Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2004., 21:05   #1
Devin Townsend & Strapping Young Lad

Evo, preslušavam njegove albume po tko zna koji put i moram reći da mi je čovjek jedan od najdražih vokala... zna pošteno zaurlati ali biti i vrlo osjećajan i melodičan

opis... prvo Strapping Young Lad
jednostavno rečeno, ovo je vrlo teško i bolesno... ima tu nekakvih utjecaja industriala (barem takav feeling imam), uglavnom je to noise metal... i ne zvuči kao išta dosad što sam slušao... upravo zahvaljujući Devinovim vokalima, nemam druge riječi nego boleština, takvo što još nisam čuo (pogotovo u pjesmi prikladna naziva Oh My Fucking God)
City je jedini album koji zasad imam...

kako bi se odmorio od ove rasturačine, izdaje i solo albume (odnosno pod imenom The Devin Townsend Band) gdje je taj noise predtavljen u jednom mnogo melodičnijem obliku
međutim nije sve tako jednostavno kako izgleda jer je nakon snimanja albuma (meni najboljeg - preporuka) Infinity završio na psihijatrijskom liječenju što govori da i tu ima svega i svačega (klavijature, trube, efekti na vokalima...) ima tu nešto i progressive...
zadnji album (Accelerated Evolution) je dosta sporiji i melodičniji i prihvatljiviji široj publici...

Imam osjećaj da ovaj čovjek ima nešto posebno u svom glasu, što me tjera da ga slušam opet i opet... a ja nemam ništa protiv.
E da, na nekim albumima obje grupe bubnjeve svira i Gene Hoglan (ex-Death). Majstori

Je li tkogod slušao ili sluša ili sam ja bezveze otvorio topic?

np: Devin Townsend - Canada
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 08:31   #2
I ja odustajem od Glazbenog foruma...ovdje su ljudi čuli samo za Burzum, Dream Theater i Thompsona.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 11:16   #3
A šta sad trebamo, podići ti spomenik? Jebe mi se za tvoje loše bendove, svi ti ližu dupe ali ja neću!!!
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 21:08   #4
ma, stari, nisi za bezveze otvorio ovaj topic...evo ja sam cuo za devina, imam jedan njegov solo album, koji mislim da sam ga tebi snimio, al nisam ziher tip ima stvarno strava vokal, al mu je muzika malo cudna, neobicna....al nisam jos cuo strapping young lad....sad kad si reko o njima, malo sumnjam da bi se meni dopali, al kaj ves, mogoce pa bo
__________________
Well, shit my mouth and call me your sister!
Jovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 01:58   #5
Re: Devin Townsend & Strapping Young Lad

Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Evo, preslušavam njegove albume po tko zna koji put i moram reći da mi je čovjek jedan od najdražih vokala... zna pošteno zaurlati ali biti i vrlo osjećajan i melodičan

opis... prvo Strapping Young Lad
jednostavno rečeno, ovo je vrlo teško i bolesno... ima tu nekakvih utjecaja industriala (barem takav feeling imam), uglavnom je to noise metal... i ne zvuči kao išta dosad što sam slušao... upravo zahvaljujući Devinovim vokalima, nemam druge riječi nego boleština, takvo što još nisam čuo (pogotovo u pjesmi prikladna naziva Oh My Fucking God)
City je jedini album koji zasad imam...

kako bi se odmorio od ove rasturačine, izdaje i solo albume (odnosno pod imenom The Devin Townsend Band) gdje je taj noise predtavljen u jednom mnogo melodičnijem obliku
međutim nije sve tako jednostavno kako izgleda jer je nakon snimanja albuma (meni najboljeg - preporuka) Infinity završio na psihijatrijskom liječenju što govori da i tu ima svega i svačega (klavijature, trube, efekti na vokalima...) ima tu nešto i progressive...
zadnji album (Accelerated Evolution) je dosta sporiji i melodičniji i prihvatljiviji široj publici...

Imam osjećaj da ovaj čovjek ima nešto posebno u svom glasu, što me tjera da ga slušam opet i opet... a ja nemam ništa protiv.
E da, na nekim albumima obje grupe bubnjeve svira i Gene Hoglan (ex-Death). Majstori

Je li tkogod slušao ili sluša ili sam ja bezveze otvorio topic?

np: Devin Townsend - Canada
ej meni je devin fenomenalan. imam novi strapping young lad. imam i njegovu terria-u i physicist i accelerated
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 02:03   #6
dewin rules!!!!!!!!!! heheee terria mi je odlična kao i accelerated evolution!!!!! s.y.lead nisam slušala. TIP JE STVARNO GENIJALAN!!!!!!
__________________
...ALL I WISH IS TO DREAM AGAIN...
morphia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:31   #7
Quote:
Mr. Wrong kaže:
A šta sad trebamo, podići ti spomenik? Jebe mi se za tvoje loše bendove, svi ti ližu dupe ali ja neću!!!
dražestan si...
ali ti se ne računaš...
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 09:00   #8
Quote:
morphia9 kaže:
dewin rules!!!!!!!!!! heheee terria mi je odlična kao i accelerated evolution!!!!! s.y.lead nisam slušala. TIP JE STVARNO GENIJALAN!!!!!!
Nabavite si još Infinity... iako su i drugi jako dobri, taj je ipak nešto iznad, tu su najveće luđaštine ali i najugodnije pjesme, stvorio je odličan kontrast
fascinira me koliko zapravo taj čovjek sam sebe unosi u svoju glazbu, a kad radiš nešto tako iskreno i originalno rezultat ne može biti loš... nikako
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 00:01   #9
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Nabavite si još Infinity... iako su i drugi jako dobri, taj je ipak nešto iznad, tu su najveće luđaštine ali i najugodnije pjesme, stvorio je odličan kontrast
fascinira me koliko zapravo taj čovjek sam sebe unosi u svoju glazbu, a kad radiš nešto tako iskreno i originalno rezultat ne može biti loš... nikako

kad smo već kod originalnosti, si možda čuo arcturus???? to je isto spaliona teška!!! teatralno metal; umjetnički, genijalno!!!!! ...nisam čula za taj infinity... probat ću to iskopat negdje
__________________
...ALL I WISH IS TO DREAM AGAIN...
morphia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 05:39   #10
Quote:
morphia9 kaže:
kad smo već kod originalnosti, si možda čuo arcturus???? to je isto spaliona teška!!! teatralno metal; umjetnički, genijalno!!!!! ...nisam čula za taj infinity... probat ću to iskopat negdje
Infinity je Devinov album.
Arcturus? Da nije to onaj nekakav black metal s Hellhammerom na bubnjevima? Imaju i klavijature mislim...
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 11:32   #11
If you think of Hellhammer as the drummer of Mayhem, you're gay.
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:05   #12
jebote, koje si ti tele
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 00:11   #13
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Infinity je Devinov album.
Arcturus? Da nije to onaj nekakav black metal s Hellhammerom na bubnjevima? Imaju i klavijature mislim...
yes... + ulver i emperor ekipa... si čuo možda nešto od arct.??? meni je to toootalno genijalno. sviđa mi se avangardnost koja se dosta ističe na masqerade infernale albumu (tu je vokal bio vortex iz dimmu borgira - FENOMENALAN!!!) sad ne znam koja je ekipa točno na zadnjem albumu (the sham mirrors)... never mind... što je ono bila tema topica??
__________________
...ALL I WISH IS TO DREAM AGAIN...
morphia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 05:33   #14
ne znam koliko bi mi se to svidjelo... mogao bih nažicati kojeg od ovih black metalaca (bolje rečeno jednog black nemetalca )... e a pogotovo zbog ovih iz Emperora
mislim mogao bih... kad bi htio... ali ne moram... ali ono, mogao bih...
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 17:01   #15
Ja sam čuo Satan's Icecream Truck od Strappića. Zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakon.

Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 18:34   #16
ja od Devina imam Ocean Machine-Biomech i album je zakon...vidio sam par spotova od Strapping Young Lad i brutalni su...
__________________
Jebena cerada je zgodnija od 99,99% goth droci!!
Frantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 05:33   #17
Quote:
Frantic kaže:
ja od Devina imam Ocean Machine-Biomech i album je zakon...
E, ja samo tog nemam...
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 17:07   #18
Usput rečeno, Devin Townsend pjeva na novom albumu Ayreona (tj. Arjena Lucassena) koji izlazi u svibnju. Ayreon je opet okupio dream team, pa mu na ovom albumu osim Townsenda pjevaju i James LaBrie (Dream Theater) i Mikael Akerfeldt (Opeth) između ostalih. Uostalom evo popisa cijelog:
Vocals:
Devon Graves as 'Agony'
Devin Townsend as 'Rage'
Eric Clayton as 'Reason'
Mikael Akerfeldt as 'Fear'
Magnus Ekwall as 'Pride'
Heather Findlay as 'Love'
Irene Jansen as 'Passion'
James LaBrie as 'Me'
Marcela Bovio as 'Wife'
Mike Baker as 'Father'
Arjen Lucassen as 'Best Friend'

popis pjesama jednako je "čudan" hehe

CD 1
Day One: Vigil
Day Two: Isolation
Day Three: Pain
Day Four: Mystery
Day Five: Voices
Day Six: Childhood
Day Seven: Hope
Day Eight: School
Day Nine: Playground
Day Ten: Memories
Day Eleven: Love

CD 2
Day Twelve: Trauma
Day Thirteen: Sign
Day Fourteen: Pride
Day Fifteen: Betrayal
Day Sixteen: Loser
Day Seventeen: Accident?
Day Eighteen: Realization
Day Nineteen: Disclosure
Day Twenty: Confrontation
hallowed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 19:50   #19
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
E, ja samo tog nemam...
bih se trejdao??daj mi sendaj svoj najnoviji popis...
__________________
Jebena cerada je zgodnija od 99,99% goth droci!!
Frantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 21:37   #20
[ na ovom albumu osim Townsenda pjevaju i James LaBrie (Dream Theater) i Mikael Akerfeldt (Opeth) između ostalih. ]


IIIIIIIIOBOŽAVAM OPETH!!!!!!!!!! I MIKAELOV BOŽANSTVENI VOKAL!!! e al nisam čula za tog ayeona???!! kak zvuči??
__________________
...ALL I WISH IS TO DREAM AGAIN...
morphia9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.