Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 15:39   #241
Od danas ne samo da nemam kamenaca više, nego mi je izvađen i stent (JJ proteza). brzo sam zaboravio bolove i komplikacije, ali radi opreza pokušao sam pronaći neke preporuke za izbjegavanje budućih mogućih nevolja.
Našao sam članak: http://www.zzjzpgz.hr/nzl/33/dodatak.htm i mislim da baš dobro opisuje preventivnu prehranu, kao i sam način izvođenja pojedinih zahvata. Od svega navedenoga, vjerujem kako je nama koji smo podložni stvaranju kamenca najvažnije smanjiti sol (manje od 3 mg dnevno) i konzumaciju crvenog mesa, a povećati unos tekućine (2,5 do 3 litre na dan).
51R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:19   #242
Ajme ljudi koje muke su to bile! Imala sam bolove sa desne strane u trbuhu oko jajnika ali bol bi se pojačala pri mokrenju, prije 6 mj. Bol je bila dosta jaka pa sam sa hitne otišla u Bolnicu Pakrac. Tamo ova pretraga ona pregledi i ništa idi doma tko te fućka slijepo crijevo nije žuć nije i dođi drugi dan na urino-kulturu i na uzv abdomena. Mokraća u super stanju nigdje nikakvih bakterijica ni upala, uzv isto odličan da ne može bit bolji sve u super stanju, pa idi kod ginekologa. Ginekološki sve 5 brisevi, papa sve ok ali treba UZV u Pakracu napravit. Napravim ja i to i isto sve u najboljem redu. Već sam mislila da si umišljam te bolove, spontano su ti bolovi nakon silnih pretraga sami prošli. Svojoj sam se doktorici obraćala sa problemima u mokrenju i samo dala da se labaratorijska pretraga obavi i nikom ništa sve je dobro pa ti onda ništa ni ne treba više. Kad prije 9 dana stalno moram na vc, ali mislila sam da je to zbog puno tekućine koju sam popila počelo me peć pri mokrenju i od jednom jaki bolovi u bubregu i trbuhu s lijeve strane nisam se mogla ni obuć ni sagnut a kamoli hodati. Tako s tim bolovima sam čekala još 1 sat kod moje doktorice dok se ona sjetila dat injekciju tada sam već gubila svijest polako. Završila sam na Urologiji u Bjelovaru oko 22 sati tek a u 23 primljena na odjel jer sam imala više kamenaca koji su krenuli van,a od tih 5-6 su neki već i izašli. U 5 u jutro ponovno napad i mokrenje svakih 5 min. i više bolova nije bilo napokon ostavili su me još taj dan da se to očisti i tek 3 dan na uzv. Kad ono lijeva strana odlično čista i kanali suženi, sve je izašlo van, ali na desnoj strani u čašici kamen promjera 7 mm i cista na jajniku tj više cističnih promjena, promjera oko 15 mm. Ostavili me tako taj dan i četvrti dan me poslali kući sa uputom da ako i ovaj krene opet isti postupak, sada stalno moram na vc već 7 dana i stalno me mući ta desna strana a to nikako izaći samo da ne počne boljeti kao oni s lijeve strane. I još moram ponovno kod ginekologa. Eto barem sada znam što mi je i kuda moram ići ako se ponovi isti problem.
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 18:32   #243
Čaj od sjemenki lubenice


Edgar Cayce posebno preporučuje čaj od sjemenke lubenice osobama koje imaju bubrežne kamence. Ovaj čaj također stimulira rad bubrega.

Da biste pripremili čaj, potrebna Vam je jušna žlica sjemenki lubenice, koje prethodno trebate samljeti ili isjeckati.

Prelijte sjemenke s pola litre kipuće vode i ostavite da se čaj ohladi. Zatim procijedite i odmah popijte čaj. Ako je moguće, uvijek pripremite svježi čaj.

Čaj pijte tri puta tjedno, a možete ga piti i više puta na dan.


Super stvar! Pišat će te kao ludi

I naravno limun nemoj te zaboraviti iscjediti jednom dnevno, malo vode i na eks tako da oštri rubovi kamenca popucaju pa ne boli kad se spušta...i ocat jabučni je super - naravno pomiješan s vodom...može se i med dodati jer med isto radi nekakav utjecaj na kamence.Sretno!

Evo i link:
http://alternativa-za-vas.com/index....ticle/lubenica
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 14:42   #244
Dok ne dođu lubenice evo jedan čaj u koji se zaklinju. Kažu da čuda čini za kamence u bubrezima.

Čaj od biljke http://www.val-znanje.com/index.php/...bium-vulgare-l
I još jedan savjet, ako volite lubenice, uzeti slobodan dan i 2 lubenice. Jedite lubenicu koliko možete kroz dan do maksimuma koji možete izdržati, leći da vam bude lakše. Očistiti ovako bubrege svaku godinu.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 16:50   #245
Bok!
Da li mi netko može preporučiti nekog dobrog urologa u Zagrebu?
Imam dosta veliki kamen u desnom i jedan manji u lijevom bubregu, bolove skoro pa uopće nemam i rekli su mi da kameni stoje na mjestu. Da li je moguće ikako rastopiti te kamene na prirodan način znači bez operacija? I da li je moguće da se razbiju sa ESWL aparatom?
blubird is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 19:23   #246
@blubird - ovisi kako su veliki i u kojem se točnom dijelu nalaze, probati rowatinex-om ili ako imaš para cystinol long + piti puno tekućine min 3 lit dnevno
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 13:15   #247
Jedan 14mm, drugi 4mm Dobila sam spasmex, ne znam di se tocno nalaze ali zasad kao ne smetaju nista.. Danas dobila uputnicu za urologa pa cemo vidjeti dalje :/
blubird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 11:43   #248
Sretno Bluebird !
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 13:25   #249
Hvala
blubird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:50   #250
urolog u splitu? preporuka?
Ivančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 15:20   #251
Ja imam problem s desnim bubregom još od srednje škole. Prvo se pojavila podmukla pulsirajuća bol i težina, a u svojoj 20-oj sam doživjela prve kolike. O jačini bolova nema smisla pisati jer svi koji su to prošli znaju o čemu se radi. Bilo je 2 u jutro, ležala sam na podu sama doma i hitna nije htjela doći po mene. Na Sv. Duh sam došla taxijem, a predhodno sam se uspjela istuširati (ne pitajte kako). Ostala sam u bolnici i nakon toga još 2 puta.Uglavnom, svake godine bi muku mučila s kamenjem. Do danas sam si mogla napraviti i ogrlicu :-) Uglavnom, danas ako osjetim nekakve naznake, kupim Rowatinex i pijem. Ne znam, sve je puno bezbolnije. Imala sam čak i fazu da sam molila doktore da mi izvade taj bubreg....
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 14:12   #252
operacija

imala sam kamenčinu na samom vrhu bubrega, koji kad se počeo spuštati razderao mi je cijeli bubreg i zapetljao se u krvne žile i blokirao rad bubrega, od bola sam se srušila na cesti, nisam pojma imala da imam kamen, na hitnoj radi bolova nisam bila prisebna, gubila svijest, ali ionako sam morala na hitnu operaciju jer je kamen bio ogroman, tko zna koliko sam ga godina imala i blokirao mi je bubreg, odmah sam išla na stol, jer mi je bio bubreg u opasnosti i bogme spasila sam se tom operacijom, tako da, svakom tko može preporučujem operaciju, a ne trpiti užasne bolove, čajeve piti, pivu i sl., totalna narkoza, uspavaju i izvade kamen i poslije divota, nema više problema
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 18:29   #253
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Ja imam problem s desnim bubregom još od srednje škole. Prvo se pojavila podmukla pulsirajuća bol i težina, a u svojoj 20-oj sam doživjela prve kolike. O jačini bolova nema smisla pisati jer svi koji su to prošli znaju o čemu se radi. Bilo je 2 u jutro, ležala sam na podu sama doma i hitna nije htjela doći po mene. Na Sv. Duh sam došla taxijem, a predhodno sam se uspjela istuširati (ne pitajte kako). Ostala sam u bolnici i nakon toga još 2 puta.Uglavnom, svake godine bi muku mučila s kamenjem. Do danas sam si mogla napraviti i ogrlicu :-) Uglavnom, danas ako osjetim nekakve naznake, kupim Rowatinex i pijem. Ne znam, sve je puno bezbolnije. Imala sam čak i fazu da sam molila doktore da mi izvade taj bubreg....
Rowatinex je uistinu spas za mnoge koji muku muče sa kamenjem
I to već godinama...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 16:06   #254
prije skoro godinu dana u 4 ujutro me uhvatila bol lijevog bubrega.... kad sam lezao na boku i gledao film... i tolko me bolilo da sam se bacio na pod i udaro glavom u zid da mi prestane... i tako je meni islo... svaki mjesec po 2-3 puta bi imo napadaje uzasne.... i otiso sam na more i tamo sam imao napadaje i znalo mi se desit da nemam ketonal e onda sam bio lud... sa mokrenjem nisam imo problema niti mi je krv isla.... ono kaj je meni pomoglo je 4 l vode dnevno i teretana.... pogotovo kad bi vjezbao noge i ledja... znalo me odma poslije teretane ubijat..... i vratim se iz ambulante kad ono dodjem doma i pomokrim kamen 7mm... kamen se lomi na malo jaci dodir pa moram oprezno.. ali najgore je bilo kad je kamen doso u mjehur... doslovno sam udarao kitom u zid kako je peklo..... krv mi je uredu bila... urinokultura neka bakterija ali sam ponavljo pa mi je bilo sterilno... neki dan sam opet moro vadit krv i kompletna pretraga urina.... sad moram u bolnicu na ultrazvuk...

ugl samo puno vode i teretana.. evo kamencic sam izmokrio prije 3 mj i nemam vise bolova osim malo osjetim u bubrezima neko skakljanje....
sluska123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:38   #255
Bok svima,

evo da malo dignem temu. Prije dva mjeseca osjetila sam nekakve bolove pa sam čekala dva tjedna, kako nisu prestajali otišla na uzv - bubrezni pijesak u desnom i lijevom bubregu, više u desnom multipli mikroliti 1-2mm + akutni gastritis (ne znam jel ima kakve veze s tim, vjerojatno ne)
Terapija mi je Rowatinex 2x /dan po jedna..
Ovih dana bih trebala ići na kontrolu pa me malo frka.
Bolje mi je, ali i dalje nekad osjećam te bolove. Naravno, manje nego u početku..
Recimo boli me dan, dva onak tupo i na mahove, pa tri dana ne boli, pa malo boli, pa ne boli...
Vode pijem maksimalno koliko mogu ali ne mogu se non stop nacejavati jer sam na poslu i glupo mi je svakih 20 min ići na wc.
Izbacila sam skroz vodu iz pipe i pijem samo kupovnu i iz Brite po naputku doktorice.
Jeste li i vi izbacili kompletno vodu iz pipe?
Na kaj bih još trebala pripaziti... ? Mislim da ću malo odgoditi tu kontrolu pa ići za kojih tjedan-deset dana...
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 17:51   #256
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, a vezano je uz ovu temu. Naime, procitao sam da je kod bubreznih kamenaca dobro jesti lubenicu koja, navodno, prirodnim putem razbija kamenac! Zna li netko nesto o tome?
Lubenica ne rastvara kamen nego stvara puno tekućine za izmokravanje i postoji mogućnost ako je manji kamen da se i izmokri sa lubenicom
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:04   #257
Pozdrav , prije cca mjesec dana završila sam na hitnoj zbog bolova u desnom bubregu, gdje mi doktor na ultrazvuku ustanovio kako imam zastoj 2. stupnja te je zbog povijesti učestalosti pojavljivalja bubreznih kamenaca u mojoj obitelji rekao kako se vjerojatno radi o tome.
Na rendgenu se ništa nije vidjelo, te sam naručena ponovno na kontrolu na urologiji uz napomenu da pijem puno tekućine, tamo je doktor na ultrazvuku vidio zastoj 1. stupnja na desnom bubregu, ali pošto se ništa ne vidi poslao me je na intravensku urografiju.

Danas sam dobila nalaze, snimka je dosta nejasna, kako piše zbog crijevnih plinova, na lijevom bubregu vide se neke uobičajene cistice, ali desni pak koji se totalno dobro vidi ne pokazuje nikakve znakove kamenca, ali mene još uvijek boli na desnoj strani, s vremena na vrijeme (vrlo, vrlo rijetko) osjećam bolove prije mokrenja. Ako nije kamenac što je?? Ima li itko slična iskustva? Poznanica koja radi u bolnici je rekla da je moguce cista, ili upala, ali opet kako objasniti ovaj zastoj, i to da je desni bubreg na slici totalno čist bez ikakvih defekata.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 20:18   #258
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Lubenica ne rastvara kamen nego stvara puno tekućine za izmokravanje i postoji mogućnost ako je manji kamen da se i izmokri sa lubenicom
Evo napokon mi se žena riješila bubrežnog kamena 2x 1.5mm iz lijevoga bubrega Napokon živi bez bolova. Iako su joj urolozi u Vinogradskoj bolnici preporučavali operaciju jer je tri puta bezuspješno razbijala laserom, na kraju se riješila dobrom starom alternativom Došla supruga na operaciju i zadnja kontrola prije operacije bubrega kad KAMENA VIŠE NEMA dr. prof. nije mogao vjerovati i sam je radio novi ultrazvuk i nije više našao ništa, Kad je supruga rekla što je trošila doktor kaže znamo mi za to. Zašto onda prepisuju što kakve lijekove i šalju na razbijanja i operacije kad im je alternativa poznata. Zašto ljudi trpe bolove nepotrebno i skupo plaćaju osiguranje i dopunsko. Zašto su na kraju dali Hipokratovu zakletvu.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 14:04   #259
Pozz ljudi.. Imam bolove u donjem desnom dijelu trbuha i leda.. Tu i tamo se pojave, nemam ni mucnine ni povracanja a niti problema s mokrenjem...
Idem u ponedjeljak na ultrazvuk abdomena, hoce li se kamenci vidjeti ako su prisutni?
Nekad me boli, nekad ne, dok lezim u principu ne, cim malo pocnem stajati ili hodati, neznam kud bi sa sobom. Boli me od proslog cetvrtka, neznam sto da radim
cicimici33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:49   #260
hoce vidjet ce se s tim, bar su meni uvijek napomenuli da dodjem punog mjehura na uzv

inace ako ti nije zao novaca kupi si Rowatinex kapsule protiv bubreznih kamenaca
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.