Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2019., 06:36   #121
Stavila bih na tjeme i kosu i držala 45 min i isprala. Inače za suhu seboreju po savjetu dermatologa, preporučam ovo: https://www.mojaljekarna.hr/prhut/88...ds-sampon.html Ducray Kelual DS šampon, nakon 4 korištenja seboreja se povukla
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 13:23   #122
Angry NUSPOJAVA OD ULJA CRNOG KIMA

je li netko doživio ili čuo da kod početka uzimanja ulja crnog kima (3x mala žl dnevno) počne smetnja kod mokrenja - osjećaj peckanja? hvala
Anja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 18:49   #123
Quote:
Sunlover kaže: Pogledaj post
Stavila bih na tjeme i kosu i držala 45 min i isprala. Inače za suhu seboreju po savjetu dermatologa, preporučam ovo: https://www.mojaljekarna.hr/prhut/88...ds-sampon.html Ducray Kelual DS šampon, nakon 4 korištenja seboreja se povukla


A jesi onda ulje koristila u kombinaciji s tim samponom ili u vremenu kad nisi koristila sampon?
Ja sam dosta dugo u navratima znao koristit oronazol, medjutim u zadnje vrijeme mi se dosta cesto vrati prhut, valjda je tjeme vec postalo imuno na taj sampon, za ovaj sam cuo al nisam jos isprobao...
radije bi mozda u tim nekim periodima ublazio s nekom prirodnom varijantom kad mi nije bas takvi stanje u kosi za koristenje kemije...
__________________
Obrisano, nedozvoljen potpis!
walter_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 00:42   #124
Sangreen ulje naručujemo vec nekoliko godina s neta.

Dijetw koje je imalo konstantne bronhitise i cesto hospitaliziran ovo ulje ga doslovno izvuklo. Imao je 3 g, sada ima 6g. Unazad 3 g to dijete nije bilo bolesno.

Meni pomaze za sinuse ali ne pijem redovito sto sam sam kriv. Imam i rinitis, pa potpuno nestane svrbež očiju, konstantno kihanje i curenje iz nosa. Alergičan nisam ali atvarno preporučam ulje.
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 17:31   #125
Ima li netko iskustva s uljem crnog kima Aromagold?
Hvala
Kuhar2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2020., 19:00   #126
dižem temu , iskustva i novosti s uljem crnog kima. kažu da je imunitet najvažniji u borbi s coronom .
lucadva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2020., 19:11   #127
Ne znam za imunitet, ali pijem nekih mjesec dana kapsule ulja crnog kima (Nigella Sativa) neke najjeftinije iz Dm dođu 74,90kn 70kom i piju se 2 kapsule na dan i oduševljena sam koliko pomaže kod alergija i astme.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2021., 13:47   #128
Pila sam ulje crnog kima s pauzama cca godinu i pol radi osipa koji nije odlazio. Bila sam četiri puta kod dermatologa, u bolnici i privatno, svi su bacali dijagnoze i pretpostavke, ali ništa nije pomoglo. Isprobali smo sve od kortikosteroida, antimikotika, antibiotika pa je onda bila teorija artritisa čak jedno vrijeme, pa čak i Raynaudov sindrom, a naposljetku je zaključak bio alergija (alergeni iz zraka) jer su antihistaminici pomagali (doduše samo dok sam ih pila, a onda se sve vraćalo). Nikada nismo otkrili na što sam konkretno alergična jer se osip javljao tijekom cijele godine, u svim klimatskim uvjetima, na svim mjestima na kojima sam se kretala...
Ulje crnog kima mi je preporučila mama i meni je već počeo dosta pucati film zbog toga što je djelovalo da se osip počinje širiti, a prsti su mi postali izrazito bolni i natečeni. Na početku sam uzimala dvije čajne žlice dnevno ako se ne varam pa sam povećala dozu na jednu jušnu žlicu. Ta jedna jušna žlica mi je djelovala nakon cca 2 tjedna, osip se počeo povlačiti. Kad je potpuno nestao, ostali su samo ožiljci, ali ja sam i dalje svakodnevno pila ulje, samo u manjoj dozi. Nakon nekih 6 mj sam išla na godišnji i nisam ga ponijela, a osip se nakon cca 5 dana bez ulja polako počeo vraćati (da bi se odmah povukao čim sam ga počela opet piti).
Pila sam ga tako uz manje ili veće prekide nekih godinu i pol, kad sam u potpunosti prestala i osip mi se više nikad nije vratio..
Ja sam koristila Nutrigoldovo ulje (postoje puno kvalitetnija) i pila sam ga čisto na žlicu. Nije neki okus, ali zaista nije nepodnošljivo kao što brojni tvrde.

EDIT:
Zaboravih napomenuti da sam ga i mazala na područje s osipom (ponekad, ne uvijek jer sam bila zaboravna i lijena).

Zadnje uređivanje Tee. : 08.01.2021. at 13:48. Reason: dodatne informacije
Tee. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.