Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: Stranka stavi oporezivanja prihoda od kapitala u svoj gosp. program:
Necu glasati za njih 66 82.50%
Necu se obazirati na to 14 17.50%
Glasovatelji: 80. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 11:08   #341
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
jurcic: treba uvesti porez na realiziranu kapitalnu dobit, dakle na onu dobit koju osoba izvuce s trzista kapitala. dobit koja ostaje u biznisu (vrijednosnim papirima) ne oporezuje se. takodjer, realizirana dobit od dionica koje nisu prodavane duze od nekog vremenskog roka (nije definirano, ali moze biti 6 mjeseci, godinu, dvije, pet...) isto se ne oporezuje.
Pa dobro - čemu panika - po ovome (što je puno suvislije od jurčićevih izjava tijekom predizborne kampanje), ispada da ako prodaš dionice i onda ponovo kupiš druge, plaćaš porez (ako) samo na razliku između vrijednosti prodanih i vreijednosti kupljenih dionica. Plus, ako dokažeš da si neku dionicu držao duže od xyz godina ili mjeseci ili čega god, to možeš prikazati kao odbitak od porezne osnovice. Mislim da to najviše liči modelu po kojem plaćaš porez na razliku love uplaćene na račun brokera i podignute sa računa brokera plus porezni odbitci. Mislim da to nebi pretjerano uplašilo investitore.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:05   #342
mislim da dionice moraš držat najmanje 8 godina tako da ne platiš porez.....al šta ako neka tvrtka za 6mjeseci ode u stečaj,dal je i to špekulacija!?!?
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:12   #343
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
Pa dobro - čemu panika - po ovome (što je puno suvislije od jurčićevih izjava tijekom predizborne kampanje), ispada da ako prodaš dionice i onda ponovo kupiš druge, plaćaš porez (ako) samo na razliku između vrijednosti prodanih i vreijednosti kupljenih dionica. Plus, ako dokažeš da si neku dionicu držao duže od xyz godina ili mjeseci ili čega god, to možeš prikazati kao odbitak od porezne osnovice. Mislim da to najviše liči modelu po kojem plaćaš porez na razliku love uplaćene na račun brokera i podignute sa računa brokera plus porezni odbitci. Mislim da to nebi pretjerano uplašilo investitore.
Ne, plaćaš porez samo na lovu izvučenu van, lova=cash, lova<>kupovina drugih dionica s lovom od prodaje prošlih. Nikakav porez se ne plaća dok god ti gotovinu ne izvučeš van.
To je ono što sam ja predložio prije jedno 5-6 stranica, bit će da je Jurčiću netko ipak prekopirao moj prijedlog
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 13:49   #344
Banderas, ako ja uplatim brokeru 100k kn držim ih kod njega dva mjeseca. U međuvremenu razmišljam koje dionice kupiti, i nikako se nemogu odlučiti, te odustanem, i dignem svih 100k kn. Nema kamata, nema trgovine, nema zarade ni gubitka. Kolika je osnovica za izračun PKD?
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:18   #345
ime ti kaze
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:37   #346
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Banderas, ako ja uplatim brokeru 100k kn držim ih kod njega dva mjeseca. U međuvremenu razmišljam koje dionice kupiti, i nikako se nemogu odlučiti, te odustanem, i dignem svih 100k kn. Nema kamata, nema trgovine, nema zarade ni gubitka. Kolika je osnovica za izračun PKD?
Pa nikakva, jesi li digao više nego što si uložio? Meni se čini da nisi.

Ali o ovako "detaljnim" stvarima i tako možemo samo nagađati, Ljubo nijednom prilikom nije ni došao do toga
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:48   #347
ma,ja mislim da bi se to oporezovalo godishnje,kolko ti vrijedi portfotelj koji imash
pa ako si u plusu,i eventualno iznad nekog iznosa,placash
a racuna se kao i sav ostali porez,po kalendarskoj godini
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:34   #348
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
...
Ali o ovako "detaljnim" stvarima i tako možemo samo nagađati, Ljubo nijednom prilikom nije ni došao do toga
Da, upravo sam na to htio ukazati ovim "detaljnim" pitanjem.
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 19:34   #349
ajde budite tako dobri pa odg na pitanjce..........koje su po vama pozitivne,a koje negativne posljedice poreza na kapitalnu dobit!?!?
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:47   #350
Malo ti je prelako pitanje, imaš li teže?
Neznam niti jednu pozitivnu a negativna je kad hoću prodati dionice i nešto drugo kupiti, recimo stan, moram platit taj porez.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:14   #351
Quote:
black_marina kaže: Pogledaj post
ajde budite tako dobri pa odg na pitanjce..........koje su po vama pozitivne,a koje negativne posljedice poreza na kapitalnu dobit!?!?
Pa pozitivno ti je to da kad trziste bude stabilno i bez nekog pretjeranog rasta, drzava iz tog trzista za sebe izvlaci neke novce. Negativno je ako se taj porez uvede prerano, jer to onda uspori rast trzista i drzava u konacnici dobije manje novca nego bi dobila da se strpila i uvela ga kad najveci rast prestane.

S druge strane, za tebe kao vlasnika dionica je porez negativan i u jednom i u drugom slucaju, jer se tvoji novci koriste za financiranje socijalnih slucajeva i javnih radova.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 19:33   #352
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Pa pozitivno ti je to da kad trziste bude stabilno i bez nekog pretjeranog rasta, drzava iz tog trzista za sebe izvlaci neke novce. Negativno je ako se taj porez uvede prerano, jer to onda uspori rast trzista i drzava u konacnici dobije manje novca nego bi dobila da se strpila i uvela ga kad najveci rast prestane.

S druge strane, za tebe kao vlasnika dionica je porez negativan i u jednom i u drugom slucaju, jer se tvoji novci koriste za financiranje socijalnih slucajeva i javnih radova.
misliš li da će se smanjit broj invenstitora,a povećat bankovni krediti!??!
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.