Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 11:04   #7801
Quote:
hrvat222 kaže: Pogledaj post
When you format a hard drive or delete a partition, you're usually only deleting the file system, making the data invisible but not gone. A file recovery program or special hardware can easily recover the information.


Kada formatiraš tvrdi disk ili brišeš particiju, ti si obično samo brisao datotečni sustav, tako da su podaci nevidljivi, ali nisu otišli. Oporavak datoteke programa ili poseban hardver može lako vratiti podatke.


http://pcsupport.about.com/od/fixthe...hard-drive.htm


navedeno izložio doktor informatike kolega Bjesomar
Kolega doktor ce te pouciti da formatiranje NIJE BRISANJE file sistema nego da je formatiranje STVARANJE file sistema.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:11   #7802
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Kolega doktor ce te pouciti da formatiranje NIJE BRISANJE file sistema nego da je formatiranje STVARANJE file sistema.
ti više ni sam ne znaš što govoriš doktore informatike hahaha

Formatiranjem se brišu sve postojeće datoteke na tvrdom disku. Ako formatirate tvrdi disk na kojem se nalaze datoteke, one će se izbrisati.

http://windows.microsoft.com/hr-hr/w...sks-and-drives


tek sada se vidi koliko znaš o informatici...
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:14   #7803
Quote:
hrvat222 kaže: Pogledaj post
ti više ni sam ne znaš što govoriš doktore informatike hahaha

Formatiranjem se brišu sve postojeće datoteke na tvrdom disku. Ako formatirate tvrdi disk na kojem se nalaze datoteke, one će se izbrisati.

http://windows.microsoft.com/hr-hr/w...sks-and-drives


tek sada se vidi koliko znaš o informatici...
Zar nisi do sad pisao da se formatiranjem datoteke ne brisu?
Sad sam zbunjen, brisu li se datoteke formatiranjem ili ne?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:16   #7804
Quote:
Prosjecan kaže: Pogledaj post
Ja se bojim... što ako je taj dban nekakav virus za Linux? Ipak njegovo korištenje omogućava Linuxu da radi. Tko je napravio taj dban? I kako znam da se taj dban neće kasnije aktivirati i vratiti Windowse?
dban ti je softwer za brisanje diska

DBAN is free erasure software designed for the home user. It automatically deletes the contents of any hard disk that it can detect. This method can help prevent identity theft before recycling a computer. DBAN is also a commonly used solution to remove viruses and spyware from Microsoft Windows installations.

http://www.dban.org/


ali brišeš disk samo ako je to potrebno..kad ga ovim dbanom obrišeš novi operativni sustav ti se dosta ubrza...to je dobro i za ubzavanje OS ako je spor ....iz razloga što se formatiranjem operativni sustavi samo talože na hardu i usporavaju novo instalirane OS....dbanom cijeli hard brišeš do nule...
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:17   #7805
Jel to onda znači da driveri nisu datoteke/softver nego hardver? Zato valjda i dođu na cdu i rade dok oni s interneta rade probleme?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:20   #7806
Saznali smo nesto novo. Nacin da ubrzas OS je da ga obrises s dbanom.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:24   #7807
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Zar nisi do sad pisao da se formatiranjem datoteke ne brisu?
Sad sam zbunjen, brisu li se datoteke formatiranjem ili ne?
zbunjola..hahaahaa

dali ti je tvoj kolega informatike Tim Fisher objasnio da se formatiranjem... making the data invisible but not gone..

znači formalno pravno se oni brišu i postaju nevidljivi tj izbrisani ali nisu nigdje odlepršali ostali su tu..ali nevidljivi....to tvrdi tvoj kolega doktor informatike Tim Fisher... imaš broj mobitela od kolege pa se nađite na kavici i pročakulajte...hahahhaa
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:29   #7808
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Saznali smo nesto novo. Nacin da ubrzas OS je da ga obrises s dbanom.
i to dosta...obrisao sam još par računala dbanom...i razlika je očita. novi win7 su dosta brži...formatiranje samo deponira win u hard....na jednom sam hardu promijenio desetak win7 i win8 jer sam nešto probavao i jednostavno sve više i više mi je komp bio sporiji....nakon dbana kao da je nov..


nemoj mi reći doktore informatike da ni to nisi znao..hahahaha zidar...

Zadnje uređivanje hrvat222 : 23.10.2014. at 11:35.
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:32   #7809
Quote:
Prosjecan kaže: Pogledaj post
Jel to onda znači da driveri nisu datoteke/softver nego hardver? Zato valjda i dođu na cdu i rade dok oni s interneta rade probleme?


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://windows.microsoft.com/en-us/w...#1TC=windows-7

tu piše o driverima
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:49   #7810
Quote:
hrvat222 kaže: Pogledaj post
ti više ni sam ne znaš što govoriš doktore informatike hahaha

Formatiranjem se brišu sve postojeće datoteke na tvrdom disku. Ako formatirate tvrdi disk na kojem se nalaze datoteke, one će se izbrisati.

http://windows.microsoft.com/hr-hr/w...sks-and-drives


tek sada se vidi koliko znaš o informatici...
meni se cini da ti pomalo zaboravljas sto si pisao par postova ranije a da te citiram

"još jedan primjer, instalirao sam win xp pirate i stalno mi je izbacivalo not genuine...isti sam formatirao i stavio druge win xp i opet brate izlazi not genuine onda sam izbrisao hard disk dbanom i stavio taj drugi xp i problema nije bilo.....pa cijeli internet piše u tome da formatiranje ne briše u potpunosti podatke...."

a kad vec instaliras pirate onda si bar nabavi wga validator pa ti nece pisati da nije genuine.. decko daj se saberi i prestati pisati o stvarima o kojima nemas cini mi se nimalo pojma
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:07   #7811
Quote:
hrvat222 kaže: Pogledaj post
ti više ni sam ne znaš što govoriš doktore informatike hahaha

Formatiranjem se brišu sve postojeće datoteke na tvrdom disku. Ako formatirate tvrdi disk na kojem se nalaze datoteke, one će se izbrisati.

http://windows.microsoft.com/hr-hr/w...sks-and-drives


tek sada se vidi koliko znaš o informatici...
A sto brises formatiranjem novog diska na kojem nema niceg?

Da si malo normalniji i da sam siguran da zapravo ne trolas objasnio bih ti sto je formatiranje i na sto se misli kad se kaze da se podatci formatiranjem ne brisu. Ovako mi se ne da.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:03   #7812
Ček znači sad se formatiranjem brišu podaci?

Što nisi prije tvrdio da to ne valja, da je to smeće, to ne radi, formatiranjem ostaju virusi i samo s dbanom ih se može maknuti?

Vrhunski troler.

Zadnje uređivanje Jarvis : 23.10.2014. at 16:12.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:07   #7813
Bez takvih osoba na forumu bi bilo dosadno.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:34   #7814
Mozda covjek prodaje taj dban?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:23   #7815
Radije ga skinem free
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:47   #7816
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
meni se cini da ti pomalo zaboravljas sto si pisao par postova ranije a da te citiram

"još jedan primjer, instalirao sam win xp pirate i stalno mi je izbacivalo not genuine...isti sam formatirao i stavio druge win xp i opet brate izlazi not genuine onda sam izbrisao hard disk dbanom i stavio taj drugi xp i problema nije bilo.....pa cijeli internet piše u tome da formatiranje ne briše u potpunosti podatke...."

a kad vec instaliras pirate onda si bar nabavi wga validator pa ti nece pisati da nije genuine.. decko daj se saberi i prestati pisati o stvarima o kojima nemas cini mi se nimalo pojma

taj XP sam instalirao prije 5 godina... ali postoji win acticvator i možeš u xp izbrisati par fajlova u registru i više ti ne izbacuje not genuine....tako da sam oba dvije mogućnosti probao i funkcioniraju...
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:50   #7817
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
A sto brises formatiranjem novog diska na kojem nema niceg?

Da si malo normalniji i da sam siguran da zapravo ne trolas objasnio bih ti sto je formatiranje i na sto se misli kad se kaze da se podatci formatiranjem ne brisu. Ovako mi se ne da.
formatiranjem se ne brišu svi podaci a već je objašnjeno da se oni formatiranjem samo učine nevidljivim ali su još na disku.....i lako se opet mogu povratiti nazad.....kako se mogu vratiti nazad ako su izbrisani...dajte više počnite logično razmišljati....zemljoradmnici hahahha
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:54   #7818
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Ček znači sad se formatiranjem brišu podaci?

Što nisi prije tvrdio da to ne valja, da je to smeće, to ne radi, formatiranjem ostaju virusi i samo s dbanom ih se može maknuti?

Vrhunski troler.
gospodin doktor informatike
By Tim Fisher
PC Support Expert

When you format a hard drive or delete a partition, you're usually only deleting the file system, making the data invisible but not gone. A file recovery program or special hardware can easily recover the information.


kužiš hahahahah ...utovarivač ugljena hahahah
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:56   #7819
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Mozda covjek prodaje taj dban?
1. Eraser
2. Securely File Shredder
3. Freeraser
4. WipeFile
5. Secure Eraser

haahhhahha
hrvat222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:56   #7820
tebi je izgleda stvarno lakse staviti u guzu nego u glavu.. napisao sam ranije da low level format rjesava sve probleme..sto ce reci BRISE sve datoteke ili bilo sto drugo..definitivno i neopozivo.. informiraj se prije nego nastavis drobiti
ps
low level format tool je freeware
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.