Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 21:22   #101
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
ne al joj reci da radije upise boks ili pocne trenirati triatlon, jeftinije je od transplantacije jetre u buducnosti..
Trenira taekwondo. Znaci nemoze joj se nista dogoditi ? Ali , ona sva drhti, boli ju trbuh, i osjeca kao da u grlu ima nest tvrdo, i povraca joj se.
RobertaLedinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:28   #102
Quote:
RobertaLedinski kaže: Pogledaj post
Ovako.. Moja prijateljica ima problema sa roditeljima, i popila je 3 tablete caffetina i 2 tablete lupoceta 500. I sada me zanima moze li joj se ista dogoditi ?
Može.
zato bi ju ti kao njena dobra prijateljica koja je uz nju u tim teškim trenucima, mogla otpratiti do hitne kako bi ju pregledala stručna osoba.
Naravno, ti ćeš i pripaziti kako ne bi slučajno,ili namjerno konzumirala alkohol.
Dobro je što tvoja prijateljica ima tebe, tako odgovornu, brižnu i savjesnu i može se osloniti na tebe, kako ćeš učiniti sve za njeno dobro, a to je u ovim trenucima odlazak liječniku
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:36   #103
Unhappy

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Može.
zato bi ju ti kao njena dobra prijateljica koja je uz nju u tim teškim trenucima, mogla otpratiti do hitne kako bi ju pregledala stručna osoba.
Naravno, ti ćeš i pripaziti kako ne bi slučajno,ili namjerno konzumirala alkohol.
Dobro je što tvoja prijateljica ima tebe, tako odgovornu, brižnu i savjesnu i može se osloniti na tebe, kako ćeš učiniti sve za njeno dobro, a to je u ovim trenucima odlazak liječniku
a dali moze biti nesto strasno ?
RobertaLedinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:43   #104
Popila je skoro 2 grama paracetamola odjednom, nisi napisala koliko je teška, ne znamo jel pila alkohol...

Naravno da može. Odi na hitnu.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:45   #105
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Popila je skoro 2 grama paracetamola odjednom, nisi napisala koliko je teška, ne znamo jel pila alkohol...

Naravno da može. Odi na hitnu.
Ima 49 kila, nije pila alkohol..
RobertaLedinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:51   #106
Quote:
RobertaLedinski kaže: Pogledaj post
a dali moze biti nesto strasno ?
Poprilično strašno. I bolno. I može jako ružno izgledati...
Ti ćeš ju upravo zbog tog, otpratiti do hitne službe, kako bi se tamo moglo procijeniti što treba poduzeti.
Sa forumske "udaljenosti" možemo samo nagađati -što nije fer prema tvojoj prijateljici, jer nju boli i nije joj nimalo lijepo, a i tko zna što se još sve može pogoršati, dok će liječnici TOČNO znati što treba učiniti kako bi tvojoj prijateljici bilo dobro i kako bi ju prestalo boljeti.
Ako nema zdravstvenu iskaznicu uz sebe, nije bitno u ovim trenucima.
Bitno je, da se što prije pojavite u hitnoj službi.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:52   #107
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Poprilično strašno. I bolno. I može jako ružno izgledati...
Ti ćeš ju upravo zbog tog, otpratiti do hitne službe, kako bi se tamo moglo procijeniti što treba poduzeti.
Sa forumske "udaljenosti" možemo samo nagađati -što nije fer prema tvojoj prijateljici, jer nju boli i nije joj nimalo lijepo, a i tko zna što se još sve može pogoršati, dok će liječnici TOČNO znati što treba učiniti kako bi tvojoj prijateljici bilo dobro i kako bi ju prestalo boljeti.
Ako nema zdravstvenu iskaznicu uz sebe, nije bitno u ovim trenucima.
Bitno je, da se što prije pojavite u hitnoj službi.
okej. hvala puno, neznam sta bi bez vas !
RobertaLedinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:02   #108
Quote:
RobertaLedinski kaže: Pogledaj post
okej. hvala puno, neznam sta bi bez vas !
Odlična si, budi uz nju, sad te najviše treba, otprati ju tamo, a onda bi bilo lijepo i da nas tu izvijestiš kako je sve to prošlo u hitnoj
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:37   #109
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Opasan je. Može izazvati ovisnost. U sebi sadrži kodein; alkaloid sličan morfinu. On izaziva i fizičku i psihičku ovisnost!
Vrlo lako se može dogoditi da su glavobolje inducirane blagom apstinencijskom krizom! BTW. Caffetin u sebi sadrži i paracetamol koji se razgrađuje u jetri i u većim dozama može izazvati oštećenja iste.
Caffetin i Plivadon su gotovo identični lijekovi. Da napomenem, jedini su analgetici u Europi koji sadrže narkotik u sebi. Farmaceuti i doktori medicine se godinama zalažu da se ti lijekovi stave van zakona, tj. da se prestanu proizvoditi; upravo zbog ogromne štete koju rade.
Za ilustraciju: znam za slučajeve teške ovisnosti o Plivadonu; osobe koje su radi toga liječene!


S obzirom na iskustvo molim komentar na sljedecu temu tj. moje postove na ovoj stranici drugog podforuma.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=779643&page=53

Slobodno komentiraj ovdje ako neces tamo, al glupo mi je quoteat svoje postove na toj stranici jer su veliki ali bi zbilja volio da ih procitas.

Ne znam sta cu...zbilja trebam savjete, tema je vrlo kontroverzna...
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:30   #110
Saridon, Lupocet, Plicet.

Ova tri lijeka spomenuta su na temi kao dobra zamjena za Caffetin i Plivadon jer su istog sastava koji pomaže kod glavobolje ali ne izazivaju ovisnost (ili teže).

S obzirom da je tema relativno starija - jel to vrijedi i dalje, postoje li na tržištu još ovi lijekovi ili se možda pojavilo nešto još i kvalitetnije?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:39   #111
Kafetin

Ja uzimam Kafetin za sve boljke.
Jurica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:08   #112
Kupio sam Saridon neki dan.

Par kuna je skuplji, ali piše da ne sadrži kodein (sve ostalo je po sastavu tu negdje) tako da ću sad njega koristiti.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 00:00   #113
Ovdje na temi je netko spomenuo, odnosno predlozio da proba sa Paracetamolom. Pa zar je on ikako djelotvoran za glavobolju?
Josip321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 01:21   #114
Quote:
Josip321 kaže: Pogledaj post
Ovdje na temi je netko spomenuo, odnosno predlozio da proba sa Paracetamolom. Pa zar je on ikako djelotvoran za glavobolju?
Ovisi,kako kod koga,meni lupocet i sl pomognu ako je blaga glavobolja..dok kod neizdrzive glavobolje jedino caffetin pomogne.
zbunjen87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.