Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 09:36   #121
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post

u biti možeš, i to sa istom postavkom prednjeg standarda kao i za onu fotku - samo smo se trebali maknut svaki drugi korak naprijed ili nazad.
Je, al onda opet imaš nekakvu vrstu, samo u ravnini, a ne po pravcu...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 09:55   #122
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Je, al onda opet imaš nekakvu vrstu, samo u ravnini, a ne po pravcu...
mislim da se nismo shvatili
ako staviš ekipu u cik cak, svima možeš izoštriti samo glavu (ili oči) nevezano što im tijela nisu u istoj ravnini, dokle god možeš nagnuti fokalni plan tako da im svima prolazi kroz glave...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 09:59   #123
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Je, al onda opet imaš nekakvu vrstu, samo u ravnini, a ne po pravcu...
Pravac je dio ravnine ..mljac...koncentriraj se
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:06   #124
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
mislim da se nismo shvatili
ako staviš ekipu u cik cak, svima možeš izoštriti samo glavu (ili oči) nevezano što im tijela nisu u istoj ravnini, dokle god možeš nagnuti fokalni plan tako da im svima prolazi kroz glave...
Nismo se shvatili jer ja mislim na cik-cak po visini. Znači ako imaš visokog pa niskog pa opet visokog pa opet niskog itd. onda ti jedino preostaje da se ljudi pomaknu lijevo-desno-napred-nazad tako da sve glave dođu u jednu ravninu...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:06   #125
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Pravac je dio ravnine ..mljac...koncentriraj se
cik-cak je polomljeni pravac
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:10   #126
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
cik-cak je polomljeni pravac
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:11   #127
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Nismo se shvatili jer ja mislim na cik-cak po visini
...
Da, zato se i nismo shvatili, ovaj "nebitan" podatak si izostavio
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:16   #128
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Nismo se shvatili jer ja mislim na cik-cak po visini.

da si upotrijebio izraz "po visini" možda bi skratili ćet

al pada mi na pamet da bi se i to dalo izvesti, samo bi objektiv u pitanju trebao imat onu čuvenu "brk" distorziju (zapravo nije distorzija nego je zakrivljenje fokalnog plana), kao što je recimo imao moj neprežaljeni Zeiss Flektogon....
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:31   #129
Ne treba ako istovremeno ove koji su niski staviš ispred ili iza ovih koji su višlji.... onda bi mogao rotirati "klin" fokusa oko horizontalne osi pa kad bi ga dobio u koso da prolazi kroz sve glave to bi bilo to...samo bi se morali malo duže namještati.... ali bi efekt gledanja takve fotke definitivno bio: WTF?
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:50   #130
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Da, zato se i nismo shvatili, ovaj "nebitan" podatak si izostavio
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post

da si upotrijebio izraz "po visini" možda bi skratili ćet
Hebemu, pa referencirao sam se na tekst - vrsta po visini... mislio sam da ne trebam ponavljati po visini

Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Ne treba ako istovremeno ove koji su niski staviš ispred ili iza ovih koji su višlji.... onda bi mogao rotirati "klin" fokusa oko horizontalne osi pa kad bi ga dobio u koso da prolazi kroz sve glave to bi bilo to...samo bi se morali malo duže namještati.... ali bi efekt gledanja takve fotke definitivno bio: WTF?
Evo dobrog prijedloga za slijedeću radionicu
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:16   #131
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Ne treba ako istovremeno ove koji su niski staviš ispred ili iza ovih koji su višlji.... onda bi mogao rotirati "klin" fokusa oko horizontalne osi pa kad bi ga dobio u koso da prolazi kroz sve glave to bi bilo to...samo bi se morali malo duže namještati.... ali bi efekt gledanja takve fotke definitivno bio: WTF?
..da vidiš optužbe za teški fotošop nakon toga

btw moram zmisliti i nešto interesantno gdje možemo iskoristiti one dvije maloljetnice koje su se ponudile za modelirat...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:28   #132
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..da vidiš optužbe za teški fotošop nakon toga

btw moram zmisliti i nešto interesantno gdje možemo iskoristiti one dvije maloljetnice koje su se ponudile za modelirat...
Eh nije te bilo u NSB-u gdje je su padale svakakve ideje
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:46   #133
Evo, da se vidi da su one Expireane role čisto okej .... ovo je bila Superia....



Obratite pažnju na kadar od 6*11 cm
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:19   #134
Evo, malo konverzije... ručne...pješke
Zakrivljenost linija na fotki je zbog zakrivljenosti filma, nisam to htio ravnati..

Dakle, prednosti tehničke kamere (osim kadra od 6 x 11 cm) su slijedeće:

Ovaj kadar je na visini od 5 metara od razine gdje smo stajali sa kamerom, a vertikale i horizontale su vertikalne i horizontalne
Ravnina fokusa je paralelna sa planom filma pa je fotka svuda oštra



Isti kadar sa pomakom kadra u lijevo (zadnji standard u desno) i sa zakrenutom ravninom fokusa (i malo variranom expozicijom), pokazuje kako ista fotka postaje prema rubovima zamućenija, tj, imate tilt-efekt, kao da imate plitki DOF. Eto, tako se može izoštriti ono što se hoće, a ostalo ostaviti mutnim. Vidi se prema doljnjem desnom kutu kadra .


Kadrovi na kojima su grupni i pojedinačni portreti su kod Gjure, pa kad riješi, valjda će uploadati
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:19   #135
Provia....

ajd, dobro je za znat da su jos ok...
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 11:00   #136
Jes, u pravu ste kolega, FujiChrome Provia
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:24   #137
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Jes, u pravu ste kolega, FujiChrome Provia
Ayup - piše ti sve na rubu frejma: Fuji RDP III = Fujichrome Provia 100F Professional, 100ASA/21° DIN.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 01:00   #138
čudovište 1; primjetite kako su oštre oči i prozori iznad glave - fokalna ravnina je nagnuta prema naprijed



čudovište 2; ovdje nikakvi pomaci nisu pomogli



na ovoj fokalna ravnina prolazi kroz nas na crti - oni koji vire sa krive strane su zapravo izvan dof-a. Eh da, to je bilo na f11 i 480mm ako se ne varam...

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 02:43   #139
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
čudovište 1; primjetite kako su oštre oči i prozori iznad glave - fokalna ravnina je nagnuta prema naprijed
omfg!

Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
čudovište 2; ovdje nikakvi pomaci nisu pomogli


Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
na ovoj fokalna ravnina prolazi kroz nas na crti - oni koji vire sa krive strane su zapravo izvan dof-a. Eh da, to je bilo na f11 i 480mm ako se ne varam...
čak možda i f/9...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:52   #140
360 mm, i mislim f11 / f9 nekaj smo varirali...

uostalom, pogledaj u exif...
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.