Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 15:34   #201
Val, razlika između diskretne i nježne punktacije?
E sada jel treba i to na onu 'tvoju' temu postaviti??
sunchana123 is offline  
Old 23.03.2009., 15:37   #202
Quote:
matovilka kaže: Pogledaj post
neko je ovdje pitao koliko vam traje to stanje...

joj, opet se sjetila sebe i popi....devet godina!!!! jedna jedina kolposkopija i biopsija tad prije devet god...i otad nista, redovne kontrole i to je mom vrhunskom dr, uvazenom profesoru, normalno. te redovne kontrole, puno njih, variralo cin1-cin2, malo nista uz napomenu da dolazi o obzir i cin1.

kaj mi postalo driving force...? hpv, visokog rizika, tek nedavno, prvi put otkriven. crno na bijelo.

i sva sreca da sam naletila na vas, pa nesto poduzela. nadam se ozdravljenju.
A meni? Cca 3 godine, sa time da sam imala uredan nalaz preko god dana. I onda cin 2 i šta mi ginek veli? Isto kao tebi 'a da to će tako šetati, pa ono, dodjite za 4 mj na kontrolnu papu'.
Aha! Odhe!!!!
Ode i ja dalje i sama se na kolposkopiju naručila, i sve ostalo na moju inicijativu. I dobro da sam odmah išla, imam 'nježne punktacije'. Tko zna da sam čekala koliko bi još gore bilo??? Užas.....danas naći pravoga doktora je katastrofa......
sunchana123 is offline  
Old 23.03.2009., 15:49   #203
Quote:
teeeeaa kaže: Pogledaj post
meni tu niš nije jasno,post prije si napisala testiranje na hpv negativan,u ovomsad hpv visokog stupnja,kaj je od toga?
hpv niskog rizika negativan...pa sam se pitala otkud ti kondilomi

nazalost hpv visokog rizika mi je pozitivan.

apropo ovih devet god...znate kaj mi dr reko? sad bar znamo kaj radi lose papa nalaze. vidimo se na kontroli za par mj!

njemu je super jer se nikad vise nije ponovilo cin3, koji je bio tad, prije devet god. "samo" cin1, tu i tam cin2. je, oko trudnoce su mi bili uredni nalazi, jednom jaka upala, ali uvijek rukom napisano od citologa da dolazi u obzir i cin1. dakle, nije bila ziher. a zakaj nisam niti jednom otisla na kolposkopiju...fakat ne znam. vjerovala sam dr. jer inace "pametarim". i napominjem, iskljucivo private...tak da o nekoj lovi koju nemamo prek hzzo-a, nema govora.
matovilka is offline  
Old 23.03.2009., 15:51   #204
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Val, razlika između diskretne i nježne punktacije?
i mene ovo zanima, s tim da je kod mene diskretni aw epitel bez punktacija i mozaika
fej is offline  
Old 23.03.2009., 16:09   #205
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Ja sutra idem na biopsiju. Ne bojim se same biopsije, nego psihički ne mogu podnijeti paranoju čekanja rezultata. Zato se i propitkujem po topicu je li moguće da rezultat biopsije bude gadniji od pape i kolposkopije na kojem su mi uočena na dva mjesta "diskretni acidobijeli epiteli".
Ej draga, ne sekiraj se. Nakon biopsije imat ćeš osijećaj da ti je skinuo pun klinac te nezdrave mesine! Ja sam se bar bez obzira na svu nelagodu osijećala tri puta lakša. Jel ideš na letz biopsiju ili punch? Što se tiče nalaza, u svakom slučaju bit će precizniji ali bar ćeš znat točnu dijagnozu i moći ćeš se ispravno postavit prema problemu. A to iščekivanje... Znam kako ti je. Hebenoooooo
dan-zena is offline  
Old 23.03.2009., 16:17   #206
E cure, ima li neka od vas podatak u koliko se cca slučajeva očisti sve dolje letz biopsijom?
dan-zena is offline  
Old 23.03.2009., 16:34   #207
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Ej draga, ne sekiraj se. Nakon biopsije imat ćeš osijećaj da ti je skinuo pun klinac te nezdrave mesine! Ja sam se bar bez obzira na svu nelagodu osijećala tri puta lakša. Jel ideš na letz biopsiju ili punch? Što se tiče nalaza, u svakom slučaju bit će precizniji ali bar ćeš znat točnu dijagnozu i moći ćeš se ispravno postavit prema problemu. A to iščekivanje... Znam kako ti je. Hebenoooooo

idem na punch
fej is offline  
Old 23.03.2009., 16:37   #208
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
E cure, ima li neka od vas podatak u koliko se cca slučajeva očisti sve dolje letz biopsijom?

kod cinI navodno i do 70%
fej is offline  
Old 23.03.2009., 18:28   #209
drage moje cure, nova sam na forumu, a i registrirala sam se samo zbog jednog razloga-da čujem vaše mišljenje i pokoji savjet o mom problemu...imam 20 godina, prije nekih mjesec i pol do 2 mjeseca primijetila sam neke čudne vanjske promjene na spolovilu, prvo se nisam ništa brinula jer sam mislila da sam se slučajno porezala kod brijanja, no s vremenom te "promjene" su se proširile, popraćene dosta neugodnim mirisom...uputila sam se kod ginekologa (socijalnog) i on mi je ustanovio neku upalu, napravio papa test, dao mi vaginalete medazol i rekao da su one promjene-kondilomi i po svemu sudeći da imam hpv i da sam ga dobila par mjeseci prije (na ljeto), rekao je da dođem na pregled za mjesec dana kad mi prođe menstruacija da vidi kako se stvari s tim kondilomima razvijaju s napomenom da će mi ih vjerojatno trebati ukloniti laserom... koliko je to opasno?!! bila sam sva zbunjena i uplašena, noge su mi se odsjekle kad sam to čula, a kad sam ga pitala imam li se razloga brinuti, rekao je-po svemu sudeći DA. I tako moja noćna mora traje već 2 tjedna...iščekujem taj pregled i rezulat pape ko sudnji dan...
btw.terapija upale medazolom je prošla kolko tolko dobro (bar ja mislim), iako sam laik i nisam upućena, ali nema više neugodnog mirisa...valjda je to to što se tiče upale...bar se nadam...
mala plawushica is offline  
Old 23.03.2009., 20:02   #210
Pozdrav drage moje!!!!


Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Pitanje za komade koji su radili klasičnu konizaciju....jel prva papa nakon toga jako boli?!
Ja sam prvu papu radila 3 mjeseca nakon konizacije i nije se po ničem razlikovala od prijašnjih papa.....
Nije me ništa boljelo

A što se tiče kontracepcije,ne pijem niti nemam namjeru piti
h.o.n.n.e.y. is offline  
Old 23.03.2009., 22:26   #211
hpv

prijavila sam se na ovaj forum da čujem vaša iskustva i mišljenja...
danas su mi javili da je papa test neuredan i da upućuje na hpv.sada trebam čekati da napravim test za hpv.to me totalno izbezumilo pa prelistavam topice po netu i informiram se . e sada između svega ostalog muči me i to što piše da je hpv spolno prenosiva bolest u većini slučajeva, a ja sam udana već 8 godina i nisam imala drugog partnera.dali da optužujem muža za prevaru ili ima drugi mogućnosti?dali netko ima iskustva sa tim ? i btw nisam se kupala u bazenu, niti koristila tuđe ručnike i sl.
laura2002 is offline  
Old 23.03.2009., 22:34   #212
Quote:
laura2002 kaže: Pogledaj post
prijavila sam se na ovaj forum da čujem vaša iskustva i mišljenja...
danas su mi javili da je papa test neuredan i da upućuje na hpv.sada trebam čekati da napravim test za hpv.to me totalno izbezumilo pa prelistavam topice po netu i informiram se . e sada između svega ostalog muči me i to što piše da je hpv spolno prenosiva bolest u većini slučajeva, a ja sam udana već 8 godina i nisam imala drugog partnera.dali da optužujem muža za prevaru ili ima drugi mogućnosti?dali netko ima iskustva sa tim ? i btw nisam se kupala u bazenu, niti koristila tuđe ručnike i sl.
Apsolutno moguće, možda ga imaš odavno, a imunitet se dobro borio sve do sad. A postoje i drugi načini dobivanja hpv-a osim seksualnim odnosima, ali ni doktori još nisu na čisto s tim kako se prenosi - tako je meni rekla doktorica. Tako da ne trebaš odmah razmišljati o muževoj prevari, ali odvedi ga na pregled u svakom slučaju.
Loire is offline  
Old 23.03.2009., 22:40   #213
Quote:
mala plawushica kaže: Pogledaj post
drage moje cure, nova sam na forumu, a i registrirala sam se samo zbog jednog razloga-da čujem vaše mišljenje i pokoji savjet o mom problemu...imam 20 godina, prije nekih mjesec i pol do 2 mjeseca primijetila sam neke čudne vanjske promjene na spolovilu, prvo se nisam ništa brinula jer sam mislila da sam se slučajno porezala kod brijanja, no s vremenom te "promjene" su se proširile, popraćene dosta neugodnim mirisom...uputila sam se kod ginekologa (socijalnog) i on mi je ustanovio neku upalu, napravio papa test, dao mi vaginalete medazol i rekao da su one promjene-kondilomi i po svemu sudeći da imam hpv i da sam ga dobila par mjeseci prije (na ljeto), rekao je da dođem na pregled za mjesec dana kad mi prođe menstruacija da vidi kako se stvari s tim kondilomima razvijaju s napomenom da će mi ih vjerojatno trebati ukloniti laserom... koliko je to opasno?!! bila sam sva zbunjena i uplašena, noge su mi se odsjekle kad sam to čula, a kad sam ga pitala imam li se razloga brinuti, rekao je-po svemu sudeći DA. I tako moja noćna mora traje već 2 tjedna...iščekujem taj pregled i rezulat pape ko sudnji dan...
btw.terapija upale medazolom je prošla kolko tolko dobro (bar ja mislim), iako sam laik i nisam upućena, ali nema više neugodnog mirisa...valjda je to to što se tiče upale...bar se nadam...

nemoraš se brinuti za laser,laser će ti ljepo maknuti kondilome i biti ćeš mirna,jedino mogu ti opet izbiti nakon nekog vremena ali ne na istom mjestu nego novi ali to ovisi i o imunitetu,njačešće ne izbijaju opet ali statistika navodi da se mogu opet pojaviti


savjetujem ti da odeš na kolposkopiju da se vidi stanje iznutra,da nebi bilo i unutra kondiloma
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 23.03.2009., 22:44   #214
Quote:
laura2002 kaže: Pogledaj post
prijavila sam se na ovaj forum da čujem vaša iskustva i mišljenja...
danas su mi javili da je papa test neuredan i da upućuje na hpv.sada trebam čekati da napravim test za hpv.to me totalno izbezumilo pa prelistavam topice po netu i informiram se . e sada između svega ostalog muči me i to što piše da je hpv spolno prenosiva bolest u većini slučajeva, a ja sam udana već 8 godina i nisam imala drugog partnera.dali da optužujem muža za prevaru ili ima drugi mogućnosti?dali netko ima iskustva sa tim ? i btw nisam se kupala u bazenu, niti koristila tuđe ručnike i sl.
dokazano je da hpv može biti u organizmu i do 14 godina i onda se tek ispoljiti tako da nemora biti da te muž prevario,možda ste stupili u brak s hpv-om a za njega niste ni znali sve do sada dok nije napravio promjene koje je papa detektirao

ako te baš znaima probja mua dignuti na foru,ovo ti je razlog da ga preispitaš

iskreno ja nevjerujem da netko dugo može nositi hpv i da tek kasnije razvije promjene,najčešće one izbijaju u roku od godine dana

što se tiče tipizacije pazi se jer socijalci testraju samo na visoki rizik hpv-a a na niski i srednji ne stoga ako ti doše negativno to neznači da ga nemaš,možda imaš neki iz ove druge dvije skuine na koje ne testraju,na to testiraju samo privatnici
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 23.03.2009., 22:44   #215
Kupila sam vaginalete s kantarionovim uljem pa me zanima postoji li neko određeno vremensko razdoblje nakon biopsije kad smijem početi recimo s takvim nekim pomoćnim terapijama? Ako netko možda zna...
Loire is offline  
Old 23.03.2009., 22:48   #216
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Val, razlika između diskretne i nježne punktacije?
E sada jel treba i to na onu 'tvoju' temu postaviti??
nemam pojma,nekužim se baš u te mozaike i punktacije,ni meničak nije jasno koje je stanje od mene,kaže mi dr. da mi možda papa neće ni pokazati promjene jer je na kolposkopiji vidio da su jako male a u nalazu mi napisao DEBELI acidobijeli epitel s mozaikom i neznam ni čime sve ne,neda mi se sad po nalaz

po meni diskretno i nježno je jedno te isto

ali nekužim zakaj meni nije napisao tako ako je rekao da su promjene male i da ih možda čak papa neće otkriti nego je napisao kao da će papa pokazati cin 2

kao što sam rekla već a dr. jebe lud zbunjenog

definitivno idem po drugo kolposkopsko mišljeje nakon dolaska pape bez obzia kakav bio pa makar bio i čist ko suza
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 23.03.2009., 22:48   #217
Quote:
Loire kaže: Pogledaj post
Kupila sam vaginalete s kantarionovim uljem pa me zanima postoji li neko određeno vremensko razdoblje nakon biopsije kad smijem početi recimo s takvim nekim pomoćnim terapijama? Ako netko možda zna...
šest tjedana najmanje nesmiješ
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 24.03.2009., 01:17   #218
Quote:
Loire kaže: Pogledaj post
Apsolutno moguće, možda ga imaš odavno, a imunitet se dobro borio sve do sad. A postoje i drugi načini dobivanja hpv-a osim seksualnim odnosima, ali ni doktori još nisu na čisto s tim kako se prenosi - tako je meni rekla doktorica. Tako da ne trebaš odmah razmišljati o muževoj prevari, ali odvedi ga na pregled u svakom slučaju.
po svemu sto sam ja procitala je to apsolutno moguce, no ne desava se bas cesto da promijene nastupe nakon 8 godina.... ovdje je skoro svim curama dolo do razvijanja promijena unutar 2-3 godine, ako su znale od koga su se zarazile ili su promijenile decka...
no napravi prvo hpv tipizaciju, probaj vidjeti o kojem tipu virusa je rijec, pa ako je neki srednjeg rizka onda je i moguce, no ako je rijec o hpv 16 ili 18, onda tesko jer su to dva najagresivnija virus hpv-a ...
sofi is offline  
Old 24.03.2009., 08:47   #219
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
po svemu sto sam ja procitala je to apsolutno moguce, no ne desava se bas cesto da promijene nastupe nakon 8 godina.... ovdje je skoro svim curama dolo do razvijanja promijena unutar 2-3 godine, ako su znale od koga su se zarazile ili su promijenile decka...
no napravi prvo hpv tipizaciju, probaj vidjeti o kojem tipu virusa je rijec, pa ako je neki srednjeg rizka onda je i moguce, no ako je rijec o hpv 16 ili 18, onda tesko jer su to dva najagresivnija virus hpv-a ...
Pa i ja imam visokorizični, s dečkom sam 8 godina i sigurna sam da se nismo varali, a tek sam nedavno otkrila promjene i da imam hpv. e sad, tu ostaje i ona alternativna mogućnost zaraze jer i meni je ovo nekako čudno da se tolike godine nije pokazalo. iako je moguće.
Loire is offline  
Old 24.03.2009., 10:38   #220
loire kaže:
Pa i ja imam visokorizični, s dečkom sam 8 godina i sigurna sam da se nismo varali, a tek sam nedavno otkrila promjene i da imam hpv. e sad, tu ostaje i ona alternativna mogućnost zaraze jer i meni je ovo nekako čudno da se tolike godine nije pokazalo. iako je moguće.


dali znaš kako si dobila hpv?
laura2002 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.