Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2012., 02:42   #1
Funkcioniranje astrologije i njezin smisao

Po mom mišljenju astrologija nikako nije precizna metoda s kojom se može sagledati nečiji život. U knjigama se navodi da se razvila kroz matematiku, promatranja i vođenje statistike, a u statistici i matematici postoje velike greške koje odstupaju od pravila, greške postoje u svakom segmentu informacija za koje ljudi misle da ih poznaju. Meni je osobno fascinantno kako neki računalni program kroz koji se „prati“ astrologija može vjerno i točno odgovarati kompleksnoj situaciji na nebu, to mi je ravno SF-u, a bavim se znanosti i znam stvarno puno o svemiru. Ne osporavam da se astrologija može uzeti kao grubi okvir promatranja vjerojatnosti nekog događaja ili nečije tragedije odnosno sreće, ali ništa više od toga, promatranja isključivo statistički na velikom uzorku ljudi. Da je kojim slučajem astrologija uistinu precizna metoda, s točnošću bar 80% danas ne bi bila tu gdje jest, već bi joj se otvorila vrata šire uporabe i bila bi priznata i držala svoj status u društvu kao takva metoda. Nemojte mi sad komentirat kako je u povijesti imala svoj status, naravno da je imala kad su ostale znanosti bile u povojima do zadnjih 150 godina.


A sada da se osvrnem malo na prognoze u astrologiji. Ruku na srce većina ljudi živi manje-više slične živote i teži istim stvarima. Polazeći od osobnog iskustva vidim da sve moje vršnjakinje prolaze slične situacije i imaju iste preokupacije, praktički žive isti život s malim varijacijama. Ono što sam ja primjetila jest da se u nečijoj natalnoj karti uvijek nađe uzrok nečega ako neka prognoza nije odobrena od strane te osobe, oko bilo koje situacije se nađe opravdanje i logično objašnjenje, što mi je smiješno. Informacije koje čujemo su opet manje-više univerzalne i mogu se primjeniti na većinu ljudi budući da većina prolazi iste situacije . Čista Gaussova krivulja.


Kao primjer tome dajem ovaj video koji je gospodin Derren Brown proveo u svojoj emisiji , astrološki test osobnosti, gdje su svi potvrdili da su pogođeni preko 90%, a svima je sve isto pisalo http://www.youtube.com/watch?v=haP7Ys9ocTk


Ovu temu sam otvorila da čujem i druga mišljenja. Meni je jasno da je ovo astrološki podforum i da ja iznošenjem ovakvog stava nakon godinu dana proučavanja astrologije ovdje izravno napadam osobni identitet mnogih osoba. Tako da nisam sigurna da je ovaj podforum „plodno tlo“ za diskusiju na temu točnosti astroloških metoda s obzirom da su svi zagriženi i u tome. Ja osobno ne osporavam astrologiju kao metodu predviđanja, kao što niti ne osporavam sve ovo gore navedeno. Lijepi pozdrav svima
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 11:31   #2
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
...Ruku na srce većina ljudi živi manje-više slične živote i teži istim stvarima.
... , baš. Jesi ovo kroz svoje "bavljenje znanošću" dokazala (egzaktno, naravno)?

Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Meni je jasno da je ovo astrološki podforum i da ja iznošenjem ovakvog stava nakon godinu dana proučavanja astrologije ovdje izravno napadam osobni identitet mnogih osoba.
... nikog ti ne napadaš, pa ne ovisi identitet niti kredibilitet astrologa na forumu o tvom postu. Više se ističe uzak i površan pogled autora posta na svijet oko sebe. I doza naivnosti.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 06.05.2012. at 11:36.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 12:01   #3
@ Allatus

Evo probati ću u jednom odgovoru obuhvatiti ono što si dotakla svojim uvodnim postom.

Ima nekoliko stvari koje su u samom startu čudno složene:

▪ Prvo, naslov teme je funkcioniranje astrologije, a u postu se osvrće na preciznost astrologije. To su dva različita i široka pojma o kojima bi se moglo i trebalo "odvojeno" odgovarati. Na što si točno mislila glede toga kada si otvorila ovaj topic? Što ti točno znači pojam funkcioniranje astrologije a što pojam preciznosti astrologije?


▪ Drugo je to da se spominje da ljudi prolaze u životu kroz iste cikluse pa im se "događaju iste stvari".

Naravno da svi prolazimo kroz iste cikluse, ljudski životi su sastavljeni od mnogobrojnih ciklusa kroz koje svi prolazimo (spavanja, budnosti, rađanja, djetinjstva, puberteta, zrelog doba, starosti...pa ciklusi obrazovanja, ciklusi partnerstava, ciklusi majčinstva, očinstva, ima ih masu da ne nabrajam...). No "isti ciklus" se kod različitih ljudi ne poklapa identično u odnosu na njihovu osobnost (natanu kartu). To i jest nekakva bit astrologije - točno određivanje kroz koji ciklus osoba prolazi i "što joj se događa u tom ciklusu". Svaki čovjek je jedinstven a njegov život je jedinstven i neponovljiv, ne postoje dvije iste individue niti dva ista života. Zato kada se napiše da se svima "događaju iste stvari" je teško banaliziranje života i ljudske individualnosti.


▪ Nadalje, ovdje se rekla bih "brkaju neki osnovni pojmovi astrologije" koji se tiču astrološke preciznosti. Astrologija je vrlo precizna, rekla bih da preciznija ne može biti no kada se to tako napiše onda to ne znači da su u natalnoj karti zapisani događaji koji će se osobi događati po rednom broju u excel tablici razvrstano kako to već mnogi ljudi vole zamišljati.

Tranziti i progresije ne pokazuju konkretne događaje, oni pokazuju kroz što osoba prolazi na fizičkom, psihološkom, duševnom...(i inim planovima). Tj. svaki događaj u životu neke osobe je vrlo vidljiv i prikazan kroz posve određeni aspektni obrazac (on može biti od tranzitnih, progresivnih planeta) ali ne ukazuje svaki aspektni obrazac na događaj na fizičkom planu.


▪ Natalna karta je mapa unutrašnje prirode individue, a život osobe se razvija po principu uzajamne privlačnosti. Drugim riječima ljudi u život privlače stvari na osnovi svojih unutrašnjih težnji bez obzira željeli oni to sebi priznati ili ne (bili oni toga svjesni ili ne). Što postoji više stvari kojih su ljudi "nesvjesni da ustvari rade", što postoji više obrazaca prema kojima se ljudi ponašaju a da ne znaju koji je to točno obrazac, više će im se događati "sudbinskih stvari" a oni će ostati "zatečeni". Zato se astrologija i jest u srednjem vijeku bazirala na proricanju i bila "vrlo precizna pri tomu", zato jer su ljudi bili mnogo neukiji glede vlastite prirode, a bio je i mnogo veći utjecaj okoline na njih same. Npr. nekada se čoek malo više prehladio pa je od toga umro dok danas uzme antibiotike i za par dana evo ga ka' nov.

Tj. s druge strane što više i preciznije poznaju sebe, svoje reakcije i cikluse kroz koje prolaze više su u stanju ponašati se prema onom ishodu koji je za njih zadovoljavajući. Tj. u stanju su se preciznije usmjeriti prema onome što istinski žele.

Zato, Astrologija ne proriče sudbinu...to su ostaci vjerovanja iz srednjeg vijeka i renesanse.


Quote:
Ovu temu sam otvorila da čujem i druga mišljenja. Meni je jasno da je ovo astrološki podforum i da ja iznošenjem ovakvog stava nakon godinu dana proučavanja astrologije ovdje izravno napadam osobni identitet mnogih osoba. Tako da nisam sigurna da je ovaj podforum „plodno tlo“ za diskusiju na temu točnosti astroloških metoda s obzirom da su svi zagriženi i u tome. Ja osobno ne osporavam astrologiju kao metodu predviđanja, kao što niti ne osporavam sve ovo gore navedeno. Lijepi pozdrav svima
A ovaj dio moram komentirati posebno.

Napisan je na način kao da se na ovom pdf-u ne mogu napisati mišljenja o astrologiji zato jer ljudi koji se bave astrologijom malo duže neki zagriženi ludŽaci kojih se eto ne da uvjeriti da su malo zabrijali.

Shalim se, hoću samo naglasiti da način koji je postavljeno pitanje direktno implicira da se ovdje o astrologiji piše na teritorijalan način a to nema uporišta u stvarnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 18:06   #4
Mene zanima koliko je astrologija egzaktna nauka, koliko precizno tumačenje može biti? Jer meni izgleda jako kompleksno. Često čitam kako se karta tumači u cjelini, pa kako da ja onda znam hoće li neki aspekt ispoljiti ako drugi aspekti u istoj karti govore suprotno?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:23   #5
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Da je kojim slučajem astrologija uistinu precizna metoda, s točnošću bar 80% danas ne bi bila tu gdje jest, već bi joj se otvorila vrata šire uporabe i bila bi priznata i držala svoj status u društvu kao takva metoda. Nemojte mi sad komentirat kako je u povijesti imala svoj status, naravno da je imala kad su ostale znanosti bile u povojima do zadnjih 150 godina.
Astrologija koja se većinom prakticira danas i astrologija nekad dvije su različite astrologije, čini se da onoj danas precizna predikcija niti nije cilj, više je "psihološki" orijentisana.
Hoću reći da je s razlogom imala svoj "status"...

Egzaktna nauka nije bila ni nekada, nije ni sada, niti može biti. Prosto, "rezultati" ovise o znanju, vještini i iskustvu astrologa... tako ja to kapiram.

Danas, osim toga, astrologijom se zna baviti svaka šuša, pa sve ono što loviš po netu ili TV-u ili u novinama stvarno nije mjerodavno za procjenu toga što astrologija jest ili treba ili može biti.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 18:22   #6
Wink

Meni su astrolozi puno toga pogodili, i najčešće su me dobro savjetovali. Mene zanima, da li se neki događaji mogu dododiti,a da uopće nisu nigdje zapisani u natalnoj karti? Frendica mi je rekla da njezinom mužu astrolog uopće nije nigdje vidio događaje koji su mu se dogodili. Zanima me koliko mi sami možemo utjecati na događaje u svome životu, i da li se ostvaruje samo ono što je zapisano u natalnoj karti? Ako netko zna, nek mi odgovori molim
srrcceet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 20:23   #7
Quote:
srrcceet kaže: Pogledaj post
Meni su astrolozi puno toga pogodili, i najčešće su me dobro savjetovali. Mene zanima, da li se neki događaji mogu dododiti,a da uopće nisu nigdje zapisani u natalnoj karti? Frendica mi je rekla da njezinom mužu astrolog uopće nije nigdje vidio događaje koji su mu se dogodili. Zanima me koliko mi sami možemo utjecati na događaje u svome životu, i da li se ostvaruje samo ono što je zapisano u natalnoj karti? Ako netko zna, nek mi odgovori molim
Evo sam tvoj post premjestila na odgovarajuću temu na kojoj ujedno stoje i odgovori na tvoja pitanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 17:12   #8
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju astrologija nikako nije precizna metoda s kojom se može sagledati nečiji život. U knjigama se navodi da se razvila kroz matematiku, promatranja i vođenje statistike, a u statistici i matematici postoje velike greške koje odstupaju od pravila, greške postoje u svakom segmentu informacija za koje ljudi misle da ih poznaju. Meni je osobno fascinantno kako neki računalni program kroz koji se „prati“ astrologija može vjerno i točno odgovarati kompleksnoj situaciji na nebu, to mi je ravno SF-u, a bavim se znanosti i znam stvarno puno o svemiru. Ne osporavam da se astrologija može uzeti kao grubi okvir promatranja vjerojatnosti nekog događaja ili nečije tragedije odnosno sreće, ali ništa više od toga, promatranja isključivo statistički na velikom uzorku ljudi. Da je kojim slučajem astrologija uistinu precizna metoda, s točnošću bar 80% danas ne bi bila tu gdje jest, već bi joj se otvorila vrata šire uporabe i bila bi priznata i držala svoj status u društvu kao takva metoda. Nemojte mi sad komentirat kako je u povijesti imala svoj status, naravno da je imala kad su ostale znanosti bile u povojima do zadnjih 150 godina.


A sada da se osvrnem malo na prognoze u astrologiji. Ruku na srce većina ljudi živi manje-više slične živote i teži istim stvarima. Polazeći od osobnog iskustva vidim da sve moje vršnjakinje prolaze slične situacije i imaju iste preokupacije, praktički žive isti život s malim varijacijama. Ono što sam ja primjetila jest da se u nečijoj natalnoj karti uvijek nađe uzrok nečega ako neka prognoza nije odobrena od strane te osobe, oko bilo koje situacije se nađe opravdanje i logično objašnjenje, što mi je smiješno. Informacije koje čujemo su opet manje-više univerzalne i mogu se primjeniti na većinu ljudi budući da većina prolazi iste situacije . Čista Gaussova krivulja.


Kao primjer tome dajem ovaj video koji je gospodin Derren Brown proveo u svojoj emisiji , astrološki test osobnosti, gdje su svi potvrdili da su pogođeni preko 90%, a svima je sve isto pisalo http://www.youtube.com/watch?v=haP7Ys9ocTk


Ovu temu sam otvorila da čujem i druga mišljenja. Meni je jasno da je ovo astrološki podforum i da ja iznošenjem ovakvog stava nakon godinu dana proučavanja astrologije ovdje izravno napadam osobni identitet mnogih osoba. Tako da nisam sigurna da je ovaj podforum „plodno tlo“ za diskusiju na temu točnosti astroloških metoda s obzirom da su svi zagriženi i u tome. Ja osobno ne osporavam astrologiju kao metodu predviđanja, kao što niti ne osporavam sve ovo gore navedeno. Lijepi pozdrav svima
Možda bi bilo interesantno čuti da li se tvoje mišljenje o astrologiji promijenilo u međuvremenu s obzirom da je post napisan prije više od godinu dana...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 17:25   #9
Quote:
srrcceet kaže: Pogledaj post
Meni su astrolozi puno toga pogodili, i najčešće su me dobro savjetovali. Mene zanima, da li se neki događaji mogu dododiti,a da uopće nisu nigdje zapisani u natalnoj karti? Frendica mi je rekla da njezinom mužu astrolog uopće nije nigdje vidio događaje koji su mu se dogodili. Zanima me koliko mi sami možemo utjecati na događaje u svome životu, i da li se ostvaruje samo ono što je zapisano u natalnoj karti? Ako netko zna, nek mi odgovori molim
Sve zavisi na kojeg astrologa naletiš ( jer ima osoba koji se nazivaju astrolozima a to što rade nema veze sa astrologijom)... događaji se u principu ne vide u karti, već se vidi način kako doživljavamo svijet oko nas, te na osnovu toga te na osnovu trenutnih okolnosti ( i drugih pokazatelja da ne idem u širinu ) se "izvlače" moguća zbivanja...

Što se tiče samih događaja postoje i oni na koje ne možemo utjecati, odnosno proizvod su viših okolnosti dok na druge svakako imamo utjecaj, te naše odluke stvaraju naravno određene posljedice...

Znači ako je nešto zaista bitno to se svakako mora vidjeti u karti samo je pitanje da li se to ispravno protumačilo ili nije jer astrologija tumači simbole

Ako astrolog ima dovoljno podataka i vremena ne vidim razloga da previdi neki događaj
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 16:38   #10
Uloga astrologije

Prediktivna astrologija je samo jedna i to ne najvaznija grana astrologije kao sistema.

Citajuci vas, ne mogu a da se ne otmem utisku koliko vi izjednacavate jedno slozeno i vijekovima staro citanje i tumacenje jednog bogatog sisteme simbola i njihovu primjenu u praksi sa onim pojednostavljenim: meni je taj i taj astrolog sve pogodio a momku moje frendice ili ne znam tetki moje snahe, nije bas nista.

Moram reci da smatram da su upravo ovakvi stavovi doprinijeli tome da se astrologija u mnogim sredinama danas ozbiljno ne shvaca.

Prediktivne metode su mozda najteza grana astrologije uopste i da bi se iole mogla savladati njihova osnova a narocito primijeniti, potrebne su godine i godine studija.

Ja bih to uporedila na neki nacin sa meteoroloskim predikcijama. Svi mi slusamo kakvo ce biti vrijeme i imamo dva tipa komentara nakon toga:

"ma lazu meteorolozi, nista nisu pogodili "

ili

" bogami sve su pogodili u prognozi, evo danas kisa pada..."

Takav pristup astrologiji, koju osobno smatram jednim od svojih mnogobrojnih hobija, vrijedja moj osjecaj njene ozbiljnosti i njenog znacaja.

Sto se tice moderne profesionalne astrologije, o tome ne znam nista jer nisam nikad niti jednog profesionalnog astrologa ni susrela ni upoznala ni konzultirala do sada...
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 18:45   #11
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju astrologija nikako nije precizna metoda s kojom se može sagledati nečiji život. U knjigama se navodi da se razvila kroz matematiku, promatranja i vođenje statistike, a u statistici i matematici postoje velike greške koje odstupaju od pravila, greške postoje u svakom segmentu informacija za koje ljudi misle da ih poznaju. Meni je osobno fascinantno kako neki računalni program kroz koji se „prati“ astrologija može vjerno i točno odgovarati kompleksnoj situaciji na nebu, to mi je ravno SF-u, a bavim se znanosti i znam stvarno puno o svemiru. Ne osporavam da se astrologija može uzeti kao grubi okvir promatranja vjerojatnosti nekog događaja ili nečije tragedije odnosno sreće, ali ništa više od toga, promatranja isključivo statistički na velikom uzorku ljudi. Da je kojim slučajem astrologija uistinu precizna metoda, s točnošću bar 80% danas ne bi bila tu gdje jest, već bi joj se otvorila vrata šire uporabe i bila bi priznata i držala svoj status u društvu kao takva metoda. Nemojte mi sad komentirat kako je u povijesti imala svoj status, naravno da je imala kad su ostale znanosti bile u povojima do zadnjih 150 godina.


A sada da se osvrnem malo na prognoze u astrologiji. Ruku na srce većina ljudi živi manje-više slične živote i teži istim stvarima. Polazeći od osobnog iskustva vidim da sve moje vršnjakinje prolaze slične situacije i imaju iste preokupacije, praktički žive isti život s malim varijacijama. Ono što sam ja primjetila jest da se u nečijoj natalnoj karti uvijek nađe uzrok nečega ako neka prognoza nije odobrena od strane te osobe, oko bilo koje situacije se nađe opravdanje i logično objašnjenje, što mi je smiješno. Informacije koje čujemo su opet manje-više univerzalne i mogu se primjeniti na većinu ljudi budući da većina prolazi iste situacije . Čista Gaussova krivulja.


Kao primjer tome dajem ovaj video koji je gospodin Derren Brown proveo u svojoj emisiji , astrološki test osobnosti, gdje su svi potvrdili da su pogođeni preko 90%, a svima je sve isto pisalo http://www.youtube.com/watch?v=haP7Ys9ocTk


Ovu temu sam otvorila da čujem i druga mišljenja. Meni je jasno da je ovo astrološki podforum i da ja iznošenjem ovakvog stava nakon godinu dana proučavanja astrologije ovdje izravno napadam osobni identitet mnogih osoba. Tako da nisam sigurna da je ovaj podforum „plodno tlo“ za diskusiju na temu točnosti astroloških metoda s obzirom da su svi zagriženi i u tome. Ja osobno ne osporavam astrologiju kao metodu predviđanja, kao što niti ne osporavam sve ovo gore navedeno. Lijepi pozdrav svima
Ja bi prvo vidjela tvoj natal, a onda možemo razgovarati
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:32   #12
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Prediktivna astrologija je samo jedna i to ne najvaznija grana astrologije kao sistema.

Citajuci vas, ne mogu a da se ne otmem utisku koliko vi izjednacavate jedno slozeno i vijekovima staro citanje i tumacenje jednog bogatog sisteme simbola i njihovu primjenu u praksi sa onim pojednostavljenim: meni je taj i taj astrolog sve pogodio a momku moje frendice ili ne znam tetki moje snahe, nije bas nista.

Moram reci da smatram da su upravo ovakvi stavovi doprinijeli tome da se astrologija u mnogim sredinama danas ozbiljno ne shvaca.

Prediktivne metode su mozda najteza grana astrologije uopste i da bi se iole mogla savladati njihova osnova a narocito primijeniti, potrebne su godine i godine studija.

Ja bih to uporedila na neki nacin sa meteoroloskim predikcijama. Svi mi slusamo kakvo ce biti vrijeme i imamo dva tipa komentara nakon toga:

"ma lazu meteorolozi, nista nisu pogodili "

ili

" bogami sve su pogodili u prognozi, evo danas kisa pada..."

Takav pristup astrologiji, koju osobno smatram jednim od svojih mnogobrojnih hobija, vrijedja moj osjecaj njene ozbiljnosti i njenog znacaja.

Sto se tice moderne profesionalne astrologije, o tome ne znam nista jer nisam nikad niti jednog profesionalnog astrologa ni susrela ni upoznala ni konzultirala do sada...
Od osoba koje ne zanima astrologija već isključivo odgovor na njihova pitanja ( ajmo reći čisti korisnici astrologije ) niti nemožeš očekivati drugačiji pristup, jer njih isključivo interesira praktični odgovor...

Dakle to je njihovo pravo da zaključuju na takav način, a na astrolozima i astrološkim zaljubljenicima je da pojašnjavaju pravo lice astrologije i njenu stvarnu vrijednost... i tu nema što da te vrijeđa....

Ako želiš mijenjati takvo stanje treba raditi na promociji same astrologije i biti spreman stalno iznova ponavljati jedno te isto, jer uvijek će se pojaviti netko novi koji ništa ne na o astrologiji i njezinim vrijednostima...

Upravo iz razloga promocije same astrologije sam ovdje intenzivno dvije godine ( ukupno i puno duže ) davao astrološke odgovore na pitanja ljudi koji su vjerojatno više iz znatiželje i/ili potrebe tražili odgovore od astrologije...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 23:11   #13
Lijepo Sasa62,

hocu reci, lijepo od tebe sto si dao sebi truda da mi uopce odgovoris, a isto tako, lijepo je srocen tvoj odgovor.

Hvala ti.

U svakom slucaju, ja nisam nikada imala namjeru da promovisem astrologiju.

Meni to malo lici na one vjecite dijaloge izmedju osobe koja vjeruje u Boga i one koja je skepticna. Tu niko nikog ne moze uvjeriti ni u sto.

Moja je zelja bila da razmijenim sa onima koji su vec zaljubljenici, kako ti kazes, da naucim ponesto i da podijelim ono sto sam ja naucila, ili bar mislim da sam naucila (podznak Djevica "oblige"...).

Najljepsi pozdrav
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:12   #14
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Lijepo Sasa62,

hocu reci, lijepo od tebe sto si dao sebi truda da mi uopce odgovoris, a isto tako, lijepo je srocen tvoj odgovor.

Hvala ti.

U svakom slucaju, ja nisam nikada imala namjeru da promovisem astrologiju.

Meni to malo lici na one vjecite dijaloge izmedju osobe koja vjeruje u Boga i one koja je skepticna. Tu niko nikog ne moze uvjeriti ni u sto.

Moja je zelja bila da razmijenim sa onima koji su vec zaljubljenici, kako ti kazes, da naucim ponesto i da podijelim ono sto sam ja naucila, ili bar mislim da sam naucila (podznak Djevica "oblige"...).

Najljepsi pozdrav
Doći ćeš kad tad u situaciju da te netko nešto pita a vezano uz astrologiju, i time ćeš sigurno promovirati astrologiju htjela ti to ili ne.

Ne slažem se da to sliči na rasprave vjernika i nevjernika, jer Boga praktično ne možeš dokazati , dok astrologiju pojedincu možeš itekako... naravno kroz njegov vlastiti horoskop, i naravno ako želi da sluša...

Ovo o razmjeni učenju itd, je pak upitno preko foruma, odnosno neta, zbog raznoraznih informacija koje nisu nužno i točne... ali to vjerojatno i sama već znaš... često je bitnije tko je napisao nego što je napisano...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 17:29   #15
Astrologičan cilj?

Pitam se koji je krajnji cilj astrologije?

Dugo sam godina astrologiju imao za nekakvu praznu teoriju, ali u nekom zakutku mene je iskakala potreba da ponekad pogledam nesto o horoskopu i mojem znaku.

Nakon svih mojih dosadasnjih uvida o zivotu nakon prekrasnih i neugodnih iskustava, promatranja i hrvanja sa zivotom,"ciscenja/brisanja" raznih unutarnjih blokada, uvjerenja i defektnih "programiranih" misli o samome sebi, drugim ljudima i zivotu; nekako mi je postala sve bliza i jasnija spoznaja da smo na ovom svijetu kako bi izrazili cistog sebe kakvi god da jesmo. Ali da bi tom spoznajom postovali i specificnost, originalnost drugih osoba kraj nas.
Meni je preljepo kad sam ja Ja topim se! Takav kakav prirodno jesam i prekrasno mi je vidjeti nekog tko se prirodno ponasa

Pitam se je li cilj astrologije pomoci osobi da dodje do cistog sebe, prihvati sebe?
Da na kraju, jednostavno voli sebe takvog nesavrseno savrsenog kakav jest i bude radostan jer su mu poslije te spoznaje o sebi i zvijezde naklonjene jer tada vise ne ide protiv zvijezda, protiv sebe.

Vidim da u ovom podforumu o astrologiji mnogi pisete na dubok i suptilan nacin pa bih molio vasu astrolosku perspektivu ili individualni osjecaj sto bi to bio krajnji cilj astrologije?
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 17:39   #16
Svatko ima svoj cilj, pravi ili naucen po sabloni.

Ja bolje razumijem svijet kroz simbole astrologije i to je sve. I to je opet jako puno. Gledam siru sliku i s vise humora. Nit sam pametjija niti produhovljenija.
Ne treba izmisljati neke strasne dubine.
Astrologija uglavnom ljude zanima jer im je najdraze slusati o sebi. Vole cuti ono dobro, a ua lose okriviti tamo jeku pLnetu. Zato se nedam iskoristavati onima koji bi da im pricam o njima u beskraj
Samo crpe energiju.

20 godina znanja astologije iza mene i sad su mi stvari sjelw na svoje mjesto. Nema odusevljenja, nema sumnje, samo prihvacanje prirodnih zakona koji ionako nikome ne sluze.

I cilj nema. Nisam zaradila, nisam dobila seks na racun astrologije,nisam mudrija. Eto.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:46   #17
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoj cilj, pravi ili naucen po sabloni.

Ja bolje razumijem svijet kroz simbole astrologije i to je sve. I to je opet jako puno. Gledam siru sliku i s vise humora. Nit sam pametjija niti produhovljenija.
Ne treba izmisljati neke strasne dubine.
Astrologija uglavnom ljude zanima jer im je najdraze slusati o sebi. Vole cuti ono dobro, a ua lose okriviti tamo jeku pLnetu. Zato se nedam iskoristavati onima koji bi da im pricam o njima u beskraj
Samo crpe energiju.

20 godina znanja astologije iza mene i sad su mi stvari sjelw na svoje mjesto. Nema odusevljenja, nema sumnje, samo prihvacanje prirodnih zakona koji ionako nikome ne sluze.

I cilj nema. Nisam zaradila, nisam dobila seks na racun astrologije,nisam mudrija. Eto.
Hvala onome tko je moje pitanje premjestio na ovu temu jer mozda nikad ne bih naletio na rijeci koje je napisala @Fish 1968: " Astrologija ne proriče sudbinu."

Da li to znaci da astrologija samo ukazuje na RL trenutno stanje osobe ali to RL stanje ta osoba ne vidi ili vidi na sasvim drugi u biti "ne svoj", JA...JA...JA...zamagljen nacin? Osjecam da svakoga iscrpljuje taj neciji umjetni JA. Prirodni ja, "znak" daje.

Pitanje nisam postavio u smislu duhovnog ili mudrosnog nego u smislu urodjene prirodnosti i specificnosti svake osobe. I potpuno se slazem na neki intuitivni nacin, da tu nema cilja osim da budemo ono sto vec jesmo ali da lakse vidimo to sto vec jesmo pa je pitanje bilo usmjereno u tom pravcu.
Sada cu malo modificirati pitanje: "Da li astrologija pomaze da prepoznamo prirodnog sebe, ali ne u smislu da postignemo nekog zeljenog sebe, i tim prepoznavanjem olaksamo plovidbu medju zvijezdama sa manje grca i vise radosti?

Ova tvoja izjava mi posebno bubnja i nekako mi je ugodno pitka: "I cilja nema. Nisam zaradila, nisam dobila seks
na racun astrologije,nisam mudrija. Eto."

ovo mi se posebno svidja. Nema cilja! Jer ti si oduvijek ostala ti takva kakva jesi. Postigla uvijek postojecu sebe ali sada samo zivis sebe a ne neku zamisljenu zeljenu sebe. Samo ti, bez neke posebne ti, iznad ili ispod drugih, samo ti, svoj specificni originalni i neponovljivi znak ali da to nije onaj JA! iscrpljujuc sebi i drugima znak
Eto, je li to to?

Zaradila si, dobila si sex, mudrija si u odnosu na sebe i to samo i samo na racun sebe jer si zapazila sebe, a astrologija ukazuje na tako nesto? Da lakse vidimo i budemo mi?
Jesam li te razumio?
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:52   #18
samo se smijem vlastitim manama i znam ih astrološki definirati.

više zajebancijena vlastiti račun.

a živim tako kako živim. nadam se da će mi astrološki dobra razdoblja biti razdobljaostvarenja ženja, ali ne računam na to i to temeljem životnog iskustva.


jedno ej teorija i bajke, drugo proučavanje astrologije kroz život.

cilja zaista nemam. a možda je to zbog pomanjkanja zemlje u natalu
a samokritičnost se reflektira kroz prividno skupljanje zemlje u ascedentu
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:32   #19
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Pitam se koji je krajnji cilj astrologije?

Dugo sam godina astrologiju imao za nekakvu praznu teoriju, ali u nekom zakutku mene je iskakala potreba da ponekad pogledam nesto o horoskopu i mojem znaku.

Nakon svih mojih dosadasnjih uvida o zivotu nakon prekrasnih i neugodnih iskustava, promatranja i hrvanja sa zivotom,"ciscenja/brisanja" raznih unutarnjih blokada, uvjerenja i defektnih "programiranih" misli o samome sebi, drugim ljudima i zivotu; nekako mi je postala sve bliza i jasnija spoznaja da smo na ovom svijetu kako bi izrazili cistog sebe kakvi god da jesmo. Ali da bi tom spoznajom postovali i specificnost, originalnost drugih osoba kraj nas.
Meni je preljepo kad sam ja Ja topim se! Takav kakav prirodno jesam i prekrasno mi je vidjeti nekog tko se prirodno ponasa

Pitam se je li cilj astrologije pomoci osobi da dodje do cistog sebe, prihvati sebe?
Da na kraju, jednostavno voli sebe takvog nesavrseno savrsenog kakav jest i bude radostan jer su mu poslije te spoznaje o sebi i zvijezde naklonjene jer tada vise ne ide protiv zvijezda, protiv sebe.

Vidim da u ovom podforumu o astrologiji mnogi pisete na dubok i suptilan nacin pa bih molio vasu astrolosku perspektivu ili individualni osjecaj sto bi to bio krajnji cilj astrologije?

Smatram da dosta osoba sebe ne vidi onako kako zapravo izgleda. Mislim da tu dobar astrolog uz pomoć astrologije može pomoći osobi da osvijesti te dijelove sebe kojih nije svjesna.
Svakako, astrologija može ukazati i na određene mogućnosti i sposobnosti koje osobi prirodno bolje "leže" od nekih drugih. Pa tako npr. osoba koja se dvoumi između dva zanimanja uz pomoć astrologije može otkriti da joj prvo bolje odgovara od drugog, ili da će drugo materijalno doprinijeti osobi, a prvim će biti ispunjenija. Do osobe je krajnji izbor, i što ona želi/ili misli da želi.

Neki krajnji cilj astrologije bi valjda bila upravo spoznaja.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:55   #20
...

Astroologija treba da pokaze prave smjernice mislim....

E,sad ,ima par osoba koje su meni drito napomenule da ce me snaci neke tragedije,..na sta ja nesto nisam burno reagovala ,jer ,ako ce biti,sve jedno ce biti,a ja se necu opterecivati takvim stvarima
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.