dobrodoslice, kolace i sve to... Sad si jos razmisljam, buduci da je ljeto, a vjencanje je na otvorenom, da mozda ubacim koju kosaru sa vocem...
Ti si napisala da je to veliki trosak, ali ja si mislim da sama kupim malo voca i da stavim kosaricu na svaki stol il nekaj. Nas ce biti 20ak, pa ono, to nece biti neka velika cifra
fostoq7alabi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.