Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 18:29   #21
Quote:
Acheron kaže:
Pa da vidimo - uragani tuku amere, tornada tuku amere, poplave tuku amere, ako se digne voda odoše amarički ponosi poput new yorka, washingtona, los angelesa, san franciska... jbg stradat će i drugi, većinom kinezi i indijci koji žive u niskim nizanama tek nekoliko metara nad morem ali koliko ja znam i indija i kina su veliki zagađivači pa će tako imati svi oni priliku jesti ono što su skuhali
Želiš reći:"Ko ih jebe!!!"
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:19   #22
Ove reakcije po postovima tipa "sve će se to već namjestiti" zapravo dokazuju što sam i predpostavljao, a to je da ljudi neće biti svjesni da dolazi kataklizma od zatopljenja dok ih nepoklopi smrtonosni val, jer će ih mediji zabaviti nećim drugim. Sve je to dio ovog posthumanističko-tehnološkog razdoblja u kojem živimo, u kojem mogu praviti hamburgere od poluga zlata i poluge zlata od hamburgera. Također mogu praviti hamburgere i od smeća što stalno daje ljudima osjećaj da imaju sve što im treba.
Recimo samo da se u novom filmu od Ala Gorea "Inconvinent Truth" navodi podatak da iako su znanstvenici 100% sigurni su da ljudi uzrok globalnom zatopljenju, ankete pokazuju da samo 42% ljudi misli da su ljudi tome krivci. A zašto? Zbog kampanja koje se provode da uvjeravaju ljude da nafta nije kriva. Nešto slično se događalo prije par desetljeća kada su ljude uvjeravali da su cigarete štetne za zdravlje, duhanska industrija je radila isto.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:25   #23
mr.Natural
ja bih samo rekao da majcica zemlja vodi tesku bitku i nije bas neka nevina djevojcica i s ljudima i bez
ova ansa jadna plava planeta uspijeva odrzati nezamislivo povoljne uvjete za zivot temeljem , grijanja , hladenja i isparavanja , i naravno svih efekata koji uz to idu
nije to prica tipa sve ce se srediti , nego sve ce se srediti , ali lako i vrlo moguce bez ljudi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:00   #24
ima bas otvoren topic na prir.znanosti:jel on lud"-tip nobelovac oce SO2 u stratosferu bacit...
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 11:50   #25
zg sash
Al Gore u svom filmu "An Inconvenient Truth" navodi kako ljudi imaju 10 godina da zamjene glavne zagađivače jer će onda Zemlja doći do točke kada više nema povratka i da će onda početi "destrukcija ljudske civilizacije".
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 08:44   #26
Quote:
zg_sash kaže:
mr.Natural
ja bih samo rekao da majcica zemlja vodi tesku bitku i nije bas neka nevina djevojcica i s ljudima i bez
ova ansa jadna plava planeta uspijeva odrzati nezamislivo povoljne uvjete za zivot temeljem , grijanja , hladenja i isparavanja , i naravno svih efekata koji uz to idu
nije to prica tipa sve ce se srediti , nego sve ce se srediti , ali lako i vrlo moguce bez ljudi
da, a kaj mislite o tome da globalno zagrijavanje , poplave, hurakani, ...i sve ostalo za kaj se tereti ljude kak smo mi Prirodu sjebali...a dal je moguce da je sve ovo samo se poklopilo sa jednom erom u razvoju zemlje, , kak veli ZG NASH-ciklicke promjene..pa kak je bilo ledeno(a) doba, zakaj ne doba zagrijavanja sad...
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 08:49   #27
valjda ono,...tak treba bit..valjda prirodna ravnoteza..ajmo bit aptimistivni pa se slozit sa zg nash i rec da bus e majka priroda vec pobrinula za nas.
...a dal je moguce da Sunce grije jace sad nego prije puno godina, ..opet ekstrovertirano pricam..maybe nije ni Zemlja ta koja je pokrenula ciklicke promjene (kad sam vec tak nevino otklonila ljudske gluposti kao uzrocnike promjena ) mozda sunce svaki dan proizvodi sve vise topline..ili se Zemlja priblizava Suncu..kak Venecij tone 10 cm svake god..
:cerrek:

Zadnje uređivanje akvarijus : 05.07.2006. at 11:09.
akvarijus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 09:24   #28
Kao prvo Sunce nije planet, već zvijezda.

Zemlja se i približava suncu zbog gravitacijske radijacije, ali to je toliko neznatno, da se nemože ni najfinijim mjernim metodama izmjeriti, a kamoli za bi utjecalo.
Druga stvar, na Zemlju čak i dolazi sve jači intezitet zračenja sa Sunca i ono će za par milijardi godina progutati Zemlju jer će postati div, ali to jačanje inteziteta je isto tako jako neznatno.
Osim toga logički se da doći do toga da ako jačanje inteziteta zračenja jest dovoljno veliko da bi donjelo klimatske ili bilo kakve druge promjene, onda je relativno nedavno intezitet zračenja bio jako mali.

Druga stvar što neki misle da je nedavno rast inteziteta zračenja prestao biti neznatan. Malo je vjerovatno da bi se takvo što baš sad dogodilo osim ako bi bilo posljedica ljudske ruke. Ali i to nije moguće jer i da se cijeli planet veličine Zemlje baci na Sunce, to nebi imalo prevelikog utjecaja na Sunce, jer Sunce je mrga, a mi smo tek na 0.7 po kardashevoj skali.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.