Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 21:58   #141
Quote:
Noćobdija kaže: Pogledaj post
-da se više nitko ne diskriminira. sada plaćaju samo proizvođači i uvoznici pića. zašto su baš oni izdvojeni, iako i drugi imaju proizvode koji opterećuju okoliš? zašto plaćaju jamnica, coca-cola i vindija, a ne johnson&johnson, saponija i INA?
-da se ovaj biznis makne iz ruku države i privatizira, kao u cijelom normalnom svijetu. nema razloga da država bude vlasnik sveg ambalažnog otpada.
a1) da digli su cijenu da pokriju nove namete/poreze/whatever. zna se tocno koliko novaca izdvajaju po jednoj jedinici ambalaže cca. 65 lipa. izmjenu naljepnica i deklaracija su imali vremena napraviti vise od 6 mjeseci - ali i dodatno vremena od godinu dana 2006. godine posto su se tada jos prikupljale i stare boce.

ovo sto sam ti ostavio iz quotea se slazem... treba penalizirati one koji zagađuju okoliš - ali uostalom tko brani coca coli, jamnici, vindiji, dukatu i slicnima da uvedu povratnu ambalažu i ne placaju te namete?

dakle - sustav jeste donekle krnji jer ne obuhvaca svu ambalažu u istoj mjeri (jer samponi i ulja i slicno nemaju povratne naknade nego samo onu za zbrinjavanje)... dakle ono sto mogu podrzati jeste uvodjenje te naknade od 50 lipa za svu - svu ambalazu - jer je to jedino posteno prema okolisu i svim proizvodjacima.
LADS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:47   #142
Boji se vlada, da nam se sirotinja koja kopa po kontejnerima slučajno ne obogati !
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:22   #143
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Bandić je svojedobno imao sličnu ideju, uvođenje koncesija po kvartovima za skupljanje boca i prekapanje kontejnera, tako bi se smanjilo lupetanje poklopcima i skitnja, a plaćali bi se i porezi, doprinosi, ipak se radi o poslu s prihodom nekoliko tisuća kuna na mjesec (ako se isključe drugi prekapači, a ostavi samo jedan).
Bilo je pred izborima pa su ga popljuvali, a šteta ideja je dobra.

Bandićeve ideje

Taj lešinar bi htio monopol i na skupljanje boca, tako da mu i skupljači boca budu zahvalni, jer im je on velikodušno dopustio da rovare po smeću.

Taj lešinar bi i zrak naplaćivao, kako bi se platilo njegovo kriminalno upravljanje gradom.
Brbljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:02   #144
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Prema medijima povratna naknada će se smanjit sa dosadašnjih 50 lipa po komadu na 30 lipa što će itekako osjetit najsiromašniji slojevi društva.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u...i-30-lipa.html
Zasad je još 50 lipa,a kad će početi sa tim novim vjerovatno sljedeći mjesec.
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
HDZ je činovičko-umirovljenička stranka,ovim pokazuje da je najsiromašniji slojevi ne zanimaju
A jel ti znaš kako su prema njima darežljivi kad skupljaju boce.Prije će dat njima nego nekom mlađem.Sistem sažaljevanja nad starcima.Znalo mi se desiti da mi kažu:"Obećali smo gospođi"(a gospođa je penzionerka)
Peršin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:11   #145
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post



Sakupljanje sekundarnih sirovina je prilično prljav, no ujedno i posao gdje se vrte iznimno veliki novci. Ovih par jadnika koji sakupljaju boce su samo vrh brijega koji se vidi. A i njima bi trebalo objasniti da kruh i neku novčanu pomoć uredno mogu dobiti od države.
A pomoć od države je hvalevrijedna.Nemoj me nasmijavat
Peršin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:11   #146
lovci-na-boce-kakav-sram-pa-mi-imamo-kodeks-casti
Peršin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 00:12   #147
lipa nasa pivska flasa

treba prijeci na tetrapake i vec jednom njihove svinjarije i ponizavanje ljudskog dostojanstva svesti u neke normalne okvire .
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:10   #148
Hoće li biti što od ovoga (smanjenja naknade)... s obzirom na predizbornu kampanju?
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 17:23   #149
ne vidim smisao u snižavanju, jer ionako tu cijenu prevaljuju na kupce. ako se smanji povratna naknada onda bi trebala biti niža cijena pouzvoda što se vrlo vjerojatno neće dogoditi
zeljkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 13:03   #150
Ne da mi se traziti druga tema pa bi molio odgovor ovdje. Postoji li nega minimalna veličina/težina za povratne ambalaže? Konkretno, zanima me može li se ova bočica tekućeg jogurta tretirati kao povratna ambalaža?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:02   #151
Min 0.2 l na kojoj piše "Povratna naknada 0.50 kn".
http://www.mzoip.hr/default.aspx?id=8563
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 19:14   #152
Znači trebali bi otkupiti. Hvala
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:45   #153
Pozdrav, imam pitanje u vezi povrata boca za koje se nudi naknada. Što kada se skupi veći broj boca u nekom malom mjestu, gdje se ne mogu vratiti, tj. gdje nema adekvatne trgovine i, u novije vrijeme po novom zakonu, automata za vraćanje istih. Unajmljivanje kamiona, plaćanje goriva za osobni automobil i sl. vrsta prijevoza je dosta skupo pa baš i ne dolazi u obzir. Znam da nema baš puno mogućnosti, ali ima li bar nekog rješenja za to. Možda ipak manje trgovine otkupljuju manje količine plastičnih boca na otkup? U to baš ne vjerujem, ali ima li ikakva alternativa, kojom bi bilo moguće doći do naknade u mjestima gdje se boce ne mogu otkupiti?
saavedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 21:23   #154
Jesu li prestali otkupljivati boce od mliječnih proizvoda??'
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:34   #155
Mene zanima dali se na staklene boce jamnice i staklene boce pive (pan, žuja, karlovačka,union) dobija povratna naknada?
pončo1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:37   #156
Quote:
pončo1986 kaže: Pogledaj post
Mene zanima dali se na staklene boce jamnice i staklene boce pive (pan, žuja, karlovačka,union) dobija povratna naknada?
Ne dobiva. Osim ako imaš račun da si platil kauciju za te boce.
Pa kak to neznaš?
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.