Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 22:24   #21
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
civilizirao..."da, krao je,ali je i civilizirao (HDZ)" u istoj rečenici HDZ i riječ "civilizirati"
Na koji načina je civilizirao HDZ kad je HDZ gori nego je bio 90-ih?
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 22:25   #22
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Na koji načina je civilizirao HDZ kad je HDZ gori nego je bio 90-ih?
mene to pitaš?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 22:27   #23
Ne, admina.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 22:32   #24
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Kaj misliš da nije? Brijem da je radio još 5 poslova u isto vrijeme. Kladim se da mu to nije jedina loša stvar koju je napravio u ova 2 mandata.
slažem se sa tobom, ali cisto da netko to potvrdi da ne ostane na rekla kazala,
a na kraju krajeva zasto se nebi prosljedilo i "poštenjačini" KARAmarku
Grom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 22:55   #25
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Latin po starom. Svi su s jedne strane (ljevicarske) i u studiju nema nikoga tko moze dati kontru. Osim toga, lazu ko psi. Kaze Latin da je dolaskom koalicije 2000. konacno pocela sloboda medija, pocelo se pisati o svemu, a prije se nije moglo (sto je laz) i da oni nikom nisu sredili otkaz, a onda od ponovnog dolaska HDZ-a na vlast poceli su otkazi novinarima. I onda jos to potvrdi Maras i govori da je dosta spinova. A upravo je SDP napravio masovnu cistku po svim medijima i sad radi spin. Za zbljuvat se kakvi ljudi
Vi koji još nevidite dalje od svog nosa tko je uništio Hrvatsku i pljunio na tisuće poginulih u domovinskom ratu, vama je latin ispušni ventil za pljuvanje. Kradeze sa svojim partnerima je počinio veleizdaju Hrvatskom narodu u svakom segmentu. Pravdajuči se sad sa globalnom svjetskom krizom. Jeli kriza morala nas dočekati ovako spuštenih gaća da smo na dnu dna. Od subote imamo i više nezaposlenih i umirovljenika od zaposlenih. Još jedan uspjeh kradezea. Savjetujem vam da se informirate i pročitate šta se dešava u Hrvatskoj zadnjih godina. Ima odličnih tema na Forumu Hr . Bagra crvena se nerazlikuje ništa bolje od kradezeovaca, samo što oni nisu vladali Hrvatskom 17 godina i rasprodali je za svoj patetični privatni interes. Kradezeu ide na izgubljenu dušu, raskomadanje Hrvatske i budućnosti naše djece. Objesiše nam Hrvatsku kao lopova, bagra lopovska, a vi i dalje ih branite i glasajte za njih, demokracijo i izgubljena nacijo.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 23:56   #26
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Latin po starom. Svi su s jedne strane (ljevicarske) i u studiju nema nikoga tko moze dati kontru. Osim toga, lazu ko psi. Kaze Latin da je dolaskom koalicije 2000. konacno pocela sloboda medija, pocelo se pisati o svemu, a prije se nije moglo (sto je laz) i da oni nikom nisu sredili otkaz, a onda od ponovnog dolaska HDZ-a na vlast poceli su otkazi novinarima. I onda jos to potvrdi Maras i govori da je dosta spinova. A upravo je SDP napravio masovnu cistku po svim medijima i sad radi spin. Za zbljuvat se kakvi ljudi
Nitko ne može tvrditi da se tada nije dogodio pobješnjeli komunistički revanšizam, a to je upravo ono čega se pokojni predsjednik Tuđman bojao i na što je upozoravao 1990-te godine videći u tim tenzijama veliku opasnost za tek stvorenu hrvatsku državu. Ali on je bio velik!!! A kako vidimo za njim su nažalost slijedili politički Pigmeji.

Vrijeme je, kad već neće i nije htjela aktualna hrvatska (?) vlast, postaviti pitanje zašto su smijenjeni, otjerani, degradirani ili premješteni na izmišljena radna mjesta i kakvu satisfakciju mogu očekivati (materijalnu... moralnu?) ljudi sa popisa koji upravo slijedi:

Miro Mahečić, Tomislav Radić, Ružica Šimunović, Obrad Kosovac, Mario Sedmak, Jozo Ćurić, Zvonko Božinović, Miljenko Manjkas, Andrej Rora, Mirjana Hrga, Jozo Barišić, Helena Krmpotić, Vesna Mahečić, Ivana Ivančić, Ružica Renić, Dijana Čuljak, Saša Kopljar, Nensi Brlek, Hrvoje Kelčec, Ljiljana Bunjevac, Mira Marenić Toljan, Marijan Nejašmić, Indira Biščević, Hloverka Novak Srzić, Jozo Kapović, Ozana Bašić, Jelena Perleta, Božo Senčar, Josip Grdina, Ante Ivanković, Ana Dobrić, Branimir Farkaš, Petar Vlahov, Branka Šeparović, Lejdi Oreb, Miroslav Mikuljan, Marjan Bušić, Vjekoslav Krsnik, Željka Markač, Ljiljana Vinković, Sunčica Findak, Martin Vuković, Marija Peakić-Mikuljan, Pavo Marinković, Božo Vodopija, Vladimir Kumbrija, Zlatko Kuretić, Branka Jelić, Ivica Fodor, Slavko Milas, Marko Bjažić, Hrvoje Španić, Astrid Werbolle, Alenka Marina, Anita Hrstić, Dominik Strize, Dunja Ujević, Marija Miličević, Božo Skoko, Ante Batinović, Željko Raić i Dražen Stefanov. Dodat ću ovome popisu i prezime gospodina Pavića iz Pravne službe koji se hrabro pokušao oduprijeti ovom smišljeno pripremanom pogromu i s kojim sam se godinama znala susretati na sudskim hodnicima. Otkaz je dobila i Sanja Paunović samo zato što je kao tajnica Dokumentarnog programa ostala lojalna uredniku Mikuljanu i nije ga željela optuživati ni klevetati ni prije ni poslije njegove smjene. Ona još i danas vodi radni spor na sudu. Kad smo već kod sudova treba izreći jednu zaista vruću i vrlo relevantnu društvenu činjenicu vezanu uz ovu temu, a to je da još nitko od degradiranih, smijenjenih ili protjeranih iz 2000-te godine nije dobio sudski spor, pa sam i ja osobno nakon 5 godina uzaludnog dokazivanja pravde u radnom pravu koji po zakonu mora biti riješen za 6 mjeseci pristala na nagodbu i prisilno otišla u mirovinu.

Evo jednog primjera koliko daleko je išlo to ludilo smjenjivanja i o čemu se sve razmišljalo nakon preuzimanja vlasti od strane famozne šestorke: smjenjivani su čak i spikeri koji su čitali vijesti da njihov lik na koji se gledateljstvo naviklo ne bi podsjećao na Tuđmanovo razdoblje!!!

Započinje dakle jedno novo razdoblje u kojemu se poput vampira pojavljuju svi oni ljudi koji su se opirali demokratizaciji zemlje 80-tih godina prošlog stoljeća, a otvoreno borili protiv uspostave samostalne i nezavisne hrvatske države 90-tih.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 00:46   #27
Kao što rekoh, crvendači ili kradezeovci - ISTO -ovno, drugo pakovanje. Naravno da su komunjare čistile, čistili su i dr. ivini poslije. Dolazimo do satiričnog oblika revanšizma, koji nije sam po sebi smješan, već tragičan. Kao u top listi nadrealista - mjenjaj nas - dio epizode u kazalištu i smijena garnitura. Tko je gledao i sijeća se , razumit će. Osim crvene pošasti, kradezeovci godinama plaše narod od ovih onih, samo sebe nisu računali da su oni glavni ti, kojih se narod treba užasavati. Vladavina kradezea iliti hdz-a od 1995 g. je katastrofalna po Hrvatsku i Hrvate, izuzev kupljenih pojedinaca i zadojenika. Gospodo, osvijestimo se da stvarno ne bude prekasno i ostvare se Bušićeva vizionarska viđenja.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 02:49   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Drago mi je što su barem opleli EPH...

Ali fascinanto je što su doslovno rekli "da krao je,ali je i deustašizirao"...
Ni manje ni više nego deustašizirao,samo od kojih ustaša da mi je znati...
Da, to je Goldsteinova škola mišljenja. Upropastio je državu, ali imali smo Hristos se rodi, al oke, možda je jedinom Goldsteinu to bilo više od falšog poziranja. Nije.

Opet, sve u svemu, dobra emisija.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 06:42   #29
Znači do dolaska sanadera mi smo bili razvijeni kao švedska
__________________
Posebno važno primijetiti je da je ovaj rezultat ostvaren unatoč silnoj antipropagandi koja se vodila praktički svim sredstvima uz asistenciju velike većine hrvatskih medija.
teljig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:04   #30
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Da, to je Goldsteinova škola mišljenja. Upropastio je državu, ali imali smo Hristos se rodi, al oke, možda je jedinom Goldsteinu to bilo više od falšog poziranja. Nije.

Opet, sve u svemu, dobra emisija.
Da im dođe lik koji će zabraniti proslavu Oluje,uvede srpskohrvatski i carinsku uniju sa Zapadnim Balkanom,zabrani šahovnicu, a istodobno krade i uništava gospodarstvo, voljeli bi ga više od Tita
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:49   #31
krivi smo mi

Vlast je odraz svijesti naroda. Htjeli mi to priznati ili ne, najlakše je sjediti, gledati i komentirati kako je netko drugi kriv, netko drugi je krao i nakrao se a mi jadni ništa nismo dobili. Je li Sanaderova vlada još na vlasti? Je! je li Sanader u buksi? Nije! Je li bilo tko odgovatrao? Je li Bandić nakon svih afera bar priveden na razgovor? Polančec je dobi godinu dana uvjetno... ma dovoljno je da samo pogledate i na tren poslušate našeg vrlog predsjednika sabora. O čemu pričamo???
Budimo promjena koju želimo u Svijetu. To je Ghandi još davno rekao. Krenimo od sebe, svaki dan po malo, svaki od nas, tko koliko može u bilo kom pogledu... Napravite svaki dan bar sitnicu koja će svijet učiniti boljim. Po meni to je put. Na taj način će se ekipa na vrhu promjeniti u odraz svijesti koja će biti bolja. Sjediti i negodovati kako su drugi krivi a mi ništa ne možemo je stvarno licemjerno. Koliko Hrvata, da su bili na Sanaderovom mjestu, ne bi napravilo isto? E kad tih Hrvata bude dovoljan broj onda će na čelu vlade biti i drugačija osoba.
Kad netko tamo drugi nešto muti i kemija onda su to lopovi ali ako se skupi "moja" ekipa i nešto kemija, izbjegne porez ili prokljuvi način kako nešto maznuti onda je to ok. Pa i oni gore su ekipa koja je eto nešto iskemijala...
Stvarno vjerujem da treba krenuti od sebe. Ovo polemiziranje tko je kriv za što fakat ne vodi nikud. Eto
icokej is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:53   #32
šmrc..razočaro ih čovek, drug i strešina..Sanader a tako je sve lepo izgledalo na početku..

šmrc..
bećar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:37   #33
Ne, ja za stravičnu pljačku države, i koješta još zaista nisam kriva, te me manite patetike o kolektivnoj krivici i "kretanjem od sebe". Moje prljavo dvorište (ko kaže da je prljavo, nabijem ga), ili prljavo dvorište Stipe iz Dugopolja, ili Martina iz Zagreba se ne obija o glavu ostatku zemlje, te je to spominjati u ovom kontekstu, smiješno, da se drukčije ne izrazim.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 20:32   #34
Zašto u hrvatskoj se još i danas ako se nekog optužuje može čuti ma komunisti sdp ili ustaše hdz , ljevo desno isti veliki K ,,,, imate lopine, seljačine , neznalice oni se svi nalaze i u hdz u i sdp u i zajedno jedu druže se i šišaju ovce dok im prije spavanja pričaju priče o ustašama i partizanima... daj se probudite više nema partizana ni ustaša ima samo lopova koji vam žele uzet sve dok poštenjačine ruju po kontenjerima ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:58   #35
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Nitko ne može tvrditi da se tada nije dogodio pobješnjeli komunistički revanšizam, a to je upravo ono čega se pokojni predsjednik Tuđman bojao i na što je upozoravao 1990-te godine videći u tim tenzijama veliku opasnost za tek stvorenu hrvatsku državu. Ali on je bio velik!!! A kako vidimo za njim su nažalost slijedili politički Pigmeji.

Vrijeme je, kad već neće i nije htjela aktualna hrvatska (?) vlast, postaviti pitanje zašto su smijenjeni, otjerani, degradirani ili premješteni na izmišljena radna mjesta i kakvu satisfakciju mogu očekivati (materijalnu... moralnu?) ljudi sa popisa koji upravo slijedi:

Miro Mahečić, Tomislav Radić, Ružica Šimunović, Obrad Kosovac, Mario Sedmak, Jozo Ćurić, Zvonko Božinović, Miljenko Manjkas, Andrej Rora, Mirjana Hrga, Jozo Barišić, Helena Krmpotić, Vesna Mahečić, Ivana Ivančić, Ružica Renić, Dijana Čuljak, Saša Kopljar, Nensi Brlek, Hrvoje Kelčec, Ljiljana Bunjevac, Mira Marenić Toljan, Marijan Nejašmić, Indira Biščević, Hloverka Novak Srzić, Jozo Kapović, Ozana Bašić, Jelena Perleta, Božo Senčar, Josip Grdina, Ante Ivanković, Ana Dobrić, Branimir Farkaš, Petar Vlahov, Branka Šeparović, Lejdi Oreb, Miroslav Mikuljan, Marjan Bušić, Vjekoslav Krsnik, Željka Markač, Ljiljana Vinković, Sunčica Findak, Martin Vuković, Marija Peakić-Mikuljan, Pavo Marinković, Božo Vodopija, Vladimir Kumbrija, Zlatko Kuretić, Branka Jelić, Ivica Fodor, Slavko Milas, Marko Bjažić, Hrvoje Španić, Astrid Werbolle, Alenka Marina, Anita Hrstić, Dominik Strize, Dunja Ujević, Marija Miličević, Božo Skoko, Ante Batinović, Željko Raić i Dražen Stefanov. Dodat ću ovome popisu i prezime gospodina Pavića iz Pravne službe koji se hrabro pokušao oduprijeti ovom smišljeno pripremanom pogromu i s kojim sam se godinama znala susretati na sudskim hodnicima. Otkaz je dobila i Sanja Paunović samo zato što je kao tajnica Dokumentarnog programa ostala lojalna uredniku Mikuljanu i nije ga željela optuživati ni klevetati ni prije ni poslije njegove smjene. Ona još i danas vodi radni spor na sudu. Kad smo već kod sudova treba izreći jednu zaista vruću i vrlo relevantnu društvenu činjenicu vezanu uz ovu temu, a to je da još nitko od degradiranih, smijenjenih ili protjeranih iz 2000-te godine nije dobio sudski spor, pa sam i ja osobno nakon 5 godina uzaludnog dokazivanja pravde u radnom pravu koji po zakonu mora biti riješen za 6 mjeseci pristala na nagodbu i prisilno otišla u mirovinu.

Evo jednog primjera koliko daleko je išlo to ludilo smjenjivanja i o čemu se sve razmišljalo nakon preuzimanja vlasti od strane famozne šestorke: smjenjivani su čak i spikeri koji su čitali vijesti da njihov lik na koji se gledateljstvo naviklo ne bi podsjećao na Tuđmanovo razdoblje!!!

Započinje dakle jedno novo razdoblje u kojemu se poput vampira pojavljuju svi oni ljudi koji su se opirali demokratizaciji zemlje 80-tih godina prošlog stoljeća, a otvoreno borili protiv uspostave samostalne i nezavisne hrvatske države 90-tih.
Istina sve što si napisao, ali spustit će se gusta magla...
imperija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.